Konektor zvučnika

poruka: 75
|
čitano: 12.485
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Konektor zvučnika

Pozdrav. Ovako, pronašao sam kod curke u garaži jedan stari zvučnik Echolette kojeg sam rastavio i primjetio da je to samo kutija te poznate marke, a unutra su neki driveri cca 30cm koji su naknadno ugrađivani. 

Kako sređujem jedan privatni lounge u potkrovlju, mislio sam to stavit gore ali nisam nikad spajao hi-fi sistem (ne brojim linijske i zvučnike za komp). Neke stvari su mi poznate, ali konektor na kutiji nisam nikada 

vidio. Sličan je xlr-u s time da ovaj ima šuplje pin-ove i ne paše xlr female nikako u utor. Razmišljao sam staviti neki moderniji konektor obzirom da nebi bio problem pošto je već netko unakazio dio oko konektora.

Čak i ako uspijem to sve sastavit, ne znam što dalje. Pojačao?

pogled na manji konektor pogled na manji konektor
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Konektor zvučnika

Nemoj me držati za rijeć,ali mislim da logički zaključivajuči imaš 3 konektora.Ako se nevaram Lijevi,desni i minus((masu)) kakoli već.

Evo ti dolje shema,pa malo isprobaj,samo s starih sluški skineš 3.5mm ili ako očeš veči.

Strm
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Konektor zvučnika

tako sam ga i spojio već, ali nemam ga kud ukopčat. mislio sam u zvučnu u komp, ali nema dovoljno snage za tak velike drivere

 

13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

tako sam ga i spojio već, ali nemam ga kud ukopčat. mislio sam u zvučnu u komp, ali nema dovoljno snage za tak velike drivere

 

ako imaš PC zvučnike,spoji zvučnik u njiove izlacze za slušalice,trebalo bi se onda čuti

Strm
13 godina
online
Re: Konektor zvučnika

imam neki 5.1 logitech krameraj sa sub-om pa ću probat onda direkt u sub spojit jer je na njemu pojačalo na kojem mi zavojnica noću pije mozak

13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

imam neki 5.1 logitech krameraj sa sub-om pa ću probat onda direkt u sub spojit jer je na njemu pojačalo na kojem mi zavojnica noću pije mozak

OKej,ako se nebude čulo kad ga ukopčaš,samo mijenjaj žice

Strm
15 godina
offline
Konektor zvučnika

A da otvoris te kutije i pogledas kako je spojeno?

Ohne Audi geht es nicht..
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
andreas11 kaže...

A da otvoris te kutije i pogledas kako je spojeno?

pa može direktno sa zvučnika spojiti,jedino ako nema skretnicu.

Strm
13 godina
online
Re: Konektor zvučnika

otvorio sam kutiju. dva drivera su spojena serijski i odmah na izlaz. nema skretnice. samo prazna kutija s driverima i žicom

 

edit: ček ček, govorimo o spajanju na postojeće pc zvučnike? nisam još isprobao jer nisam jučer bio u mogućnosti. ne poznajem izradu zvučničkih kutija, tak da ne znam jel trebaju bit serijski ili paralelno spajani driveri i trebali se u kutiji išta više nalaziti uz drivere

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 15:21 (dax-lax).
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

otvorio sam kutiju. dva drivera su spojena serijski i odmah na izlaz. nema skretnice. samo prazna kutija s driverima i žicom

 

edit: ček ček, govorimo o spajanju na postojeće pc zvučnike? nisam još isprobao jer nisam jučer bio u mogućnosti. ne poznajem izradu zvučničkih kutija, tak da ne znam jel trebaju bit serijski ili paralelno spajani driveri i trebali se u kutiji išta više nalaziti uz drivere

 

Budem za nekih 30min složio u paintu kako bi to trealo izgledati,okej?

Strm
13 godina
online
Re: Konektor zvučnika

Bio bih ti zahvalan ako si spreman odvojiti malo vremena za to

13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

Bio bih ti zahvalan ako si spreman odvojiti malo vremena za to

Samo mi još reci kako su spojeni??

Strm
13 godina
online
Re: Konektor zvučnika

sad su spojeni kao na lijevoj slici

 

13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

sad su spojeni kao na lijevoj slici

 

Evo,tri koraka.Ako šta nije jasno reci xD

http://www.youtube.com/watch?v=OhnXUQRQ4u4 http://www.youtube.com/watch?v=OhnXUQRQ4u4
Strm
15 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
Strm kaže...
dax-lax kaže...

sad su spojeni kao na lijevoj slici

 

Evo,tri koraka.Ako šta nije jasno reci xD

O cem ti pricas? Gdje je tu kakvo pojacalo da pogoni te zvucnike??

Ovako spojeno sigurno nece raditi..

Ohne Audi geht es nicht..
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
andreas11 kaže...
Strm kaže...
dax-lax kaže...

sad su spojeni kao na lijevoj slici

 

Evo,tri koraka.Ako šta nije jasno reci xD

O cem ti pricas? Gdje je tu kakvo pojacalo da pogoni te zvucnike??

Ovako spojeno sigurno nece raditi..

Spojit ce ih na woofer,sta necitaš? I oče radit če preko 3.5mm o čemu ti baljezgaš? Nemoj upadat ko' padobranac nego citaj!

Strm
13 godina
online
Re: Konektor zvučnika

Ukratko, pokušavaš objasniti da razdvojim lijevi i desni kanal, jel? napravit ću tako onda i spojit to na 6,3 female, pa onda 6,3 male to male aux i u pojačalo neko kaj sam posudio za probu. 

Naravno da je sve jasno kad si se trudio.  Jučer sam jedne ultrasonke lemio tak da sa sluškama i pripadajućem izoliranim kablovima nemam problema.

13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

Ukratko, pokušavaš objasniti da razdvojim lijevi i desni kanal, jel? napravit ću tako onda i spojit to na 6,3 female, pa onda 6,3 male to male aux i u pojačalo neko kaj sam posudio za probu. 

Naravno da je sve jasno kad si se trudio.  Jučer sam jedne ultrasonke lemio tak da sa sluškama i pripadajućem izoliranim kablovima nemam problema.

Onda supp,kad završiš ako neš nebude radilo samo reci,budemo mi to bez problema riješili ;)

Strm
13 godina
online
Konektor zvučnika

eo, pospajao sve i saznao kako su jedinice jako osjetljive. spojio sam ih prvo na mob i za čudo dosta glasno se čulo. sutra ću ih spojit na pojačalo da poslušam.  

 

promjer svake je 32cm

cener samo za usporedbu dimenzije cener samo za usporedbu dimenzije
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 23:35 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

eo, pospajao sve i saznao kako su jedinice jako osjetljive. spojio sam ih prvo na mob i za čudo dosta glasno se čulo. sutra ću ih spojit na pojačalo da poslušam.  

 

promjer svake je 32cm

Super,malo poslikaj da vidim šta si radio ;)

Strm
13 godina
online
Konektor zvučnika

spojio sam svaki kanal posebno a minus oba u seriju. isprobao sam tako, ali je stereo separacija dosta loša s obzirom da je sve u jednoj kutiji. poslje sam ih spojio mono i bilo je bolje. 

ali opet ne tako bolje kako sam mislio. zvuk je jak ali isprazan, nema punine. dali je to tako zbog razglasnog zvučnika ili mi treba jače pojačalo. jedinice su deklarirane na 8oma,120w, pa sumnjam na 

preslabo pojačalo. sutra ću isprobati kod poznanika koji svira u jednom bendu da čujem kako radi na njihovom pojačalu. razmišljao sam čak potražiti nekoga da mi izradi dvije kutije po mjeri ovih drivera, pa ih razdvojim kak se spada. slike ću poslje ubaciti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

spojio sam svaki kanal posebno a minus oba u seriju. isprobao sam tako, ali je stereo separacija dosta loša s obzirom da je sve u jednoj kutiji. poslje sam ih spojio mono i bilo je bolje. 

ali opet ne tako bolje kako sam mislio. zvuk je jak ali isprazan, nema punine. dali je to tako zbog razglasnog zvučnika ili mi treba jače pojačalo. jedinice su deklarirane na 8oma,120w, pa sumnjam na 

preslabo pojačalo. sutra ću isprobati kod poznanika koji svira u jednom bendu da čujem kako radi na njihovom pojačalu. razmišljao sam čak potražiti nekoga da mi izradi dvije kutije po mjeri ovih drivera, pa ih razdvojim kak se spada. slike ću poslje ubaciti

Dap bolje je mono ako je sve u jednoj kutiji,sve ovisi klakvi su zvucnici po pitanju zvuka ;D

Strm
13 godina
online
Konektor zvučnika

evo spojeva. nakon slušanja sam odlučio napraviti dvije nove kutije za smjestit jedinice. nisam siguran trebam li stavljat još visokotonce uz ove? ako idu oni, treba mi i skretnica za koju nemam pojma di nabavit djelove. Sutra idem dat drvo na rezanje, pa da vidimo što će ispast od svega jer ovako ne sluši baš nećemu

spojevi. nije lijepo ali radi spojevi. nije lijepo ali radi
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

evo spojeva. nakon slušanja sam odlučio napraviti dvije nove kutije za smjestit jedinice. nisam siguran trebam li stavljat još visokotonce uz ove? ako idu oni, treba mi i skretnica za koju nemam pojma di nabavit djelove. Sutra idem dat drvo na rezanje, pa da vidimo što će ispast od svega jer ovako ne sluši baš nećemu

Čuj,za visokotonce češ vidjeti vrlo lako,kad sastaviš jednice u stereo malkoc slušaj,ako osjetiš((Nadam se da imaš bar malo sluha)) da ti fali visokih tonova stavi,nznm ali mislim da se skretnica može i kupiti :D Ja sam sam svoje sastavio

Strm
13 godina
online
Konektor zvučnika

javim dojmove kad mi izrežu djelove za kutiju, pa javim. izrezao bi sve sam, ali nemam tak dobar cinkular(pilu). Po mjerama mi za takve drivere treba kutija od 75 litara.

I da, koji materjal da izaberem? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2013 20:05 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

javim dojmove kad mi izrežu djelove za kutiju, pa javim. izrezao bi sve sam, ali nemam tak dobar cinkular(pilu). Po mjerama mi za takve drivere treba kutija od 75 litara.

I da, koji materjal da izaberem? 

Ma iverica če služiti,samo se pobrini da rupu ima promjera nekih minimalno 2-3CM

Strm
13 godina
online
Konektor zvučnika

daj pojasni malo to zadnje 2-3cm. 

Misliš na bass reflex? procjena je 9-10 cm promjera

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2013 20:15 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Konektor zvučnika
dax-lax kaže...

daj pojasni malo to zadnje 2-3cm. 

Misliš na bass reflex? procjena je 9-10 cm promjera

Onda tako,sam sam predpostavio,ugl. važno je da nije prevelika jer češ gubiti akustičnost,ako je pre mala če ti zujati,ok?

Strm
13 godina
online
Konektor zvučnika

I'll try

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Konektor zvučnika
Strm kaže...
dax-lax kaže...

evo spojeva. nakon slušanja sam odlučio napraviti dvije nove kutije za smjestit jedinice. nisam siguran trebam li stavljat još visokotonce uz ove? ako idu oni, treba mi i skretnica za koju nemam pojma di nabavit djelove. Sutra idem dat drvo na rezanje, pa da vidimo što će ispast od svega jer ovako ne sluši baš nećemu

Čuj,za visokotonce češ vidjeti vrlo lako,kad sastaviš jednice u stereo malkoc slušaj,ako osjetiš((Nadam se da imaš bar malo sluha)) da ti fali visokih tonova stavi,nznm ali mislim da se skretnica može i kupiti :D Ja sam sam svoje sastavio

Ne znam kako sam to preskočio. Ima kakva slika? Radio si cijele kutije ili si mislio isključivo na skretnice?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice