Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 967.043
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
systemize kaže...

Dali netko koristi OneDrive buduci da sa S9 besplatno dobije 100GB?

 

Stavio sam da uploada sve slike sa mobitela iz svih foldera (foto,viber, zaslon) medjutim sve uploada u jedan folder, pa su sve izmjesane?

 I mene zanima ista stvar, jer popunim dosta brzo ovih 64gb na mobu pa moram radit backup na komp i obrisat s moba da mogu dalje snimat i slikat.
Isto sam iskoristio 100gb clouda al uploada sve u jedan folder, ako nades rjesenje javi se. Ja imam u planu kupit 400gb karticu al moram gledat da bude brza jer inace ne mogu snimat 4k

12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zasto ne koristite Google Photos? Ima free neograničeno za neku njihovu pristoju kvalitetu ili platitie 2 USD mj. za 100 GB.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pa jel reprodukcija 4K videa normalna sa SD kartice? Ako je reprodukcija normalna zasto onda nebi snimao na interni storage pa samo u file manageru prebacio video na karticu i oslobodio storage?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
MARKOZD15 kaže...

Zakonski rok je 14 dana, nemaju oni sto izmisljati oko tih 8 dana. Tih 14 dana ti tece od dana kad si dobio uredaj. Dakle sjedi na trajekt, odi u Tele2 i napravi reklamaciju. Dobit ces novi uredaj nakon sto ga servis pregleda (Agram). Ako ne dobijes novi, imas se svako pravo zaliti da bi dobio novi uredaj

 Poslao sam ujutro Hp expressom.Kaže da je u ponedjeljak to kod njih. Radim cijeli dan,gužve su na cestama i trajektima tako da odlazak do Rijeke je praktički nemoguć. U opisu kvara sam im napisao da mobitel ima bijelu crtu na vrhu ekrana te da ima samo 2 dana.Na računu piše sve kad je kupljen i dostavljen tako da ne bi trebalo biti problema.E sad oni mogu biti go*na pa ga servisirat ili stavit da je kvar moja greška ili šta već. Nadam se da će biti sve u redu

 Evo mene opet,znači tjedan dana od slanja mobitela na reklamaciju i dalje ništa ne javljaju.Zovem ja njih jučer da provjerim kakvo je stanje,kažu mi da je mobitel na provjeri kvara u servisu "Tech Doctor" i da će mi se oni javit kad budu riješili problem. E sad ja zovem taj servis i oni kažu da ništa nije stiglo kod njih. Ko tu koga prca?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivanm75 kaže...
keks99 kaže...
ivanm75 kaže...
keks99 kaže...

Flesovo sam njemacki firmware ali ga tel ne registruje kao njemacki nego mi stoji u Samsung Info aplikaciji ovako. Csc firmware prazno, csc original prazno, a csc uredjaja SEE i sad koristi taj SEE a ja flesovo DBT germany. I najnovija azuriranja ne dobijam od njemackog, jer njemacki ima sad BRG6 od 17.6 a ja i dalje stojim na BRF8 jer aam pogledo i SEE europe east nije jos izbacio taj BRG6 tako da kako to da se nije flesovo potpuno njemacki firmware sa tim csc, a flesovo sam csc u odinu sam ga stavio i zasto stoji da je prazan csc od firmware

Csc je modem, programcic koji upravlja osnovnim funkcijama moba, spajanje na mrezu, internet itd. Nekad se i neda promijeniti. Izvadi sim karticu van. Ugasi mob. Napravi factory reset. Bootaj download mode, nadji njemacki firmver, odaberi sve stavke iz njega i csc.. ako ostavis home csc onda ce mob ostat ovako. Odin naravno pokreces kao administrator.  Nakon flashanja sve ce se opet resetirati.

iako nije sigurno. Lik je na strani mob, iz neznam njemacke, flashao See rom i csc i otiso mob u bootloop i soft brick. neznam sta je bilo na kraju.

zasto uopce flashas njemack irom ak si u jugoistocnoj europi.? Bas nista neces s tim dobiti..

 U bosni sam. To sam uradio da bi najpre dobio azuriranja jer njemacki medju prvim dobijaju azuriranja. Evo pre 15-20 dana je dosao taj novi update za njemacki, a za ovaj SEE jos ga nema.

Prvo sam ja flesovo United Kingdom, i nisam uzimao home nego sam ovaj drugi CSC i ovo ostalo sve sam flesovo sto dodje uz rom. Nisam jedino pokreto preko administratora, ali flesovalo je sve i PASS pisalo. Posle toga sam fabricki restart uradio iz recovery. Malo posle toga sam flesovao Njemacki isto tako, nisam taj Home flesovo. I eto, skoro da provjerim zemlju slucajno vidim da je SEE. A te nisu ni flesoov nego sam UK i Njemacki. Karticu sim nisam vadio.

Probj kak sam ti napisao jer preko sima mob odmah vidi koja je mreza. I sd karticu sve van da bude goli mob..

iako imao sam puno samsunga i SEE firmver je odlican, to sto kasni 2 tjedna nist ne znaci.. i bolje da kasni jer oni usput ispravljaju bugove.. 

 Isto i dalje. Skinuo sam Germany, sad izasla jos jedna verzija i to Germany prvi izbacio tu verziju od svih zemalja, ja flesovo i ta mi je verzija ali i dalje stoji SEE kao CSC telefona, a CSC firmware prazno. Povadio sam karticu

8 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Imam priliku kupit s9+ za 5500,jel to dobra cijena

Nov, zapakiran

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

nije, ja sam u 5. mjesecu platio novi 5200kn... tada je to bila ok cijena, da sada kupujem gledao bi oko 4800 do max 5k... 

14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Možda je glupo pitati na samsung temi... Naginjem više kupovini s9+ nego P20 Pro pa molim mišljenje: S9+ ili huawei p20pro?

Često fotkam i snimam video pa recimo da mi je to skoro najbitnije. Osim toga bitno mi je da je brz da ne štuca itd.

Trenutno imam S7edge i počeo je malo usporavati u zadnje vrijeme iako se oporavio nakon updatea na Oreo.

    10 S9+
    2 Huawei P20 Pro
    PSN - darklydexter
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    16 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    S7E je još uvijek odličan uređaj. Možda da pričekaš slijedeće modele...
     
    0 0 hvala 0
    13 godina
    offline
    Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    Nema potrebe. S9+ je ogroman napredak u odnosu na S7E. Isto mislim da je S9+ bolji općenito što se tiče kamere. P20 Pro možda daje bolje slike, ali Samsung ima bolji auto mode, a video je mnogo bolji (4K stabilizacija, 60fps).
    Može se razmisliti i o Note 8 koji je čak jeftiniji od S9+
    Moj PC  
    1 0 hvala 0
    16 godina
    offline
    Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

    Nemas kaj cekat jer tak mozes odgadjat godinama

    Uzmi S9+ i uzivaj jer mob je zvijer 

    Moj PC  
    1 0 hvala 1
    16 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    Moze p20 pro snimati 4k 60fps duze od 5min? Jer s9+ ne moze.

    Treba uzeti u obzir onda i memoriju, 5min na s9+ zauzima 5.2GB prostora.
    pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    13 godina
    offline
    Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

    P20 Pro ne može snimati 4K 60fps. A S9+ ne zauzima toliko memorije kod snimanja. Ako snimaš HEVC codec-om, što je preporučeno, minuta 4k 60fps bi trebala biti manja od 500MB

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    13 godina
    odjavljen
    offline
    Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

    Ja sam svaki dan sve vise odusevljen videom na S9+, najbolji video koji sam ikada vidio. Po meni jako jako kompletan cameraphone. Odlicne fotke, live focus, odlican video itd itd

     
    3 0 hvala 1
    11 godina
    protjeran
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    zuper kaže...

    P20 Pro ne može snimati 4K 60fps. A S9+ ne zauzima toliko memorije kod snimanja. Ako snimaš HEVC codec-om, što je preporučeno, minuta 4k 60fps bi trebala biti manja od 500MB

     Znao sam za ovo ali nisam ranije koristio jer iskreno i nemam potrebe za 4K a svakako snimim 1 video jednom u mjesecu ako i to. Ranije sam snimao u FHD ali sad sam prebacio na 4K 60 FPS i stavio sa tim HEVC pa bar kad snimim i ponekad neka bude kako treba. Jos sam stavio da ide direktno na memori karticu i opet nema stekanja.

     

    Nego kada je 4K 60fps da li radi opticka stabilizacija slike?

    https://www.youtube.com/c/gamex1423/
    11 godina
    protjeran
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    MARKOZD15 kaže...

    Ja sam svaki dan sve vise odusevljen videom na S9+, najbolji video koji sam ikada vidio. Po meni jako jako kompletan cameraphone. Odlicne fotke, live focus, odlican video itd itd

     Slazem se i ja iako ga vec mjesecima koristim svaki dan se iznova iznenadim kako je dobar u svim segmentima. Ako ko ima one addone za onaj good lock, neka odmah deinstalira routines jer muze bateriju, to sam primjetio u betterbatterystats.

     

    Kamera mu je stvarno fenomenalna, pogotovo live focus, ljudi misle da slikam aparatom i to profesionalno hahah :D i to ljudi koji imaju aparat i slikaju godinama.

    https://www.youtube.com/c/gamex1423/
    13 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    arnes_king kaže...

     Znao sam za ovo ali nisam ranije koristio jer iskreno i nemam potrebe za 4K a svakako snimim 1 video jednom u mjesecu ako i to. Ranije sam snimao u FHD ali sad sam prebacio na 4K 60 FPS i stavio sa tim HEVC pa bar kad snimim i ponekad neka bude kako treba. Jos sam stavio da ide direktno na memori karticu i opet nema stekanja.

     

    Nego kada je 4K 60fps da li radi opticka stabilizacija slike?

    Opticka stabilizacija je hardverska i nju nemozes iskljuciti. Ona radi uvijek tako i na 4K 60FPS, ono sto ne radi je EIS tocnije softverska stabilizacija. Ja osobno nisam ljubitelj softverskih stabilizacija na mobitelima jer nisam jos upoznao mob koji ima dobro rjesenu softversku stabilizacija (da nema jello efekta, da nema pada fps itd), ako je opticka stabilizacija dobro rjesena, ne treba ti nista vise. Pogotovo u 60FPS

    16 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    Probao szim HVEC codecom. 5min = 1.5 GB
    EDIT: vezano za moj prijasnji post gdje sam rekao da je 5min 5.2GB (HVEC iskljucen), zapravo je 2.5GB. Pobrkao sam malo.
    pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
    Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 15:17 (AA-d00d).
    12 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    arnes_king kaže...

    Kamera mu je stvarno fenomenalna, pogotovo live focus, ljudi misle da slikam aparatom i to profesionalno hahah :D i to ljudi koji imaju aparat i slikaju godinama.

     To i meni kazu za Pixel...pogotovo u nocnim uvijetima 

    Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 19:49 (R36).
    14 godina
    offline
    Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

    Bit će onda S9+. Mislio sam čekati novi Note ali nisam dovoljno strpljiv

    PSN - darklydexter
    Moj PC  
    1 0 hvala 0
    12 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    Nikola_Cro kaže...

    Imam priliku kupit s9+ za 5500,jel to dobra cijena

    Nov, zapakiran

     U njuskalu su od 4800-5300 ovisi od svercera..

    Samsung Galaxy S9
    12 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    Fulcrum kaže...

    Pa jel reprodukcija 4K videa normalna sa SD kartice? Ako je reprodukcija normalna zasto onda nebi snimao na interni storage pa samo u file manageru prebacio video na karticu i oslobodio storage?

     A nije ni reprodukcija bas najbolja ako brzina nije dovoljna..

     

     

    A sto se tice google photos, budem probao

    14 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    ivanm75 kaže...
    Nikola_Cro kaže...

    Imam priliku kupit s9+ za 5500,jel to dobra cijena

    Nov, zapakiran

     U njuskalu su od 4800-5300 ovisi od svercera..

     U Instaru je na akciji s9+ 64GB crni cca 5300

    PSN - darklydexter
    14 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    SnakeEyes kaže...
    Fulcrum kaže...

    Pa jel reprodukcija 4K videa normalna sa SD kartice? Ako je reprodukcija normalna zasto onda nebi snimao na interni storage pa samo u file manageru prebacio video na karticu i oslobodio storage?

     A nije ni reprodukcija bas najbolja ako brzina nije dovoljna..

     

     

    A sto se tice google photos, budem probao

     

    4K video na google photos se smanjuje na 1080p, tj. tako je u free backup verziji (high quality). Ako namjestiš u postavkama da koristi kapacitet koji imaš na googleu tj. da snima u "original" kvaliteti, onda možda sprema u 4K.

    Ali čudno je to da i neke 4K videe koje sam backupirao na google drive ne mogu streamati u više od 1080p ni direktno iz drivea ni syncano preko google photos.

    Malo mi je to glupo jer ako hoću streamati neki svoj 4K video, moram ga imati na npr. youtubeu. Kad bi se barem mogao povezati neki google drive folder ili Google photos mapa sa youtubeom.

    Ili nek omoguće streamanje 4K iz ostalih appova i riješeno.

    PSN - darklydexter
    11 godina
    offline
    Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

    u zadnje vrijeme imam problema sa internetom, mob kupljen u tele 2, kartica tcom. zna mi se desiti da net uopce ne radi, nista ne mogu refreshati, moram prebaciti na 3g i onda vratiti na 4g da bi proradio, to sam skuzio kad udjem u kucu i kad se spojim na wifi odjednom 5-6 notifikacija. gledao sam u opcijama i ne primjetim da se osta poremetilo.

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    8 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

    Zapravo ona cjena je bila kad je izasao tek, a sad sam ga pitao i trenutno je 5200. Sta kazete,?

    Za ovog prodavaca znam da je siguran, a i da nađem jeftinije na njuškalu ili negdi drugo bojim se sa mi policija ne dode na vrata, jer mi se prijateljima desavalo to.. 

    12 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    Ezio kaže...
    SnakeEyes kaže...
    Fulcrum kaže...

    Pa jel reprodukcija 4K videa normalna sa SD kartice? Ako je reprodukcija normalna zasto onda nebi snimao na interni storage pa samo u file manageru prebacio video na karticu i oslobodio storage?

     A nije ni reprodukcija bas najbolja ako brzina nije dovoljna..

     

     

    A sto se tice google photos, budem probao

     

    4K video na google photos se smanjuje na 1080p, tj. tako je u free backup verziji (high quality). Ako namjestiš u postavkama da koristi kapacitet koji imaš na googleu tj. da snima u "original" kvaliteti, onda možda sprema u 4K.

    Ali čudno je to da i neke 4K videe koje sam backupirao na google drive ne mogu streamati u više od 1080p ni direktno iz drivea ni syncano preko google photos.

    Malo mi je to glupo jer ako hoću streamati neki svoj 4K video, moram ga imati na npr. youtubeu. Kad bi se barem mogao povezati neki google drive folder ili Google photos mapa sa youtubeom.

    Ili nek omoguće streamanje 4K iz ostalih appova i riješeno.

     Necu nikakve kompromise, kupit cu si karticu od 400gb da sam bez brige, cesto znam otic u Njemacku gdje nema signala (ironija velika znam) pa bolje da imam sve dostupno offline.

    Koristi li itko bixby? Ja ga prilicno puno koristim jer mi mob obicno stoji na stolu sa strane dok radim i stvarno je super stvar, mogucnosti su beskonacne. Jedino sto nisam uspio skuzit je npr tipa kad ga posaljem na youtube da mi pusti neku glazbu, dok ta glaba svira ja se derem hi bixby al ne reagira nego moram drzat bixby tipku. Vjerovatno mikrofon ne slusa dok radi zvucnik? Moze li se ista tu napravit?

    12 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    dennocro kaže...

    u zadnje vrijeme imam problema sa internetom, mob kupljen u tele 2, kartica tcom. zna mi se desiti da net uopce ne radi, nista ne mogu refreshati, moram prebaciti na 3g i onda vratiti na 4g da bi proradio, to sam skuzio kad udjem u kucu i kad se spojim na wifi odjednom 5-6 notifikacija. gledao sam u opcijama i ne primjetim da se osta poremetilo.

     A gdje zivis, koja regija?

    Samsung Galaxy S9
    11 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

    U puli, poslao sam ponovo za aktivaciju neta i svih postavki od t-coma mislim da je sada sve ok. vidit cemo kroz koji dan.

    10 godina
    offline
    Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
    Ezio kaže...

    Možda je glupo pitati na samsung temi... Naginjem više kupovini s9+ nego P20 Pro pa molim mišljenje: S9+ ili huawei p20pro?

    Često fotkam i snimam video pa recimo da mi je to skoro najbitnije. Osim toga bitno mi je da je brz da ne štuca itd.

    Trenutno imam S7edge i počeo je malo usporavati u zadnje vrijeme iako se oporavio nakon updatea na Oreo.

     

     

    Kakav video snimas, 4K ili FHD?

    Ako FHD onda ti je i P20 PRO odlican, a stibilizacija videa jedna od najboljih koju sam vidio.

    Sto se fotki tice i raznih modova snimanja opet je P20 PRO bolji kao i sam IQ.

    S9+ samo ako ti je 4K video apsolutni prioritet...ako govorimo o kameri.

    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice