Sklapanje PC konfiguracija - od 700 do 1000 EUR izdvojena tema

poruka: 15.923
|
čitano: 2.853.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

 

1 x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box
1 x GIGABYTE Main Board Desktop B360M DS3H
1 x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15
1 x Grafička kartica MSI nVidia GeForce GTX 1060 6GT OCV1, 6GB, GDDR5
1 x Kingston A400 120GB SSD, SATA
1 x Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm
1 x Fortron napajanje Hyper 600W
1 x Zalman Z1, 2x120mm


Ukupno: 6.704,00 kn (-2%=6.569kn)
Besplatno slaganje i dostava

12 godina
suspendiran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Kad bi se ove konfiguracije koje ovi dečki tu slažu toliko kupovale pa naši trgovci bi bili jači od Microsofta.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
mislioc kaže...

Kad bi se ove konfiguracije koje ovi dečki tu slažu toliko kupovale pa naši trgovci bi bili jači od Microsofta.

 Pa evo ja sam uzeo što je kolega iBME preporučio isto tako i  jedan frend prije koji tjedan. Oboje u istoj trgovini....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
mislioc kaže...

Kad bi se ove konfiguracije koje ovi dečki tu slažu toliko kupovale pa naši trgovci bi bili jači od Microsofta.

Pa puno ovih novih profila koji sa 0 dana pitaju za prijedloge su forumski multiprofil trollovi, ali eto...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 17:35 (ibme74).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

A gdje je to moguce kupiti?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

  Eto, i ja tražim nešto slićno kao gitmo i zahvaljujem na odgovoru tj. preporuci. Sad još samo ljudima objasni kako se regati na forum da imaju u startu bar jedno 2-3 godine a ne 0 dana.

PROTIV
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
turista kaže...

  Sad još samo ljudima objasni kako se regati na forum da imaju u startu bar jedno 2-3 godine a ne 0 dana.

Nije stvar u stažu niti pomoći nekome tko se stvarno registrirao da dođe po savjet prije nego kupi, to je upravo cijeli smisao ovog podforuma, ali imaš tu mlađahni trolova koji iz dosade psotavljaju pitanja da im slažeš konfe, pa te udave još u inboxu i na kraju ništa ne kupe pa naprave novi profil i sve iz početka, ono u 3 dana 10 različiti profila sa istim upitom i istim budžetom, da si duže na ovom podforumu kao što sam ja i neke kolege ovdje znao bi o čemu pričam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

  Pa ovaj podforum u naslovu ima prikazan buđet :) 

Nisam več godinama u toku s hardwerom i tvoja preporuka mi je neka smjernica. Ali jedna stvar mi nije jasna: npr MBO koju si spomenuo. Dali s tom oznakom postoji samo jedan model ili na tržištu ima više "pod modela" koji se razlikuju u performansama? Pitam zato jer su opisi specifikacija škrti, a cijene se razlikuju i više nego duplo.

 

PROTIV
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

I dalje ne razumijes poantu ni ono sto ti govorim vezano za trolove.

 

Sto se ploca tice one se djele po chipsetima, svaki chipset ima vise modela od razliciti proizvođača a cijena se razlikuje zbog vise stvari, od kvalitete do opremljenosti (vise/manje sata konektora, hladnjaci na VRM, vise/manje utora za RAM.............). 

 

10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

ovaj ibme je isus bug foruma :D Nevjerojatno da se covjeku nitko niti ne zahvali a slozio je valjda 1000 konfi u ovim temama.

Evo treba i meni jedna. Imam dell xps 15 9560 ali jednostavno se ne da gameati na njemu (cak i uz ThrottleStop i Msi Afterburner downvolt) se grije u igrama kao WoW na med grafici. U njemu je gtx 1050.
All in all, ne da se normalno gameati a igram igre kao WoW i LoL. 
Dakle, trebam nesto s cim necu morati nikad vise brinuti da mi WoW na ultra zapinje :D Cijena nije bitna, ali nije potrebno niti neko overkill cudoviste. Recimo nesto oko 6-7k kn?
Tko god sastavi ono sto kupim ima pivo bilo gdje u zgu!

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Slazem se da je dobar i mogu ga pohvaliti da i na privatne poruke odgovori i pomogne, ali sad pod zadnje me bas ignorira zato sto sam mu poslao 1 poruku previse i sad sto god da posaljem vise samo ignorira i dalje, al eto javno mu se na forumu opet ispricavam zato sto nisam ekspert u tom podrucju, ali me zanimaju takve stvari.

 

Mislim da za 7000 mozes dobit dobar komp sa gtx 1060 i i5 8400 procesorom i 8gb ram-a, ali poslat ce ti on ubrzo tu konfiguraciju.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
acmilan2 kaže...

Slazem se da je dobar i mogu ga pohvaliti da i na privatne poruke odgovori i pomogne, ali sad pod zadnje me bas ignorira zato sto sam mu poslao 1 poruku previse i sad sto god da posaljem vise samo ignorira i dalje, al eto javno mu se na forumu opet ispricavam zato sto nisam ekspert u tom podrucju, ali me zanimaju takve stvari.

 

Mislim da za 7000 mozes dobit dobar komp sa gtx 1060 i i5 8400 procesorom i 8gb ram-a, ali poslat ce ti on ubrzo tu konfiguraciju.

Ako te zanimaju takve stvari ne treba ti ništa osim dobre volje i interneta. Stavi se na njegovo mjesto da svaki dan složiš po ne znam koliko konfiguracija i dobiješ po ne znam koliko podpitanja. Evo i ja si planiram na jesen nešto novo složit, ali neću doć tu i reć konfiguracija za to i to toliko i toliko novaca. Pogledaš zadnjih par stranica šta se slaže najčešće i da li ima neka konfiguracija za isto novaca koliko i ti trebaš pa dođeš i pitaš jel može to i za tebe. S tim da ti se recimo promjene jedna ili dvije stvari. Ili složiš sam nešto nema veze koliko to loše bilo, ali bitno da se vidi da si se potrudio. Kad se već čovjek ubija od slaganja i pomaganja drugima gledaš da mu na bilo koji način olakšaš posao. Drugo je ako ti treba konfiguracija, a ne zanimaju te takve stvari. Onda bubneš sumu i namjenu i to je to. Ali ako već kažeš da te to zanima potrudi se malo. Vjeruj mi nije toliko teško kao što mnogi misle i bit ćeš sretniji kad nešto naučiš.

Nije sretan onaj koji puno ima, sretan je onaj kome malo treba
10 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Pozdrav! treba mi konfa za gaming, i još važnije, za rad u blenderu. Budžet je oko 6000 kn, na rate. Periferija mi nije potrebna, pa ni hdd, ali posjedujem freesync monitor, pa bi bilo poželjno iskoristiti tu činjenicu. Naravno nije problem rad u blenderu, već rendanje, je li.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
inri kaže...

Ako te zanimaju takve stvari ne treba ti ništa osim dobre volje i interneta. Stavi se na njegovo mjesto da svaki dan složiš po ne znam koliko konfiguracija i dobiješ po ne znam koliko podpitanja. Evo i ja si planiram na jesen nešto novo složit, ali neću doć tu i reć konfiguracija za to i to toliko i toliko novaca. Pogledaš zadnjih par stranica šta se slaže najčešće i da li ima neka konfiguracija za isto novaca koliko i ti trebaš pa dođeš i pitaš jel može to i za tebe. S tim da ti se recimo promjene jedna ili dvije stvari. Ili složiš sam nešto nema veze koliko to loše bilo, ali bitno da se vidi da si se potrudio. Kad se već čovjek ubija od slaganja i pomaganja drugima gledaš da mu na bilo koji način olakšaš posao. Drugo je ako ti treba konfiguracija, a ne zanimaju te takve stvari. Onda bubneš sumu i namjenu i to je to. Ali ako već kažeš da te to zanima potrudi se malo. Vjeruj mi nije toliko teško kao što mnogi misle i bit ćeš sretniji kad nešto naučiš.

 Ali ja to i pokusavam raditi, no strah me da ce mi se ljudi smijati ako nekom pokusam pomoci jer ja ponajprije probam pogledati sto je najjeftinije i onda kad sve sastavim, ne znam da li je to sve kompatibilno jedno s drugim.

To mi je najveci problem kod maticnih ploca, a i monitora sam sad skuzio da nemam pojma, to bih bas morao procitati tamo temu koji monitor i zasto i onda mozemo daljle pricati o tome.

Ali evo, probat cu sad odgovoriti nekome s nekom konfiguracijom pa cemo vidjeti.

 

Hypnotick kaže...

ovaj ibme je isus bug foruma :D Nevjerojatno da se covjeku nitko niti ne zahvali a slozio je valjda 1000 konfi u ovim temama.

Evo treba i meni jedna. Imam dell xps 15 9560 ali jednostavno se ne da gameati na njemu (cak i uz ThrottleStop i Msi Afterburner downvolt) se grije u igrama kao WoW na med grafici. U njemu je gtx 1050.
All in all, ne da se normalno gameati a igram igre kao WoW i LoL. 
Dakle, trebam nesto s cim necu morati nikad vise brinuti da mi WoW na ultra zapinje :D Cijena nije bitna, ali nije potrebno niti neko overkill cudoviste. Recimo nesto oko 6-7k kn?
Tko god sastavi ono sto kupim ima pivo bilo gdje u zgu!

 

1x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box

1x GIGABYTE Main Board Desktop B360M DS3H

1x Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) CL19 SR

1x GIGABYTE Video Card GeForce GTX 1060 GDDR5 6GB/192bit, 1556MHz/8008MHz, PCI-E 3.0 x16, HDMI, 2xDVI-D, DP, WINDFORCE 2X Cooler RGB (Double Slot), Backplate, Retail

1x Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm

1x Kingston A400 120GB SSD, SATA

1x Fortron napajanje Hyper 600W

1x Zalman Z1, 2x120mm

 

UKUPNO: 6978,00kn (-2% = 6838,44kn)

 

Pa evo, sad barem znam da treba nekih 20min da se to slozi skupa. Ako treba, nek me netko ispravi i popravi.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 19:30 (acmilan2).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Hypnotick kaže...

1.) ovaj ibme je isus bug foruma :D Nevjerojatno da se covjeku nitko niti ne zahvali a slozio je valjda 1000 konfi u ovim temama.

2.) Evo treba i meni jedna. Imam dell xps 15 9560 ali jednostavno se ne da gameati na njemu (cak i uz ThrottleStop i Msi Afterburner downvolt) se grije u igrama kao WoW na med grafici. U njemu je gtx 1050.
All in all, ne da se normalno gameati a igram igre kao WoW i LoL. 
Dakle, trebam nesto s cim necu morati nikad vise brinuti da mi WoW na ultra zapinje :D Cijena nije bitna, ali nije potrebno niti neko overkill cudoviste. Recimo nesto oko 6-7k kn?
Tko god sastavi ono sto kupim ima pivo bilo gdje u zgu!

 

1.) 

2.) Za tu lovu si složiš konfu za prašit što poželiš 

1 x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box
1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
1 x GIGABYTE Main Board Desktop B360M DS3H
1 x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15
1 x Grafička kartica MSI nVidia GeForce GTX 1060 6GT OCV1, 6GB, GDDR5
1 x Crucial SSD 250GB MX500 SATA
1 x Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm
1 x Fortron napajanje Hexa 85+ 550W, 80+ Bronze, ATX
1 x MS FALCON PRO midi tower gaming kućište plavi LED ventilatori


Ukupno: 7.226,00 kn (-2%7.081kn)
Besplatno slaganje i dostava

 

acmilan2 kaže...

Slazem se da je dobar i mogu ga pohvaliti da i na privatne poruke odgovori i pomogne, ali sad pod zadnje me bas ignorira zato sto sam mu poslao 1 poruku previse i sad sto god da posaljem vise samo ignorira i dalje, al eto javno mu se na forumu opet ispricavam zato sto nisam ekspert u tom podrucju, ali me zanimaju takve stvari.

 

Mislim da za 7000 mozes dobit dobar komp sa gtx 1060 i i5 8400 procesorom i 8gb ram-a, ali poslat ce ti on ubrzo tu konfiguraciju.

 

zato što si rekao "javit ću se kad budem uzimao konfu za par mjeseci", cijene se mjenjaju na dnevnoj bazi a kamoli za par mjeseci tako da nema smisla sada ništa kombinirati, dan-dva prije kupnje napišeš post sa svim informacijama (namjena računala, budžet, način plaćanja i trgovina ako preferiraš određenu) i to je to.

Ostala pitanja su ti bila više u pokušaju da nešto naučiš, i bez ljutnje ali nemam vremen baš cijeli dan odgovarati na svako takvo pitanje. Kao što ti je kolega rekao imaš google i lako provjeriš sve što te zanima. Osim toga imaš teme sa hardverskim raspravama pa možeš i tamo pitati ako već želiš nešto naučiti.

BTW ako ti neko ne odgovori na poruku nemoj poslati još 5, to ne pomaže (pogotvo ne sa curama) čisto da znaš 

 

inri kaže...

1.) Ako te zanimaju takve stvari ne treba ti ništa osim dobre volje i interneta.

2.) Stavi se na njegovo mjesto da svaki dan složiš po ne znam koliko konfiguracija i dobiješ po ne znam koliko podpitanja.

3.) Evo i ja si planiram na jesen nešto novo složit, ali neću doć tu i reć konfiguracija za to i to toliko i toliko novaca. Pogledaš zadnjih par stranica šta se slaže najčešće i da li ima neka konfiguracija za isto novaca koliko i ti trebaš pa dođeš i pitaš jel može to i za tebe. S tim da ti se recimo promjene jedna ili dvije stvari. Ili složiš sam nešto nema veze koliko to loše bilo, ali bitno da se vidi da si se potrudio. Kad se već čovjek ubija od slaganja i pomaganja drugima gledaš da mu na bilo koji način olakšaš posao. Drugo je ako ti treba konfiguracija, a ne zanimaju te takve stvari. Onda bubneš sumu i namjenu i to je to. Ali ako već kažeš da te to zanima potrudi se malo. Vjeruj mi nije toliko teško kao što mnogi misle i bit ćeš sretniji kad nešto naučiš.

 

1.) upravo to

2.) nije meni problem odgovoriti, kada uhvatim vremena odgovorim na sve poruke ali ne mogu sad imat online poduke i odgovarati na svako pitanje koje on ima

3.) zapravo tako i jeste najbolje, kad se odlučiš na kupnju dođeš dan prije, staviš budžet i namjenu, dobiješ prijedloge, postaviš pitanja koja te zanimaju ,eventualno se napravi neka izmjena i the end, sutra naručiš i slatko isčekivanje.

 

gigu kaže...

Pozdrav! treba mi konfa za gaming, i još važnije, za rad u blenderu. Budžet je oko 6000 kn, na rate. Periferija mi nije potrebna, pa ni hdd, ali posjedujem freesync monitor, pa bi bilo poželjno iskoristiti tu činjenicu. Naravno nije problem rad u blenderu, već rendanje, je li.

 

Za te poslove ti je bolje ići na nvidiu:

1 x AMD CPU Desktop Ryzen 3 4C/4T 2200G (3.7GHz,6MB,65W,AM4) box, RX Vega Graphics, with Wraith Stealth cooler
1 x ASRock AB350M-HDV, AM4
1 x Patriot Elite DDR4, 2666Mhz, 16GB, CL16
1 x Inno3D GeForce GTX1060 TwinX2 3GB
1 x Kingston A400 120GB SSD, SATA
1 x Fortron napajanje Hexa 85+ 550W, 80+ Bronze, ATX
1 x Zalman Z1, 2x120mm


Ukupno: 6.109kn (-2%=5.987kn) na rate

Besplatno slaganje i dostava

 

acmilan2 kaže...

 Ali ja to i pokusavam raditi, no strah me da ce mi se ljudi smijati ako nekom pokusam pomoci jer ja ponajprije probam pogledati sto je najjeftinije i onda kad sve sastavim, ne znam da li je to sve kompatibilno jedno s drugim.

To mi je najveci problem kod maticnih ploca, a i monitora sam sad skuzio da nemam pojma, to bih bas morao procitati tamo temu koji monitor i zasto i onda mozemo daljle pricati o tome.

Ali evo, probat cu sad odgovoriti nekome s nekom konfiguracijom pa cemo vidjeti.

 

 

Pa u tome i jeste stvar, valjda moraš znati nešto da bi nekome pomogao. To je kao da dođeš na fakultet podučavati ljude a ni sam ne znaš puno više od njih - nema smisla.

Ne možeš ljudima davati takve savjete i andat se da je sve ok i kompatibilno, netko te može poslušati i kupiti to.

Ako te to već zanima prvo što bi ti predložio - sam si sastavi iduću konfu, imaš mali milijun tutorijala na YT + možeš uvijek na forumu pitati ako negdje zapneš.

To + internet pretraživanje i s vremenom ćeš svašta naučiti, niko se nije pametan rodio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 20:02 (ibme74).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
ibme74 kaže...

1 x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box
1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
1 x GIGABYTE Main Board Desktop B360M DS3H
1 x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15
1 x Grafička kartica MSI nVidia GeForce GTX 1060 6GT OCV1, 6GB, GDDR5
1 x Crucial SSD 250GB MX500 SATA
1 x Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm
1 x Fortron napajanje Hexa 85+ 550W, 80+ Bronze, ATX
1 x MS FALCON PRO midi tower gaming kućište plavi LED ventilatori


Ukupno: 7.226,00 kn (-2%7.081kn)
Besplatno slaganje i dostava

 Jel moguće izbaciti hdd ili nešto i dodati još rama i neki high end proc? Kako bi to izgledalo?
Osim gameanja, komp bi koristio za heavy programiranje.
ibme, zivis u zgu? Javi mjesto i vrijeme za koliko piva mozes popiti :)

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Možeš ali ti treba onda ipak malo više love jer HDD od 350kn ne otvara baš puno prostora :D

1 x Procesor AMD Ryzen 7 2700
1 x Asrock AMD AM4 Socket X370 KILLER SLI (ATX) MB
1 x Patriot Elite DDR4, 2666Mhz, 16GB, CL16
1 x GIGABYTE Video Card GeForce GTX 1060 GAMING GDDR5 3GB/192bit, 1594MHz/8008MHz, PCI-E 3.0 x16, HDMI, DVI-D, 3xDP, WINDFORCE 2X Cooler RGB (Double Slot), Backplate, Retail
1 x Crucial SSD 250GB MX500 SATA
1 x Fortron napajanje Hexa 85+ 550W, 80+ Bronze, ATX
1 x Zalman Z3+, 4x120mm, USB3.0 black


Ukupno: 8.190,00 kn (-2%=8.026kn)
Besplatno slaganje i dostava

 

Hvala na pozivu za pivu ali nisam iz ZG, ali evo kao da smo i popili 

6 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Pozdrav, molio bih za pomoć

 

Dvoumim se između laptopa i PCa, prednosti i mane znam i nije mi baš toliko bitna mobilnost laptopa da bi žrtvovao performanse

 

Namjena je gaming i svakodnevno korištenje

 

Od laptopa mi je ovo na umu: https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520-80YY0065SC-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1239972.aspx - dodao bi ssd

 

Do 7000kn nisam našao ništa bolje u našim trgovinama

 

 

Za PC bi uzimao AOC 24" 144hz (1800kn~) i mogao bi od frenda jeftino uzeti masterbox lite 3.1 (nije nužno)

 

Da li bi uz taj monitor i kućište mogao sastaviti PC do 7000kn? (po mogučnosti nvidia, intel, ssd)

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
aaa555 kaže...

Pozdrav, molio bih za pomoć

 

Dvoumim se između laptopa i PCa, prednosti i mane znam i nije mi baš toliko bitna mobilnost laptopa da bi žrtvovao performanse

 

Namjena je gaming i svakodnevno korištenje

 

Od laptopa mi je ovo na umu: https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520-80YY0065SC-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1239972.aspx - dodao bi ssd

 

Do 7000kn nisam našao ništa bolje u našim trgovinama

 

 

Za PC bi uzimao AOC 24" 144hz (1800kn~) i mogao bi od frenda jeftino uzeti masterbox lite 3.1 (nije nužno)

 

Da li bi uz taj monitor i kućište mogao sastaviti PC do 7000kn? (po mogučnosti nvidia, intel, ssd)

 

Za gaming ti je svakako bolje ići na stolno računalo.

Jel ti 144Hz baš uvjet? Za nekih 7.500kn bi se moglo sastaviti i5 8400 + GTX1070 da to gura solidno.

 

1 x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box
1 x Matična Gigabyte B360M DS3H, S.1151 CL, 4xDDR4, VGA/DVI/HDMI
1 x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15
1 x Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V3
1 x Kingston SSD 120GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height), , TBW: 40TB, EAN: 740617261196
1 x Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm
1 x Fortron napajanje Hexa 85+ 550W, 80+ Bronze, ATX
1 x Fortron CMT 120, MidiTower, 1x120mm, USB3.0


Ukupno: 7.667,00 kn (-2%=7.513kn)
Bespaltno slaganje i dostava

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Nije uvjet, ali bi volio neke competitive FPSove na 144 igrati, za što ni ne treba 1070... Za obične SP igre je i 60fps sasvim okej

 

Nisam naglasio da mi je 7000 budžet, dakle ubacio bi i monitor u tu cifru, zato i pitam da li bi se isplatilo složiti pc za ~5200kn da vrti neke esport igre na 144hz, a ostale AAA naslove barem na medium 60fps

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

 

1 x Intel CPU Desktop Core i3-8100 (3.6GHz, 6MB, LGA1151) box
1 x Gigabyte Main Board Desktop B360 (S1151, 2xDDR4, HDMI, VGA, 1xPCIex16, 1xPCIex1, Realtek 8118, 4xSATA III, M.2, USB 3.1, USB 2.0) mATX Retail
1 x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15
1 x Gigabyte GF GTX1060 WF2 OC, 3GB GDDR5
1 x Kingston SSD 120GB A400 SATA3 2.5 SSD (7mm height), , TBW: 40TB, EAN: 740617261196
1 x Toshiba HDD 1TB, 7200rpm, 64MB
1 x Fortron napajanje Hyper K 500W, struj. kabel, bulk
1 x MS PANTHERA gaming kućište


Ukupno: 5.465,00 kn (-2%=5.355kn)
Besplatno slaganje i dostava

8 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Treba mi preporuka za desktop PC - namjenjen za gameing, budžet 5500-6500kn, plaćam cash/odjednom, trgovina mi nije bitna.

Periferiju i monitor imam, također mi nije potreban SSD/HD ( imam SSD 232gb i  HDD 300g )

Hvala unaprijed

 

Dodatno, trebam i kućište.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 21:10 (Bakreni).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

1x Matična Gigabyte B360M DS3H, S.1151 CL, 4xDDR4, VGA/DVI/HDMI

1x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box 

1x Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V3 

1x Patriot Elite DDR4, 2666Mhz, 8GB HS 

1x Fortron napajanje Hyper 600W

 

Ukupno: 6.726,00 kn besplatno slaganje i dostava  (-2% 6591,48kn)

 

Ili ako zelis jeftiniju varijantu, uzmes graficku ovu

Grafička kartica MSI nVidia GeForce GTX 1060 6GT OCV1, 6GB, GDDR5 

 

pa te ispadne ukupno: 5.806,00 kn  sa besplatnim slaganjem i dostavom  (-2%  5689,88kn)

 

Probaj pricekat jos da ti netko od kolega preporuci, ovo je samo moje.

 

Za kuciste nisi napisao, ali ako i to trebas, onda se opet cijena mora korigirati.

Kovačić
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Bakreni kaže...

Treba mi preporuka za desktop PC - namjenjen za gameing, budžet 5500-6500kn, plaćam cash/odjednom, trgovina mi nije bitna.

Periferiju i monitor imam, također mi nije potreban SSD/HD ( imam SSD 232gb i  HDD 300g )

Hvala unaprijed

 

Dodatno, trebam i kućište.

 

1x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box 

1x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin 

1x Matična Gigabyte B360M DS3H, S.1151 CL, 4xDDR4, VGA/DVI/HDMI 

1x Patriot Elite DDR4, 2666Mhz, 8GB HS 

1x Grafička kartica MSI nVidia GeForce GTX 1060 6GT OCV1, 6GB, GDDR5 

1x Napajanje Seasonic SS-620GM2 EVO, 620W 

1x MS FALCON PRO midi tower gaming kućište plavi LED ventilatori 

 

Ukupno: 6.487kn

Besplatno slaganje i dostava

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

http://prntscr.com/jfw1xi  6540 kn

 

16gb rama i rx580 napokon za neku normalnu cijenu

 

slagat moras sam

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000
Bakreni kaže...

Treba mi preporuka za desktop PC - namjenjen za gameing, budžet 5500-6500kn, plaćam cash/odjednom, trgovina mi nije bitna.

Periferiju i monitor imam, također mi nije potreban SSD/HD ( imam SSD 232gb i  HDD 300g )

Hvala unaprijed

 

Dodatno, trebam i kućište.

 Ako se možeš protegnuti 100kn za dosta jaču grafu:

  • 1 x Procesor AMD Ryzen 5 2400G
  • 1 x MSI Main Board Desktop B350 (SAM4, 2xDDR4, PCI-Ex16, 2xPCI-Ex1, USB3.1, USB2.0, 4xSATA III, M.2, Raid, VGA, DVI-D, GLAN) mATX Retail
  • 1 x Patriot Elite DDR4, 2666Mhz, 8GB HS
  • 1 x Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V3
  • 1 x Napajanje GIGABYTE P650B, 650W, 80+ Bronze
  • 1 x MS CYCLOPS V gaming kućište

Ukupno: 6.745,00 kn -2%, slaganje i dostava u cijeni.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Nema na to -2% jer konfa nije kompletna bez nekog diska (ssd ili hdd)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 14:00 (ibme74).
5 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000 kn

Procesor:
INTEL Core i5-8600K 3,6GHz 9MB LGA1151 BOX CPU

Maticna:
Matična ploča MSI Z370-A Pro, s.1151 8gen (7B48-001R)

SSD:
SD 120.0 GB KINGSTON A400 SA400S37/120G, SATA3, 2.5", maks do 500/320 MB/s

RAM:
DDR4 16GB (2x8GB) PC4-24000U 3000MHz CL15 G.Skill RipJaws

Hladnjak:
Cooler Master Hyper 212 LED

 

Graficku imam od prije, GTX 950, necu novu uzimat trenutno da ustedim neku paru.

 

Misljenje? Sta treba eventualno promjeniti?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

Budzet? Nacin placanja?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - od 5.000 do 7.000

5500 kn, gotovina

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice