Najbolja konfiguracija današnjice zaključana tema

poruka: 30
|
čitano: 21.763
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Ako nije problem, mozete li mi sastavit najbolje recunalo za gaming koje je dostupno kod nas. Koliko novaca?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

U osnovi glupo pitanje, ali ako ti pare nisu problem, potroši do 10.000 Kn za komp i uzmi neku zvjer od monitora i pristojne zvučnike.

 

Pa tako opet za 3 godine.

16 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

otidji na www.alienware.com i sastavi po komponentama iz najbolje konfiguracije (quad extreme, 2x Ultra SLI...)


Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice
ili blackbird.
Isto možes sve konfigurirat kaj hoćeš imat unutra i to je to.
Da imam tolko love čak bi rađe uzeo blackbird umjesto aliena
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

kad smo vec kod tih mastarija meni je nekako voodoo pc najbolji zbog custum rezanog i brusenog kucista. komponente su kod svih vise manje iste

 

EDIT: imas u zadnjem broju BUG-a slozen komp sa periferijom od skoro 100 000kn ukupno pa pogledaj

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2008 17:27 (mdax).
16 godina
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

Zanimljivo je kako kroz godine cijene ipak polako padaju. Tako je prije 5 godina vrhunska igrača mašina koštala oko 15.000.kn, dok se danas ista kvaliteta (sa vremenskim odmakom) može dobiti za oko 10.000.kn.

Živio napredak!!!

Bogataš


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

uzmi zadnji bug i procitaj tamo clanak o ekstremnim komponentama i lijepo si sastavi komp....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

Danas se može dobiti i za 5.000 kuna.

 

Ali najbolja konfiguracija? - Samo nebo je granica. Ako idemo samo na konvencionalne sustave zabave, što uključuje monitore, miševe, tipkovnice, poneki volan i sl., a ne idemo u ekstreme poput projektora, video-zidova i FF sjedalica, opet je teško naći maksimum.

Ja sam iz zabave pokušao složiti nešto takvo i bez problema sam probio 100.000 kuna, pa sam zaključio da to sve nema smisla.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2008 8:21 (naxeem).
16 godina
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Najbolja konfiguracija današnjice?! haha, kakav junak...Kupi si neki cluster... Hahaha...

 


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

pa bilo je u jednom bugu neka konfiguracija za 50 tisućica kuna. ovakvo sam ja pitanje postavio na jednom drugom forumu čistop da vidim šta se može sastaviti i lik mi sastavio za 40 i neš tisuća kuna komp. šta uzmeš četverojezgfreni proc overkolkirani, triple SLi 8800 ultra ili koje već, 8 Gb rama. naravno, može se i više. vidio sam neki lik u kompu ima 4 8800 kartice.uzmeš par monitora da rade ko jedan, onda ona svjetal iz philipsa koja osvjetljavaju sobu u tonu kakava je boja na monitoru. niasm stručnjak za hardver, pa ti neću niš ni pisat, sad jer se ne kužim u sve te chipsete. al netko bi sigurno mogao tu, kad je već čovjek već lijepo zamolio.


Nisam se potpisao!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

4 SLI kartice sigurno nisi vidio jer je nemoguće. Jedino ATi za sada podržava quad setup i to samo 3850 jer su 3870 ili 3870 preširoke za prostor na pločama:D

Potrebno je čekati ploču s četiri dovoljno udaljena utora.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice
naxeem kaže...

4 SLI kartice sigurno nisi vidio jer je nemoguće. Jedino ATi za sada podržava quad setup i to samo 3850 jer su 3870 ili 3870 preširoke za prostor na pločama:D

Potrebno je čekati ploču s četiri dovoljno udaljena utora.


 Kaj nisi vidio HD3870 sa single slot hladnjakom?

Evga 680i SLI, E6700, 2x2 GB OCZ 800MHz 5-5-5-15, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Ovakve teme su bzvz. Ako autoru teme novac ne predstavlja ogranicenje u kupovini novoga hardwera otiđi na neki webshoop i uzmi sve najskuplje komponente i to ti je to ne mozeš fulatSmijehSmijehSmijeh

Ali  sve  više  od  10  somova  +  neki  kvalitetniji  monitor  je  bacanje  novaca  u  vjetar.  I  pomalo  glupo  ako  potrošiš  neku  ogromnu  lovu  na  komp  koji  bi  bio  namjenjen  za  igranje  i  sluzi  iskljucio  samo  za  igranje. 

Sloziš  mrcinu  od  komp  za  10  somova  +  neki  bolji  monitor  i  ne  treba  ti  više  jer  za  2-3  godine  tadašnje  igre  ce  bit  overkill  za  tu  konfu.


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Da i ja budem malo bezobrazan!!!

 

 

Features :

 OMEN Gold

Components :

  Liquid Chilled Voodoo OMEN  Voodoo Performance and Stability Re-Engineering  Voodoo Renowned Cabling System  Voodoo Disaster Recovery System II  Voodoo EDGE Mousing Surface  Voodoo Koeskin System Binder  Voodoo OMEN Aluminium Chassis  Voodoo Illuminated Mask & Airbox  Eye of the Storm and Electric Veins  EVGA 780i Motherboard  Voodoo Stealth 1000 Watt Modular Silent Power Supply  Intel® Core™2 Extreme Quad-Core QX9650 3.0Ghz  Voodoo OMEN Supercharged Intercooler  Red Voodoo super coolant  4GB Corsair PC8500C5D DDR2  Hitachi 1000GB 32MB 7200RPM  Hitachi 1000GB 32MB 7200RPM  Hitachi 1000GB 32MB 7200RPM  Hitachi 1000GB 32MB 7200RPM  300 GB 7200 RPM External Hard Drive  Molded Digital Card Reader  Blu-Ray RW & HD-DVD Reader Combo Drive  20X DVD-RW WITH LIGHTSCRIBE  NVIDIA GeForce 8800 ULTRA 768 MB Liquid Cooled  NVIDIA GeForce 8800 ULTRA 768 MB Liquid Cooled  HP 30-inch wide-aspect 1000:1  Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer  Bose Companion® 5 speaker system  Voodoo GIGABIT Ethernet Connection  Worldwide Shipping  Windows Vista Ultimate  Windows XP Professional  Microsoft Office Pro 2007  FUEL Software Essentials v2.0  Logitech diNovo Edge wireless Keyboard  Logitech® MX™ Revolution   D-BOX GP PRO-200 Motion Gaming Chair  3 Year Voodoo Desktop Warranty Policy  Desktop Platinum Upgrade Policy

  3 Year DESKTOP World-Wide Aircare Service

 

 

 

Cijena(sitnica): €22765.29

                      ili

                      $34574.78

 

www.voodoopc.com

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

Ima i Alienware skupe konfe isto. Po meni se to uopće ne isplati, jer sve te EKSTREMNE konfiguracije prebrzo izgube na vrijednosti, a platiš ih ko suho zlato.


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Zeru pretjeranoSmijeh


Supermicro Motherboard X7DWN+
3.2GHz Quad-Core Intel Xeon (8-core)
3.2GHz Quad-Core Intel Xeon (8-core)
64GB (16 x 4GB)
NVIDIA Quadro FX 5600 1.5GB (Stereo 3D, two dual-link DVI)
HDD 300GB 15,000-rpm

 

ostalo po izboru... zivo me interesira koliko bi to kostalo

 


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Evo primjer :

 

 

 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis Intel E6750 2.67 ghz Gigabyte GA-PS3-DS3 Powercolor Radeon HD2600XT 2 Gb Ram Hitachi 320 GB HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice
igy kaže...

uzmi zadnji bug i procitaj tamo clanak o ekstremnim komponentama i lijepo si sastavi komp....

 baš će ka ljepo sasavit a nekih konponenti nema unas (ćorak)
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

Ima Gameplay, ja čitam svaki mjesec pa ima optimalna konfiguracija i Top konfiguracija ili sl...

Intel Q6600 , Gigabyte X38, OCZ DDR2 Platinum @800MHz, Sapphire 4870 1024MB stoncin3@windowslive.com
15 godina
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Ne vrjedi jednostavno za desktop komp više dati od 10000 kn.

Tko da više od toga ili je pun para pa ne zna šta če, ili treba neko vrjeme provesti u Vrapču na promatranju radi vlastite dobrobiti.

 

Mislim što če ti ekran od 25k kuna - jedino čemu može služiti je da svi vide koliko para imaš pa si složio komp kojem če cijena za 3 godine pasti dolje za polovinu ili više nego što je sada.

Prije nekih 8 godina ljudi nisu ni sanjali da čemo imati četverojezgrene procesore, dojezgrene grafičke, fiziku u igrama, 3D ekrane, SSD diskovie koji su puno brži od običnog HDD - jedino što se nije puno mjenjalo je miš ,tipkovnica i zvučnici. A i tu ima malih pomaka.

 

 

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice

Ja imam komp, ono zvijer pa ono, dao sam za njega 6600 kuna, sa periferijom i raznim upgradeaima je koštao nešto više od 11000, ali sve novo i ne mijenjam tri-četiri godine.

Intel Q6600 , Gigabyte X38, OCZ DDR2 Platinum @800MHz, Sapphire 4870 1024MB stoncin3@windowslive.com
15 godina
protjeran
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

komercionalna racunala tj racunari koje mi kupujemo su ravni nuli kada bi ih poredili sa nekim strojevima koje koristi vojska ili neke firme koje se bave 3d grafikom

evo ti slike jednog racunara koji opet nije na vrhu a ima nevjerovatnih 16 nvidia gpu procesora a ostale komponente necu ni nabrajati

 

znaci alienware i ostale igracke su tek samo komad usminkane plastike za razliku od pravih strojeva koji kostaju kao neko luxuzno auto

eto decko ako imas love izvoli...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 13:37 (luxman).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice
luxman kaže...

komercionalna racunala tj racunari koje mi kupujemo su ravni nuli kada bi ih poredili sa nekim strojevima koje koristi vojska ili neke firme koje se bave 3d grafikom

evo ti slike jednog racunara koji opet nije na vrhu a ima nevjerovatnih 16 nvidia gpu procesora a ostale komponente necu ni nabrajati

 

znaci alienware i ostale igracke su tek samo komad usminkane plastike za razliku od pravih strojeva koji kostaju kao neko luxuzno auto

eto decko ako imas love izvoli...

 

 

 

 heheheh,ovo mi se svidja ali opet bezpotrebno nama....kada mozemo i sa jednom nvidia jacom kartom igrat sta pozelimo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice
Mitch kaže...

Evo primjer :

 

 

 

 mislim da bi mozda napajanje cak bilo pre malo... al inace konfa je zakon SmijehSmijeh
AMD Sempron 3000+ 1.81/ 512mb memory/ Radeon x1050/ napajanje 350W/ HDD 20Gb i 90GB/
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 19:52 (damian123).
15 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

rekao bih da je alienware ono što tražiš...

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz @ 3,83 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Ne shvaćam ove ljude ovdje koji imaju ovakav fetish na gotove konfiguracije, zvale se one alienware ili whateverware.

Meni je osobno 50% gušta novog računala u odabiru djelova, slaganju...

 

A ako autor posta baš i ne zna slagat previše onda i nema neke alternative, a da, danas se može dobit odličan gaming komp za nekih 8000kn (sa monitorom)

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Točno tako, i ja si slažem konfu sam doma kad kupim. Za 4500-5000 kuna danas dobiješ dobar gaming kompjuter, a za 1500-2000 više sa monitorom. Naravno to je ono okvirno dobar u razmjerima mainstream konfa, ja imam skoro high-end sve komponente pa košta 6600 kuna bez periferije...Cool

Intel Q6600 , Gigabyte X38, OCZ DDR2 Platinum @800MHz, Sapphire 4870 1024MB stoncin3@windowslive.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

nije ti dobar zbog kucista...

 

 

gle, postoje masu bolji kompovi...ako te briga za performanse...ako nije, onda uzmes taj i spremis se za mjenjanje nakon 1,5-2god...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolja konfiguracija današnjice

Evo moj komp je kupljen prije dvije godine nije bog zna sta al vrti DiRT2 na maximumu

 

(Konfu mog kompa mozete vidjeti pod "Moj PC")

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Najbolja konfiguracija današnjice
branimir kaže...

Zeru pretjeranoSmijeh


Supermicro Motherboard X7DWN+
3.2GHz Quad-Core Intel Xeon (8-core)
3.2GHz Quad-Core Intel Xeon (8-core)
64GB (16 x 4GB)
NVIDIA Quadro FX 5600 1.5GB (Stereo 3D, two dual-link DVI)
HDD 300GB 15,000-rpm

 

ostalo po izboru... zivo me interesira koliko bi to kostalo

 

krasno bi se naigrao na ovome :) 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice