Nadogradnja laptopa

poruka: 11
|
čitano: 3.716
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja laptopa

Pozdrav ljudi, 

imam laptop asus k73sd ty191

zelio bih kupit novi procesor prvenstveno radi boljih perfomansi u igrama i da mi fps bude veci.

Znam da se vjerojatno vise isplati kupiti ili sloziti novi pc , ali ima li kakvih savjeta za procesor cca 1000 kn koji se moze spojiti u laptop.

Je li bi novi procesor pomogao u igrama i povecanju fps .

Hvala ..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja laptopa

ako je to ovaj sa gt610 grafikom, nema tu pomoći od procesora, eventualno vanjska grafika + monitor, ali ni to nije najsretnije riješenje, najednostavnije je prodati laptop i složiti neki desktop....

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja laptopa

hvala na informaciji jel mozda znas kakav bi se gejmerski pc mogao slozit za cca 3500 kn ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja laptopa

Na hp g72 jel moguce staviti graficku?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja laptopa
žmigo kaže...

hvala na informaciji jel mozda znas kakav bi se gejmerski pc mogao slozit za cca 3500 kn ?

imaš temu za to potraži malo {#}

9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja laptopa

Jeste sigurni da novi procesor na ovom laptopu nebi nista pomogao *?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja laptopa

dajte molim vas pogledajte sto sve ima ovaj laptop sto bi pomoglo u igrima da se nadogradi jer sam sve u laptopu vec na minimum stavio pa je to jedina opcija

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja laptopa
žmigo kaže...

dajte molim vas pogledajte sto sve ima ovaj laptop sto bi pomoglo u igrima da se nadogradi jer sam sve u laptopu vec na minimum stavio pa je to jedina opcija

Laptop opcenito je minimalno fleksibilan za nadogradnju, desktop je mnogo fleksibilniji...

Kod laptopa su predvđene minimalne nadogradnje npr. RAM, HDD (kod modela sa 2 HDD bay-a ), dakle fokus je stavljen na periferiju putem sucelja koje laptop ima opet tvornicki implementirane! USB, dock...

Procesor i grafika fizicki su 1 ili 2 chipa! u prvom slucaju grafika implementirana u CPU u drugom slucaju diskretna grafika kao zaseban chip "zalemljen" na MB.

Jednostavno receno kofiguracija je tvornicki takova kakova je... mogao si pri kupnji izabrati jacu konfiguracijsku izvedbu... uporedi to npr. s automobilom! kupujes automobil bez klime i tad naknadna ugradnja kosta 3x vise nego tvornicki ugradjena ALI ukoliko kupis automobil s dvoja vrata neces naknadno moci traziti ugradnju para dodatnih!

Tako i kod laptopa neke nadogradnje su neizvedive, neke opet neisplative.

Zamjenom CPU-a jako malo bi dobio u gaming rezultatima, moj savjet; ne mijenjaj CPU=neisplativo, GPU=neizvedivo!

 

 

 

12 godina
offline
Re: Nadogradnja laptopa
žmigo kaže...

dajte molim vas pogledajte sto sve ima ovaj laptop sto bi pomoglo u igrima da se nadogradi jer sam sve u laptopu vec na minimum stavio pa je to jedina opcija

nvidia 610m je goli k za igre, da stavis 6 - i7 5960x procesora nebi ti nist pomoglo, bacio bi pare, prodaj lap, ubodi r9 280x, i5 4690, 8 gb ddr3 i miran si.

9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja laptopa

Ta dva dijela sama kostauu 4k jel moguce da cijeli komp kosta 5k

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja laptopa

Ta dva dijela su oko 4k kuna jel moguce da cijelo komp po komponentama dode 5k kuna?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice