Nadogradnja procesora i grafičke kartice

poruka: 35
|
čitano: 7.899
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

Evo namjeravam uzesti ovo Intel Core 2 Quad, Q8200 te neku grafičku za 100 € za vrtiti GTA 4 ... Iman 2 GB rama na windows xp (dobivam brzo još 1 GB)

Možete li preporučiti neku grafičku karticu? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

Za 100 eura? Polovna 4870 bez diskusije. Minusi? Vjerojatno će ti napajanje bit preslabo ako je staro 4,5g i ni onda nije bilo nešto. Naime ne vidim koje imaš. Drugo - većina 4870 se prilično zagrijava u igrama,to im je radna temperatura od 80-90c,ali eto - nekome smeta.

 

Performansama čisto gledano,za 750kn - 4870HD.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2010 12:18 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

nisan siguran ali mislim da je 450 W napajanje... Komp je star 2 godine , ali nadograđujem ga jer je dvojezgreni procesor i 9500gt nvidia (512 MB )... Max rezolucija je 1900 x 1440 ( mislim da je 19 inchi) a matičnu nzn koja je....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

Neće držati vjerojatno ako je no-name napajanje. S obzirom na rezu monitora, 4670 ti je slaba..hd4870 je super izbor..al moraš i psu 90% zamijenit.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

@zvonebaba prodaje Hd4870 pa se s njim možda možeš dogovoriti. (neznam je li ju prodao)

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/razmjena-hd-4870-prodaja-zamjena-hd5xxx/68654.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2010 13:03 (xxCROsainTxx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

evo bumpan thread radi toga jer ostaje mi 650 kn za grafičku... možete li neku preporučiti , a da je nvidije( nisan fanboy , ali nvidia ide samo u komp :) )

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
JokeKralj kaže...

evo bumpan thread radi toga jer ostaje mi 650 kn za grafičku... možete li neku preporučiti , a da je nvidije( nisan fanboy , ali nvidia ide samo u komp :) )

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_228&products_id=9005

 

EDIT: Ako u obzir dolazi rabljena, pogledaj malo po njuškalu za GTS250 ako ima. Također ni 4870/4850 ne bi bilo loše ukoliko bi ipak išao na ATi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2010 18:38 (ATiGamer).
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

taman sam prije par minuti gleda tu grafičku i gledan njezine specifikacije...šta se tiče napajanja ne traži neko jako (čak slabije od sadašnje grafičke) a izgleda mi best buy za te novce...

Nego da li tko ima ovu grafičku? Kakva je u igram i slično...Youtube nije uvik mjerilo pa vas molim da ne stavljate YT linkove

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
JokeKralj kaže...

taman sam prije par minuti gleda tu grafičku i gledan njezine specifikacije...šta se tiče napajanja ne traži neko jako (čak slabije od sadašnje grafičke) a izgleda mi best buy za te novce...

Nego da li tko ima ovu grafičku? Kakva je u igram i slično...Youtube nije uvik mjerilo pa vas molim da ne stavljate YT linkove

Ma bilo kakvo 400-vatno napajanje će gurati ovo konfu, razlika je 20ak vata u potrošnji u odnosu na 9500GT.

 

Grafa je inače u rangu 4670 iz ATi-a. Ići će sve igre na medium detaljima no ja bih ipak sabrao još 100-200 kn da sam na tvom mjestu pa upiknuo neku GTS250 jer je dosta bolja kartica.

13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=8876

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=8908 

 

osim 512 MB rama , da li se isplati dati još ovih 200tinjak kuna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

Da

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

sorry znan da sam naporan ,ali jeli moguće ostaviti postojeću 9500gt i staviti ovu novu da rade istovremeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

Isplati se svakako.

 

Uzmi 512MB verziju ako nisi pri nekim novcima jer je ta količina VRAM-a uglavnom dovoljna za sve do HD rezolucije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
JokeKralj kaže...

sorry znan da sam naporan ,ali jeli moguće ostaviti postojeću 9500gt i staviti ovu novu da rade istovremeno?

 

Ne

14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

Možeš zadržati 9500GT da ti vrti PhysX. Dakle neće to biti porast performansi u igrama kao u SLI modu ali u igrama koje podržavaju PhysX može ga 9500GT rendati umjesto GTS250. Inače se uglavnom ne ide ispod 9600GT za PhysX ali ipak će poslužiti.

Daj mi reci točan model ploče jer trebaš imati barem 2 PCIe utora za tu kombinaciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2010 19:22 (ATiGamer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
xxCROsainTxx kaže...
JokeKralj kaže...

sorry znan da sam naporan ,ali jeli moguće ostaviti postojeću 9500gt i staviti ovu novu da rade istovremeno?

 

Ne

  thx na odogovru , utopit ću ovu za stotinjak kn da financiran 1gb verziju :)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
JokeKralj kaže...
xxCROsainTxx kaže...
JokeKralj kaže...

sorry znan da sam naporan ,ali jeli moguće ostaviti postojeću 9500gt i staviti ovu novu da rade istovremeno?

 

Ne

  thx na odogovru , utopit ću ovu za stotinjak kn da financiran 1gb verziju :)

 

ATiGamer ima pravo ali mislim da je nepotrebno ostavljati samo zbog Physx-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2010 19:22 (xxCROsainTxx).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
xxCROsainTxx kaže...
ATiGamer ima pravo ali mislim da je nepotrebno ostavljati samo zbog Physx-a.

A ima i u tome nešto istine. Neće to baš ići glatko jer je grafa minimum za Physx, a uz to će pored još gutati struju. Može probati ako želi, ako ne neka uloži u 1GB verziju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2010 19:25 (ATiGamer).
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

asus p5kpl-am matična

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

Možeš raditi Physx na toj ploči.

Pros i cons imaš iznad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

k , onda ću zadržat postojeću i staviti tu , draga mi je ova jer ima HDMI :D ( a i ta nova ga ima :P)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

evo odlučia sam pričekati da bar malo padne cijena ove grafičke :

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=8953 

Poznanik kaže da je puno bolja , a malo skuplja nego 250 ...

U Splitu (procesor) dođe 1200 kn , a ADM-a 1080...

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

jel neko zna kakvu ulogu ima memoriska sabirnica grafičke kartice, koliki joj je utjecaj za igre

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
hitmanr kaže...

jel neko zna kakvu ulogu ima memoriska sabirnica grafičke kartice, koliki joj je utjecaj za igre

na visokim rezolucijama ima poprilican utjecaj ali nije jedino mjerilo. najbolje ti je za karticu koja te zanima pogledati reviewe na netu. na sljedecem linku imas mogucnost direktne usporedbe vecine postojecih kartica (CPU-a i SSD-a) u raznim igrama i aplikacijama. samo izabres 2 za usporedbu i to je to.

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU/88

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
Commodore kaže...
hitmanr kaže...

jel neko zna kakvu ulogu ima memoriska sabirnica grafičke kartice, koliki joj je utjecaj za igre

na visokim rezolucijama ima poprilican utjecaj ali nije jedino mjerilo. najbolje ti je za karticu koja te zanima pogledati reviewe na netu. na sljedecem linku imas mogucnost direktne usporedbe vecine postojecih kartica (CPU-a i SSD-a) u raznim igrama i aplikacijama. samo izabres 2 za usporedbu i to je to.

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU/88

 u mene je 512MB ddr3 256bit....a rezolucija ekrana mi je 1920x1080 i nelose radi ustvari vecin igrica odlicno e sad bi uzeo nes bolje vidio sam jednu od 1GB ddr5 128bit, a moja je 256bit pa nez isplatili se

14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja procesora i grafičke kartice

a koja je bolja ova sto pocrni ili sto poplavi na ovome di se uspoređuje

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
hitmanr kaže...
Commodore kaže...
hitmanr kaže...

jel neko zna kakvu ulogu ima memoriska sabirnica grafičke kartice, koliki joj je utjecaj za igre

na visokim rezolucijama ima poprilican utjecaj ali nije jedino mjerilo. najbolje ti je za karticu koja te zanima pogledati reviewe na netu. na sljedecem linku imas mogucnost direktne usporedbe vecine postojecih kartica (CPU-a i SSD-a) u raznim igrama i aplikacijama. samo izabres 2 za usporedbu i to je to.

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU/88

  u mene je 512MB ddr3 256bit....a rezolucija ekrana mi je 1920x1080 i nelose radi ustvari vecin igrica odlicno e sad bi uzeo nes bolje vidio sam jednu od 1GB ddr5 128bit, a moja je 256bit pa nez isplatili se

  lol , reci ime grafičke koje imaš i koju si vidia...

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
13 godina
protjeran
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
hitmanr kaže...

a koja je bolja ova sto pocrni ili sto poplavi na ovome di se uspoređuje

pa jedna kartica ti je uvik crna a druga plava. i bolja je ona koja je duza (vise bodova, fpsova) osim kad je u pitanju potrosnja i zagrijavanje.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
JokeKralj kaže...
hitmanr kaže...
Commodore kaže...
hitmanr kaže...

jel neko zna kakvu ulogu ima memoriska sabirnica grafičke kartice, koliki joj je utjecaj za igre

na visokim rezolucijama ima poprilican utjecaj ali nije jedino mjerilo. najbolje ti je za karticu koja te zanima pogledati reviewe na netu. na sljedecem linku imas mogucnost direktne usporedbe vecine postojecih kartica (CPU-a i SSD-a) u raznim igrama i aplikacijama. samo izabres 2 za usporedbu i to je to.

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU/88

  u mene je 512MB ddr3 256bit....a rezolucija ekrana mi je 1920x1080 i nelose radi ustvari vecin igrica odlicno e sad bi uzeo nes bolje vidio sam jednu od 1GB ddr5 128bit, a moja je 256bit pa nez isplatili se

  lol , reci ime grafičke koje imaš i koju si vidia...

 imam ati radeon HD 3870 512MB 256bit ddr3 diretc x 10, a koju sam vidio ne sijecam se, tio bi uglavnom uzet nes bolje al do 1500kn

13 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja procesora i grafičke kartice
hitmanr kaže...
JokeKralj kaže...
hitmanr kaže...
Commodore kaže...
hitmanr kaže...

jel neko zna kakvu ulogu ima memoriska sabirnica grafičke kartice, koliki joj je utjecaj za igre

na visokim rezolucijama ima poprilican utjecaj ali nije jedino mjerilo. najbolje ti je za karticu koja te zanima pogledati reviewe na netu. na sljedecem linku imas mogucnost direktne usporedbe vecine postojecih kartica (CPU-a i SSD-a) u raznim igrama i aplikacijama. samo izabres 2 za usporedbu i to je to.

 

http://www.anandtech.com/bench/GPU/88

  u mene je 512MB ddr3 256bit....a rezolucija ekrana mi je 1920x1080 i nelose radi ustvari vecin igrica odlicno e sad bi uzeo nes bolje vidio sam jednu od 1GB ddr5 128bit, a moja je 256bit pa nez isplatili se

  lol , reci ime grafičke koje imaš i koju si vidia...

  imam ati radeon HD 3870 512MB 256bit ddr3 diretc x 10, a koju sam vidio ne sijecam se, tio bi uglavnom uzet nes bolje al do 1500kn

  http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=8827

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice