Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

poruka: 8
|
čitano: 1.920
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
suspendiran
offline
Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Dobro jutro.

 

Imam namjeru, doduše ne odmah, ali čisto informativno, sklopiti si jednu finu arkadnu mašinu, na koju bih spojio CRT tv, te bi preko emulatora igrao MAME, NES, SNES, PSX, Sega, Amiga, Commodore 64 idr.

 

Planiram imati pravo drveno kučište, i barsku stolicu, ili slično. Sve je to kakav osjećaj imaš dok igraš, jer budimo realni igranje na emulatoru na 1920x1080 LCD monitoru sucks big time. Ma mislim, jednostavno nije to to. Možeš igrati, ali, ne ne, njie to to. Nije isti osjećaj. Koje god filtere stavili. Zato mi i treba jedna stara CRT tv.

 

Što mi vi preporučate, ako ste se bavili sličnim stvarima (ili samo čitali o njmia), gdje bih mogao imati probleme, na što da pripazim, isl.?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 9:21 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Obavezno koristi 15 Khz display jer to daje autenticnost. PC CRT monitori iako dobri ce biti preostri za to, a i ne podrzavaju niske 'prave' arcade rezolucije.

Znam da si rekao da ces koristiti TV ali da se slucajno ne predomislis jer je tesko natjerati stvari da rade na TV-u, odnosno tesko je natjerati graficku karticu da ti da 15Khz sync.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.8.2014 15:36 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
suspendiran
offline
Re: Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Hvala ti na odgovoru Alkaline, da uzeo bih si CRT TV, čitam po netu, vele da preko crt monitora "nije to to". Mislio sam TV spojiti putem "vga-to-scart" kabela (chipoteka svega 25kn, a ima i neki), što misliš da li bi to bilo izvedivo?

14 godina
offline
Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Taj kabel samo pasivno prosljeđuje signal. Bitna stvar u toj cijeloj priči je sama kartica. Trebaš karticu koja daje 15 Khz sync signal, a ne 31 Khz kao obične kartice. Prouci članak koji sam linkao gore.

Možeš i nabaviti karticu koja ima S-Video izlaz. Kvaliteta neće biti kao RGB signal ali će biti puno bolja nego standardni kompozitni (žuti činč). To je najjeftinija zadovoljavajuća opcija.

Ili ćeš morati nabaviti aktivni adapter koji pretvara PC VGA signal u SCART RGB signal.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
suspendiran
offline
Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Hvala ti. Da, nakon što sam objavio post išao sam googlati taj vga to scart, našao tih 15khz, ima i nekakav softver ali ne radi sa svim karticama, ma neda mi se zafrkavati s time.

 

Našao sam u chipoteci ovo:

 

http://www.chipoteka.hr/artikl/67058/pretvarac-vga-video-cmp-telview1

 

to bi trebalo biti to ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Da, to ce radit.Jedino ce ti izlazna rezolucija uvijek biti PAL 576i koju god ulaznu mu dao, a cini mi se da ne podrzava manje od 640x480 odnosno nema support za arcade rezolucije.

No i dalje bi to trebalo izgledati efektno.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
suspendiran
offline
Arkadna mašina i CRT tv (PSX,NES,SNES,MAME)

Ajde staviti ću screenshotove kad budem nabavio potrebne dijelove, pa da vide i drugi kak to izgleda {#}

 

Tko zna možda se još netko bude osjetio nostalgičnim za Nintendom, Atarijem 2600 i Komodorcem!

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice