Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.621.294
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ja sam sa Blekota Note 4 Lite 5.1 prešao opet na ArchiDroid 3.1.5 i mogu samo reći da je brutalno brz. Razlika je jako velika u brzini između dva navedena. Resurrection Remix nisam koristio, ali sumnjam da je brz kao ArchiDroid. Moja preporuka ti je AD i ostaviš ArchiKernel koji i je gore, mada možeš i Boeffla staviti. I sa njim radi vrhunski.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Za one koji koriste Archi rom:

 

The S3 died today. I received OnePlus Two device from one of my fans, for what he has my eternal grattitude.

My development for i9300 finishes with the release of AD 3.1.5 in upcoming days. If you want to follow me, you know what device I have now.

TrustNo1
 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Miki77 kaže...

Za one koji koriste Archi rom:

 

The S3 died today. I received OnePlus Two device from one of my fans, for what he has my eternal grattitude.

My development for i9300 finishes with the release of AD 3.1.5 in upcoming days. If you want to follow me, you know what device I have now.

 polako ali sigurno S3 i s CUSTOM ROM-ovima "odupire", odnosno odlazi u zasluženu mirovinu...

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
hd22sb kaže...
Trojka je dobar mobitel, samo da ima polja gige više RAM-a ,ovako s4 best buy
S5 je odličan mon bez daljnjega ali je nekako nezgrapan, jednom rukom bez gimnastike ne mogu povući Traku s notifikacijama
Mislim da je bolja kupnja za iste novce g3 ili pak vrhunski m8, mob oduševljava kako vrhunskom izradom, tako i vrhunskim softwareom

 

Pa onda S3 LTE s dvije gige rama zvuči kao još bolji buy za svoje novce:)

 

Za one koji ga imaju, kako stoji LTE varijanta s ponudom romova? Manje više sve isto

ko i za standardni 9300 ili?

 

I ima li još neka razlika osim više rama i to što nema FM radio?

8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pazite moj problem..
Prije nekih 3 mjeseca sam root Galaxy S3 mini, i od tada su počeli problemi.

Ne mogu da update mob. jer kaže da je uređan mijenjaj. Ali hajd, nema veze to..

Dalje, prije jedno 3 dana mobitel totalno poludio. Izbacio mi error da ne prepoznaje SIM.. Ja ugasim i upalim mob, ono opet, "Samo SOS pozivi".. Ja ugasim, izvadim karticu, vratim, opet.. 

Šta sad ?

Mogu li unroot mobitel i da ga nekako probam repair ?

Ako znate neko rješenje ovog problema, molim link u queu.. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Unroot nije problem, najlakše ti je otići na YouTube i pogledati, sada jedino je problem counter vratiti na 0, prije se to radilo sa usb jig-om, pa se moglo softwareski, sada ne znam
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Riješio sam jučer problem svoj.. Nakon jednog sata skidanja i ubacivanja novog update-a i softwera na mobitel, uspjelo je.. Jedino što mi i dalje ne radi kartica, ali mislim da su je deaktivirali :D
Problem sam riješio pomoću Samsung Kies 2, pa eto ako nekome treba neka se posluži. Jako dobra stvar, bez virusa, održavajte svoj android, koristite Kies.

i

Tieby
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Instal sam zadnju verziju blekote,tj finalnu (5.2)

I moram priznati da je puno bolja nego 5.1

Friška je instalacija ali svejedno osjeti se nedostatak rama, rom je definitivno najbolji stock bazirani ali za normalan rad treba posegnuti za cm 

 

Ja sam prešao na note 3 i ne mogu vjerovati da nešto može ovako dobro raditi, žena privremeno nasljeđuje s3 jer i njega planiram zamijeniti sa s4

 

Iskreno s3 mi je pomalo razočarenje jer s2 koji je stariji i inferiorniji radi bolje nego mlađi brat

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

^ Vidim da imaš iskustva s romovima, možeš li potvrditi da S3 i s Cyanogenmodom (recimo 11-icom) radi bolje od S2 (isto recimo s cm-om)?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Svakako bolje radi s3 od s2, općenito je kao uređaj bolje zaokružen, samo eto što mu fali rama, a software nije dobro optimiran
Cm ti odlično radi, jedini razlog zašto nisam ostao na njemu je kamera, bolja mi je na stock
Ne toliko po kvaliteti,već radi opcija
Recimo noćno snimanje je odlično na stock

Stavi si archidroid i miran si
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ne znam koliko pratite novosti o našem S3, uglavnom, CM13 (Marshmallow 6.0) će biti dosupan za naš mob i to će biti offical CM. Nadam se da će raditi još bolje od Lollipopa jer bi RAM management trebao biti još bolji a i baš me zanima kako će Doze raditi.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
RhckTeam kaže...

Ne znam koliko pratite novosti o našem S3, uglavnom, CM13 (Marshmallow 6.0) će biti dosupan za naš mob i to će biti offical CM. Nadam se da će raditi još bolje od Lollipopa jer bi RAM management trebao biti još bolji a i baš me zanima kako će Doze raditi.

 Baš sam gledao prije sat vremena za curin S3 dal' ima štogod kad vidim spominje se CM13...wohoo

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jel mi moze neko objasnit kako updejtat galaxy s3 na 5.1 android ili mi posaljite link na hrvatskom.

Jel uopce trebam updejtat to i dali je to bolje ili lose za mob?

Trenutno imam 4.3 android

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Što se tiče root-anja i custom recovery-ja imaš moj post koji bi ti trebao pomoći.

Ako to nisi već napravio, onda napravi prvo to. Nadam se da ti je sve jasno što je napisano.
http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/samsung-galaxy-iii-rasprava/149052.aspx?page=400&jumpto=4801167&sort=asc&view=flat

 

Kada si završio sa gore navedenim, vrijeme je da staviš Android 5.1.1 ili u ovom slučaju ArchiDroid (moja preporuka). Nadam se da znaš da je to CyanogenMod i da to nije TouchWiz kao što ti je trenutno.

 

1. Skini ArchiDroid ROM i spremi ga na SD karticu (ne trebaš ništa extractat, ja sam ti sve napravio, znači samo stavi na SD karticu i prati dolje navedene korake)

2. Uđi u recovery mode - izgasi mobitel i pričekaj da zavibrira i onda stisneš (Volume Up + Home + Power)

3. Ako si napravio Nandroid backup (imaš gore u linku opisano kako napraviti), odeš na Wipe -> Advanced Wipe -> označiš Dalvik Cache, Cache, Data, System i Internal Storage -> povuci slider i pričekaj da se završi.

4. Odi natrag na početni ekran u recovery-ju u i stisni Install

5. Nađi spremljeni ROM (.zip file) i stisni na njega za instalaciju -> povuci slider kako bi instalacija započela

6. Postavi ROM po svojoj želji u Aroma Installeru i to je to.

 

Ako zapneš na nekom koraku, slobodno me kontaktiraj.

 

Sretno ti flash-anje :D

 

 EDIT: Kada staviš ArchiDroid, gore ti je po defaultu ArchiKernel. Ako ne želiš, možeš si staviti Boeffla Kernel sa kojim također radi vrhunski. Ukoliko to budeš htio, a ne znaš, reci pa ti napišem kako da i to napraviš.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 20:57 (RhckTeam).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam twrp v 2.7.0.0. dali mogu instalitati Archi rom sa tom verzijom ili moram updeat raditi. Objasni kako da updeat-am twrp, hvala.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Samo skini twrp-2.8.6.1-i9300.tar i instaliraj ga preko ODIN-a. Ne znam kako funkcioniraju još novije verzije, ali meni ova verzija radi odlično. Do sada nikakvih poteškoća.

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ljudi nisam pratio chat puno stranica,zanima me jesul nasli rješenje za ono slabo punjenje sto puni citavu noc a malo napuni i to,jel pronadjen problem toga?Hvala puno :)

Pozdrav
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Hm, moram priznati da te nisam razumio. Na koji problem tocno mislis?

Ja ga nisam imao.

Mozda ti je problem punjac?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
dameoff kaže...

Ljudi nisam pratio chat puno stranica,zanima me jesul nasli rješenje za ono slabo punjenje sto puni citavu noc a malo napuni i to,jel pronadjen problem toga?Hvala puno :)

 Koji ROM imaš na mobitelu? Meni je na ArchiDroidu bio taj problem i riješio sam ga tako da sam napravio full wipe (cache, dalvik cache, data, system, internal storage) i instalirao Boeffla kernel i od tada radi sve ok. Postavke unutar Boeffla config app vezane za punjenje sam ostavio kako i jesu početno postavljene.

12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Ovako, pošto se zna da Archi više neće podržavati/raditi ROM-ove sa S3, zanima me dali ima neka dostojna zamjena ili da čekam CM13 pa vidjeti s njim šta će bit?

 

Trenutno sam na Archijevom, ali pošto je EOL tražim dobrog nasljednika

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam Officionalni JellyBean 4.3 

Samo mi jedam punjac radi od LG neki stari,usb na pc kad spojim perfektno puni,nekad puni i na punjacu sa usb al sporo nekad prekida i to .....
Koji rom da stavim da bi to rijesilo ako je moguce uopce :)

Pozdrav
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Evo da se i ja javim ;) Zamijenio sam svoj S3 za Lumiju 640 nakon malo manje od 2 godine korištenja S3. Najviše mi je bilo žao što sam dao tako puno novaca kada sam kupovao uređaj, ali nikad nisam požalio niti jedne lipe zbog performansi koje sam tek kasnije primjetio. Eto, mogu reći da je uređaj čisto solidno radio meni sa stock OS-om. Nigdje nisam imao problema. Eto, više neću biti u ovoj temi, ali svejedno uživajte.. Pozdravljam vas sa, za mene, "novog" OS-a :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav svima.
Vracam se opet u svijet S3 mafije sutra, pa me zanima koji je trenutno najbolji (najstabilniji, sa najvecom autonomijom) rom za ovaj aparat?
Preferiram stock touchwiz, vjerovatno ce za pocetak bit njegov stock ali 'gol' kako bi ja to rekao, sa titaniumom cu pobrisat sve sta mi netreba, tako sam i pred 3mj napravio sa S4 Mini pa napravio stroj, i sta se baterije tice, i brzine.

Overclock me ne zanima jer me proslo vrijeme igrica i ostalih pi*darija, ali volio bi poslusat vase savjete i iskustva prije nego sta se bacim na posao.

sent from my Apple iPhone 4S
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Da li netko zna najlakši način prebacivanja cijelog imenika na jedan gmail account?
Imam Android 4.3

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Psych0 kaže...

Pozdrav svima.
Vracam se opet u svijet S3 mafije sutra, pa me zanima koji je trenutno najbolji (najstabilniji, sa najvecom autonomijom) rom za ovaj aparat?
Preferiram stock touchwiz, vjerovatno ce za pocetak bit njegov stock ali 'gol' kako bi ja to rekao, sa titaniumom cu pobrisat sve sta mi netreba, tako sam i pred 3mj napravio sa S4 Mini pa napravio stroj, i sta se baterije tice, i brzine.

Overclock me ne zanima jer me proslo vrijeme igrica i ostalih pi*darija, ali volio bi poslusat vase savjete i iskustva prije nego sta se bacim na posao.

Ako želiš možeš probati Blekota Note 4 Lite v5.2. To je stock Touchwiz i meni radi super. ROM je 4.4.4 Kit Kat.

 

 

makopos kaže...

Da li netko zna najlakši način prebacivanja cijelog imenika na jedan gmail account?
Imam Android 4.3

 Jesi probao dodati Gmail račun na svoj mobitel i u sinkronizaciji za Gmail (Google račun) uključiti da se kontakti sinkroniziraju?

 

Ali prije toga napravi ovo:

  1. 1. Uđi u kontakte
  2. 2. Stisni Menu tipku (lijeva kapacitivna tipka) ili ako se ne varam imaju one tri tockice gore desno, uglavnom da ti se izbornik otvori
  3. 3. Odabere "Spoji račune", tako nešto nisam 100% siguran za naziv jer sam na CM
  4. 4. Odaber spoji sa Google kada se otvori novi prozor
  5. To bi trebalo biti to, kontakti su spojeni sa Googlom. Kada budeš dodavao novi kontakt samo budi siguran da ga dodaješ na Google račun, ako se ne varam prvi puta moraš izabrati (trebalo bi automatski staviti) onda dalje ne trebaš, mob zapamti postavku.

 

Nadam se da sam pomogao ;)

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

E, da. I još nešto. Trenutno testiram CM13 (Marshmallow) i moram priznati da je za ovu Alpha verziju vrhunski. Već sada je bolji od Lizalice :D

Doze je vrhunska stvar, štedi bateriju brutalno. Na lizalici i kit katu sam imao sa ovom starom baterijom (2,5 g) oko 2h SOT (sa 3G cijelo vrijeme, auto brightnes, sinkronizacija 2 maila, muzika i ostatak), a sada na CM13 imam skoro 3 sata SOT. Kad uzmem novu bateriju, biti će to brutalno dobro. Ne možeš vjerovati, ali laga nema niti malo. Recent apps otvara instant, nema zastajkivanja i uvijek je oko 320 mb RAM-a slobodno. Google je stvarno napravio dobru optimizaciju RAM-a.

Kako će tek raditi kada CM pusti službenu verziju za našu mašinu. 

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Čekaj nisam znao da CM13 radi na S3, a kada će izaći službeni CM13?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
RhckTeam kaže...

Trenutno testiram CM13 (Marshmallow) i moram priznati da je za ovu Alpha verziju vrhunski.

 Vidio sam da je izašlo u Alpha verziji, samo javljaj dojmove. Cura mi ima S3 i buraz te sam mislio i njima staviti kad izađe iz alpha.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
makopos kaže...

Čekaj nisam znao da CM13 radi na S3, a kada će izaći službeni CM13?

Još se ne zna točan datum, ali CM radi na tome i to jako dobro. Za S3 je vec dosta toga iz dodano u CM GitHub repo. Uglavnom, biti ce official jer S3 ima maintenere koji rade na tom. 

 

Najbrži kaže...
RhckTeam kaže...

Trenutno testiram CM13 (Marshmallow) i moram priznati da je za ovu Alpha verziju vrhunski.

 Vidio sam da je izašlo u Alpha verziji, samo javljaj dojmove. Cura mi ima S3 i buraz te sam mislio i njima staviti kad izađe iz alpha.

 Javim sve novosti! 

Još samo da izađe Boeffla Kernel za CM13 i ja presretan, iako i na stock kernelu radi vrhunski. Za sada jedino što me muči je jačina zvuka. Malo je tiše nego inače, ali ne sumnjam da će uskoro biti i to popravljeno.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

CM13 je postao official i Boeffla 5.0 beta1 je vani također. 

Mobitel jednostavno leti!

Moj PC  
3 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice