Avira AntiVir Personal 10

poruka: 129
|
čitano: 34.526
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
16 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

pitanje je sata da nam update krene sa servera na verziju v10.

jedva čekam internet security suite v10.

 

ima novina..ima ima. proaktivna zaštita...hisp...premda to vrijedi za premium, vi sa free verzijom ostajete uskraćeni.

skoro pa je sve unaprijeđeno.

nema potpisa
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 0:39 (torrente).
16 godina
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10

Da li valja štogod? Ja koristim AVG 9 i Malwarebytes' Anti-Malware i zadovoljan sam. Sada sam primjetio da me AVG nešto zeza pa ako tražim zamjenu zanima me da li je Avira dobar izbor?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 0:40 (ParaNO1d).
14 godina
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
torrente kaže...

pitanje je sata da nam update krene sa servera na verziju v10.

jedva čekam internet security suite v10.

 

ima novina..ima ima. proaktivna zaštita...hisp...premda to vrijedi za premium, vi sa free verzijom ostajete uskraćeni.

skoro pa je sve unaprijeđeno.

staviš comodo koji ima PUNO bolji firewall i hips od  avir,avira može poslužiti kao skener ili rezidentna zaštita

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 0:54 (blackalbum).
16 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

nebih.

ipak su to paketi sve u jedan i kad ih kupiš miran si.

a možda i ako si fan kao i ja te kupujem trogodišnju licencu.

odnedavno za laptop bitdefender suite i također super paket sve u jedan.

 

naravno sa 3-4 free alata se može skrpit zaštita.

 

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_report25.pdf

nema potpisa
16 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Thread&threadID=108423

 

ne treba čekati redovan update sa servera,jer će očito oni to rastegnuti danima zbog zagušenja.

ja sam odabrao ovo rješenje koje nude sa foruma podrške.

od tri ponude izabere se druga (fix/update) i sve riješeno.

dakle downloada se v10 sa avirine stranice i slijedi postupak instalacije preko stare v9.

nema potpisa
16 godina
offline
Avira AntiVir Personal 10

Ja sam očito slijep jer ne vidim gdje je taj link za update?

16 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

 

odeš klasično na download sekciju

http://www.avira.com/en/download/index.php

 

izabereš free, premium ili suite

moj primjer suite, onu ikonicu od 804kb i sve se downloada i krene samo sa instalom

http://www.avira.com/en/downloads/avira_premium_security_suite.html

 

tako je i sa ostalim verzijama...recimo free koja će ovdje biti najpopularnija.

 

(dakle..update se smatra pokretanje potpuno nove instalacije...ali kad upita repare, uninstale ili fix/update...birate to srednje...update.)

nema potpisa
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 16:15 (torrente).
14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

Odlicna je, svidja mi seCool

15 godina
protjeran
offline
Avira AntiVir Personal 10

Ja je sad stavio Avira 10 Free. Sad skeniraxD nadam se neće ništa nač juče friški winzi zbog neakvih problema sa Nero 9 reloaded :P

edit: eo završio full scan. 31 min za 386GB što je super brzo!;)

loss of interest question wonder ways of fear they pull me under
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 19:36 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

I ja sam bio skeniro, cini mi se da je brza nego prije

16 godina
offline
Avira AntiVir Personal 10

Kak je službeno izasla nova verzija Avire Free, ili Avira Personal koja se bude najcesce koristila da vidimo kaj ima novo. U ovom slucaju ovdje ce bit prikazana Avira Free ali i na Premium verziji je to sve isto osim podesenja za Web Guard, koji Free verzija nema a i nije joj potreban uopce kad je tu besplatni i odlicni WOT. Kaj se tice nove opcije Proactive zastite toga za sad nema u Aviri Free, samo se nalazi u Premium verziji i u Security Suite izdanju no nije to tolko bitno sad ostale novosti su zanimljivije.{#}

 

Uglavnom poboljsanja se odma vide u sucelju no zapravo je vecinom isto ko prije lako za koristit i jednostavno. Kaj se tice instalacije nove Avire sve ostaje isto tj ostavite kako je, a na kraju je pozeljno izabrat Normal Startap. Opcija Safe Startap je zapravo bolja ali ce usporit dizanje windowsa pa kome to smeta izabere onu prvu opciju. Uglavnom sva podesenja treba ostavit kak jesu no ipak pozeljno je svakak promjenit koju opciju normalno. Jedna nova zanimljiva opcija u novoj Aviri je Block Autostart Funcion, to ce sprjecit neke tipove gamadi da se automatski pokrecu i naprave stetu pogotovo s pokretnih medija USB stikova i slicno. Na dodatnoj slici moze se vidjet kaj tocno znaci ta Block Autostart Funcion opcija. Eto dole na fotkama ce bit prokazano kaj treba podesit dodatno u Aviri nakon instalacije. Uglavnom nova Avira Free 10 u ovom slucaju je znatno poboljsana i ne trosi puno resursa i memorije kaj se fino vidi na fotki dole.Cool

 

 

U ovom videu ispod moze se vidjet kako izgledaju nova upozorenja kod detekcije gamadi i kako Avira reagira kad detektira gamad te dvije opcije rjesavanja problema. U prvom primjeru i najcescem treba samo kliknut Remove i ostalo sve ide automatski. Drugi nacin tj opcija Details se odabere kad se sumnja u False Positive ili slicno pa se Desnim klikom u novom prozoru moze odabrat Ignore ili Always Ignore u tom slucaju.Cool

 

 

Malo poboljsano sucelje nista revolucionarno no i dalje pregledno i lako za koristit!  Malo poboljsano sucelje nista revolucionarno no i dalje pregledno i lako za koristit!
Dodatno treba stavit kvacicu na Aplication i Fradulent Software! Dodatno treba stavit kvacicu na Aplication i Fradulent Software!
Scan Arhive nije po defoltu ukljuceno no treba bit svakako ali moze usporit slabije kompove!  Scan Arhive nije po defoltu ukljuceno no treba bit svakako ali moze usporit slabije kompove!
Nova vrlo korisna opcija u Aviri 10 Block Autostart Function! Nova vrlo korisna opcija u Aviri 10 Block Autostart Function!
Dodatno objasnjenje Autostart funkcije i blokiranja iste u Aviri! Dodatno objasnjenje Autostart funkcije i blokiranja iste u Aviri!
Nova Avira Free 10 ne zdere puno resura i memorije  uglavnom odlicno! Nova Avira Free 10 ne zdere puno resura i memorije uglavnom odlicno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2010 22:32 (rambox).
14 godina
offline
Avira AntiVir Personal 10

Svaka ti čast Rambox dobro si objesnio novu Aviru free ,vidi se da si stručnjak s AviromNamigiva

16 godina
offline
Avira AntiVir Personal 10

U novoj Aviri 10 je napokon dodana i opcija Quick System Scan, ona u prijasnjim verzijama nije postojala kao takva pa ju treba sad obicno i koristit to je sasvim dovoljno. Skeniraje ce otprilike trajat 10 minuta, i obuhvaca sve sistemske datoteke i procese te ostale datoteke bitne na C particiji i u My Documents. Recimo slicna opcija tome ali ne u jednom profilu je zapravo samo skeniranje Windows System Directory poznato od prije, kaj je najbitnije jer tu se i nalazi aktivan Malware ako je na kompu i to traje vrlo kratko. Skeniranje Active Processes isto poznato od prije traje vrlo kratko a njezino ime sve govori o cemu se tu radi.Cool

14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

Ova Avira je stvarno zakon..........

The quieter you become the more you are able to hear...
14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10
Vjerovali ili ne meni je brzo skeniranje trajalo 30 min.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
rambox kaže...

Kak je službeno izasla nova verzija Avire ...

 

rambox kaže...

U novoj Aviri 10 je napokon dodana i opcija ...

Svaka čast na tekstu. Još koja ovakva recenzija na forumu i očekuj poziv iz redakcije :)

The blue screen of death is the best game I've ever played.
16 godina
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
papuk kaže...
Vjerovali ili ne meni je brzo skeniranje trajalo 30 min.

Moguce itekak ali brzina skeniranje ti ovisi o dosta toga pa i o disku samom je li sporiji ili brzi, jer je disk daleko najsporija komponenta na kompu pa i o procesoru isto ovisi. Ak ti je disk fragmentiran ili ak nekaj drugo radis na kompu ko slusanje mjuze i surfanje te torenti i ostalo istovremeno to ce ic puno sporije. Zato kad skeniras onda ugasi browser i mjuzu i torente pa bude islo znatno brze sigurno. Ak istovremeno radis vise toga jednostavno gusis i usporavaš skeniranje i postupak to je tak.Cool

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 23:11 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

jel se isplati instaliravat free verziju??

@ BF BC 2
14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

Da Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
rambox kaže...
papuk kaže...
Vjerovali ili ne meni je brzo skeniranje trajalo 30 min.

Moguce itekak ali brzina skeniranje ti ovisi o dosta toga pa i o disku samom je li sporiji ili brzi, jer je disk daleko najsporija komponenta na kompu pa i o procesoru isto ovisi. Ak ti je disk defragmentiran ili ak nekaj drugo radis na kompu ko slusanje mjuze i surfanje te torenti i ostalo istovremeno to ce ic puno sporije. Zato kad skeniras onda ugasi browser i mjuzu i torente pa bude islo znatno brze sigurno. Ak istovremeno radis vise toga jednostavno gusis i usporavaš skeniranje i postupak to je tak.Cool

Ništa nisam imao uključeno, promatrao sam skeniranje. Procesor je bio na 50%-100%. RAM na 36%. Disk nije defragmentiran, uredno održavam. No, komp. je 6 god. Samo sam mu dodao 1 GB RAM uz početnih 256 MB i prije tri mj. morao sam matičnu promijeniti. Godinama (još i sada) imam licencu za NOD32, ESS4. Zadnji mjesec testiram besplatne programe i vidim da se može i bez bacanja novca. Pogotovo ako si nezaposlen. Sada imam Avira personal, Comodo firewal, WOT, CCleaner, Glary Utilities (i neki Argente utilities koji uvijek pronađe više u registru za čišćenje od ova prva dva), MBAM, Defraggler. Sve to radi sasvim dobro i ne smeta meni sporo skeniranje - važno da nema gamadi. A nema je.

16 godina
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
papuk kaže...
rambox kaže...
papuk kaže...
Vjerovali ili ne meni je brzo skeniranje trajalo 30 min.

Moguce itekak ali brzina skeniranje ti ovisi o dosta toga pa i o disku samom je li sporiji ili brzi, jer je disk daleko najsporija komponenta na kompu pa i o procesoru isto ovisi. Ak ti je disk fragmentiran ili ak nekaj drugo radis na kompu ko slusanje mjuze i surfanje te torenti i ostalo istovremeno to ce ic puno sporije. Zato kad skeniras onda ugasi browser i mjuzu i torente pa bude islo znatno brze sigurno. Ak istovremeno radis vise toga jednostavno gusis i usporavaš skeniranje i postupak to je tak.Cool

Ništa nisam imao uključeno, promatrao sam skeniranje. Procesor je bio na 50%-100%. RAM na 36%. Disk nije fragmentiran, uredno održavam. No, komp. je 6 god. Samo sam mu dodao 1 GB RAM uz početnih 256 MB i prije tri mj. morao sam matičnu promijeniti. Godinama (još i sada) imam licencu za NOD32, ESS4. Zadnji mjesec testiram besplatne programe i vidim da se može i bez bacanja novca. Pogotovo ako si nezaposlen. Sada imam Avira personal, Comodo firewal, WOT, CCleaner, Glary Utilities (i neki Argente utilities koji uvijek pronađe više u registru za čišćenje od ova prva dva), MBAM, Defraggler. Sve to radi sasvim dobro i ne smeta meni sporo skeniranje - važno da nema gamadi. A nema je.

Itekak se moze za badave imat odlicnu zastitu pogotovo danas, nema smisla davat lovu bezveze kad ima par dobrih besplatnih zastitnih programa i dodataka uz njih ko WOT i nema problema.Cool

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 23:23 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

sve ste u pravu,ali griješite ako luzeri bacaju novac .

opća je pošast izgubljenih gmail i facebook acc-ova na netu.

anti phishing mi je jedna od bitnih stvari koje mi znače u plaćenim inačicama.

poslje kad korisnici free rješenja kliknu lažni link vrište gdje je nestao gmail, facebook, paypal.

bitdefender suite desktop i avira sutie laptop (licenca 3 godine ili 98€)

 

baš sam luzer jel da?  hehehe

ovako samo natrpate masu shita koje se pokolje međusobno i proguta resurse.

makar vam nije puno bitdefender antivirus 125kn godišnje ili suite 207kn.

još jedanput glede avire...svaka im čast na desetki.  premium suite...kao da ga nema na kompu, neprimjetno.

 

 

edit:  hehe zaboravih rapidshare...nema ko ga nije popušio sa slabom zaštitom.

otmu vam acc i rapid vam blokira acc zbog više ip adresa,a za to nemate pojma.

sve sami phishing.

 

ovako opušteno nadograđujem svake godine rapidshare i kada naleti falsi link, jednostavno skoči prozorčić.

eto zašto se plaća puna inačica.

nema potpisa
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 1:12 (torrente).
14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

Evo instalira, tj. napravija upgrade dosadašnje.

 

Zašto mi update, iako napravljen više puta stoji kao da nije?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 1:52 (brixy).
16 godina
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
torrente kaže...

sve ste u pravu,ali griješite ako luzeri bacaju novac .

opća je pošast izgubljenih gmail i facebook acc-ova na netu.

anti phishing mi je jedna od bitnih stvari koje mi znače u plaćenim inačicama.

poslje kad korisnici free rješenja kliknu lažni link vrište gdje je nestao gmail, facebook, paypal.

bitdefender suite desktop i avira sutie laptop (licenca 3 godine ili 98€)

 

baš sam luzer jel da?  hehehe

ovako samo natrpate masu shita koje se pokolje međusobno i proguta resurse.

makar vam nije puno bitdefender antivirus 125kn godišnje ili suite 207kn.

još jedanput glede avire...svaka im čast na desetki.  premium suite...kao da ga nema na kompu, neprimjetno.

 

 

edit:  hehe zaboravih rapidshare...nema ko ga nije popušio sa slabom zaštitom.

otmu vam acc i rapid vam blokira acc zbog više ip adresa,a za to nemate pojma.

sve sami phishing.

 

ovako opušteno nadograđujem svake godine rapidshare i kada naleti falsi link, jednostavno skoči prozorčić.

eto zašto se plaća puna inačica.

Normalno opasnosti vrebaju na sve strane, no ima dobre Anti-Phising zastite i za badave nekoliko njih zapravo u obliku Toolbara. Evo cak i Bitdefender ima to besplatno kolko vidim a i Opera ima dobar Anti-Phising modul. Treba napravit posebnu temu o tome pa navest kaj sve postoji a ima dobrih besplatnih alata itekak.Cool

 

http://www.bitdefender.com/PRODUCT-2237-en--BitDefender-Anti-Phishing-Free-Edition.html#more_features

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

forum podrške kod avire.

dobije se odgovor u roku hitno.

super modovi i admini...čak nekada naleti sa odgovorom netko iz razvojne ekipe.

 

http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=Index

 

naravno treba se regat i nakon toga malo potražit stare topice jer u 90%

slučajeva odgovor postoji.

 

koristan info poviše za free antiphishing.

nisam to vidio jer posjećujem njihovu hrvatsku podružnicu.

http://www.bitnet.com.hr

desni kut,online shop, plaćate bilo kakvim karticama u rh.

premda sad nema akcije,ali bude po 125kn na akciji ili tri frenda kupe licencu za tri stroja,najisplatljivije.

ili offline,platiš cd poštaru kad stigne.

 

ali kad obnavljate licencu stvarno je mukte  

http://www.bitnet.com.hr/webshop/categorie_51_License-renewal.html

 

 

 

nema potpisa
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 2:24 (torrente).
16 godina
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
brixy kaže...

Evo instalira, tj. napravija upgrade dosadašnje.

 

Zašto mi update, iako napravljen više puta stoji kao da nije?

Ima dost slucajeva da nakon automatskog Upgrade nove Avire ona ne radi kak treba. Odnosno u slucaju kad ona sama skine novu verziju i instalira preko stare mogu se javit problemi. Ak iskrsnu problemi onda je najbolje deinstalirat Aviru pa napravit Restart i ponovo je instalirat i bit ce ok.Cool

14 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

Neka mi neko kaže kako da njađem opciju normal startup i safe startup?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Avira AntiVir Personal 10
rambox kaže...
torrente kaže...

sve ste u pravu,ali griješite ako luzeri bacaju novac .

opća je pošast izgubljenih gmail i facebook acc-ova na netu.

anti phishing mi je jedna od bitnih stvari koje mi znače u plaćenim inačicama.

poslje kad korisnici free rješenja kliknu lažni link vrište gdje je nestao gmail, facebook, paypal.

bitdefender suite desktop i avira sutie laptop (licenca 3 godine ili 98€)

 

baš sam luzer jel da?  hehehe

ovako samo natrpate masu shita koje se pokolje međusobno i proguta resurse.

makar vam nije puno bitdefender antivirus 125kn godišnje ili suite 207kn.

još jedanput glede avire...svaka im čast na desetki.  premium suite...kao da ga nema na kompu, neprimjetno.

 

 

edit:  hehe zaboravih rapidshare...nema ko ga nije popušio sa slabom zaštitom.

otmu vam acc i rapid vam blokira acc zbog više ip adresa,a za to nemate pojma.

sve sami phishing.

 

ovako opušteno nadograđujem svake godine rapidshare i kada naleti falsi link, jednostavno skoči prozorčić.

eto zašto se plaća puna inačica.

Normalno opasnosti vrebaju na sve strane, no ima dobre Anti-Phising zastite i za badave nekoliko njih zapravo u obliku Toolbara. Evo cak i Bitdefender ima to besplatno kolko vidim a i Opera ima dobar Anti-Phising modul. Treba napravit posebnu temu o tome pa navest kaj sve postoji a ima dobrih besplatnih alata itekak.Cool

 

http://www.bitdefender.com/PRODUCT-2237-en--BitDefender-Anti-Phishing-Free-Edition.html#more_features

 

 

Dali se kosi sa antivirusom i firewallom,npr.(avira,avast,comodo...)?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 15:04 (Quilombo23).
16 godina
neaktivan
offline
Avira AntiVir Personal 10

rekoh poviše,da na onom forumu ima sve...gle serča od safe start up

 

glede antiphishinga...piše na onom linku:

Known compatibility issues
The product was tested for compatibility with the most major security products and it was confirmed to work. Nevertheless, minor incompatibility issues might appear. If so, please send your feedback to BitDefender by using the "Send Feedback" option in the product.

 

nema potpisa
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 15:10 (torrente).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice