Molim pomoć oko trojanca

poruka: 7
|
čitano: 3.229
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Molim pomoć oko trojanca

Do negdje 12:45 sam imao upaljen komp, radio i printao neke dokumente i sve je bilo OK.

No kad sam došao kući ATi Catalyst Control Centre Command Line Interface mi se nije htio pokreniti (has stopped working - nisam našao rješenje). Probao sam uninstall, pa reinstall, no bez uspjeha.

Također mi je AVG stalno prikazivao THREAT DETECTED! Trojan horse Injector.EZ - za ovog nikad čuo, google ne pomaže

Zaraženi file je svchost.exe koji je stalno pojavljuje u raznim folderima u C:\Windows\Temp\xxxx.tmp\ (ovo xxxx je naziv od 4 slova koji je svaki put drukčiji)

Ja ga obrišem, no nakon minute-dvije se ponovo pojavi na istom mjestu u drugom folderu.

Probao sam brisati iz safe modea ali bezuspješno. Full scan ne pomaže, kao ni Malwarebytes Anti Malware ni Windows Defender.

Pomagajte molim vas!!!

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Molim pomoć oko trojanca

Isključi system restore, skini si Avira Rescue CD i Doctor Web boot CD....Isto tako možeš probati iz Safe Mode With Networking očistiti sa Hitman Pro ( https://www.youtube.com/user/mrizos )

http://it.forumi.hr/ Moj forum.Registrirajte se.
16 godina
offline
RE: Molim pomoć oko trojanca
Ad4pt3r kaže...

Isključi system restore, skini si Avira Rescue CD i Doctor Web boot CD....Isto tako možeš probati iz Safe Mode With Networking očistiti sa Hitman Pro ( https://www.youtube.com/user/mrizos )

Hvala ti. Čini se da sam se rješio trojanca pomoću Hitmana Pro.

No, još uvijek mi ne radi ATi CCC. Mislio sam da je to zbog virusa, no prevario sam se.

Kako da opet upogonim ATi CCC? (CLI.exe i MOM.exe ne rade -> pri startanju appcrash)

 

P.S. Treba mi baš ATi CCC da mogu Borderlands igrati bez sivih tekstura (isključim ATi AI)

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Molim pomoć oko trojanca

ja sam jucer pokupio slican neki trojanac koji se integrira u svchost i pretvara ti racunar u zombija i svasta nesto..a stvori sebi folder u windows/system32/windefence32

a prosao mi je  pored kasperskog u prosli petak..tj ja jbg skidao neki patch za nesto i isprobaj ovaj isprobaj onaj, kontam imam kaspersky medjutim jedan kad sma pokrenuo nije se nista desilo uh reko sad sam pokupio nesto..skeniram sa kasperskym i nema nista...medjutim nakon 2-3 dana kaspersky ga je tek prepoznao ali ga nije mogao obrisati... a to je kaspersky internet security 2010 i uglavnom ja se okrenem dobrom starom provjerenom combofix-u ali samo onome sa stranice bleepingcomputer.com tako nekako ide stranica..ostale stranice ne nude izgleda originalni combofix.. i onda sam iskljucio kaspersky na pola sata i pokrenuo combofix i on mi je to sve lijepo pronasao i ocistio i cak zamijenio osteceni ntfs.sys file... nakon toga kaspersky nije mogao pronaci virus na racunaru.. eto mozda ti ovo pomogne...bitno je da ne skidas combofix sa neke druge stranice nego samo sa ove sa koje sam napisao...

 

hmmm...
15 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć oko trojanca

Isključi system restore i skeniraj PC s ovim programom. Također ti preporučam da počistiš disk s Glary Utilities.

Razer_Copperhead
15 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoć oko trojanca

Ja sam maloprije skupio trojanca nakon sta sam sa sitea GameTracker i probao instalirati program,,,medjutim za vrijeme instalacije mi je upa trojan kojeg je ad-aware prepoznao i obrisa odmah dok nod32 ne reagira :D

neki je isto bio xxx.tmp

Paty
16 godina
offline
Molim pomoć oko trojanca

Hvala svima na pomoći protiv trojanca, mislim da sam ga se sada do kraja rješio s CounterSpy-em.

Nego, ima li tko rješenje za CCC?

 

P.S. Primjetio sam isti problem s Driver Sweeperom (oba - onaj s i bez instalacije) i Heaven benchmarkom.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 12:39 (crystal6).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice