Led traka

poruka: 20
|
čitano: 10.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(

Poštovani,

ovo mi je prva tema na ovom forumu i novi sam pa molim da me shvatite. 

pošto se nesnalazim a i neznam jel imao tko slićnu situaciju pa sam otvorio novu temu za led traku

Problem je sljedeći:

1) imam 15 metara rgb led trake ( 3x5m) i 3x daljinski sa ir konrolerom i htio bi ih povezati jednu za drugom znaci kao da su u redu nekom jer bi ih stavio po rubu sobe uz strop. Pa me zanima šta mi je sve potrebno da ih povežem jednu na drugu a da imam dovoljno veliki napon i da nemoram koristiti sva 3 ona ir kontrolera nego samo 1

2) kada bi htio tako spojiti jednu za drugom traku dali postoji način da se ove stražnje žice ( slika u prilogu )u boji izrežu i da se traka spoji doslovce jedna za drugom a ne da izmedu njih bude pola metra razmaka jer bi mi to izgledalo ruzno u sobi

to su te žice po 2 na svakoj traci jedna naprijed i jedna nazad

ako ima netko iz slavonije ( Osijek ili Vinkovci ) tko radi s time i tko se kuži u to bilo bi lijepo ako bi mogao doci i rijesiti mi to

i molio bih vas kada mi napišete šta mi sve treba da mi postavite za svaku stavr link iz neke trgovine u zagrebu ako nije problem

You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Led traka MOLIM POMOĆ :(

Ako si iz Osijeka, otiđi u Namu na prvi kat (e-radionica), oni će ti to srediti, ako se može.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

Poštovani,

ovo mi je prva tema na ovom forumu i novi sam pa molim da me shvatite. 

pošto se nesnalazim a i neznam jel imao tko slićnu situaciju pa sam otvorio novu temu za led traku

Problem je sljedeći:

1) imam 15 metara rgb led trake ( 3x5m) i 3x daljinski sa ir konrolerom i htio bi ih povezati jednu za drugom znaci kao da su u redu nekom jer bi ih stavio po rubu sobe uz strop. Pa me zanima šta mi je sve potrebno da ih povežem jednu na drugu a da imam dovoljno veliki napon i da nemoram koristiti sva 3 ona ir kontrolera nego samo 1

2) kada bi htio tako spojiti jednu za drugom traku dali postoji način da se ove stražnje žice ( slika u prilogu )u boji izrežu i da se traka spoji doslovce jedna za drugom a ne da izmedu njih bude pola metra razmaka jer bi mi to izgledalo ruzno u sobi

to su te žice po 2 na svakoj traci jedna naprijed i jedna nazad

ako ima netko iz slavonije ( Osijek ili Vinkovci ) tko radi s time i tko se kuži u to bilo bi lijepo ako bi mogao doci i rijesiti mi to

i molio bih vas kada mi napišete šta mi sve treba da mi postavite za svaku stavr link iz neke trgovine u zagrebu ako nije problem

 Imao sam sličnu situaciju. Ja ih nisam povezivao nego jednostavno lijepio jednu do druge. Malo je zeznuto, ali to ionako sam spajaš tako da bi i tu nešto mogao skombinirat.

 Pretpstavljam da imaš sličan ovakav kontroler? Uglavnom imaš opciju resetiranja kontrolera radi se tako da spojis lampe u struju,okrenes daljinski tako da ovaj krug s bojama bude okrenut prema tebi i stisnes gornju tipku 5 puta. Nakon toga se on spoji na sva tri adaptera od led traka. U slučaju da nemaš taj, probaj naći u upustvima opcije resetiranja i pokusaj. Nadam se da će ti radit kao i meni jer sam ja također mislio da cu trebat sve 3 povezivat..

Battlelog: Ratkapa16
8 godina
neaktivan
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(

nemam takav kontroler.

ovakav kao na linku ja imam!

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB12DFcIXXXXXc3XpXXq6xXFXXX5/led-lights-rgb-controller-12V-44Key-IR-Remote-Controller-Control-2-pcs-LED-light-strip-for.jpg

1. molim Vas da mi samo napišete koje bi napajanje trebao kada bih spojio sve tri trake na jedno napajanje i da mi usput stavite neki link tog napajanja u zagrebu ili ebay ak nije bed

Dardevil - nije problem otići iz vinkovaca sam samo neznam di je nama?

You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
9 godina
neaktivan
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

nemam takav kontroler.

ovakav kao na linku ja imam!

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB12DFcIXXXXXc3XpXXq6xXFXXX5/led-lights-rgb-controller-12V-44Key-IR-Remote-Controller-Control-2-pcs-LED-light-strip-for.jpg

1. molim Vas da mi samo napišete koje bi napajanje trebao kada bih spojio sve tri trake na jedno napajanje i da mi usput stavite neki link tog napajanja u zagrebu ili ebay ak nije bed

Dardevil - nije problem otići iz vinkovaca sam samo neznam di je nama?

 Koje dimenzije dioda,koliko dioda ima po metru?30-60?

 

Ako uzmemo u obzir da se radi 5050 60/m i vuče 72W na 5m

72w/12v=6A
15m RGB=6A*3=18A

Prevelika struja za bilo koje napajanje koje sam vidio kod nas(osim PC napajanja)
Ali na ebayu imaš ovo: 12v 20A za 25$

http://www.ebay.com/itm/AC-110V-220V-TO-DC-12V-Regulated-Transformer-Power-Supply-For-LED-Strip-Light-/261470580279?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3ce0dc6e37

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 9:45 (CyberPlague).
8 godina
neaktivan
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(

rgb led traka 5050 60 dioda po metru 

You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
16 godina
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

nemam takav kontroler.

ovakav kao na linku ja imam!

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB12DFcIXXXXXc3XpXXq6xXFXXX5/led-lights-rgb-controller-12V-44Key-IR-Remote-Controller-Control-2-pcs-LED-light-strip-for.jpg

1. molim Vas da mi samo napišete koje bi napajanje trebao kada bih spojio sve tri trake na jedno napajanje i da mi usput stavite neki link tog napajanja u zagrebu ili ebay ak nije bed

Dardevil - nije problem otići iz vinkovaca sam samo neznam di je nama?

 Robna kuća Nama ti je na glavnom gradskom trgu (Ante Starčevića).

9 godina
neaktivan
offline
Led traka MOLIM POMOĆ :(

ne treba mu nitko,konektori su već na traci,samo ih treba spojit serijski,jedino što mu treba je dovoljno jako napajanje

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Led traka MOLIM POMOĆ :(

tako je CyberPlague

You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
9 godina
neaktivan
offline
Re: Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

tako je CyberPlague

 Uzmi 12v 20A na ebayu 24$ ili stari MS 500w ATX za 60ak kn na njuskalu,isto ti je sranj... samo što će ovaj s ebaya bit pouzdaniji jer ima 2A ''lufta'' za razliku od 500w atx napajanja koji bi trebao davati 18A na knap,ali treba uzet u obzir i kvalitetu tog napajanja i stvarne vrijednosti koje ono daje,umjesto onih na koje je deklarirano.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Led traka MOLIM POMOĆ :(

a daj mi reci prije sam na kompu imao staro napajanje od 550w i to mi je bilo više neg dovoljno no zbog želje da nadogradim pc kupio sam novo napajanje Corsair RM1000 pa me zanima dali bi to bilo sasvim dovoljno a ako nebi dali onda odgovara ovo tj ovaj transformator samo nzn koliko bi napajanje onda mora spojiti u njega i kako bi onda spojio onaj IR kontroler

You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
9 godina
neaktivan
offline
Led traka MOLIM POMOĆ :(

Nešto sam zanemario u ovoj priči a to je upravo kontroler,tj. struja koju on tolerira,20A je svakako previše,pa provjeri na koliko je deklariran.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(

 Taj kontroler je samo za 5 metara trake.

Za više ti treba pojačalo između svake trake ili jači kontroler.

 

Sve je to već objašnjeno u ovoj temi pa pročitaj tih par stranica

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja-opcenito/led-trake/207790.aspx

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
8 godina
neaktivan
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(

vjerojatno se nisam dobro izrazi pošto se nkužim baš u to bio bih zahvalan ako bi netko od Vas deči mogao mi napisati i dati link sa ebaya ili iz zagreba iz neke trgovine točno 

1. koje napajanje trebam za spojiti traku jednu na drugu 15 metara ili mogu spojiti na napajanje iz kompa corsair rm1000W
i dali odgovara onda ovaj ispravljač i ak može on šta još trebam s njime da mogu sam prikačiti traku i da radi a da ne gubi svijetlost na zadnjoj traci

2. koji mi ir ili neki drugi kontroler treba da stavim na početak da mogu mijenjati boje kako spada

ugl naškim riječnikom što mi treba da skompletiram tu traku prema shemi u paintu da je prikopčam i da radi bez da pada napon i da budem siguran da će raditi bez problema





You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
14 godina
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

vjerojatno se nisam dobro izrazi pošto se nkužim baš u to bio bih zahvalan ako bi netko od Vas deči mogao mi napisati i dati link sa ebaya ili iz zagreba iz neke trgovine točno 

1. koje napajanje trebam za spojiti traku jednu na drugu 15 metara ili mogu spojiti na napajanje iz kompa corsair rm1000W
i dali odgovara onda ovaj ispravljač i ak može on šta još trebam s njime da mogu sam prikačiti traku i da radi a da ne gubi svijetlost na zadnjoj traci

2. koji mi ir ili neki drugi kontroler treba da stavim na početak da mogu mijenjati boje kako spada

ugl naškim riječnikom što mi treba da skompletiram tu traku prema shemi u paintu da je prikopčam i da radi bez da pada napon i da budem siguran da će raditi bez problema

Znaci ti imas kontroler za 5m, 3 trake po 5m.

Imas sad 2 opcije:

1. Nabaviš 3 napajanja svako za 5m i prvu traku spajaš preko kontrolera, 2. i 3. spajaš na kraj predhodne pomoću RBG pojačala.

U pojačalo spajaš napajanje dovoljno za 5m trake i kraj jedne te pocetak druge trake.

 

2. opcija ti je preko jednog napajanja, al opet moras imati 12V napon svakih 5m za pojacalo.

Znaci imas 1 napajanje spojis + i - na kontroler, na kraj 5m trake stavis pojacalo i drugu traku na koju dovedes 12V iz istog napajanja(paralelno povuces s napajanja)

 

Evo primjer pojacala:

http://e-radionica.com/led-strips/rgb-pojacalo-12v12a.html

ima na ebay sigurno jeftinije rjesenje.

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 21:40 (CroNk3r).
16 godina
moderator
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

vjerojatno se nisam dobro izrazi pošto se nkužim baš u to bio bih zahvalan ako bi netko od Vas deči mogao mi napisati i dati link sa ebaya ili iz zagreba iz neke trgovine točno 

Kolega XXX-Man ti je dao link na temu koju si lijen čitati, a u kojoj ti sve piše. Pogledaj onda barem moj dijagram u ovoj poruci - na tom dijagramu ti je lijepo nacrtano kako možeš spojiti više traka preko pojačala/repetitora signala, uz korišenje jednog ili dva napajanja.

 

Dalje u toj temi imaš i hrpu drugih informacija i korisnih savjeta. Znači, sjedni, pročitaj, pa ako ti ni nakon toga ne bude nešto jasno, onda pitaj.

8 godina
neaktivan
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(

razumijem samo se nekužim baš u to jedino što mi je informacija trebala od otvaranje teme da li se mogu trake spojiti kao na ovoj mojoj slici u prilogu i AKO mogu onda da mi se kaže da li se može spojiti na napajanje od kompa Corsair RM1000W ili možda ovo ako može ili ipak neko treče napajanje moram kupiti i ako trebam neko treče napajanje da mi se da primjer na ebayu ili negdje u zg

ili se ipak ne mogu spojiti drukčije osim one dvije opcije sto si ti napravio u dijagramu

You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
16 godina
moderator
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

razumijem samo se nekužim baš u to jedino što mi je informacija trebala od otvaranje teme da li se mogu trake spojiti kao na ovoj mojoj slici u prilogu

Svugdje ti piše da je maksimalna duljina LED trake 5 m. Ti u osnovi pokušavaš napraviti traku duljine 15 m. A to se ne može/ne smije jer napon previše padne i onda bi ti početak trake svijetlio jače od kraja trake. Vodiči u LED trakama nisu predviđeni za trake dulje od 5m.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 22:18 (mbaksa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(

znaci onda pošto želim staviti tu traku po sobi po plafonu moram znaci svakih 5 metara trake stavljati napajanje pokušavati ga negdje sakriti da se nevide svi ti kablovi što je praktički nemoguče :( jbg nzn sada sta da radim mislio sam svaku traku posebno spojiti sa ir kontrolerom i napajanjem al opet je to previše kablova i svega po sobi nemam ih di sakriti :( 

evo ja sam kupio 3 ovakva paketa u nadi da mogu spojiti 15 m traku lijepo sa jednim naponom i kontrolerom a ne da moram svaki 5 metara stavljat napon pa ovo pa ono

ako ima netko iz osijeka ili iz vinkovaca koji bi bio voljan subotu prije 17 sati doći i napraviti mi sve to tj smontirati i usput pomoc sakriti sve te kablove nek se javi jer stavno nemam više nikakvog riješenja nažalost

You can´t buy happiness, but you can drive BMW it´s kind of the same thing
13 godina
offline
Re: rgb Led traka MOLIM POMOĆ :(
SILICIUM kaže...

znaci onda pošto želim staviti tu traku po sobi po plafonu moram znaci svakih 5 metara trake stavljati napajanje pokušavati ga negdje sakriti da se nevide svi ti kablovi što je praktički nemoguče :( jbg nzn sada sta da radim mislio sam svaku traku posebno spojiti sa ir kontrolerom i napajanjem al opet je to previše kablova i svega po sobi nemam ih di sakriti :( 

evo ja sam kupio 3 ovakva paketa u nadi da mogu spojiti 15 m traku lijepo sa jednim naponom i kontrolerom a ne da moram svaki 5 metara stavljat napon pa ovo pa ono

ako ima netko iz osijeka ili iz vinkovaca koji bi bio voljan subotu prije 17 sati doći i napraviti mi sve to tj smontirati i usput pomoc sakriti sve te kablove nek se javi jer stavno nemam više nikakvog riješenja nažalost

 Javi mi se u privatne poruke ;) ;) 

Imam doma 5m rgb traka znam sve oko njih.

Javi se pa da se dogovorimo :)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice