Konfiguracija za 7000kn zaključana tema

poruka: 2
|
čitano: 1.577
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija za 7000kn

Pozdrav.

Frend me zamolio da mu složim konfiguraciju (samo kućište) za 7000kn. Ali pošto već neko vrijeme nisam bio u tom svijetu mislim da me je pregazilo vrijeme i da sam zaostao dosta. Pa bih zamolio par preporuka i savjeta oko slaganja konfe.

Također bi bila dobrodošla preporuka trgovine gdje kupiti komponente.

Evo što sam ja mislio:


- napajanje: ne mora biti neko zvjersko važno da ima dovoljno wati da napaja sve
- matična: tu sam potpuno izgubljen trenutno. važno je da odgovara novim intelovim procesorima i memoriji. Neznam koji socketi su za nove intelove I serije
- procesor: obavezno neki i7. Ne mora biti high range i dobar za overclockanje jer ne vjerujem da će on to raditi.
- RAM: ima jako jeftinih i mislio sam nešto ovako http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=12068
- Grafička: neka Nvidia jer sam imao velikih problema sa ATI-jem i općenito mi je Nvidia nekako bolje legla. NE želim pokrenuti neki flame war ali nek bude nvidia. Mislio sam neku 6xx seriju, 660 GTX ili 650 GTX
- hard disk: mislio sam da uzmem jedan SSD i jedan obični HDD. SSD da bude primarni hard disk na kojem je windows a za sve ostalo ovaj obicni HDD. Neznam hoće li mi to premašiti budžet ali nije nužno samo ideja.
- optički pogon: neka jeftina varijanta jer se rijetko još koristi važno je samo da dela što bi se reklo :P.

 

Nadam se da ovo nije pre nadobudno za budžet od 7000 kn.

Evo to su neke moje ideje pa bih bio jako zahvalan na vaš feedback i preporuke.
Unaprijed hvala :D.

"All those who believe in psychokinesis, raise my hand." - Steven Wright
 
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice