Dell Optiplex 390 nadogradnja?

poruka: 12
|
čitano: 2.197
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Dell Optiplex 390 nadogradnja?

Bok ljudi,

 

Frend ima gore navedeni desktop komp i sad bi on u njega nešto malo uložio pa da se može nekaj igrat. Ne sad Battlefield 4 na full detaljima ili novi Assasin's Creed nego neke manje zahtjevne igre, čisto da se vrati u formu :)

 

E sad, ja sam malo gledao po netu specifikacije tog kompa i nailazim na nekoliko različitih, tj. očito da ovisi od tržišta do tržišta koje su komponente unutra. 

On bi u njega dodao još malo rama (4 GB) i stavio novu grafičku za nekih cca 100 eura, a najvažnije mu je da može dva monitora u nju prištekat.

Pa mene zanima, koju bi takvu neku grafičku bilo pametno kupit i da li su ti Dell kompjutori, koji su unaprijed složeni, nešto teži za rastavit il kaj ja znam kaj, jer sam ja u karijeri imao posla samo s "klasičnim" kantama, a ja ću biti taj koji će šarafit po kućištu :)

 

Ja sam mislio možda ovu http://www.links.hr/?naziv=graficka-kartica-pci-e-xfx-amd-radeon-r7-250x-core-edition-1gb-ddr5-dualdvi-hdmi-dp&option=artikl&id_artikl=051.806.966 ne znam, čini mi se ok? Hoće li s njegovim procesorom koji je čini mi se i3 2120 dual core doć do nekog bottlenecka s tom karticom?

 

Eto, svi savjeti dobrodošli i unaprijed hvala!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dell Optiplex 390 nadogradnja?

Dell ima napajanje od 265W sto NIKAKO nije dosta za tu grafu, a cisto sumnjam da ima i 6/8 pinske konektore. Dell ima svoje ploce, tako da ima uglavnom i svoje propietary prikljucke i pitanje je mozes li jace brand napajanje staviti u to kuciste.

Koja je uopce velicina kucista tj. koji form factor?

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?
Zdravo seljacki bi rekao da je kao moje a onda je valjda ono midi atx ako nisam sad neku glupost rekao :) Znaci onda bi trebao i novo napajanje a onda se sve to skupa mozda ne isplati...hmmm
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?

Da, novo napajanje trebas 100%. Moras rastaviti komp i vidjeti ima li i pcie slot unutra i koje je brzine. Moj je savjet ne ulagati previse u taj komp. Za sitnu lovu moze uzeti graficku s izlazom za 2 monitora, ali igranje bez napajanja moze zaboraviti ...

*dobitnik i7-4790K!
13 godina
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?

znači, ako sam dobro shvatio, može ova grafička koju sam ja mislio, ali ne za igranje nego samo za prikaz na dva monitora? ili uopće ne kupovat tu grafičku?

može neki prijedlog možda koji bi radio?

 

puno hvala

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?

mozes szaviti kakvu low-power grafu da pogoni 2 monitora, ali za ista jace sto bi bilo za igranje trebao bi novo napajanje ...

*dobitnik i7-4790K!
13 godina
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?

tražim tu po linksu i adm-u, sve neke skupe...znaš možda konkretno neki model ili okvirno barem?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?
stef_zg kaže...

tražim tu po linksu i adm-u, sve neke skupe...znaš možda konkretno neki model ili okvirno barem?

ovako nesto za 2 monitora

 

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/0901709/

 

*dobitnik i7-4790K!
13 godina
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?

puno hvala!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?

No frx. To ubodes u Pc, ne treba dodatno napajanje, kolegi rade 2 monitora a za igranje ipak mora dosta love uloziti, pa sve to postaje financijski upitno ...

*dobitnik i7-4790K!
13 godina
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?

Ma da, jasno. Nisam nikad kopao po tim unaprijed složenim kompovima i nemam pojma o njima, pa radije nebi neke prevelike preinake radio. A i da se ulaže u njega u napajanje i sve drugo, to se već penje oko 3000 kn, a dodaš još malo i možeš čisto pristojan komp složit.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dell Optiplex 390 nadogradnja?
stef_zg kaže...

Ma da, jasno. Nisam nikad kopao po tim unaprijed složenim kompovima i nemam pojma o njima, pa radije nebi neke prevelike preinake radio. A i da se ulaže u njega u napajanje i sve drugo, to se već penje oko 3000 kn, a dodaš još malo i možeš čisto pristojan komp složit.

Upravo tako ...

A ovu karticu samo piknes, spojis monitore, instaliras driver i deri :)

*dobitnik i7-4790K!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice