Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

poruka: 45
|
čitano: 16.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

kao što iz naslova vidite trebam pomoć oko ugradnje ventilatora

kupio sam ventilator: Sunon KD1208PTS1  12V   1.8W

 

...ali na ventilatoru su vrhovi žica "goli" (kao što možete vidjeti iz slike koju sam priložio) pa neznam gdje ih točno treba "ugurnuti"

 

molio bih da mi netko točno objasni kako i gdje ugurnuti te žice (crna i crvena)

 

p.s. priložio sam i sliku matične ako vam to bude olakašaloCool

ventilator ventilator
maticna maticna
Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 14:46 (poseidon6rule).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Nisi ti ništa priložio Cool

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 14:44 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

ma neznam zas nije prvi put uspjelo...ugl sad valjaCool

Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

pa zar nikog nema tko mi može pomoći???????????

Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
16 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Di si to ti kupio ??? To je nemoguće prikopčati. Ventilatori imaju dvo i tro pinske konektore, a većina ih ima i Molex konektor. Idi reklamiraj taj ventilator, ako nisi bacio račun.

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 14:56 (Kublach).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

kupio sam u Chipoteci...

Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
15 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Ovo ne možeš ovako skopčati na matičnu ploču. Netko te je zeznuo. Ventilatori se kopčaju pomoću 2 vrste priključaka. To su ili ovi mali dvo ili tropinski konektori koji se spajaju na matičnu ploču ili ovi veliki kao kod HDD-a i DVD-a koji se spajaju na napajanje..

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 15:05 (klimama).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

te si žice možeš jedino u nos stavit....crvenu lijevo crnu desno :)

to ti je netko žešće podvalio

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 15:04 (beziljy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
klimama kaže...

Ovo ne možeš ovako skopčati na matičnu ploču. Netko te je zeznuo. Ventilatori se kopčaju pomoću 2 vrste priključaka. To su ili ovi mali dvo ili tropinski konektori koji se spajaju na matičnu ploču ili ovi veliki kao kod HDD-a i DVD-a koji se spajaju na napajanje..

 ok...hvala vam svima! idem za par trenutaka j***t im materCool

sad mi sam još reci kad uzmem sa tim tropinskim gdje trebam to priključit na matičnu????
Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
16 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Možeš to priključiti ako imaš koji slobodni molex konektor. A što se tiče tropinskog konektora, čini mi se da tvoja ploča ima samo jedan - onaj za CPU hladnjak.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Nisam uspio pronaći na slici konektor za tropinski na tvojoj matičnoj ploči.

Ako imaš uputstvo ili neku shemu od matične tamo pogledaj gdje trebaš spojiti i podržava li ti matična ploča to.

Piše li negdje AUX FAN ili tako nešto?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 15:14 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

to mozes spojit samo na bateriju neko te zajebo

16 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Dakle, pogledaj postoji li na ploči još jedan ovakav konektor. Sudeći prema slici, on je jedini. Ali sigurno imaš koji slobodni molex od napajanja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
beziljy kaže...

te si žice možeš jedino u nos stavit....crvenu lijevo crnu desno :)

to ti je netko žešće podvalio

 Zašto mu je podvalio? Pa kupio ga je u Chipoteci, a ona prodaje ventilatore za ugradnju u bilo što, vjerojatno on nije napomenuo da mu treba za PC pa neka se kopča na molex ili matičnu.

Uglavnom može to spojit bez beda: crvena ti je +12, crna masa. Odi u Chipoteku opet i kupi molex konektor, spoji konektor s žicama od ventilatora(ili još bolje zalemi) i deri.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 16:15 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
macak kaže...

Možeš to priključiti ako imaš koji slobodni molex konektor. A što se tiče tropinskog konektora, čini mi se da tvoja ploča ima samo jedan - onaj za CPU hladnjak.

 imam jedan slobodan molex konektor...na njega ću priključiti

da onda ovima u trgovini kažem da mi treba ventilator sa molex konektorom ili...??????
Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Možeš spojiti ...

 

Evo kako ako imaš 1 molex slobodan ili bilo kakav konektor,samo fino skineš plastiku s kraja,tj. presječeš sve žice pri kraju kabla, i dobiješ 2 crne i jednu crvenu te jednu žutu žicu....

 

Onda uzmeš te 2 žice od ventilatora i spojiš crvenu s crvenom i crnu s crnom,ove 2 isto tako možeš iskoristiti,samo žuta je isto kao crvena...

 

Znači na jedan molex stavif fino 2 ventilatora....Ja na svome kompu vrtim tako 4 ventilatora bez problema.

Potpisujem se kao dr. ali možete me zvati i"Gospodine"
15 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Joj dajte.

 

Odcvikaj konektor od flopija sa napajanja i spoji klemama (ili po staro seljački) na to ventilator. Crna na crnu, crvena na crvenu. I bok.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Ma najjednostavnije ti je izvuć iz molexa crnu i crvenu, i spojiš žicu sa žicom. Omotaš izolir trakom i to je to.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
Paolo2612 kaže...
beziljy kaže...

te si žice možeš jedino u nos stavit....crvenu lijevo crnu desno :)

to ti je netko žešće podvalio

 Zašto mu je podvalio? Pa kupio ga je u Chipoteci, a ona prodaje ventilatore za uradnju u bilo što, vjerojatno on nije napopmenuo da mu treba za PC pa neka se kopča na molex ili matičnu.

Uglavnom može to spojit bez beda: crvena ti je +12, crna masa. Odi u Chipoteku opet i kupi molex konektor, spoji konektor s žicama od ventilatora(ili još bolje zalemi) i deri.
HVALA TI PUNO...idem do Chipoteke čim malo ova žega stane...
Ide podmornica pustinjom i sretne pingvina. Pita koliko je sati a pingvin izvadi toplomjer i kaze cetvrtak
16 godina
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

mozes jos i ovaj spasit vent sam kupi neki adapter kaj ima 3pin zavrsetak i  onda to prespoji

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

ispravak gornjih postova : žuta žica na molexu je 12V, a crvena 5V, tako da je bolje spojiti crvenu sa venta na žutu molexa, i crnu venta na crnu molexa, pošto vent na slici radi na 12V.  Ak spojiš na 5V samo će ti se sporije vrtiti, što možda i nije loše ako jako buči...

 

 

 

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2008 15:32 (niki).
15 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Jednostavnije ti je da im vratiš ovaj ventilator i zamjeniš ga za neki koji ima molex na sebi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
niki kaže...

ispravak gornjih postova : žuta žica na molexu je 12V, a crvena 5V, tako da je bolje spojiti crvenu sa venta na žutu molexa, i crnu venta na crnu molexa, pošto vent na slici radi na 12V.  Ak spojiš na 5V samo će ti se sporije vrtiti, što možda i nije loše ako jako buči...

 

 

 Kada su mu već ogoljene žice i ionako ide spajat može kupit i potenciometar (mislim da negdje 100-150 ohma) i napravit sam regulaciju broja okretaja, naravno ako mu se da.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Da ne otgvaram novu temu jer je slična pa bih molio pomoć.Zanima me kako trebaju ventilatori biti postavljeni u kućištu da ispuhuju zrak van kućišta,ako može slika da vidim.Hvala

ASUS M2N-E,AMD x2 5600+,NVIDIA 9800 gx2,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,SEAGATE BARRACUDA 320GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

imaš na svakom ventu strelice u kojem smjeru puše i u kojem se vrti.

Inace svaki vent ima onaj križ od plastike na sebi.

Postaviš ga tako da na primjer kad je vent ugrađen na stražnju stranu kucišta da ne vidiš taj križ.

Dakle okrenut prema van.

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

Ne znam kako si uspio kupit cooler bez konektora.

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
dipsi kaže...

Ne znam kako si uspio kupit cooler bez konektora.

 Odi u chipoteku i probaj kupit s molex konektorom ventilator i neces nac...jednostavno nemaju..spojis kak su opisali u gornjim postovima i to je to..Belji se
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
LUXX kaže...

imaš na svakom ventu strelice u kojem smjeru puše i u kojem se vrti.

Inace svaki vent ima onaj križ od plastike na sebi.

Postaviš ga tako da na primjer kad je vent ugrađen na stražnju stranu kucišta da ne vidiš taj križ.

Dakle okrenut prema van.

znači ovako postavljeni ventilatori kao na slici ispuhuju zrak van kućišta Sramim se
ASUS M2N-E,AMD x2 5600+,NVIDIA 9800 gx2,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,SEAGATE BARRACUDA 320GB
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2008 6:49 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
Ugradnja ventilatora! POMOĆ!

što se zahebavas s tim . idi h dućan i baci im ga h glavu!!Viče

ak imas racun zamjeni ga jer su te za***ali!Cool

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ugradnja ventilatora! POMOĆ!
Razer_Copperhead kaže...
LUXX kaže...

imaš na svakom ventu strelice u kojem smjeru puše i u kojem se vrti.

Inace svaki vent ima onaj križ od plastike na sebi.

Postaviš ga tako da na primjer kad je vent ugrađen na stražnju stranu kucišta da ne vidiš taj križ.

Dakle okrenut prema van.

znači ovako postavljeni ventilatori kao na slici ispuhuju zrak van kućišta Sramim se
 Tako je.
Tak postavljeni ispuhuju
C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice