Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.256
|
čitano: 3.884.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
th3c4u kaže...

E super, bas mi je drago.

 

A cooler svakako znaci zasebno uzmem?

Da, ovi cooleri Stock od AMD-a su jako glasni jer se moraju nosit najcesce sa 125w tdp-a kod ovih fx 8 procesora.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav! Za tjedan-dva nadograđujem komp za 1600kn. Imam grafičku ( HD 7770 ), HDD, Kućište i optički pogon. Sve komponente kupujem u extreme digital.

 

Da li je ovo najbolje što mogu kupiti za 1600kn? U svakom slučaju želim baš taj procesor, Za Gigabyte matične sam čuo pozitivne komentare i preporuke. Što se napajanja tiče, vjerujem da mi ne treba jače od ovog?

 

AMD AM3+ FX-6300 - 3,50GHz - 759kn

 

Gigabyte sAM3+ GA-78LMT-S2P - 309kn - ( EDIT: Vidio sam na Gigabyte stranici za tu matičnu da ne podržava FX 6300 ) 

 

ASUS sAM3+ M5A78L-M LX3 - 319kn

 

Kingston 4GB 1866MHz CL10 DIMM DDR3 memorija HyperX Fury Black Series - 299kn

 

Chieftec GPS-450A8 450W PFC 12 cm - 269kn

 

Total: 1.646,00 kn

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 3:11 (iAvenger).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
iAvenger kaže...

Pozdrav! Za tjedan-dva nadograđujem komp za 1600kn. Imam grafičku ( HD 7770 ), HDD, Kućište i optički pogon. Sve komponente kupujem u extreme digital.

 

Da li je ovo najbolje što mogu kupiti za 1600kn? U svakom slučaju želim baš taj procesor, Za Gigabyte matične sam čuo pozitivne komentare i preporuke. Što se napajanja tiče, vjerujem da mi ne treba jače od ovog?

 

AMD AM3+ FX-6300 - 3,50GHz - 759kn

 

Gigabyte sAM3+ GA-78LMT-S2P - 309kn - ( EDIT: Vidio sam na Gigabyte stranici za tu matičnu da ne podržava FX 6300 ) 

 

ASUS sAM3+ M5A78L-M LX3 - 319kn

 

Kingston 4GB 1866MHz CL10 DIMM DDR3 memorija HyperX Fury Black Series - 299kn

 

Chieftec GPS-450A8 450W PFC 12 cm - 269kn

 

Total: 1.646,00 kn

 

 

Jedino sto mozes da ustedis je da uzmes recimo "sporiji" ram na 1600 ili cak 1333 mhz, jer za gaming nema apsolutno nikakve razlike.


Ali da sve sto si naveo, zajedno ce da radi odlicno {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zober kaže...

Eto pored mene FX 6300 + R9 280X + Seasonic S12 II 520W (500w prime + furmark ~ gaming (BF4) 300-360w) - sta cemo sad, nije dosta - trebam jace napajanje da mu cijedim mast? 

Ja bi se složio kod ovoga s kolegom nicky.sl, ne kažem da to napajanje nije dovoljno,

ali za duži vremenski period je pametnije staviti nešto jačega, tipa Raider 650W ili npr. XFX 650W,

ti ovdje navodiš kao primjer Sisu GB, to ja ne bi trpao u isti koš s npr. manje kvalitetnim Corsair CX 500

ili sl., ipak Sisa je Sisa i može podnijeti svašta, ali to je samo Sisa, number one.

Kod R9 280X ti npr. na XFX 550W prozuji brzo vent. od rada na velikim okretajima, napajanje to drži,

ali mu nije lako, a ja niti jedno napajanje, ma koliko kvalitetno bilo ne bi tjerao niti blizu krajnjih granica,

po meni onaj koji hoće imati R9 290 karticu, taj može izdvojiti novaca i uzet kako se spada napajanje

od 650 ili 750W, jer eto u krajnjem slučaju od viška glava ne boli.

lGRACINA kaže...

TD je od mene.

Samo polako, nemoj mi se zamarati toliko.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 18:19 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pise lijepo Bronze/Gold i pod to se ne smatraju bilo koji modeli. Moja je greska sto nisam napisao od-do (w) i tocne modele, ali nisam ga htio zamarati s time kad sam mu ionako preporucio jace i dostatno napajanje za tu varijantu. Ne razumijem sta ste se toliko zaljepili na to kad svakome kome je bila predlagana R9 290 s moje strane je bila s adekvatnim napajanjem. EOD od mene i kao sto rekoh malo jasnije citat i povezat neke stvari jer da tvrdim da su "napajanja od 500w" dovoljna za r9 290 sam bi se povukao iz preporuka na ovakvim temama.

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Tvrditi da je za R9 290 dovoljno napajanje od 500w može samo onaj tko je tu grafu vidija samo na slikama. Svak normalan će ju stavit s napajanjem od minimalno 600w i to kvalitetnih 600w.
nista mi se neda
Moj PC  
2 4 hvala 1
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav!

trebam jednu pomoć. 

Dobio sam znači napola ogoljeni komp i fali mu memorija, grafička i procesor.

Napajanje je od 380 watta.

 

Znači bitne su mi komponente da mogu igrati bar nove igrice na low ako neće nešto više možda battlefield 3 ili mafia 2 medium.

 

Ovako stoje stvari:

 

Matična: gigabyte ga-m61sme-s2p 1.0 version (prima ddr2 do 1066 mhz i am2+ procesor)

 

Radna memorija: 4 gb ddr2

 

HDD: 80 gb baracuda 7200 rpm (Za sada jer to će mi bit bazni HDD za operativni sustav a lako ja kasnije ubacim još jedan HDD)

 

Grafička mi je u planu da stavim Geforce GTX 8800 (768 mb) ili XFX 9600GT 512 mb

 

Procesor: AMD Phenom X3 8450 2.1 GHZ ili Athlon X2 5050e ili Athlon X2 7850 ili Athlon 64 x2 6000+.

 

Nisam pametan koji procesor da kupim a koliko vidim na njihovoj stranici:

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3009

Ima i AM3 procesore no nisam siguran da li stvarno mogu ići. Jel zna tko više o tome?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Koje tocno napajanje imas? Neki seasonic ili losiji Tagan?

 

S kojim budjetom raspolazes? Rezolucija monitora?

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Frontier 380w, no zamijenit ću ga sa coolermaster ili L&C od 380 watta (s time raspolažem doma)

 

A buđet nije definiran, al nebi dao više od 200 kuna za grafičku.

 

Monitor je 19'' Samsung - na rezoluciji od 1440x920 ako se dobro sječam ove zadnje 920. 1440 je sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 16:18 (tonik).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nisu bas bajna, a za graficku je pozeljno izdvojiti do 300 kn.

 

x900 ti je reza, uglavnom gledaj Nvidiu GTS 250 1Gb ddr3, Nvidiu GTS 450 1Gb ddr5, Ati HD 5770 1Gb ddr5 (taman je danas bila jedna po 170 kn, ali je to nestalo brzo).

 

Procesor ti ovisi o biosu - recimo imas novi X4 600e ili ako zelis nesto jace gledaj polovne Phenome/x3 Athlone: X4 910e, x4 925, x4 940 (65-95w), x3 4xx. 

 

Preporucio bi ti da se rijesis svih tih napajanja i uzmes za cca 100 kn polovni fsp 400w ili chieftec 400w.

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Išao bih na sve polovno. No budem razmotrio ovo sve. Znači minimalno u kompu moram imati 380 watta, pa na više?

 

Teoretski gledano, jel ova kombinacija ok koju sam ja složio. To je ajmo reći za početak pa bi onda ubacio još jače kroz neko vrijeme.

Šta bi mogao sa ovom mojom kombinacijom igrati? A da nedam više od 500 kuna sve zajedno u dijelove?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 16:41 (tonik).
11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Za proc uzmi bilo koji athlon x4 ili phenom x4 da je am2+ do 95w ako ga bios nepodrzava sve ce ti radit ali ce ti pisati da je model unknown:

 
 Za grafu malo ustedi i uzmi hd 7750 koja jako malo trosi - i gotovo svako napajanje ju moze pokrenuti - performase jako dobre.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pronašao sam novo novcato u ormaru 400 watta napajanje marke Akyga.

Tako da što se tiće napajanja nema problema.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 19:52 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

To je jos gore od Frontier / Cm-a, a u rangu s Lc-om.

 

Izdvoji vise novaca i napravi kako ti je preporuceno jer s 500 kn neces nista napraviti - toliko te samo posten cpu/gpu izadje i nema smisla reckat 100-200 kn i popusit debelo na performansama te uzimat komponente iz proslog desetljeca (primarno gpu na koji ciljas).

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pa ovo da se uzme 4 jezgreni procesor se može naći za pristojnih 300 kuna i grafička cirka isto toliko. Imam vremena, nisam vezan za nabrzaka tako da će bit malo štednje novaca pa kupim kvalitetnij. Izračunao sam da bi mi komp trošio 280 watta kad bih uzeo 4 jezgrni ili 3 jezgreni proc sa AMD grafičkom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tonik kaže...

Pa ovo da se uzme 4 jezgreni procesor se može naći za pristojnih 300 kuna i grafička cirka isto toliko. Imam vremena, nisam vezan za nabrzaka tako da će bit malo štednje novaca pa kupim kvalitetnij. Izračunao sam da bi mi komp trošio 280 watta kad bih uzeo 4 jezgrni ili 3 jezgreni proc sa AMD grafičkom.

A zasto nekazes koliko si spreman dati tocno, bilo bi lakse...

13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zato jer nemam trenutno buđet nikakvi definiran. Rekao sam si otprilike da bi dao 200 kuna za grafičku i do 150 kuna za procesor. Sve se iznenada desilo tako da ustvari slažem komp iz jednostavne zabave i neću uopče ići grlom u jagode. Kad naiđem na super stvar za ok cijenu onda ću dat lovu. Možda i dam za grafičku i 300 kuna budem vidio. Sad trenutno gledam i upoznajem se sa matičnom pločom i procesorima zato pitam koji bi mogao ići i da li bi stvaralo probleme s obzirom na verziju matične.

Procesor koji je bio u kompu je AMD Athlon II 240 sa spiganim pinovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ljudi molim vas savjet! Navedeni gospodin prodaje dolje navedenu matičnu

za korektni iznos, posjeduje fx 6300 i slabiju matičnu, ali meni 

preporučuje da ponesem svoj komp da bi ju isprobao...

Pošto sam na i5 2500 k, nemam proc za navedenu matičnu.

Rekao sam mu da stavi tu matičnu u svoj komp, pa ako 

radi da bih ju i uzeo... Uzeo bih si fx 8320/50 i to je to...

Grancija navedene je u ADM-u, sad kako da provjerim da li je sve ok s garancijom, jer sam iz Slavonije?...

 

http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/asus-sabertooth-990-fx-oglas-13583958

dmati1987
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Pa ako ima full pakiranje, račun i ostalo onda samo pregledaj da nije fizički oštećena i dobro. Ako se nešto desi račun imaš.

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Šta kažete na nadogradnju procesora iz Moj PC na Q6600?

Isplati li se?

Planiram instalirati OSX na komp pa mi trebaju i komponente koje su kompatibilne, uz novi procesor mislim i uzeti novu matičnu (Gigabyte P43-ES3G F13) i grafičku (mislio sam HD6870), pa može preporuka i za njih.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 22:51 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koje su trenutno best buy (u višem segmentu) komponente, a da su vrlo tihe, ili čak beščujne kad je računalo idle?

Vidim da već ima puno komponenti koje ne pale ventilatore na hladnjacima kad nisu opterećene.

Npr, grafička GTX 970, napajanje oko 700-800W, hladnjak za procesor (Noctua? Ili ima koje dobro, povoljno i tiho AIO vodeno)?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Sva poštena napajanja (koliko god watta bila) i grafe sa dobrim hladnjacima moraju biti nečujni u idle modu. Isto vrijedi i za CPU hladnjake.

 

P.S. Pod nečujno mislim da u nekom standardnom kućištu na metar udaljenosti ne čuješ manje više ništa kad je tišina u sobi a ne da staviš uho na kućište i tražiš dlaku u jajetu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 23:36 (itomic009).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
itomic009 kaže...

 Sva poštena napajanja (koliko god watta bila) i grafe sa dobrim hladnjacima moraju biti nečujni u idle modu. Isto vrijedi i za CPU hladnjake.

 

P.S. Pod nečujno mislim da u nekom standardnom kućištu na metar udaljenosti ne čuješ manje više ništa kad je tišina u sobi a ne da staviš uho na kućište i tražiš dlaku u jajetu.

Gainward GeForce GTX 770 Phantom, SCYTHE Yasya SCYS-1000, Corsair TX650 V2

Sve redom daaaleko od tihog, a kamoli nečujno! A ništa od toga nije šrot.. (možda cooler, al i on je bio OK kad je izašao)

Tako da od sad pitam za svaku komponentu dok ne dobijem prijedlog za točan model :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Cyber, jesi prolistao malo ove?

http://www.quietpc.com/

http://www.endpcnoise.com/

http://www.silentpcreview.com/

Da se lako naći nekakave popise tihih a modernih komponenti.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Pa pitaj onda točno što te zanima. Moj komp se npr ne čuje uopće dok ne pokrenem nešto a i onda se čuje lagano tek toliko da se čuje.  Taj Phantom cooler sam vidio kod frenda na GTX 760 i tamo je bio bučan i po meni ne baš dobar. Za Corsair tvoj nemam pojma iz prve ruke ali ako se to napajanje čuje u idle modu onda se vent vrti bez veze previše ili napajanje ne valja pa se pregrijava, nema drugog razloga. Što se tiče Yasye to je solidan cooler ali ništa više pd toga, pogotovo za clockani FX. No, u idle modu i on mora biti th. Tu se samo radi o podešavanju venta. Bilo koji normalni 12 cm vent ispod 900 okr. mora biti tih. Josš ti ostaje ventilacija kućišta a i to ovisi jel imaš ventove kojima možeš podešavati brzinu ili ne.

 

P.S. Većina računala se može dosta utišati u idle modu bez nekih skupih zahvata. Idle mod znači da manje više ništa niti ne radi (mislim radi al on tek toliko da radi) i to onda mora biti tiho ako se sve fino podesi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 23:54 (itomic009).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
EZY-E kaže...

Šta kažete na nadogradnju procesora iz Moj PC na Q6600?

Isplati li se?

Planiram instalirati OSX na komp pa mi trebaju i komponente koje su kompatibilne, uz novi procesor mislim i uzeti novu matičnu (Gigabyte P43-ES3G F13) i grafičku (mislio sam HD6870), pa može preporuka i za njih.

Bump?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
EZY-E kaže...
EZY-E kaže...

Šta kažete na nadogradnju procesora iz Moj PC na Q6600?

Isplati li se?

Planiram instalirati OSX na komp pa mi trebaju i komponente koje su kompatibilne, uz novi procesor mislim i uzeti novu matičnu (Gigabyte P43-ES3G F13) i grafičku (mislio sam HD6870), pa može preporuka i za njih.

Bump?

Imaš jeftinih starijih i5 650, 750 itd. procesora, pikneš neku jeftinu matičnu za njega to bi te ispalo oko 700-800kn ( 800-900 u slučaju da uzimaš i7 920, 950..)

Grafičku koju imaš, prodaj za oko 200kn i dodaj još 150kn na to i kupi si jaču grafičku. Mogu se naći jeftine HD 6850 ili HD7750 na njuški.

 

Sad ovisi za što bi koristio komp

 

Bolja opcija ako ti nije bitan četverojezgreni procesor je

 

Intel Pentium G3258 ( oko 400kn )

+ nova generacija Haswell

+ otključan za overclockanje

+ odličan za normalno korištenje i gaming ( u nekim igrama koje koriste više jezgri baš i ne toliko, sve ovisi što igraš i kakve programe koristiš)

+ lako se overclocka i na jeftinim matičnim pločama

- dvije jezgre

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 2:35 (iAvenger).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
lenas_bk kaže...

Pozz za sve forumase.2010 sam kupio komp sa slijedecim

komponentama:

maticana asroc extreme 3 870

Amd phenom ll x4 945

graficka nvidia gigabyte gtx 460 768 MB

napajanje seasonic s12ll 430 W

4gige rama DDR3 1600

Hard disk od 500 GB

Ineresuje me sta da zamijenim da bi ga ubrzao

jer osjetio sam da na novim igrama trza.

Dajte neki savjet dali se isplati mijenjati

I koliko bi ga ubrzao ako bi mijenjao neke od komponenti.

 

Prije nekog vremena postavio sam ovo pitanje i dobio odgovor da nabavim dobar hladnjak za procesor

i da ga malo klokam,da ugradim ssd disk i ubacim novu graficku.

Ugradio sam ssd samsung evo 840 120Gb i komp je sad osjetno brzi.

Na njemackom ebayu kupio sam hladnjak  be quiet dark rock pro 2.

Prijatelj ce ga poslati iz njemacke ali ceka da kupim GPU i da sve zajedno posalje i tu sam u nedoumici sta da kupim

odnosno koliko ce moj procesor kad ga klokam moci iskoristiti puni potencijal GPU.

Izbor sam sveo na:

-Hd 7870

-GTX 660

-gtx 660ti

Prve dvije su tu negdje sa cijenom(na aukcijama zavrsavaju oko 80-90 eura)  dok je treca nesto skuplja(aukcije zavrsavaju oko 105-120 eura)

Evo i linkova;

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=hd+7870&rt=nc&LH_Auction=1

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=hd+7870&LH_Auction=1&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1311.R1.TR11.TRC1.A0.H0.Xgtx+660&_nkw=gtx+660&_sacat=0

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=nvidia+gtx+660+ti&rt=nc&LH_Auction=1

Mislio sam gledati redom 1.asus 2.gigabyte 3.msi

Za vikend zavrsava dosta aukcija pa sam mislio kupiti neku od njih zato je svaki savjet dobrodosao.

 

 

 

 

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Do danas je u kanti bio 2160 , 2gb rama, 8800GT od danas ce biti Q6600, 4gb rama, 8800GT 

Ideja je promjeniti 8800GT , mislio sam uzeti R7 250X (cca 650kn nova) , ali može i nešto "polovno"

Neki drugi prijedlog?  u kanti je fortron 400W tako da grafička ne smije biti neki pretjerani potrošač.

Koji hladnjak staviti na ovaj q6600 ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako ides na novo MSI R7 260, a polovno GTX 560 Ti (1,2). Hladnjak LC CC 97, pozeljan oc cpu-a na 3Ghz.

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice