Odabir fakulteta

poruka: 17
|
čitano: 5.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Odabir fakulteta

Evo ovako... kao i većina srednjoškolaca koji završavaju 4. raz srednje, treba odabrati faks.... Završavam tehničku školu, smjer "tehničar za računalstvo"... e sad... Htio bih naravno upisati nešto što je povezano sa računalima... razmišljao sam o informatici... računalstvo mi ne paše pošto, ako sam dobro razumio, fokusira se više na programiranje, a ja bih to htio izbjeći ako je ikako moguće... mislim, nije mi problem na faksu odraditi nešto osnova programiranja, ali ne želim to raditi u budućnosti jenoga dana... tako da... može li mi netko preporučiti fakultete informatike (ili tako nešto) i ako je u mogučnosti nešto mi reći o njima ? problem mi predstavlja i matura... više-manje na svim tim fakultetima (veleučilištima, sveučilištima) se traži viša razina matematike... prvu godinu srednje sam matematiku imao 3, drugu 4, treću 4, a najvjerojatnije ce i četvrta biti 4... nemogu reći da sam nadaren za matematiku jer nisam i svjestan sam toga... učim jako jako puno prije testova (i to sve vise manje samostalno), i onda na kraju dobivam 3 ili 4... tako da me zanima da li se moze gdje upisati fakultet informatike, ali da se na upisima traži B, tj. niža razina matematike... HVALA 

11 godina
neaktivan
offline
Odabir fakulteta

Nitko ništa ?

13 godina
neaktivan
offline
Odabir fakulteta

Jesi li siguran da nemožeš pisati A razinu matematike? 

Zadaci su kakvi su inaće na satu za 3 najviše, a trebaš 30% za prolaz. Probaj rješiti par prošlogodišnjih matura.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
11 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta

Pogledat cu sigurno prošlogodišnje mature, ali ono... želim proširiti spektar fakulteta za svaki slucaj... najveći mi je strah pasti matematiku, pa da moram pauzirati godinu... to jednostavno želim izbjeći jer se bojim da cu izgubiti motivaciju za učenjem nakon godine dana pauze... razmišljam i o tome da idem na pripreme za maturu iz matematike i zanima me koliko ce mi to zapravo pomoć, ako netko ima iskustva s tim pripremama... također me zanima stručni studij informatike na veleučilištu u rijeci... sudeči prema stranici "postani student" ( https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx# ), traži se niža razina matematike i ne traži se izborni predmet... sve mi je to malo sumnjivo... i da... opet glupo pitanje... koja je razlika između fakulteta, veleučilišta i sveučilišta ? znam da imam stvarno glupa pitanja, ali zaista se nemam s kim posavjetovati... 

16 godina
odjavljen
offline
Odabir fakulteta

Razmisli o FOI-u u Varazdinu, oni su koncentrirani na nesto izmedu informatike i ekonomije (ovisi o smjeru, neki smjerovi vise informatike, nego vise ekonomije), FOI spada pod zagrebacko sveuciliste.

 

Nemas se kaj bojat matematike, mozda nije lose uzet neke pripreme za maturu, ali najvise ces naucit da rjesavas proslogodisnje mature, to ti je pod obavezno! Kad rjesis par godina po par grupa, jos ti netko objasni neku sitnicu spreman si.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
11 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta
prc12 kaže...

mislim, nije mi problem na faksu odraditi nešto osnova programiranja, ali ne želim to raditi u budućnosti jenoga dana... 

 Stvarno misliš da ćeš u budućnosti raditi nešto što želiš?

 

Koliko imaš godina?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta

Joj, svjestan sam da najvjerojatnije neću raditi ono što hoću, ali ne želim programirati... Recimo da sam otprilike uvijek dobivao 4 iz testova sa programiranjem i znam da to nije baš tako jako loše, ali sam i svjestan da nisam nadaren za to i htio bih to izbjeći u budućnosti poslije faksa... Želim realno gledati na život i na svoje sposobnosti... Koliko imam godina ? 18. Eto, riješeno... Ajde ljudi, stvarno hvala na preporukama i na motivacijama za matematiku, ali molim vas, nemojte ovakve komentare objavljivat... Realno gledano, ovakvim komentarima je mjesto u video igrama i nigdje drugdje... Došao sam po savjet od ljudi koji imaju iskustva... Uglavnom, imam još pitanja za privatne fakultete... Zna li netko nekakav dobar privatan fakultet, a da obuhvaća moje zahtjeve i da mu cijena godišnje ne prelazi 20000 kn ? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta

Razmišljao sam i o FOI-u, ali opet, ekonomija... Nešto čega danas ima jednostavno previše... I ako se ne varam, zahtjevi za upis su isti (ili bar slični) zahtjvima za upis na TVZ, pa tako da mi je TVZ onda bolja opcija.... Ali slobodno ispravite vi mene ako mislite da griješim...

13 godina
offline
Odabir fakulteta

FER ili ETFos?

U čemu je razlika?

Zašto je FER bolji?

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
9 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta

Pa nema se tu puno toga reci,fer je bolji i tezi i lakse se zaposlit.

 

za ovog decka iznad, veleuciliste ti je tvz naprimjer i veleucilista nemaju diplomski nego samo strucni studij od 3 godine.. Nakon 3 godine moras se prebacit na neki drugi faks ako zelis diplomirati

13 godina
offline
Re: Odabir fakulteta
foobar333 kaže...

Pa nema se tu puno toga reci,fer je bolji i tezi i lakse se zaposlit.

 

za ovog decka iznad, veleuciliste ti je tvz naprimjer i veleucilista nemaju diplomski nego samo strucni studij od 3 godine.. Nakon 3 godine moras se prebacit na neki drugi faks ako zelis diplomirati

 to je upravo odgovor koji nisam htio :/

“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.2.2015 0:57 (Top Bugovac).
12 godina
offline
Re: Odabir fakulteta
Osobno iskustvo , treca godina etfosa. Ako neuzmes i sam sastrane nesto ne ucis od etfosa imas jako malo ako i nimalo koristi. Strucni sam studij , na prvoj god drmanje matematika i fizika , druga godina arhitektura rac. Sustava mutavi asembler z80, i osnove digitalnih komunikacija kod glupace koja rusi a ni sama nezna definiciju i treca godina digitalni kom. Sustavi kod iste glupace. Rusi cijelu akad.godinu onda jedan rokima upis ocjena. Ostatak predmeta je prelagan ili normalne profesore sadrzi. Radis uvod u web programiranje uvod u baze podataka , multimedijski sustavi- obrada slike i zvuka, racunalne i kom. Mreze malo opet teorije. Uglavnom ako si malo slabiji student odi na etfos haha, ako zelis nesto postici sa fakultetom idi na fer, nek izvinu kolege sa etfosa ali ovo je moj dozivljaj studiranja na etfosu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta
TVZ ima diplomski ali za sada ne kao redovni.Uskoro I doktorski studij.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
online
Odabir fakulteta

Dali je moguče nakon upisa na PITUP FOI ili Informatika Osjek prebacivanje na TVZ/FER IS FOI?

Kakva su Vam mišljenja o VERN-u?

Samsung Galaxy S5
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta
RaZ0R9111 kaže...

Dali je moguče nakon upisa na PITUP FOI ili Informatika Osjek prebacivanje na TVZ/FER IS FOI?

Kakva su Vam mišljenja o VERN-u?

 FER...nemoj biti optimist,ostali definitivno da.
Samo ako nebudeš išao od prve godine,računaj na polaganje razlike.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
online
Re: Odabir fakulteta
g12356 kaže...
RaZ0R9111 kaže...

Dali je moguče nakon upisa na PITUP FOI ili Informatika Osjek prebacivanje na TVZ/FER IS FOI?

Kakva su Vam mišljenja o VERN-u?

 FER...nemoj biti optimist,ostali definitivno da.
Samo ako nebudeš išao od prve godine,računaj na polaganje razlike.

 Pa išao bi od prve godine,dakle mogu bez obzira što polažem nižu matku a TVZ traži višu?

Samsung Galaxy S5
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir fakulteta
RaZ0R9111 kaže...
g12356 kaže...
RaZ0R9111 kaže...

Dali je moguče nakon upisa na PITUP FOI ili Informatika Osjek prebacivanje na TVZ/FER IS FOI?

Kakva su Vam mišljenja o VERN-u?

 FER...nemoj biti optimist,ostali definitivno da.
Samo ako nebudeš išao od prve godine,računaj na polaganje razlike.

 Pa išao bi od prve godine,dakle mogu bez obzira što polažem nižu matku a TVZ traži višu?

 To provjeri na službenim stranicama mature i svega toga.
Znam da TVZ u moje vrijeme nije tražio višu matematiku ali čuo sam da su to promijenili.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice