Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.268
|
čitano: 3.897.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...
Hitno kupujem komponente za pc da bi mi radio normalno i bio sposoban za gaming. Imam 8 gb rama ddr3, asrock 970 extreme3 r2.0 te rx 470. Sada neznam jeli mi se isplati više kupiti procesor AM3+ socketa ili kupiti novu maticnu te procesor i koji preporucujete, a da nije sveukupno pivše 1500 kn.

Prodaj taj RAM za cca 300kn te ploču za koliko ide i uzmi ovako:

1x Procesor AMD Ryzen 3 1200

1x Asrock AMD AM4 Socket B350 Chipset (ATX) MB

1x Apacer Panther Gold DDR4 2666MHz, 8GB

 

UKUPNO: 1.837kn

Od prodaje ploče uzmeš neki SSD ako nemaš, ako imaš možeš komotno uzeti neki jači CPU tipa Ryzen 1400.
Uzimat nekog FX i nema puno smisle, staro je i još bitnije gušit će ti tu grafu u CPU zahtjevnim naslovima kojih je sve više.

7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

Ako se bavi editingom bit ce mu dosta i ryzen 7 2700.. Za 400e može uzet proc i ploču dok ce 400e platit samo proc i jos minimalno 200e za ploču a nema potrebe za tim. Ako se sad uspijeva nekako još sluzit s tim fx procom ryzen 7 je naspram. Tog proca avion

 Može preporuka neke optimalne ploče? 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tomglo kaže...

 Može preporuka neke optimalne ploče? 

 

klik

7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
tomglo kaže...

 Može preporuka neke optimalne ploče? 

 

klik

 1800x je 100 eura jeftiniji. Pretpostavljam da nema 100 eura razlike u performansama? Možda se više isplati 1800x

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ako je 100€ jeftiniji ja bi išao na njega. A jel gledaš cijene za Ryzen 2700 ili 2700x u usporedbi?

7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Uspoređivao sam ryzen 1800x i 2700x na alzashopu

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tomglo kaže...

Uspoređivao sam ryzen 1800x i 2700x na alzashopu

Gledaj običan Ryzen 2700.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tomglo kaže...

Uspoređivao sam ryzen 1800x i 2700x na alzashopu

Obicni 2700 je svega 60€ skuplji od 1800x

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Između ryzen 7 1800x i 2700 biraj jeftiniji, nema velike razlike da bi se isplatilo davat vise

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pogledao sam malo ponude pa može li neko pogledati jeli se isplati ikoja ponuda ili treba što mjenjati. Ili moze li neko bolje slozit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 19:52 (GameFL).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

4gb ti je malo za gejmanje. I te trgovine su preskupe. Ono što sam ti prvo sastavio je sa 8gb rama i izašlo je 1585kn a za 1685kn se dobije sa b350 plocom

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jeli mos sloziti da bude bolje nisam bas upucen u cijene u trgovinama a ni u modele.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...

Jeli mos sloziti da bude bolje nisam bas upucen u cijene u trgovinama a ni u modele.

 Pa napisao sam ti odmah ispod posta kad si napisai da hitno kupuješ procesor i maticnu

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
1486 kn jeli ovo bolje s time da cu kupiti jos 4 gb rama kada prodam stare rame.
Jos me zanima oce li ovo sve biti kompatibilno sa rx 470 te 500 W napajanja od coolermastera.
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mislim da ti taj RAM (Patriot Signiture serija) neće šljakat sa Ryzenom

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Naravno, sve bi trebalo kompatibilno s budučim komponentama, ne brini.

 

edit: kao što je kolega ranije napisao, uzmi ram s liste podržanih.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 21:01 (metallic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hvala svima zanima me jos jeli Matična MSI B350M PRO-VDH, AM4, DDR4, U3, m.2, mATX ista bolja od ove sa slike? Mozete li mi preporuciti koju memoriju? Te za svaku sigurnost evo ime napajanja da se nebi dogodilo da je preslabo cooler master rs-500-acab-m3.
Napomena: uz ovu konf ide i rx 470.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Na kraju sam uzeo ovo. Jeli dobra kupovina?
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Prosao si 250-300kn skuplje nego da si mi se javio i pitao gdje da uzmes što sam ti napisao al poslije k*ranja nema kajanja

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pa ti si napisao da uzmem a320m a ja sam uzeo ovu bolju za iste novce?
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...
Pa ti si napisao da uzmem a320m a ja sam uzeo ovu bolju za iste novce?

A320 ploče koštaju 350-360kn, ti si stavio skuplju B360 i ispalo te skoro 1.600kn sa 4GB RAM-a dok si mogao u drugom dućanu za 1.600kn uzeti ryzen 1200+b350+8GB DDR4

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...
Pa ti si napisao da uzmem a320m a ja sam uzeo ovu bolju za iste novce?

 Ti ili si fulao odgovor koji sam ti napisao ili ne citas dobro. Ja sam ti rekao da za 1600kn uzmes ryzen 3 1200 i a320 plocu i 8GB rama ili ako mozes da dodas jos 100kn pa za 1700 uzmes r3 1200 + b360 + 8gb a ti si za 1600kn kupio proc plocu i 4gb rama i popizdit ces cim prvi put budes otvorio neki program i chrome u pozadini ili pokusas 5-6 tabova u chromeu imat. Al kako sam rekao, polsije karanja nema kajanja. Tako si kako si sad je gotovo

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pa kada kupim jos 4 gb cim prodan stare nevidim di ce bir problem. I uzeo sam b350m-pro-vdh.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 22:01 (GameFL).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa neće bit nigdje problem, da ai uzeo kako smo ti napisali te novce od prodaje rama bi spremio u dzep. Jednostavna računica 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...
Pa kada kupim jos 4 gb cim prodan stare nevidim di ce bir problem. I uzeo sam b350m-pro-vdh.

 Premalo GB, trebao si min 1 keks od 8 GB, ili 16GB, za gaming pogotovo. Nove igre jedu ram kao lude, pogotovo Unreal Engine 4, sve koriste za precache u ram, a ti imas 4GB. Sto je dovoljno za Firefox i YouTube, to ti uzima samo ~400 MB + sustav vec si na 1GB ovisno sto koristis popaljeno.

Sad razmisli koliki je cache za recimo PUBG?

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Moze li preporuka za CPU I MBO , stara grafika "prdnula" svega 5 dana prije isteka garancije te odobrena zamjena pa sam odlucio uzet 1070ti uz malu nadoplatu . Kako imam stari fx8320 i znam da ce BN bit ogroman pa bi uzeo i novi CPU I MBO te DDR4 . Trebalo bi mi nes da je minimalni BN a cijena neprevelika za novi CPU I MBO sa Ram memorijom .  

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 16:55 (Adict).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Adict kaže...

Moze li preporuka za CPU I MBO , stara grafika "prdnula" svega 5 dana prije isteka garancije te odobrena zamjena pa sam odlucio uzet 1070ti uz malu nadoplatu . Kako imam stari fx8320 i znam da ce BN bit ogroman pa bi uzeo i novi CPU I MBO te DDR4 . Trebalo bi mi nes da je minimalni BN a cijena neprevelika za novi CPU I MBO sa Ram memorijom .  

MSI Main Board Desktop Z370 (S1151, 4xDDR4, 2xPCI-Ex16,4xPCI-Ex1, USB3.1,USB2.0, 6xSATA III,1xM.2,Raid, VGA, DP,DVI-D, GLAN, LED) ATX Retail Z370-A_PRO

Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box BX80684I58400SR3QT

Kingston DDR4 2400MHz, CL17, 8GB king-4vr24n17s8-8

 

3200kn

žene ga vole
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Molio bih drugo mišljenje o komponentama sa slike uz ovu poruku, a koje mislim sljubiti.

Kako se nakon dugo godina vraćam AMD-u, zanima me mišljenje o kompatibilnosti RAM memorije te SSD-a sa ostatkom komponenti.


Svaka sugestija na što posebno paziti je i više nego dobrodošla.

Hvala i LP

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 18:01 (Yuda).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sve ti paše samo zamijeni tu ploču za MSI B450 TOMAHAWK a RAM uzmi što brži (3200MHz).

Za taj procesor treba ploča s kvalitetnim VRM, a dobivaš i StoreMi mogućnost.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Adict kaže...

Moze li preporuka za CPU I MBO , stara grafika "prdnula" svega 5 dana prije isteka garancije te odobrena zamjena pa sam odlucio uzet 1070ti uz malu nadoplatu . Kako imam stari fx8320 i znam da ce BN bit ogroman pa bi uzeo i novi CPU I MBO te DDR4 . Trebalo bi mi nes da je minimalni BN a cijena neprevelika za novi CPU I MBO sa Ram memorijom .  

 

i5 8400 + ASRock B360 Pro4 + 8GB DDR4 2400MHz (možeš uzeti brži RAM ako nije neka velika doplata ali kod Intela ti brzina ne igra toliko veliku ulogu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 20:01 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice