Lapatop dell e6420 hdd nadogradnja

poruka: 5
|
čitano: 567
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Lapatop dell e6420 hdd nadogradnja

Ovako,imam Dell, latitude E6420 laptop sa SSD diskom od 60 gb.Htio bih dodati jos jedan hard disk.Gledao sam po netu,postoji opcija da svoj optical drive zamjenim sa hard diskom,samo moram kupiti ladicu.Problem mi stvara sto se ne razumijem u vrste,odnosno u SATA/ATA,ako to mogu tako nazvati.Kako provjeriti koji hard disk ide za moj laptop.Jer ovako sam trazeci sam dosao do proturjecnih informacija.Kada odem na device manager,pise " Device type: IDE ATA/ATAPI controllers,no program koji sam bio skinuo, "AS SSD benchmark",SATA AHCI controller.

 

Ovo je puno ime SSD-a:"Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C03"

 

Takoder ako mozete odmah,preporuciti komponente koje da kupim(ladicu i hdd) i objasniti zasto je ATA tako skupa u odnosu na SATU,barem po cijenama koje sam vidio na njuskalu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 16:35 (cale).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lapatop dell e6420 hdd nadogradnja

Provjeri debljinu DVD drive-a i prema njoj naruči ladicu, a disk 2.5 SATA, kad dođe ladica, ubaci disk u ladicu i gurni u laptop, naravno laptop je isključen iz struje dok ovo radiš. Ovo je ladica 9.5mm, ladica   disk  

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 21:15 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Lapatop dell e6420 hdd nadogradnja
Za zahvalu klikni na Hvala
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice