Preporuka za Sigurnosne Programe ! zaključana tema

poruka: 19
|
čitano: 10.147
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za Sigurnosne Programe !
pitanje

Pozdrav svima na forumu!

Drago mi je da sam se učlanio na ovaj forum jer sam dobio  dosta korisnih savjeta , jos jednom hvala na tome!

No da se vratim na temu ! Imam novi komp i htio bih ga zastititi od svih mogucih virusa i druge maliciozne gamadi , ali posto sam jos pocetnik i ne bas neki stručnjak za sigurnosna rješenja. Zato bih molio   preporuku za sigurnosna rješenja koja bih Trebao imati da komp zastitim od Gamadi !!!!

 

HTIO bIH imati sto bolju zastitu !

 

Hvala na svim buducim postovima , otvoren sam za sve prijedloge te bih molio ako je moguce da mi objasniti i kako se trebaju doticni programi instalirati , tj. gdje staviti kavačicu  a gdje maknuti prilikom instalacija , pošto se kao sto sam prije naveo ne razumijem u sigurnosne programe !

 

 

Ps. Prijatelj mi je Instalirao Aviru AntiVir Premium i to mi je trenutno jedina zastita na kompu !- Trial verzija avire ! 

      Os- Windows Vista Ultimate X64   

 

jinxsull
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
prihvaćeno rješenje

 

Ja trenutno koristim Aviru Premium Security Suite 9. Ovo ti mogu preporučiti jer sam i sam zadovoljan ovim programom, i na BUG-ovom testu je bio na drugom mjestu odmah iza Kasperskog, ali za razliku od Kasperskog ovaj možeš koristiti besplatno. Inače se plaća, ali možeš skinuti promotion license koji vrijedi tri mjeseca. I koliko sam shvatio možeš ga produžavati besplatno.

 

Security suite te štiti od sve moguće i nemoguće gamadi (čak i od ovog najnovijeg, Confickera), ima izvrsnu heuristiku, odličan firewall i antispyware, sadrži webguard koji automatski skenira web stranicu koju otvaraš da se slučajno ne bi zarazio na taj način i još puno drugih stvari, usto koristi vrlo malo resursa, redovno se ažurira. Sve u svemu jedan odličan program.

 

Na ovoj stranici možeš pogledati od čega te sve štiti, ona je ovaj srednji stupac.

 

Ovdje je možeš skinuti, ovo ti je direktan link za download.

 

Ovdje možeš pogledati za promotion license u trajanju od 3 mjeseca.

 

Kad je budeš instalirao koristi sve default opcije, osim kad te bude pitalo za licencu klikni na mali plavi linkić na kojem piše hbdev.key i onda pronađi datoteku koju si prethodno dobio na email prilikom registracije za promotion license.

 

Ako te još nešto zanima samo pitaj!

 

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 12:30 (Mr. Monster).
16 godina
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !

Preporučam Kaspersky Internet Security. Ja ga imam i predobar je!!!

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Palit GeForce 9500GT Silence+ 1GB | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W | LG Flatron W2241S (22''...) http://s4.ba.bitefight.org/c.php?uid=57668
15 godina
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !

Preporučam Aviru,Advanced SystemCare i CCleaner jer ih i sam koristim i vrlo sam zadovoljan.

Asus A8N5X, AMD Athlon 3000+2GHz ,1GB DDR,nVidia GeForce 6600 256MB DDR,WDC 160GB
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za Sigurnosne Programe !

@ Mr. Monster čini mi se da ti ovaj link za promotivnu licencu ne postoji više!

 

Moja preporuka za osiguranje PC-a od sve gamadi je sljedeća.

 

Ako hoćeš neko free osiguranje onda ideš na kombinaciju

 

Druga kombinacija uz to ona koju i ja trenutno koristim je:

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 12:15 (Bellatrix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Bellatrix kaže...

@ Mr. Monster čini mi se da ti ovaj link za promotivnu licencu ne postoji više!

 

Moja preporuka za osiguranje PC-a od sve gamadi je sljedeća.

 

Ako hoćeš neko free osiguranje onda ideš na kombinaciju

 

Druga kombinacija uz to ona koju i ja trenutno koristim je:

 Prva mi je draža. Samo bih ja stavio SuperAntiSpyware umjesto Spyware Blastera.
Area-51 m15x
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Mr. Monster kaže...

 

Ja trenutno koristim Aviru Premium Security Suite 9. Ovo ti mogu preporučiti jer sam i sam zadovoljan ovim programom, i na BUG-ovom testu je bio na drugom mjestu odmah iza Kasperskog, ali za razliku od Kasperskog ovaj možeš koristiti besplatno. Inače se plaća, ali možeš skinuti promotion license koji vrijedi tri mjeseca. I koliko sam shvatio možeš ga produžavati besplatno.

 

Security suite te štiti od sve moguće i nemoguće gamadi (čak i od ovog najnovijeg, Confickera), ima izvrsnu heuristiku, odličan firewall i antispyware, sadrži webguard koji automatski skenira web stranicu koju otvaraš da se slučajno ne bi zarazio na taj način i još puno drugih stvari, usto koristi vrlo malo resursa, redovno se ažurira. Sve u svemu jedan odličan program.

 

Na ovoj stranici možeš pogledati od čega te sve štiti, ona je ovaj srednji stupac.

 

Ovdje je možeš skinuti, ovo ti je direktan link za download.

 

Ovdje možeš pogledati za promotion license u trajanju od 3 mjeseca.

 

Kad je budeš instalirao koristi sve default opcije, osim kad te bude pitalo za licencu klikni na mali plavi linkić na kojem piše hbdev.key i onda pronađi datoteku koju si prethodno dobio na email prilikom registracije za promotion license.

 

Ako te još nešto zanima samo pitaj!

 

 e neradi taj zadnji link! di cusad
Napojnica je ulaganje u buducnost
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Razer_Copperhead kaže...
Bellatrix kaže...

@ Mr. Monster čini mi se da ti ovaj link za promotivnu licencu ne postoji više!

 

Moja preporuka za osiguranje PC-a od sve gamadi je sljedeća.

 

Ako hoćeš neko free osiguranje onda ideš na kombinaciju

 

Druga kombinacija uz to ona koju i ja trenutno koristim je:

 Prva mi je draža. Samo bih ja stavio SuperAntiSpyware umjesto Spyware Blastera.
Pa možeš i jedan i drugi staviti! Spyware blaster nije za scaniranje niti može uklanjati spyware štetočine, on samo štiti od opasnih stranica. Jednostavno se integrira u browsere i blokira pristup nekoj opasnoj stranici koju ima u svojoj bazi. To je jako korisno i dobro.
A neznam kako stoji ovaj antispyware dio u aviri? Možda je on dovoljan.
Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Bellatrix kaže...

@ Mr. Monster čini mi se da ti ovaj link za promotivnu licencu ne postoji više!

 

....

Ispričavam se! Nisam bio zalijepio čitav link. Sada bi trebalo raditi.

Ja sam mu predložio ovaj security suite jer je besplatan, a nudi all-in-one zaštitu i to na zavidnoj razini. 

EDIT: Dio za skeniranje u Aviri jako dobro radi. Onoliko koliko sam ja shvatio, Avira kontrolira čitav promet preko porta 80 tako da ukoliko naiđe na nekakvu gamad jednostavno pošalje poruku kroz taj isti port prema browseru umjesto stranice, tako da integracija nije ni potrebna. 
Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 12:39 (Mr. Monster).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !

Norton Internet Security 2009

 

www.symantec.com

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Bellatrix kaže...
Razer_Copperhead kaže...
Bellatrix kaže...

@ Mr. Monster čini mi se da ti ovaj link za promotivnu licencu ne postoji više!

 

Moja preporuka za osiguranje PC-a od sve gamadi je sljedeća.

 

Ako hoćeš neko free osiguranje onda ideš na kombinaciju

 

Druga kombinacija uz to ona koju i ja trenutno koristim je:

 Prva mi je draža. Samo bih ja stavio SuperAntiSpyware umjesto Spyware Blastera.
Pa možeš i jedan i drugi staviti! Spyware blaster nije za scaniranje niti može uklanjati spyware štetočine, on samo štiti od opasnih stranica. Jednostavno se integrira u browsere i blokira pristup nekoj opasnoj stranici koju ima u svojoj bazi. To je jako korisno i dobro.
A neznam kako stoji ovaj antispyware dio u aviri? Možda je on dovoljan.
Ma jedno ili drugo mu je odlično u prvoj kombinaciji, a u drugoj mu je bolje staviti Pc Tools Firewall jer je bolji od Lavasoft Personal Firewalla. Možeš vidjeti test firewalla ovdje. A najbolje mu je dobaviti Kaspersky Internet Security 2009 jer nema boljeg od njega u zaštiti, a on u sebi ima dodatak da blokira opasne stranice kao i taj Spyware Blaster i ima odličnu detekciju i firewall.
Area-51 m15x
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 12:38 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za Sigurnosne Programe !

Bellatrix ti je dao najbolju opciju...uz te programe će ti komp super radit...a za NOD imaš na netu tone KEY-eva za njega

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨°
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Bellatrix kaže...
Razer_Copperhead kaže...
Bellatrix kaže...

@ Mr. Monster čini mi se da ti ovaj link za promotivnu licencu ne postoji više!

 

Moja preporuka za osiguranje PC-a od sve gamadi je sljedeća.

 

Ako hoćeš neko free osiguranje onda ideš na kombinaciju

 

Druga kombinacija uz to ona koju i ja trenutno koristim je:

 Prva mi je draža. Samo bih ja stavio SuperAntiSpyware umjesto Spyware Blastera.
Pa možeš i jedan i drugi staviti! Spyware blaster nije za scaniranje niti može uklanjati spyware štetočine, on samo štiti od opasnih stranica. Jednostavno se integrira u browsere i blokira pristup nekoj opasnoj stranici koju ima u svojoj bazi. To je jako korisno i dobro.
A neznam kako stoji ovaj antispyware dio u aviri? Možda je on dovoljan.
 Bolje sprjecit nego ljecit Smijeh
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨°
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za Sigurnosne Programe !

trenutno koristim bitdefender total security 2009,ali je trial,pa kada istekne mislim staviti aviru premium security suite.svi je na forumu preporučaju,a uz nju ću staviti spyware doctora ili super ad blocker... ali nije tako ni loš bitdefender total security 2009.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Razer_Copperhead kaže...
Bellatrix kaže...
Razer_Copperhead kaže...
Bellatrix kaže...
Ma jedno ili drugo mu je odlično u prvoj kombinaciji, a u drugoj mu je bolje staviti Pc Tools Firewall jer je bolji od Lavasoft Personal Firewalla. Možeš vidjeti test firewalla ovdje. A najbolje mu je dobaviti Kaspersky Internet Security 2009 jer nema boljeg od njega u zaštiti, a on u sebi ima dodatak da blokira opasne stranice kao i taj Spyware Blaster i ima odličnu detekciju i firewall.
Nebih ja stavljao tog Kasperskog nikad više na svoje računalo.
Spor je u skeniranju, a i uspori računalo tokom skeniranja tako da sam ga ja zamrzio. Također ponekad se desi da počme kreirati velike temp fileove od po čak par GB. Stoga mislim da trenutno ima dosta boljih rješenja od njega. Bilo to kombinirano ili ukompletirano sigurnosno rješenje.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za Sigurnosne Programe !
Bellatrix kaže...
Razer_Copperhead kaže...
Bellatrix kaže...
Razer_Copperhead kaže...
Bellatrix kaže...
Ma jedno ili drugo mu je odlično u prvoj kombinaciji, a u drugoj mu je bolje staviti Pc Tools Firewall jer je bolji od Lavasoft Personal Firewalla. Možeš vidjeti test firewalla ovdje. A najbolje mu je dobaviti Kaspersky Internet Security 2009 jer nema boljeg od njega u zaštiti, a on u sebi ima dodatak da blokira opasne stranice kao i taj Spyware Blaster i ima odličnu detekciju i firewall.
Nebih ja stavljao tog Kasperskog nikad više na svoje računalo.
Spor je u skeniranju, a i uspori računalo tokom skeniranja tako da sam ga ja zamrzio. Također ponekad se desi da počme kreirati velike temp fileove od po čak par GB. Stoga mislim da trenutno ima dosta boljih rješenja od njega. Bilo to kombinirano ili ukompletirano sigurnosno rješenje.

Koristio sam većinu tih sigurnosnih rješenja i bolje od Kaspersky Internet Security 2009 + Spyware Terminator koji ne radi u real-time zaštiti nisam našao. Svidjela mi se je i kombinacija Avira Free + Pc Tools Firewall koju mi je preporučio rambox i koja pruža visoku razinu zaštite, a uz to je i besplatna. Što se tiče da Kaspersky uspori računalo to nije slučaj kod mene i možda nema baš brzo skeniranje, ali meni to ne smeta ništa glavno je da pronađe gamad i uništi je te nikakvih problema nisam imao s njime što se tiče temp fileova ili bilo čega drugog.
Area-51 m15x
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 13:31 (Razer_Copperhead).
15 godina
offline
Preporuka za Sigurnosne Programe !

Pročitaj BBK u br.195 pod Alati za sigurnosne probleme

Tamo su svi najbolji

 

I ovaj bookmark : www.virustotal.com

 

  • Uploadaš file i onda 40 antivirusnih enginea ga skenira od virusa
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis Intel E6750 2.67 ghz Gigabyte GA-PS3-DS3 Powercolor Radeon HD2600XT 2 Gb Ram Hitachi 320 GB HDD
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Preporuka za Sigurnosne Programe !

Ja ti iskreno preporucam Norton Internet Security 2009.

 

Potrazi na netu OEM verziju (90 dana). Ja sam tako skinuo svoju pa kada sam se uverio da se   Symantec ovaj put prevazisao samog sebe onda sam kupio i key za jednu godinu

 

Program je malo zahtevan za resurse.ne usporava i sada je "pametan" ima white list fileova i aplikacija (digitalni potpisi i (ili) promene) Zauzima samo 7Mb RAM-a

 

Paket je zaista izvrstan i dosta brz. Probaj ga neces zazaliti,ako ti se ne svida onda ga mozes deinstalirati i to je sve. Firewall je odlican,nadogradnje se vrse bukvalno svake minute (ako si na netu). Posle svake nadogradnje sam vrsi quick scan i tako..:)

 

 

(zurio sam se pa nisam potrazio,ja sam svoju verziju skinuo sa Symantecovih strana. Namenjena za Lenovo)

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
15 godina
offline
Preporuka za Sigurnosne Programe !

definitivno avira. pogledaj ovdje i vidjet ćeš koja verzija što ima a koja ne.

 

ovdje možeš besplatno dobit hbdev.key koji vrijedi 90 dana.

 

i još kraj avire stavi COMODO Firewall

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice