Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.178.029
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Točno :-)

Prvi blind test kamera po slabom sjvetlu Samsung S7 vs V10 vs Z5p vs Flex2:

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
zvonac kaže...
sardax kaže...

 S7E mi nije opcija, jer je to phablet. G5 mi je u svakom pogledu lošiji od S7. 

 Ok ak ne voliš velike smartfone, al njegove dimenzije su u rangu G4 a kolko čitam S7E je dost ergonomski sređen, tak da s te strane nema frke..

 

 Ne, kolega je dobro primijetio - G5 je ima veći odnos tijelo:ekran, dimenzijama mu jest sličan ali ima manji ekran od G4 tako da je "cigla". 

Osobno, i meni je G5 ružan. I to izrazito ružan (nalik mobitelima iz prve-druge generacije Androida, dakle unatrag 8-10 godina), no to ne znači da je loš mobitel. G5 ima i dalje izniman hardver i solidan ekran (nešto lošiji od Samsungovog, ali je ok), ali i ja mislim da je nagrada u Barceloni za ovaj mobitel čisti preser. Možda ju je osvojio radi modularnosti (koju dobar dio korisnika neće nikada koristiti)..?

 

Ne znam, uglavnom, LG sada ne bih kupovao, a Samsung je i ovaj put napravio jako dobar i lijepo dizajniran, ali zapravo dosadan mobitel koji nalikuje svemu već viđenom godinama unatrag. Žao mi je što je Htc malo posustao, i meni se više sviđa njihov dizajn ali i onaj osjećaj jedinstvenosti dok koristiš njihov UI. Također, ove godine mi je Sony postao opet zanimljiv upravo zbog ovih novih Xperia X (performance)...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
8 godina
neaktivan
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava

 

Nadam se da je u pitanju samo dotični model (ili sd820?), ali ako su zbilja ovako loše riješili RAM management na cijeloj seriji onda zbilja gubim respekt prema Samsungu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Gledal sam prije.. Tu nekaj drugo zafrkava..

Jos nisam naletio na s7 ima problema sa RM, nit na jutub nit na xda forumu..

Ocito los primjerak. Da ima S7 problema sa RM vec bi svi na noge skocili i cijela internet zajednica bi brujila o tom...
Kolko sam vidio zabiljezen je battery drain al sa sd820 exynos je ok, bar prema procitanom..
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Erica Griffin je dobila baš to pitanje na YT i napravila video u kojem to testira. Mislim da je sve ok s tim.

11 godina
offline
Samsung galaxy S7/S7E rasprava

Jos jedan dokaz da je iphone kralj.

 
2 8 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
sasa666 kaže...

Točno :-)

Prvi blind test kamera po slabom sjvetlu Samsung S7 vs V10 vs Z5p vs Flex2:

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

 

 

 

 

Rezultati tog blind testa...S7 po citateljima najbolji.

 

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 20:38 (ocean77).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
omomomomoomm kaže...

Jos jedan dokaz da je iphone kralj.

  Čega?? ''You're holding it worng.'' ''It's a feature, it's not a bug.'' itd. Ovi bar poslušaju svoje korisnike pa vrate SD karticu, smanje grbu od kamere itd. a netko se pravi lud jer zna da ima sektu iza sebe koja će kupit i dummy phone ako mu kažeš da je to dobro...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
ocean77 kaže...

 

Rezultati tog blind testa...S7 po citateljima najbolji.

 

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

 

S7 ima vrlo dobru kameru, ali i dalje Sony Z5 ima bolju. Bolji kontrast, oštrija slika, manji šum.. Sony je napravio zaista vrhunsku kameru (inače ih ne volim, zbog prilično loše ekspozicije). 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
omomomomoomm kaže...

Jos jedan dokaz da je iphone kralj.

 

Smartphone koji je ovisan o iTunesu, i to na odredjenom racunalu, smartphone koji nema file explorer niti jednostavan copy-paste sistem nije relavantan za usporedbu s Androidom. Sad vidim da nema niti OTG. iPhone je isti ko dummy mob prije 10-ak godina, samo ima dobar hardver.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 0:00 (Edge).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Danyel kaže...
ocean77 kaže...

 

Rezultati tog blind testa...S7 po citateljima najbolji.

 

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

 

S7 ima vrlo dobru kameru, ali i dalje Sony Z5 ima bolju. Bolji kontrast, oštrija slika, manji šum.. Sony je napravio zaista vrhunsku kameru (inače ih ne volim, zbog prilično loše ekspozicije). 

 

Kao što stoji u tvom signature-u, ne slažem se sa tim, iako koristim Z5c, ali to je tvoje mišljenje i uvažavam ga. Naime, Z5c je ok kad ima svjetla, eh, kad je svjetlo umjetno tu idu problemi, pogotovo plave mrlje na tamnim mjestima uzrokovane procesuiranjem fotografije koja ima povišenu ISO vrijednost. Druga je gubljenje detalja teksture, npr. trava ili cigla, pogotovo u low-lightu. A ovo drugo se da nadomjestiti i namjestiti (recimo šarenost boja ili pak realnije boje, itd...)

10 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Danyel kaže...
ocean77 kaže...

 

Rezultati tog blind testa...S7 po citateljima najbolji.

 

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

 

S7 ima vrlo dobru kameru, ali i dalje Sony Z5 ima bolju. Bolji kontrast, oštrija slika, manji šum.. Sony je napravio zaista vrhunsku kameru (inače ih ne volim, zbog prilično loše ekspozicije). 

 

Ne znam bas da ima bolju...prvenstveno mislim da Sony ima previse MP na tako malom senzoru, ima daleko najlosije algoritme za obradu slike od svih top modela i nema pravi manual kamera mode.

Sony koliko sam vidio u Z5 ima zaista odlican video i stabilizaciju videa i tu lezi njegova najveca prednost.

9 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
sasa666 kaže...

Točno :-)

Prvi blind test kamera po slabom sjvetlu Samsung S7 vs V10 vs Z5p vs Flex2:

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

 

 

 Usporedba sa flex 2 kamerom? svašta

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava

jbg. kad nisu drugo ništa imali pri ruci. Al bilo bi super vidjet u tom kvartetu recimo HTC M9 ili iPhone 6s

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
bubimir13 kaže...

 

S7 ima vrlo dobru kameru, ali i dalje Sony Z5 ima bolju. Bolji kontrast, oštrija slika, manji šum.. Sony je napravio zaista vrhunsku kameru (inače ih ne volim, zbog prilično loše ekspozicije). 

 

Kao što stoji u tvom signature-u, ne slažem se sa tim, iako koristim Z5c, ali to je tvoje mišljenje i uvažavam ga. Naime, Z5c je ok kad ima svjetla, eh, kad je svjetlo umjetno tu idu problemi, pogotovo plave mrlje na tamnim mjestima uzrokovane procesuiranjem fotografije koja ima povišenu ISO vrijednost. Druga je gubljenje detalja teksture, npr. trava ili cigla, pogotovo u low-lightu. A ovo drugo se da nadomjestiti i namjestiti (recimo šarenost boja ili pak realnije boje, itd...)

 Referirao sam se samo na testove. Nemam Z5 Premium niti sam ga isprobao, ali na svim testovima i fotografijama koje sam vidio, po mom dojmu daje daleko najbolje fotografije i video, osim u nekim situacijama (odbljesci svjetla, direktni odsjaji ili izvori svjetla). Najviše mi se sviđaju njegove. S7 po svemu sudeći ima jako dobru kameru, ali opet mi se Sonyeve boje i detalji više sviđaju. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
12 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
Danyel kaže...
ocean77 kaže...

 

Rezultati tog blind testa...S7 po citateljima najbolji.

 

http://www.preporucamo.com/blind-camera-test-s7-vs-v10-vs-z5/2016/02/29/

 

S7 ima vrlo dobru kameru, ali i dalje Sony Z5 ima bolju. Bolji kontrast, oštrija slika, manji šum.. Sony je napravio zaista vrhunsku kameru (inače ih ne volim, zbog prilično loše ekspozicije). 

Fascinantno koliko su kupci sljepi pa ne vide te prednost Z5.

 

Daj ne pričaj gluposti.

 

Z5 ima kameru koja je za druge proizvođače top.,ali za same njih obično sranje jer su nesposobni napravit software.

 

ps. na ovom blind testu će te odmah primjetit koja je slika slikana s Z5 jer ima plavkastu mrlju. Toliko o kvaliteti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 8:15 (R36).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

@Danyel, kakav crni Z5, pa oni nisu nikad imali bogzna kakve fotiće na smartfonima a zna se ko je zasluzan za to, za video je druga priča i tu je situacija znatno bolja..
Ak neko kupuje smartfon radi fotkanja, sumnjam da bu kupio Z5, pa to već i vrapci na grani znaju..

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 11:49 (zvonac).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung galaxy S7/S7E rasprava
bubimir13 kaže...
omomomomoomm kaže...

Jos jedan dokaz da je iphone kralj.

  Čega?? ''You're holding it worng.'' ''It's a feature, it's not a bug.'' itd. Ovi bar poslušaju svoje korisnike pa vrate SD karticu, smanje grbu od kamere itd. a netko se pravi lud jer zna da ima sektu iza sebe koja će kupit i dummy phone ako mu kažeš da je to dobro...

..

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 10:30 (omomomomoomm).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

nokie oduvijek imaju odlicnu kameru a za 2k15/16 je lg g4 i v10 dalje nemoramo pricat eod....

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...
@ocean, kakav crni Z5, pa oni nisu nikad imali bogzna kakve fotiće na smartfonima a zna se ko je zasluzan za to, za video je druga priča i tu je situacija znatno bolja..
Ak neko kupuje smartfon radi fotkanja, sumnjam da bu kupio Z5, pa to već i vrapci na grani znaju..

 

 

Sto sam krivo napisao?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...
@ocean, kakav crni Z5, pa oni nisu nikad imali bogzna kakve fotiće na smartfonima a zna se ko je zasluzan za to, za video je druga priča i tu je situacija znatno bolja..
Ak neko kupuje smartfon radi fotkanja, sumnjam da bu kupio Z5, pa to već i vrapci na grani znaju..

 

 

Sto sam krivo napisao?

 Pardon, sad sam editirao autora tog posta, ja sam kriv, krivo sam pročitao

@Danyel, krivo zboriš..

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Za vikend cu se potrudit slozit usporedbu s V10.. bas me zanima kakva ce bit.. ocekivao sam vise od kamere u s7. Da me nebi krivo shvatili, vrhunska je, al s obzirom na najavljeno nekako sam vise ocekivao..
youtube.com/mislavbusic
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

I nikako ti ne mogu povjerovat za autofokus da je brži od 0.03 

 

Al veselim se tim materijalima, nadam se da ćeš i video usporedbu napravit, sa autofokusnim dijelom i usporedbom stabilizacije

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Da ne gledam naslov teme mislio bih da pricato o Nikon D5 vs canon 1dx a ne o mobitelu...

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
EchoOne kaže...
Za vikend cu se potrudit slozit usporedbu s V10.. bas me zanima kakva ce bit.. ocekivao sam vise od kamere u s7. Da me nebi krivo shvatili, vrhunska je, al s obzirom na najavljeno nekako sam vise ocekivao..

 

 

Sto ti pise pod devices na Aida64 za kameru?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...

@Danyel, kakav crni Z5, pa oni nisu nikad imali bogzna kakve fotiće na smartfonima a zna se ko je zasluzan za to, za video je druga priča i tu je situacija znatno bolja..
Ak neko kupuje smartfon radi fotkanja, sumnjam da bu kupio Z5, pa to već i vrapci na grani znaju..

 

 

Ne znam znate li čitati? OSOBNO više preferiram Sony kameru kod Z5 Premium smartfona. Nije najbolja, ima boljih, no meni se njihove fotke sviđaju. Barem ovo što sam vidio.

Što će drugi kupiti, ni najmanje me ne zanima.

 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

super txt

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 20:02 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice