Hlađenje računara, maturski

poruka: 7
|
čitano: 2.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Hlađenje

 Pozdrav svima novi sam na forumu :)

Kao sto naslov kaze treba mi pomoc oko maturskog,( ili ako imate gotov jos bolje:) ) nasao sam na wikipedia ali sve na engleskom, pa sam mislio prvo potraziti pomoc prije nego sto pocnem prevoditi 10+ stranici.

Svaku pomoc je dobrodosla i stvarno bih cijenio bilo kakvu pomoc.

14 godina
neaktivan
offline
Hlađenje računara, maturski

Protok zraka kroz kućište;

Računala izvan (bez) kućišta;

 

Hlađenje:

Napajanja;

Procesora -/aktivno/Pasivno/vodeno;

Grafičke -/aktivno/Pasivno/vodeno;

Memorije;

Diska;

 

Obradi tehničke specifikacije ventilatora, kao glavne ativne komponente hlađenja!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
9 godina
neaktivan
offline
Hlađenje računara, maturski

Hvala na odgovoru,

Razradio sam neki koncept: pasivno i aktivno hladjenje, aktivno na zracno, vodeno i ekstremno i krenuo bih od toga. Kupio sam kit sa vodenim hlađenjem za procesor i mislio sam to odnijeti da prakticno pokazem. Imam dosta znanja i tu temu sam sam izabrao ali sve sto pratim je na engleskom i ja to odlicno razumijem, ali kad to trebam napisati, izraziti se, mi je malo teze. Ili ako neko ima primjer maturskog pa da ga je sebi prilagodim, ili neke stranice na nasem jeziku. Bilo kakva pomoc mi je dobrodosla, hvala :D

9 godina
neaktivan
offline
Hlađenje računara, maturski

Mozete li mi pomoci, molim vas?

11 godina
neaktivan
offline
Hlađenje računara, maturski

Imam ja maturski na temu postanka grada, ali vjerujem da ti to neće pomoći.

 

Pa izabrao si prelaku temu (o kojoj imaš dosta znanja, pretpostavljam znanje o brendovima i trenutnim cijenama u Protisu, a ne o stvarnoj disipaciji topline, odakle ona zapravo dolazi, gdje odlazi i slično, iako je i to prilično trivijalno).

 

Sad ti je mrsko prevoditi i hoćeš da ti ga mi uradimo? 

 

Ne zaboravi, maturalni rad zove se još i ispit zrelosti. Zapitaj se, koliko si zreo? Nije smisao otići na Wiki i prepisati ili prevesti nego u radu iskazati svoje mišljenje i rezultate svog istraživanja i zapažanja!!!

16 godina
neaktivan
offline
Hlađenje računara, maturski

Moglo bi ti i ovo pomoci i dati neke ideje.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
9 godina
neaktivan
offline
Hlađenje računara, maturski

Hvala vam na odgovorima.

Tema mog maturskog je da prezentujem razne nacine na koji se moze racunarska komponenta ohladiti od jednostavnog heatsinka do liquid helium koji je skoro na apsolutnoj nuli. Sto se tice tog zananje ne brini se. Isao sam i na takmicenje iz fizike u srednjoj tako da i tu nesto pomalo znam :)

Vec sam poceo raditi maturski i ne trazim da mi netko uradi, kao sto sam prethodno rekao, malo teze mi se izraziti i sve zajedno iskombinovati.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice