Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.170
|
čitano: 429.268
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Zanima me gdje nabavite (oni koji imaju) Otterbox masku ili UAG? Ja sam je pronašao na Top4Mobile koja je negdje u Češkoj,Slovačkoj... i uzeo jednu za S21 Ultra - bila je 40% snižena ali je zato i došla u nekoj prašnjavoj bulk vrećici.. Sad za S23 Ultra tražim ali preko Amazona DE mi je preskupa - ima koji dućan u Hrvatskoj gdje se može nabaviti ili je kod nas Spigen/Ringke vrh ponude? 

 

Edit: 

 

● jel ima smisla/ vidljive razlike (da li je netko možda mogao isprobati) uzet 12/512 umjesto 8/256 - imam 8/256 (star 10 dana) ali imam i ponudu da dak svoj i doplatim 60€ za 2 mjeseca star 12/512

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2023 20:54 (darek5cro).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Vidi na smartoprema
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ja sam imao sličnu situaciju kao ti. Oko 10-ak dana sam koristio 8/256 pa prešao na 12/512.

Iskreno, nisam osjetio nikakve razlike u svakodnevnom korištenju. No, po meni, isplatilo se uzeti za više memorije. Ako možeš za 60 eura više dobiti 512, zašto ne.
16 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Nije mi toliko važno 256/512 - više mi je zbog 8/12 - ali ako kažeš i sam da ne primjećuješ razliku neznam onda da li 4GB extra RAMa vrijedi 60€ .. dešava mi se situacija kad recimo želim učitati slike bilo gdje, pa čak i tu na BUG forumu kad sam objavljivao oglas, i kad odaberem opciju da učitam sliku cca 5 sekundi je crni ekran prije nego mi otvori "Moje datoteke" (a trenutno imam cca 250 slika (što nije neki veliki broj, imam još 160GB slobodne memorije )).. Kažem, to se dešava svugdje (njuškalo,facebook, forumi....) a na prijašnjim telefonima (S21 ultra, s20 ultra, note 10+) toga "kašnjenja" nije bilo (a svi su bili sa 12GB RAM) .. Možda je to mom oku primjetna razlika 12/8 GB RAM ili se to dešava i na modelu sa 12GB RAM? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
darek5cro kaže...

Nije mi toliko važno 256/512 - više mi je zbog 8/12 - ali ako kažeš i sam da ne primjećuješ razliku neznam onda da li 4GB extra RAMa vrijedi 60€ .. dešava mi se situacija kad recimo želim učitati slike bilo gdje, pa čak i tu na BUG forumu kad sam objavljivao oglas, i kad odaberem opciju da učitam sliku cca 5 sekundi je crni ekran prije nego mi otvori "Moje datoteke" (a trenutno imam cca 250 slika (što nije neki veliki broj, imam još 160GB slobodne memorije )).. Kažem, to se dešava svugdje (njuškalo,facebook, forumi....) a na prijašnjim telefonima (S21 ultra, s20 ultra, note 10+) toga "kašnjenja" nije bilo (a svi su bili sa 12GB RAM) .. Možda je to mom oku primjetna razlika 12/8 GB RAM ili se to dešava i na modelu sa 12GB RAM? 

 

Nema šanse da je to do 8GB vs 12GB RAMa.

To se ni na windows laptopu sa 8GB RAMa starom 10 godina ne bi dešavalo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Da, preostaje mi slati ga ovima u MR servis, pa da mi ga nakon 20 dana vrate a ne naprave ništa jer će ga vratit na tvorničke i reć da sve radi savršeno..

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
darek5cro kaže...

Da, preostaje mi slati ga ovima u MR servis, pa da mi ga nakon 20 dana vrate a ne naprave ništa jer će ga vratit na tvorničke i reć da sve radi savršeno..

 Eto rješenja.

Sam napravi Factory reset. 

合氣道
16 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Zato i pitam tu dal ima tko sličnih problema... makar mi nema logike radit factory reset nakon 10 dana od prvog paljenja.. pa nisam ga rootao da bi nešto pobrisao

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Naravno da ima logike, napravi kako ti je kolega rekao i onda češ vidjeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

imam s23 ultra 8/256, zena ima s21 ultru 12/512

jedina razlika gdje je primjetno tih 4gb extra je u zadrzavanju pozadinskih aplikacija. sve ostalo je vise manje isto, s time da s23 aplikacije otvara maaaalo brze. kad god pogledam na widget, uvijek je cca 2gb free RAM. s tim da se njezin grije abnormalno dok je moj hladan ko spricer :D


po mojem radi RAMa nije isplativo davati tih 60eur, ali za dodatnim prostorom bi se vec dalo razmisliti. ja imam nekih 80gb slobodnog prostora s tim da ne snimam nesto ekstra. poskidas par filmova/serija na Netflix-u i ode to brzo. slike u 12mp su 3-6mb, o videu da ne pricam.

ovo stekanje bi ja pripisao ucenju moba na tvoje navike. prvih tjedan dva sustav uci navike i prilagodava postavke pa je moguce do toga. a ima i BUG neke svoje muhe (dosta cesto)

jesus_tm1
16 mjeseci
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Nece on ucit moje navike kao ni adaptivnu bateriju.. to se kod mene iskljucuje na svakom uređaju..  - bloatware je obrisan - SOT je 11:30h - s time da ostane cca 10-13% baterijw

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
S modeli budu za black friday po najvise snizneni jel? Ili oko Bozica?? Listao sam temu od S22, gdje je neko oko black fridaya dobio ultru za oko 4000kn prosle godine...pa si sad razmisljam malo unaprijed i gledam
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
darek5cro kaže...

Nece on ucit moje navike kao ni adaptivnu bateriju.. to se kod mene iskljucuje na svakom uređaju..  - bloatware je obrisan - SOT je 11:30h - s time da ostane cca 10-13% baterijw

 

Pobijedio si ga... a sad napravi factory reset.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 mjeseci
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Evo, jesam.. znači nema ništa instalirano, friški factory reset i stavim USB sa microSD karticom, prebacim 3 slike, i okinem 3 slike sa foto..  dođem sad tu.. pokušam dodati sliku, isto..  

 

Imaš sad koji drugi prijedlog? 

 

Znači nakon pritiska na "Moje datoteke" - ekran je crn cca 5 sek i tek onda se pojave fileovi,slike... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2023 12:08 (darek5cro).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
darek5cro kaže...

Evo, jesam.. znači nema ništa instalirano, friški factory reset i stavim USB sa microSD karticom, prebacim 3 slike, i okinem 3 slike sa foto..  dođem sad tu.. pokušam dodati sliku, isto..  

 

Imaš sad koji drugi prijedlog? 

 

Znači nakon pritiska na "Moje datoteke" - ekran je crn cca 5 sek i tek onda se pojave fileovi,slike... 

 

Svakako neobično... nisam to nikad do sad s mobitela niti probao tu na forumu...

Sad sam probao i instant mi se učita prozor za odabir fotke, a imam fotki sve što se nakupilo u 2 godine skoro (S22 Ultra), uključujući tisuće gluposti s vibera i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 mjeseci
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 8:56 (Witcher94).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

 S23FE .. debeli rubovi oko ekrana .. + dodatna težina ... grozno

8 mjeseci
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Nemam nista protiv kopiranja dobrih stvari. Ovo bas i nema veza sa iOS-om.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Zasad nista jos od One UI 6.0 🙄 uskoro i to. 

Trenutno je pustena redovna sigurnosna zakrpa...

AMD Ryzen™ R7
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2023 21:41 (Extrime).
Moj PC  
0 0 hvala 3
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Bit će oneui 6 vjerojatno kroz mjesec, a android 14 je tek izašao pred tjedan dana...

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

 Ti u svakoj temi takve bedastoće clickbaitne dijeliš da je to strašno, odi to radi na fejsu ili nešto, a ne na tech forumu... "Uuu pogledajte ovo kontroverzno mišljenje, kako je to Samsung iskopirao iOs po prvi puta u životu" 
Srećo, svi se kopiraju godinama u svemu, a da svi srkaju jabučicu znaju i ljudi bez mobitela. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2023 9:28 (maks0806).
8 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
maks0806 kaže...

 Ti u svakoj temi takve bedastoće clickbaitne dijeliš da je to strašno, odi to radi na fejsu ili nešto, a ne na tech forumu... "Uuu pogledajte ovo kontroverzno mišljenje, kako je to Samsung iskopirao iOs po prvi puta u životu" 
Srećo, svi se kopiraju godinama u svemu, a da svi srkaju jabučicu znaju i ljudi bez mobitela. 

Ovo je mišljenje autora

 

 The One UI 6 quick panel may look like an iOS rip-off, but if you ignore that part, the new design looks great. 

 

https://www.sammobile.com/opinion/one-ui-6-redesigned-quick-panel-bad-for-one-hand-use/

2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Extrime kaže...

Zasad nista jos od One UI 6.0 😕

 

Primjetio sam i na drugim forumima da je puno ljudi tužno jer nije stigao još novi Android 14 pa i Samsungov One UI 6.0 ?!

 

Mislim, u čemu je problem.... da bi slagali takve face i biti tužni.. 

 

Bitnije su sigurnosne zakrpe i ispravke pojedinih bugova nego sam novi One UI ili novi Android.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
5 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Sto to OneUi6 donosi novo da svi toliko sline?

Pogledao sam YT i nema bas nista vrijedno paznje u novom OneUi6.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
jedan lik prodaje S23+ sve radi savršeno a telefon zaključan na sve mobilne mreže. U čemu je kvaka kad ga takvog prodaje za dijelove?
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Odlicna je nova ponuda gdje se uz kupnju S23, Flip ili Fold serije dobije S21FE.

Pored svih poklona koje je Samsung poklanjao zadnjih godina, ovaj je po meni vrh.
Inace se djelili uredaje A serije, a sad su prešli na S seriju.
Šteta samo sto više ni tcom ni a1 nemaju popust na S23 seriju na pretplatu. Ocito su znali da ce se djeliti pokloni pa su makli popust.
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
mp3david kaže...
Odlicna je nova ponuda gdje se uz kupnju S23, Flip ili Fold serije dobije S21FE.

Pored svih poklona koje je Samsung poklanjao zadnjih godina, ovaj je po meni vrh.
Inace se djelili uredaje A serije, a sad su prešli na S seriju.
Šteta samo sto više ni tcom ni a1 nemaju popust na S23 seriju na pretplatu. Ocito su znali da ce se djeliti pokloni pa su makli popust.

 Ja mislim da bi taj popust svj isao samo za kupnju direktno preko samsungove stranice, ili?

Npr S23 je isao za cca. 500€ u unlimited tarifi na HTu, tak da ne vjerujem da bi ti jos dali S21FE svejedno.

A naravno na samsungovoj stranici kosta 1000€ i dodjes na minus u usporedbi s onim sto bi imao s tarifom.

naravno ak ti treba tarifa ali svejedno.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Donedavno je bilo 200-300€ popusta na S23 seriju...i sad naravno nema.
Logicno da mora i tcom zaraditi na tome.
Jedino ako stave popust prije kraja promocije.

No nije mi jasna jedna stvar na oglasu.
Kako recimo stalno postoje jedne te iste osobe koje prodaju sve nove mobitele, i stalno ih mogu uzimati na pretplatu? Doslovno pise u oglasu da kupac dobiva racun otkucan u realnom vremenu nakon sto odluci kupiti.
Dali pojedinci koje uzimaju na firme imaju tako velike popuste ili kako vec?
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2023 12:34 (mp3david).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Danas se Good Lock nadogradio za OneUi 6
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice