Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 896.253
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Evo i ja sam posato ponosni vlasnim Samsun Galaxy S8 64Gb 

 

Imam jedno pitanja:

 

  1. Svi kontat brojevi su mi na Gmail imeniku i tamo mi pišu uredno Ime i Prezime: Petar Petrić. Kada otvorim imenik na mobitelu piše mi ovako: Petar, Petrić Kada na mobitelu idem urediti Ime i prezime, uredno je pod ime upisano Petar a pod prezime Petrić. Kako maknuti iz imenika ovaj zarez?
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 19:33 (Liverpool1892).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
x360gamer kaže...
Ja sam zadovoljan baterijom na S8, ali već sam o tome pisao. Također sam pisao da ću sam testirati razliku fullHD i 2k reze!
Testirao sam 1+ mj sigurno, tako da sam praktički već i zaboravio da nije na FullHD.
To da sam zaboravio i samo govori da ipak nije bitna razlika u trajanju baterije.
Eto, priznajem, pogriješio sam što sam prije govorio da jest na osnovu 1-2 dana testa.
Očito je čitanje po forumima izazvalo placebo efekt. Možda također to ovisi od korisnika do korisnike (ustvari siguran sam u to)… ali uz normalno korištenje (samo WhatsApp, surfanje, malo yt, fb i messanger, gmail...) nisam primjeti da značajno više troši 2k rezolucija u odnosu na FHD. Riječ je možda o nekih 20-30 min manjeg SoT (s mojim načinom korištenja). Ovisi koliko sam na wifiu/mobilnim podatcima, ali nikad u pravilu ispod 4h SoT nisam imao. (Prosjek 4.5h kombinacijom wifi/m. podataka - lokacija on po potrebi samo).
Možda bi imalo veći utjecaj eventualno da sam igrao igrice ili gledao yt u 2k rezoluciji (a ionako sve šta sam gledao je max u FHD).

Ono što neću priznati da sam pogriješio, je do mene samoga - jednostavno ne vidim razliku između 2k i FHD reze na ovom ekranu!
Možda ako se potrudim samo na nekim 2k spotovima, ali možda! U svakodnevnom korištenju uopće ne primjetim. Volio bih stavit dvije S8 jedan do drugog i usporediti, ali nažalost ne mogu. Ovako changanjem izmedu FHD i 2K razliku (osobno) ne vidim! Evo, testirao i prilikom surfanja i to baš na bug.br i sva slova koja vidim na FHD pročitat vidim i na 2k i obrnuto! Ništa mi nigdje nije oštrije (Iako bi trebalo biti)... Možda je ovo premale dijagonala da bi se razlika vidjela ili ja samo nemam oko sokolovo?! Inače imam jako dobar vid, ali ovaj ekran mi je jednako prekrasan u FHD kao i u 2k. Ako mogu dobiti i 20 minuta više baterije, radije ću to odabrati. :) Jel ima netko neki test gdje bi mogao vidjeti bolje tu razliku? Igrice ne igram, dal'se tamo osjeti šta?

probaj npr. ovaj forum citati u desktop mode, bez zumiranja vidis slova i na fhd i 2k, ali na 2k je jednostavno lakse procitati, jednostavno su sitna slova ostrija. to ne znaci da se na fhd ne vide, nego su malo manje ostra i to je to.. netko tko ne cita nista sitno na mobitelu razliku nikad nece ni vidjeti, pogotovo na nekom gledanju videa, slikama, dopisivanju, mobilnom surfanju i sl.

na sitnim slovima je najlakse vidjeti razliku. ja uvijek drzim na max rezi sve uredaje, jer opcenito citam uvijek desktop web, i briga me za 2% baterije na dan

edit: vjerojatno bi razliku vidio i na nekoj slici npr., ali to da stavis jedan pored drugog pa detaljno trazis

 

DzigiBau kaže...

Ja ne mogu izvuci vise os 3:30h SOT-a bez igranja igrica i gledanja videa. Jel mi vrijedi za ovakav slucaj posjetiti servis ili sto da radim?

ako se radi o s8+ nosi u servis, ali samo ako si prije toga napravio hard reset pa probao jel isto..

za obicni s8 nisam siguran jel to ok ili lose, reci ce ti ekipa, iako svatko ima svoj nacin koristenja moba, pa je to malo tezi slucaj za reci nesto pametno..

ovako odokativno bi rekao da je to ispod prosjeka..

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 21:10 (digitall).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
DwightSchrute kaže...

Ako netko traži dobar,povoljan  "brand name" case,sa solidnim gripom a da s druge strane mobitel nije predebeo,moja preporuka za Incipio NGP Advanced

 

Ja sam dosta dugo tražio nešto ovako,dobra zaštita,mobitel ne klizi iz ruke a opet cijena je ok,pogotovo sada sa popustom.

 ponovno na popustu, evo ja uzeo

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Liverpool1892 kaže...

Evo i ja sam posato ponosni vlasnim Samsun Galaxy S8 64Gb 

 

Imam jedno pitanja:

 

  1. Svi kontat brojevi su mi na Gmail imeniku i tamo mi pišu uredno Ime i Prezime: Petar Petrić. Kada otvorim imenik na mobitelu piše mi ovako: Petar, Petrić Kada na mobitelu idem urediti Ime i prezime, uredno je pod ime upisano Petar a pod prezime Petrić. Kako maknuti iz imenika ovaj zarez?

 Contacts (imenik) - gore one 3 točkice - Settings (postavke) - Name format (ne znam kak su to stavilu na HR) stavi na First,last

Bears, Beets, Battlestar galactica!
10 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Nema teme jos o S9/S9+ pa cu ovdje...ako netko treba maskicu za novi S9 ima ovdje:

 

https://www.casesdelight.com/en/486-galaxy-s9

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
ocean77 kaže...

Nema teme jos o S9/S9+ pa cu ovdje...ako netko treba maskicu za novi S9 ima ovdje:

 

https://www.casesdelight.com/en/486-galaxy-s9

 

 Evo i ovdje isto ima i za 9+

 

https://gizzmo.hr/dodatna-oprema-samsung/galaxy-s9

PS4 account - nattvindens
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

No pustimo se mi (još) S9, kakve su info vezane uz Oreo za S8/S8+

pričalo se kao "sredinom" siječnja, no skoro je već i kraj....

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Evo jos jednom, uzas...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Vidim da nisam jedini koji je imao problema s baterijom. Ja sam ću se svojeg S8+ riješiti kad dođe sa servisa.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Evo baterie kod mene, na wifi čitavo vrijeme jer me grip prikovao za krevet. Koristio browser,whatsapp,viber,mail, nekih aplikacija tipa 9gag,tumblr da ubijem dosadu malo kad pridignem glavu.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Noćas sam preko noći (cca 7h) s iskljucenim wi/fi, mobilnim internetom, AOD-om, lokacijom i svim mogucim sto trosi bateriju izgubio oko 30% baterije. Jel moguce da sam navukao neki virus ili slicno i da probam hard reset?

Evo i slika.. Nije mi jasno jel u ovom popisu potrosaca bateriie treba biti tako da nikad ne pise sve ili? Jer ovi kad se zbroje bude sve skupa 16-17% baterije, a fali skoro 40%

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
DzigiBau kaže...

Noćas sam preko noći (cca 7h) s iskljucenim wi/fi, mobilnim internetom, AOD-om, lokacijom i svim mogucim sto trosi bateriju izgubio oko 30% baterije. Jel moguce da sam navukao neki virus ili slicno i da probam hard reset?

Evo i slika.. Nije mi jasno jel u ovom popisu potrosaca bateriie treba biti tako da nikad ne pise sve ili? Jer ovi kad se zbroje bude sve skupa 16-17% baterije, a fali skoro 40%

Ti očito imaš nekih problema s mobom.Nema šanse da baterija padne tokom noći za 30%.

 

Moj prijedlog ti je napravit hard reset, i to obavezno.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
DzigiBau kaže...

Noćas sam preko noći (cca 7h) s iskljucenim wi/fi, mobilnim internetom, AOD-om, lokacijom i svim mogucim sto trosi bateriju izgubio oko 30% baterije. Jel moguce da sam navukao neki virus ili slicno i da probam hard reset?

Evo i slika.. Nije mi jasno jel u ovom popisu potrosaca bateriie treba biti tako da nikad ne pise sve ili? Jer ovi kad se zbroje bude sve skupa 16-17% baterije, a fali skoro 40%

 Nemaš šta razmišljati,hard reset pod obavezno, po noći ako je uključen aod mob troši oko 7-8 % a bez njega oko 2,3. To je otprilke normalno.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
15 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

jutros na poslu san osta na par posto baterije pa san uključija powers saving mode. I sad otkad san ga vratija na normalni mode, ne dobijan notifikacije za whatsapp poruke, a kad uđen u whatsapp uredno vidin da je stigla... wtf? vidija san da je to još netko prijavljiva...

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Odes pod battery, gore desno 3 točkice i optimise battery usage... Tu nađeš what's app i makneš battery optimisation za nju...
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ima li tko problema s fokusom prednje kamere na blizu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
to san odma napravija i ništa... evo
lol
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Napuni bateriju, obriši cache od WhatsAppa, reinstaliraj aplikaciju. Tim redom napravi i moralo bi raditi.
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Napuni bateriju, obriši cache od WhatsAppa, reinstaliraj aplikaciju. Tim redom napravi i moralo bi raditi.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
to je uspilo, hvala!
lol
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Sve stane u jedan red
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

stigo konačno i meni s8+ 

 

sada molim pomoć za neku zaštitu za ekran a da valja nešto i link gdje ste to kupili..

 

unaprijed zahvaljujem..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

ekipa sada već pomalo zabrinjava, kada će biti dolazak Oreo-a na S8/S8+??

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Do kraja veljače bude,pa dok operateri izbace svoj bloat,znači tamo oko travnja očekuj
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Poznavajući Samsung vjerojatno će prije izaći S9 s Oreom a tek onda idu stariji modeli.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
ROXX kaže...
Do kraja veljače bude,pa dok operateri izbace svoj bloat,znači tamo oko travnja očekuj

 Znaš možda koliko puta dobiva novu verziju androida..sad je na NOUGATU jel' ? Znači oreo .... Dali će nakon orea biti nadograđen još jednom ili ne? Hvala

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Pa trebale bi biti 2 nadogradnje. Ali sa samsungom,tko zna...
9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

pa do sad su svi dobili po dvije velike nadogradnje,  a suska se da ce s6 dobiti oreo, dakle trecu veliku nadogradnju.. sto znaci da mozda produze i za ostale na 3

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Stigao S8+ sa servisa. Trajalo 3 radna dana. Zamijenili matičnu, bateriju i ekran.
Vjerujem da sad garancija opet vrijedi 2 godine?
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
NorthBlue kaže...
Stigao S8+ sa servisa. Trajalo 3 radna dana. Zamijenili matičnu, bateriju i ekran.
Vjerujem da sad garancija opet vrijedi 2 godine?

 

Da, nakon promjene maticne ide jos 2 godine

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice