ZyXEL Prestige 600

poruka: 10
|
čitano: 7.887
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
ZyXEL Prestige 600

 

Prije par mjeseci počele su moje muke sa t-comovim ZyXEL-om P-660HW-T3. Internet se svaki dan po par puta rušio (INTERNET lampica prestajala goriti), da bi se nakon pola minute, minutu lampica ponovno upalila i sve bi bilo ok. Primjetio sam da se router prilično grije, pa sam izbušio rupe kako bi vrući zrak mogao izlaziti van. Ovo je moj prvi pokušaj:

 

Nakon toga se situacija znatno popravila, odnosno net se znao srušit jednom tjedno. Router je na dodir još uvijek bio vruć, ali situacija se popravila. To sam donekle sredio, ali nisam imao mira jer se još uvijek znao rušit..pa sam poduzeo nešto mrvicu ozbiljnije..

"Namontirao" sam 80 mm-ski vent za kućište na router da ga hladi. Prvo sam kvadratno izrezao gornji dio routera, ali tako da vent ne može proć kroz tu rupu. Zaljepio sam vent iznad te rupe sa super ljepilom. Odrezao sam onaj njegov originalni konektor i ogulio žice. Imao sam crnu, crvenu i žutu. Žutu sam skroz odrezao, a crnu i crvenu ogulio. Odrezao sam i ženski dio usb-produžnog, ogulio kabal, odrezao bijelu i zelenu žicu, a ostavio crvenu i crnu koje sam ogulio. Na stražnjem dijelu routera (tamo gdje su sve žice) sam probušio rupu za taj usb kabel (žice od vent-a i usb-a sam spajao unutar routera). Spojio sam crvenu s crvenom, crnu s crnom i sve "izolirao" izolir-trakom. Sve fino zatvorio i sve šljaka. Osim žica od napajanja, routera, telefonskih (adsl) i internetskih žica sad iz routera ide i usb. Sad kad upalim komp, pali se i vent. Router je sad na dodir hladan i net se više ne ruši (za sada, još vas izvjestim ako se sruši). Inače vent se vrti duplo sporije nego što bi to bilo na napajanju (napon usba je duplo manji od napona napajanja) tako da se uopće nečuje. Nije sad da hladi luđački, ali taman se vrti da ga tek tolko hladi, a da se pritom nečuje.

Nadam se da će nekom ovo pomoć, jer ja kad sam zvao t-com rekli su mi da je router dotrajao (-.-) i da treba novi. Inače ja sam još prije produljio ugovor, tako da sam taj router "otplatio" i čovjek mi je reko da je to sad moje i da oni više nemaju ništa s tim routerom...

P.S. - već 15 minuta čekam dok se uploada 8 slikaViče...stvarno im je upload smiješan (t-shitu)...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 15:50 (DamageHigh).
 
8 0 hvala 5
16 godina
offline
ZyXEL Prestige 600

Fora. Ja sam isto primijetio da se i moj isto dosta grije (isti uređaj), pa sam mislio staviti neki mali vent, npr. neki sa čipseta neke matične, da puše sa boka. Ali zasad nema pucanja veze, tako da onda ipak nisam ništa napravio. A ak' će biti, onda ću ga staviti.

 

heh, a mogli su lijepo ovakvo kučište staviti na sve (a može biti da su to kasnije skužili, pa onda napravili takvo Smijeh)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 1:44 (denix).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: ZyXEL Prestige 600
denix kaže...

Fora. Ja sam isto primijetio da se i moj isto dosta grije (isti uređaj), pa sam mislio staviti neki mali vent, npr. neki sa čipseta neke matične, da puše sa boka. Ali zasad nema pucanja veze, tako da onda ipak nisam ništa napravio. A ak' će biti, onda ću ga staviti.

 

heh, a mogli su lijepo ovakvo kučište staviti na sve (a može biti da su to kasnije skužili, pa onda napravili takvo Smijeh)

Mogli su...vjerojatno su kasnije skontali da se ovi previše griju =)...

btw...još uvijek se ne ruši...(net)Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
ZyXEL Prestige 600

Sad si mi dao ideju! Imam starih heatsinkova od nothbridgea na matičnima i nakalemit na procesor u routeru... Sad još, ako itko zna da li negdje za kupiti ima ljepljive termalne paste?

What is the purpose of life? -It ends.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ZyXEL Prestige 600

a zvučnici da pogodim od bug-a ?

Dinko Pavelić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ZyXEL Prestige 600

Mislim da bi logično riješenje bilo da tražite novi router jer imate pravo na to.

Obavezno ti ostave ovaj stari tak da se isplati.

16 godina
neaktivan
offline
RE: ZyXEL Prestige 600
Exploder kaže...

Mislim da bi logično riješenje bilo da tražite novi router jer imate pravo na to.

Obavezno ti ostave ovaj stari tak da se isplati.

Imam pravo na to samo ako produžim ugovor. Više mi se sviđa sloboda da mogu odjaviti bez ikakvih problema (podstanar sam).

What is the purpose of life? -It ends.
14 godina
offline
RE: ZyXEL Prestige 600
DinPa_KoVel kaže...

a zvučnici da pogodim od bug-a ?

Da bar...kupio prije otprilike 2 god...

14 godina
neaktivan
offline
RE: ZyXEL Prestige 600
DamageHigh kaže...
DinPa_KoVel kaže...

a zvučnici da pogodim od bug-a ?

Da bar...kupio prije otprilike 2 god...

 

Pa bilo je ono (mislim br. 205) poklon do 500 kn, bili isti takvi zvučnici.

Dinko Pavelić
14 godina
offline
RE: ZyXEL Prestige 600
DinPa_KoVel kaže...
DamageHigh kaže...
DinPa_KoVel kaže...

a zvučnici da pogodim od bug-a ?

Da bar...kupio prije otprilike 2 god...

 

Pa bilo je ono (mislim br. 205) poklon do 500 kn, bili isti takvi zvučnici.

Ma nisam te skužio, tek sam neki dan pročito taj bug...

Ne, nije od tud..kupio ih davno..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice