Sklapanje PC konfiguracija - do 400 EUR izdvojena tema

poruka: 10.338
|
čitano: 1.910.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Za 1.000kn ne mozes sastaviti nikakvo novo racunalo.

Rade ih potrazi po forumskim trznicama jer je njuskalo festival pretjerivaca i precjenjivaca.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Gdje sam spominjao novo računalo?
"Ne znan ja šta je to feminizam..."-S. Vuco
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Mrzim*Pokazivače kaže...
Ok, kad mi već nitko ništa nije sklopio, onda bih zamolio ekipu da mi kaže što je najbolje od sljedećeg:

Pa nego što misliš pod "sklopio"? Neću valjda na njuškalu slagati konfu?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Pa čini mi se da ne bi bilo prvi put da je na ovoj temi netko dobio poveznicu za njuškalo, nakon što je napisao kakvo računalo ga zanima.
"Ne znan ja šta je to feminizam..."-S. Vuco
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
I da, kojim formuskim tržnicama?
Bug-ovim ili?
Molio bih linkove onih za koje misliš da su dobre.
Pozdrav.
"Ne znan ja šta je to feminizam..."-S. Vuco
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Mrzim*Pokazivače kaže...
Pa čini mi se da ne bi bilo prvi put da je na ovoj temi netko dobio poveznicu za njuškalo, nakon što je napisao kakvo računalo ga zanima.

 

zapravo bilo bi prvi puta

 

Mrzim*Pokazivače kaže...
I da, kojim formuskim tržnicama?
Bug-ovim ili?
Molio bih linkove onih za koje misliš da su dobre.
Pozdrav.

 

Mali oglasi od Bug.hr, PC Ekspert tržnica (ali za pristup tamo moraš biti član 6 mjeseci i imati abrem 50 psotova na forumu), Forum.hr tržnica

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 19:21 (ibme74).
6 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozz ljudi, trebam konfu neku, budžet je 3300kn

Matična ne mora biti neka ekstra, moze i najjeftinija..

Cijeli komp mi treba...

Namjena - vecinom internet i ponekad gaming, da mogu bezbrigaša igrat nesto a da mi ne šteka..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
  • 1 x Procesor Intel Pentium G4560, KabyLake, S.1151
  • 1 x Patriot Viper4, 2400Mhz, 8GB (2x4GB), CL15
  • 1 x GIGABYTE GA-H110M-S2, INTEL H110, VGA, mATX
  • 1 x SAPPHIRE PULSE RADEON RX 560 2GB GDDR5
  • 1 x HDD Desktop TOSHIBA DT01ACA100 (3.5", 1TB, 32MB, SATA III-600)
  • 1 x Kućište MS Helios 3, crno
  • 1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+

Ukupno: 3425,00 kn -2% popusta za članove foruma, slaganje i dostava u cijeni

 
0 1 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Ako vec ides na dual channel memoriju (sto i trebas sa G4560) onda uzmi plocu sa 4 utora za RAM. Takoder malo bolje kuciste i dva venta za protok zraka te brzi HDD:

 

1x Procesor Intel Pentium G4560

1x GIGABYTE Main Board Desktop INTEL B250 (Socket LGA1151,4xDDR4,HDMI,DVI-D,D-Sub,1xPCIEX16/1xPCIEX4/2x

2x Crucial DDR4 4GB 2400 MHz P/N: CT4G4DFS824A

1x XFX RADEON RX560D 2GB, XFX-RX-560D2SFG5

1x SEAGATE HDD Desktop Barracuda Guardian (3.5"/1TB/SATA 6Gb/s/rmp 7200)

1x Fortron napajanje Hexa Plus 400W, 80+,active,12 cm

1x Case Midi Gamer ATX Akyga AKY007BG w/o PSU

2x MS PC COOL 12cm hladnjak za kućište (jedan naprijed za upuh hladnog zraka jedan nazad za ispuh vruceg zraka)

 

Ukupno: 3.367kn

Besplatno slaganje

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 13:22 (ibme74).
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Pozdrav, slažem konfiguraciju za office i surfanje do 2500kn (s win10 pro do 3500).

Uvjeti - tiha, integrirana grafika (aktivna 2 izlaza istovremeno, na temelju toga je odabrana ploča), neko manje kučište (ne šire od 190mm) s prednjim usb utorima.

Prijedlog:

Intel CPU Desktop Celeron G3930 (2.9GHz, 2MB, LGA1151) box

GIGABYTE GA-H110M-S2, INTEL H110, VGA, mATX

GIGABYTE GA-H110M-S2H (S1151, 2xDDR4, VGA/HDMI/DVI, USB3.0, LAN)

Crucial DRAM 8GB DDR4 2133 MT/s (PC4-17000) CL15 SR

Fortron Hexa+ 400W, 80+

Optički uređaj LG GH24NSD1 SATA Bulk Black 24x

SSD AD 128GB SU800 SATA 3D Nand

Zalman T5 Mini-Tower ATX kućište, bez napajanja, crno

 

cca 2450 kn + win10 pro eng = cca 3500kn

Pitanja:

Neki drugi ssd? Ovo kućište ima 1 USB2.0 i 1 USB 3.0 port naprijed, ima li neko tih manjih dimenzija da ima više USB utora naprijed?

 

 

 EDIT: krivi model ploče

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 23:02 (sosta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
sosta kaže...

...ima li neko tih manjih dimenzija da ima više USB utora naprijed?

 imaš ovo lc power u linksu sa 200w 80+ napajanjem za 340 kuna - link

to ti je dovoljno napajanje za to što tebi treba, a dovoljno je i za kasnije ako ubaciš neku 1050ti low profile grafu koja također stane u kućište

 

ja sam ga uzeo klincima i unutra stavio kingston ssd, hdd i g4560 s wifi/hdmi mini itx pločom

nažalost također ima usb 3.0 i usb 2.0 utore

 

s tom uštedom bi mogao ugurati i pentium g4560 koji je 2/4 proc, skoro isti kao i3

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Proc i grafika (osim mogućnosti aktivna 2 grafička izlaza u isto vrijeme) mi uopće nije bitno, ovaj CPU je vjerojatno overkill za tu namjenu, bitno je da je napajanje kvalitetno i tiho i da može izdržati 24/5 (radni tjedan bez gašenja).

Poželjno da je mogu uzeti sve u istoj trgovini i da ga slože tamo, jer trenutno nemam vremena skupljati dijelove iz različitih trgovina. Iz toga razloga sam stavio i ovaj fortron (jer sam složio u trgovini koju vidim da tu često preporučuju) a koja nema corsair, koji sam inače koristio za takvu namjenu, iako je i on bio predimenzioniran.

Ovaj LC ima vent od 80mm na napajanju, koliko je bučan? Rađe bih 120mm vent.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Jaci CPU nikad nije lose imati jer nikada ne znas koliko ce neke stvari postati zahtjevne kroz koju godinu, takoder ovdje u prijedlogu imas plocu koja ima sva tri video izlaza 1xVGA 1xDVI 1xHDMI, kvalitetniji SSD, napajanje sa Gold certifikatom i 60mj garancije:

 

1x Procesor Intel Pentium G4560

1x ASRock B250M-HDV, s.1151, D4, S3, U3, mATX

1x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15

1x Kingston UV400 120GB SSD, 2.5” 7mm, SATA 6 Gbit/s, Read/Write: 550 MB/s / 350 MB/s, Random Read/Writ

1x Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold power supply - 350 Watt / SF-350P14XE (HX) P/N: NESF-018

1x Zalman mini tower case black, ZAL-T5

1x Software Microsoft Windows 10 Home DSP 64-bit Cro P/N: KW9-00149

 

Ukupno: 3.591kn

Besplatno slaganje

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
sosta kaže...

Proc i grafika (osim mogućnosti aktivna 2 grafička izlaza u isto vrijeme) mi uopće nije bitno, ovaj CPU je vjerojatno overkill za tu namjenu, bitno je da je napajanje kvalitetno i tiho i da može izdržati 24/5 (radni tjedan bez gašenja).

Poželjno da je mogu uzeti sve u istoj trgovini i da ga slože tamo, jer trenutno nemam vremena skupljati dijelove iz različitih trgovina. Iz toga razloga sam stavio i ovaj fortron (jer sam složio u trgovini koju vidim da tu često preporučuju) a koja nema corsair, koji sam inače koristio za takvu namjenu, iako je i on bio predimenzioniran.

Ovaj LC ima vent od 80mm na napajanju, koliko je bučan? Rađe bih 120mm vent.

 obzirom da taj procesor vuče struje k'o upaljač i da napajanje nije pod skoro nikakvim opterećenjem, uopće nije bučno i ako ti treba malo kućište, za tu namjenu je pun pogodak

doduše pričekaj dok dođem doma, pa ću baš poslušati koliko se čuje, jer sam to kućište klincima stavio u policu radnog stola vodoravno i nisam čuo nikakvu buku

 

isprobat ću koliko se čuje kad ga stavim na stol ako hoćeš pričekati sat vremena

što se tiče kvalitete lc power se dosad pokazao kao pouzdan proizvođač i ovo napajanje je također s certifikatom 80+, a od njegovih 200w ti s tom konfom nećeš koristiti niti 20-30%

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
ibme74 kaže...

Jaci CPU nikad nije lose imati jer nikada ne znas koliko ce neke stvari postati zahtjevne kroz koju godinu, takoder ovdje u prijedlogu imas plocu koja ima sva tri video izlaza 1xVGA 1xDVI 1xHDMI, kvalitetniji SSD, napajanje sa Gold certifikatom i 60mj garancije:

 

1x Procesor Intel Pentium G4560

1x ASRock B250M-HDV, s.1151, D4, S3, U3, mATX

1x Patriot Signature DDR4, 2400Mhz, 8GB, CL15

1x Kingston UV400 120GB SSD, 2.5” 7mm, SATA 6 Gbit/s, Read/Write: 550 MB/s / 350 MB/s, Random Read/Writ

1x Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold power supply - 350 Watt / SF-350P14XE (HX) P/N: NESF-018

1x Zalman mini tower case black, ZAL-T5

1x Software Microsoft Windows 10 Home DSP 64-bit Cro P/N: KW9-00149

 

Ukupno: 3.591kn

Besplatno slaganje

 Trebam pro verziju zbog domena, tako da onda cijena ode još nekih 400 kn gore. Iskreno, više prefiram MSI/GB ploče, vjerojatno iz razloga što Asrock nije prije imao 3 godine jamstva. Neki razlog za B250?

Sad tek vidio da sam stavio krivu ploču u svoj post, mislio sam na ovu GIGABYTE GA-H110M-S2H (S1151, 2xDDR4, VGA/HDMI/DVI, USB3.0, LAN) koja isto ima 3 izlaza uz 2 aktivna istovremeno što mi je sasvim ok.

 

picajzla0707 kaže...

 obzirom da taj procesor vuče struje k'o upaljač i da napajanje nije pod skoro nikakvim opterećenjem, uopće nije bučno i ako ti treba malo kućište, za tu namjenu je pun pogodak

doduše pričekaj dok dođem doma, pa ću baš poslušati koliko se čuje, jer sam to kućište klincima stavio u policu radnog stola vodoravno i nisam čuo nikakvu buku

 

isprobat ću koliko se čuje kad ga stavim na stol ako hoćeš pričekati sat vremena

što se tiče kvalitete lc power se dosad pokazao kao pouzdan proizvođač i ovo napajanje je također s certifikatom 80+, a od njegovih 200w ti s tom konfom nećeš koristiti niti 20-30%

 Ma jasno je da ta konfa troši malo, samo trebam pouzdano i tiho napajanje. Ako nije problem javi.

11 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

sosta

 

kupovanje win desetke je bacen novac, fino skines sa ms stranica win10pro te kupis serijski kljuc za jeftine novce i rijesen problem.

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

sosta

 

Postoji li opcija kupnje vani? Ako da, preporučio bih ti Dell Optiplex 3050 (400 + 30 € dostava uz plaćanje unaprijed; i3-7100T, 4 GB DDR4 SODIMM, 128 GB SSD). Dimenzijski je manji od (gotovo) svega što se može sastaviti, mala je potrošnja, i3-7100T je u klasi G4560, dobiješ tipkovnicu i miš, trebao bi imati WLAN i Bluetooth, a još jednu pločicu RAM-a možeš dodatno ugraditi (od 260 kn) ako ti 4 GB stvarno ne bude dovoljno i optički uređaj možeš nabaviti eksterni. Jedino bi ti video izlazi (HDMI i DP) mogli biti ograničenje.

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
sosta kaže...

 Ma jasno je da ta konfa troši malo, samo trebam pouzdano i tiho napajanje. Ako nije problem javi.

 izvadio sam kućište iz police i stavio ga pored monitora (stavio sam neku majicu da ne prenosi vibracije na stol), tiho je jednako u idle koliko pod occt testom - vent se čuje kad približiš glavu taman koliko se čuje i vent od proca koji radi na nekih 1600rpm

jgba, taj privjesak od pentiuma valjda i pod stress testom ne troši više od 50w pa nemere natjerati napajanje na jači rad venta

no ako meni nije pod opterećenjem na occt linpack testu, onda neće biti ni tebi sa celeronom

 

kad bolje razmislim čuje se podjednako kako se čulo moje ranije napajanje superflower gold 550w

sad je to meni malo muka za preporučiti jer sam picajzla na buku i radi toga sam na svom kompu potrošio hrpu love na be quiet hladnjak i case fanove te seasonic prime napajanje, pa sam navikao na apsolutnu tišinu

no sumnjam da će ti ovaj lc power biti glasniji od tog fortrona, pa ga ipak mogu preporučiti

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
roby27 kaže...

sosta

 

kupovanje win desetke je bacen novac, fino skines sa ms stranica win10pro te kupis serijski kljuc za jeftine novce i rijesen problem.

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

 

 

 Ako dobijem račun koji mogu pravdat u knjigovodstvu, nema problema.

 

kiwi_91 kaže...

sosta

 

Postoji li opcija kupnje vani? Ako da, preporučio bih ti Dell Optiplex 3050 (400 + 30 € dostava uz plaćanje unaprijed; i3-7100T, 4 GB DDR4 SODIMM, 128 GB SSD). Dimenzijski je manji od (gotovo) svega što se može sastaviti, mala je potrošnja, i3-7100T je u klasi G4560, dobiješ tipkovnicu i miš, trebao bi imati WLAN i Bluetooth, a još jednu pločicu RAM-a možeš dodatno ugraditi (od 260 kn) ako ti 4 GB stvarno ne bude dovoljno i optički uređaj možeš nabaviti eksterni. Jedino bi ti video izlazi (HDMI i DP) mogli biti ograničenje.

 

Sve gdje dobijem račun nije problem, čini se zgodno, jedino je kratko jamstvo, duže je uz nadoplatu i što u slučaju problema trebam opet slat njima. I jesu li windowsi onda na njemačkom? A za izlaze valjda postoje neki konverteri, za početak na VGA, DP na DVI imam.

11 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Službeno jamstvo je 1 god. i mislim da bi kroz taj period trebalo biti moguće ostvariti jamstvo i kod nas, a ovo što oni daju 2, odnosno uz nadoplatu 3, je ostvarivo samo u Njemačkoj i Austriji. Plaćanje bi išlo izravno na njihov račun, po ponudi, pa piše da samo treba provjeriti podržava li tvoja banka SEPA plaćanja u inozemstvo.

HDMI-VGA aktivni adapteri/pretvarači koliko vidim koštaju od nekih 85 kn pa nadalje.

 

Ovdje također ima taj Dell (360 €) i piše da je Windows "Mehrsprachige Benutzerschnittstelle", znači vjerojatno ima barem engleski jezik. U toj trgovini ne piše da šalju u Hrvatsku (ima Slovenija, Mađarska...), ali imaju jeftiniju dostavu i više načina plaćanja pa probaj pitati bi li poslali kod nas. Ovaj adapter/pretvarač bi vjerujem bio u redu.

 

Malo je problematično sve to s kupnjom vani, tj. treba se malo više angažirati, i jamstvo je možda "deal breaker", ali ako možeš prijeći preko toga, stvarno mi se taj Dell čini kao funkcionalno i dobro rješenje za ured.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Pozdrav, trebam konfiguraciju bez periferije samo za office i internet što jeftinije to bolje. Bitno je da to skupa ne zuji previše. Sve iz istog web shopa i zanima me koliko trebam platit da mi slože prije nego pošalju
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
Iscodisco22 kaže...
Pozdrav, trebam konfiguraciju bez periferije samo za office i internet što jeftinije to bolje. Bitno je da to skupa ne zuji previše. Sve iz istog web shopa i zanima me koliko trebam platit da mi slože prije nego pošalju

 

1 x Procesor Intel Pentium G4560, KabyLake, S.1151

1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
1 x Asrock Intel 1151 Socket (mATX) MB
1 x MEMORIJA DDR4 8GB 2400MHz ADATA - Bulk
1 x SSD disk Kingston 240GB, UV400 SATA 3
1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+
1 x Kućište MS Helios 3, crno 1x12cm+1x8cm vent


Ukupno: 2835,50 kn (-2%=2.778kn)
Besplatno slaganje i dostava

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Bok, treba mi sklopiti jednu konfu ali samo mi treba maticna procesor i graficka kartica. Po mogucnosti da je dobar za gaming. Igrice tipa diablo 3 league of legends = max details sa 60 fps. Ako je moguce

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

A koji je ostatak komponenti? koji točan model napajanja? koji RAM imaš? za novu platformu trebaš DDR4

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

lako rame uzeti, imam ddr3 trenutno ali to mi je najmanji problem.I napajanje isto. Ovo ostale mi je bitno.. Jer jednostavno neznam sto trenutnoo valja a sto ne

 

npr AMD CPU Desktop FX-Series X8 8320 koristi ddr3 jos uvijek. izgleda solidno ali neznam koja graficka i maticna ide uz to

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 15:53 (Sethzor).
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

A koje točno napajanje imaš, bez te informacije ti se ne mogu davati preporuke grafa (nije isto ako imaš neko solidno napajanje sa 80+ certifikatom i ako imaš neki šrot od "500W".).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
To je napajanje neznam kakvo je
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn
To je napajanje neznam kakvo je
11 godina
suspendiran
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

Ja vidim samo bijelu sliku.

BTW ne moraš pisat stalno novi post, imas gore desno an postu "uredi" pa mozes uređivati post.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - do 3.000 kn

100-240V 9A 50/60Hz

 

 

130W Max   /  480W

 

520Watts

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice