Upgrade (da li je dobar)

poruka: 33
|
čitano: 5.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

imam 4 GB RAm-a na 800 MHz kingston

maticnu  MB ECS AMD690GM-M2

monitor 17"

mislim ga nadogradit sa sljedecim komponentama 

grafička XFX ATI 4870 1gb 775M XXX

procesor  AMD  Phenom II x4 940 BE

napajanje  Corsair TX 650W

hladnjak  ASUS COL AS TRITON 78  

HDD   WD Caviar black 1 TB  

 

to je oko 5000 kn

da li mogu uzet nesto bolje ili jeftinije i prikladnije

i molim preporuke kod hladnjaka za proc

 

EDIT: uzet ću VX550 Corsair

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 19:20 (dejvis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

nikako se ne isplati tu grafu na 17" monitor.

Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

Super je upgrade, stvarno pila

 

Leo_819. Monitor ima prikaz do 1280 x 1024 vjerojatno pa se ispalti, imam i ja na 19" isto pa se ne žalim (imam viška FPS-ova)Cool

Even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2009 16:55 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

da imam AMD konfiguraciju, vjerojatno bih uradio isto. koje ti je sada napajanje?

Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

a šta da uzmem

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
leo_819 kaže...

nikako se ne isplati tu grafu na 17" monitor.

  mozda poslije uzme novi monitor.
Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

ugrađeno od 400w

15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

mislim uzet 22" na ljeto

 

EDIT: ostavit ću 17" jer će mi performanse biti bolje i dugotrajnije

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2009 10:11 (dejvis).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
dejvis kaže...

a šta da uzmem

 

 AKo želiš možeš neki od 22"
Even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
16 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

onda svakako to sto si naveo. i poslije, kad budes mogao, kupi novi monitor da iskoristis graficki potencijal.

Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
dejvis kaže...

imam 4 GB RAm-a na 800 MHz kingston

maticnu  MB ECS AMD690GM-M2

monitor 17"

mislim ga nadogradit sa sljedecim komponentama 

grafička XFX ATI 4870 1gb 775M XXX

procesor  AMD  Phenom II x4 940 BE

napajanje  Corsair TX 650W

hladnjak  ASUS COL AS TRITON 78  

HDD   WD Caviar black 1 TB  

 

to je oko 5000 kn

da li mogu uzet nesto bolje ili jeftinije i prikladnije

i molim preporuke kod hladnjaka za proc

 ok je sve,ako ne misliš CF ili ga matična ne podržava uzmi HX450 ili HX520
90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.Mnogi griješe iz straha da ne pogriješe
15 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

Preporuka hladnjaka za proc je Coolermaster Gemin II i 2x 120mm venta (može i Gemin II S)

Even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

da li da možda uzmem Nvidiu gtx260

15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
dejvis kaže...

da li da možda uzmem Nvidiu gtx260

 Ako naletiš na onu sa 216SP, inače 192SP verzija je sporija od 4870
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
15 godina
protjeran
offline
Upgrade (da li je dobar)

Nažalost neće iči taj procesor.

Matična ga ne podržava.

Tako stoji na službenom sajtu.

Uzmi još matičnu Gigabyte MA770-UD3, a grafičku HD4770 jer se neisplati uzimat HD4870 na taj monitor, pogotovo od 1GB.

moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
Oly_E3 kaže...
 inače 192SP verzija je sporija od 4870
 jednake su.
Only God (& mod) can judge me
16 godina
offline
Upgrade (da li je dobar)

To ti je sve dobro. Nemoj više nikoga slušat, nego kupi. Ako budeš još zapitkivao samo ćeš se sludit sa preporukama, jer svatko ovdje ima svoje mišljenje koje se uvijek barem malo razlikuje od drugih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

Aha

Ajde nek kupi.

Kad mu matična nepodržava Phenom II procesore.

Mora i novu matičnu.

Moj prijedlog:

Procesor

Matična Ploča 

Grafička Kartica

Napajanje

moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2009 16:03 (neki_lik).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

gledao sam i ja to na ECS-ovoj stranici, ali su mi rekli da radi ukoliko matična ima novi bios tj. da su am2+ i am3 kompatibilni sa am2

15 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

Ja si mislim uzet sličnu konfu:

Phenom II x4 940

Gigabyte MA790X-UD4

Radeon HD4870

4GB Kingmax 1066MHz

Corsair HX450

 

Ispadne oko 5k kn sve to + prža...

Razmišljo sam i skužio da je to dost dobro... Ona tvoja matična nije neka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Upgrade (da li je dobar)

Mislim kako ovdje upgradenije nije dobra rijeć...na tvome mjestu sadašnje računalo odnosno komponente bih prodao.....sve osim rama i eventualno kučišta.....zašto? Pa prvo matićna je za ništa vjeruj mi....čak i ako sa nekim bata biosom koji bude podržao phenoma 2 i dobiješ ga da radi, performanse budu nikakve., em zbog chipseta, em još što je ECS /srry.....druga stvar PSU od 400W nije adekvatan....ako polazimo od toga da je matićna ploča i napajanje srce računala i osnova za sve ostalo zaključak se nameće sam od sebe kako je vrijeme za Novu MBO, CPU, VGA i PSU.....HDD i RaM imaš od stare konfe, isto tako vjerujem i optiku i kučište...ostalo kupuj novo, i ne štedi na ploći!

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

konfa ti je odlicna samo jos skupi za monitor i stavi 2 x 500 gb hdd.....

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
15 godina
protjeran
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
dejvis kaže...

gledao sam i ja to na ECS-ovoj stranici, ali su mi rekli da radi ukoliko matična ima novi bios tj. da su am2+ i am3 kompatibilni sa am2

  Ali tvoja nije AM2+ već samo AM2.
I isu kompatibilni.
Moreš kupit, ali će ti bit crni ekran.
Ako to to odgovara, kupi. 
moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 7:17 (neki_lik).
15 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

pozdrav svima.eto i ja bih nadogradio svoj pc,procitah onu temu u bugu pa eto da pitam vas majstore posto sam ipak pocetnik u tim stvarima.imam core2 6300 na 1.86mhz, 2gb patriot memorije dd2 na 800mhz,250gb hard i graf.8800gt maticna je gigabyte ga-945p-s3 , monitor crt19.zamima me koji je najjaci proc koji mogu staviti na tu maticnu plocu?volim se igrati na pc,a uzimati novi pc mi je nedostizno....znate kako je zena,dijete,banana placa.nekako bih pokusao nadograditi pc da mogu bar malo uzivati u nekim naslovima koji trebaju doci...novi cod itd.graf.bih isto uzeo,ali tamo negdje oko 12.mj.e sad poceo bih s tim procesorom pa kasnije mozda i ostalo...sto mi savjetujete da ucinim?koje su mi opcije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
t12matija kaže...

pozdrav svima.eto i ja bih nadogradio svoj pc,procitah onu temu u bugu pa eto da pitam vas majstore posto sam ipak pocetnik u tim stvarima.imam core2 6300 na 1.86mhz, 2gb patriot memorije dd2 na 800mhz,250gb hard i graf.8800gt maticna je gigabyte ga-945p-s3 , monitor crt19.zamima me koji je najjaci proc koji mogu staviti na tu maticnu plocu?volim se igrati na pc,a uzimati novi pc mi je nedostizno....znate kako je zena,dijete,banana placa.nekako bih pokusao nadograditi pc da mogu bar malo uzivati u nekim naslovima koji trebaju doci...novi cod itd.graf.bih isto uzeo,ali tamo negdje oko 12.mj.e sad poceo bih s tim procesorom pa kasnije mozda i ostalo...sto mi savjetujete da ucinim?koje su mi opcije?

 Ovako, bas sve suprotno od tog što si napisao trebao bi napravit. Po meni dovoljno je da promjeniš samo matičnu jer je koš kloker, a ove sve ostale komponente (proc i grafa) su ti sasvim dovoljni, bolje ti ne treba. Kupiš ovu matičnu, klokaš proc na 3GHz i neki cooler ako hoćeš tipa freezer da ga hladi i sve vrtiš na High na tih svojih 19 inca. ;)
Only God (& mod) can judge me
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 21:14 (Core2Duo2).
16 godina
offline
Upgrade (da li je dobar)

Da...da,,,,gore iznad ovaj gospon sa maramom na glavi dobro zbori Smijeh

-Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)

zahvaljujem ti na odgovoru.znaci proc.da ostavim?vidi se da mi je proc.slab pogotovo u crysisu,pa mi se pojavi onaj metalizirani zvuk na sekundu cim je scena natrpana(tamo gdje vozikas tenk u crysisu).inace s vremenom bih promjenio i ostale komponente pa me zanima ako uzmem tu maticnu hocu li bar biti u stanju staviti i neki jaci proc.?vidim da dolaze neki novi inteli pa pomislih.....mozda koji i ugurati u moju kantu i na tu maticnu.tvoj cu savjet vjerojatno poslusati,pa ako ti jos koja opcija padne na pamet,bio bih ti zahvalan.

 

14 godina
neaktivan
offline
Upgrade (da li je dobar)

ja da sam na tvom mjestu ja bi išo na hd4770

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
t12matija kaže...

zahvaljujem ti na odgovoru.znaci proc.da ostavim?vidi se da mi je proc.slab pogotovo u crysisu,pa mi se pojavi onaj metalizirani zvuk na sekundu cim je scena natrpana(tamo gdje vozikas tenk u crysisu).inace s vremenom bih promjenio i ostale komponente pa me zanima ako uzmem tu maticnu hocu li bar biti u stanju staviti i neki jaci proc.?vidim da dolaze neki novi inteli pa pomislih.....mozda koji i ugurati u moju kantu i na tu maticnu.tvoj cu savjet vjerojatno poslusati,pa ako ti jos koja opcija padne na pamet,bio bih ti zahvalan.

 

  Neki novi inteli (i5 i i7) nejdu u taj socket... Sada još ima s.775 procesora, no neće još dugo... Sve ih manje i manje ima za kupit, oni se više ne razvijaju...

A da razmisliš o AMD opciji? Smijeh 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upgrade (da li je dobar)
t12matija kaže...

zahvaljujem ti na odgovoru.znaci proc.da ostavim?vidi se da mi je proc.slab pogotovo u crysisu,pa mi se pojavi onaj metalizirani zvuk na sekundu cim je scena natrpana(tamo gdje vozikas tenk u crysisu).inace s vremenom bih promjenio i ostale komponente pa me zanima ako uzmem tu maticnu hocu li bar biti u stanju staviti i neki jaci proc.?vidim da dolaze neki novi inteli pa pomislih.....mozda koji i ugurati u moju kantu i na tu maticnu.tvoj cu savjet vjerojatno poslusati,pa ako ti jos koja opcija padne na pamet,bio bih ti zahvalan.

 

  Nema na čemu ;) Da, kao što sam rekao, najblje da proc ostaviš i klokaš ga na novoj matičnoj. Ploče za ove novije i7 procesore koštaju oko tisuću i pol kn tak da ti se to sad ne ispati. Ovo će ti bit dosta za igranje, a kasnije taman kad više ne budeš tak dobro mogo vrtit igre do tad će pojeftiniti novi procevi i potrebne matične za njih.
Only God (& mod) can judge me
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice