Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.054
|
čitano: 6.440.364
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Imam jedan problem pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke.

 

Naime, već nekih 10 mjeseci osjećam tupu, duboku bol u leđima, da budem precizniji, područje kod lopatice, muskulatura, ali moram napomenuti da je bol veća na desnoj strani. 

 

Tražio sam po netu,  uvidio da imam loše držanje (izbacen stomak, nema sala) i odmah sam pokusao to ispraviti. E tu nastaje šou. Otkad držim dobru posturu pri hodanju i sjedenju leđa me bole konstantno, isto područje, i opet desna strana više.

 

Ako netko ima neku preporuku, ili zna što je potrebno učiniti bio bih mu jako zahvalan jer ova bol mi ne dopušta da se koncentriram.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
10 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

@KiX777

 

Pa, odi doktoru, frende....oni će ti najbolje odgovoriti na tvoje probleme.

Pogotovo, jerbo to već duže vučeš....

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina

Ovo je valjda jedini put  da se slažem s kolegom koji ima Dinamov grb...

Makar bih ja na tvom mjestu preskočio doktora i otišao odmah kod nekog pametnijeg fizioterapeuta. Nitko ovdje ti neće moći reći što točno ne valja, nažalost.

Trava raste tamo gdje je posadiš.
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
KiX777 kaže...

Imam jedan problem pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke.

 

Naime, već nekih 10 mjeseci osjećam tupu, duboku bol u leđima, da budem precizniji, područje kod lopatice, muskulatura, ali moram napomenuti da je bol veća na desnoj strani. 

 

Tražio sam po netu,  uvidio da imam loše držanje (izbacen stomak, nema sala) i odmah sam pokusao to ispraviti. E tu nastaje šou. Otkad držim dobru posturu pri hodanju i sjedenju leđa me bole konstantno, isto područje, i opet desna strana više.

 

Ako netko ima neku preporuku, ili zna što je potrebno učiniti bio bih mu jako zahvalan jer ova bol mi ne dopušta da se koncentriram.

 Zvuči kao upalni proces, rezultat konstantnog grča. Barem kad spominješ "duboku" bol. I novu bol zbog pokušaja drugačijeg držanja.
Jer naravno leđa imaju više slojeva mišića, kao što je lijepo vidljivo 
na donjim slikama. Dublji mišići su za core, držanje kičme, površinski su pomoćni za ruke, i rotatori trupa. Pokušaj s vježbana za core, iako stoji da bi mogao 
do doktora sa tim pitanjem. Oni bi trebali točno vidjeti kakva ti je postura. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Hvala decki, idem sutra kod doca pa ce me vjerojatno poslati kod fizioterapeuta.

 

Evo sad ležim i nista ne boli, ali cim uvucem lopatice odma dolazi bol. Poslikao sam se malo i vidim da su desni trapez i romboid malo jaci. 100% sam siguran da je problem sa mišićima, kao da su konstantno zgrčeni i napeti.

 

Inače, ponovno sam počeo raditi vakum za core pa me zanima vaše mišljenje, meni je to odlična vježba, uz plank najbolja za core.

 

 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Heh do ovih zabavnih video osvrta pojma nisam imao da postoji cijelo tržište ponude lažnih utega za Qrčenje pred kamerama:)


Dakle genij Bradly Castleberry benč pressa preko 300 kilograma sa samo jedim spoterom dvije repeticije i poslije skače i fleksa :) Komentari su najzabavniji, zanimljivo da ih nije obrisao.
Išao sam gledati, kažu da se težina fejkova kreće na oko 20% napisane vrijednosti, pa je onda eto benčao 60 kilograma. Računajte dalje sami koliko u stvari deadlifta, squatta i ostalo.
Ovom tipu se to očito isplatilo, ima gomilu sljedbenika po socijalnim mrežama i lijepo kapa para od promocije i sajtova.
Uglavnom, čini se dobra kombinacija za one koji žive od promocije pred drugima: bolje donekle uzgojiti prave mišiće i fejkati s utezima, nego fejktati i sa utezima i injektirati se sa syntholom (rich piana khmkhm). Evo i objašnjenja za one mega hulk fotke po muscle & fitness magazinima: http://muscle-insider.com/content/fake-weights-photoshoots

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Imam na poslu meštra, veli išao 160kgx2 lol, snimano iz pičke materine i pola šipke se ne vidi.

Složim ja sebi 200kg i kažem cifru a bit će sve skupa ako 130.

 

Jadno da jadnije ne mže bit.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
16 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ovi fejk skoro pa skuplji od pravih utega.

"70kila" fejk utega =240$

 

Brad Castlebarry je autist svoje vrste, ali ne bih baš rekao da okreće neku lovu na YT i ostalim glupostima, nešto kapne ali channel mu je totalni amaterizam u smislu monetizacije.

 

I have nothing to say. Thank you and goodbye. EUNE: replik91
7 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Pije tko od vas kakve čajeve, crni/zeleni? Neke preporuke?

My pleasure darlin
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Jim Raynor kaže...

Pije tko od vas kakve čajeve, crni/zeleni? Neke preporuke?

Samo kad sam prehlađen :)

Xbox: Muskarcina
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Jim Raynor kaže...

Pije tko od vas kakve čajeve, crni/zeleni? Neke preporuke?

 pa ja si složim zeleni sa limunom ili cedevitom limun. Rokam ovaj jer dobiješ puno sadržaja za par kuna i jer je isključivo i samo sušeno lišće, nikakva filozofija s aromama ili pitaj boga kojim fillerom po vrećicama.
http://agristar.hr/proizvod/zeleni-caj-rinfuza/ Nije sad tolko za vježbanje, koliko je okej za držanje pažnje i koncentracije a da ne čini živčanim kao kofein. 

FlyBoy kaže...

Ovi fejk skoro pa skuplji od pravih utega.

"70kila" fejk utega =240$

 

Brad Castlebarry je autist svoje vrste, ali ne bih baš rekao da okreće neku lovu na YT i ostalim glupostima, nešto kapne ali channel mu je totalni amaterizam u smislu monetizacije.

 

 Ma ima alibaba jeftinije, samo sam moraš farbat u "metal" :) Da Brad je malo pretjerao. Da je bio obazriv, nebi mu se ljudi čudili. Dakle tip tegli svoje ploče u gymove pa se dokazuje? 
Koliko sam vidio na nekim videima ne fejka. Odmah se vidi napor i da mu nije do skakanja i fleksanja poslije seta, i tip ima fizičke predispozicije da sigurno može potegnuti dobre kilaže. 
Npr ovdje mi se čini realno. 


ali kad krene sa "svjetskim rekordima" pri kojima ni ne zastenje, onda izazove ljude da mu repliciraju

E sad, dali mu se to isplati, evo kaže taj tip gore da po instagramu ima sad gotovo milijun sljedbenika. Koliko ja znam, to je impresivna brojka koja vuče automatski sponzore. Ne gledam što radi tamo, ali vjerujem da garant glumi manekena za neku odjeću i gadgete, tako da mu tu ne treba nekakva virtuoznost - izgleda jako dobro i to je dovoljno. Pa ona naša posvuduša, kćer od Dvornika, tvrdi da zahvaljujući instagramu inkasirava 40 000 kn mjesečno. Za tu lovu, naravno da bih kupio lažne utege i švercao ih u teretane :) 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
7 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
overhaul kaže...

 Nije sad tolko za vježbanje, koliko je okej za držanje pažnje i koncentracije a da ne čini živčanim kao kofein. 

 To i tražim jer ne pijem kavu, a to što je zdrav je plus 

My pleasure darlin
7 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav.

 

Imam pitanje u vezi prehrane. Naime, ujutro pojedem zobene sa mlijekom. Oko 11 odem u teretanu. Oko 1, pol 2 imam rucak. E je li sad dobro popit whey napitak poslije treninga posto odmah rucam?

+ sta mislite o ovom: http://proteini.si/hr/store/item/battery-whey-protein-2000g/646/ , jel netko probao? kakvi su okusi?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Jim Raynor kaže...
overhaul kaže...

 Nije sad tolko za vježbanje, koliko je okej za držanje pažnje i koncentracije a da ne čini živčanim kao kofein. 

 To i tražim jer ne pijem kavu, a to što je zdrav je plus 

 Uzmi svakako u rinfuzi, ovi u vrećicama em su smeće, em ništa ne osjetiš

8 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Poz interesuje me koju bih visinu mogao da dosegnem.. Idem u teretanu jos od puberteta, fudbal rekreativno.. za 4 mjeseca punim 20godina.

Trenutna visina mi je 190cm sa 88kg, a prije oko 10 mjeseci.. dakle za maturu sam imao 188cm sa 83kg, a recimo u srednju skolu sam usao sa 184-185cm i vjerovali ili ne imao sam 65kg.

 

Imam nekako neobican osjecaj, jer doslovno jos rastem, pa me interesuje do kad je moguc rast muskarca??

Sto se tice visine mojih, otac mi je visok 200cm, majka 173cm. Da li je moguce da stignem oca?

Hvala na odgovorima unaprijed.

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Meisterinho kaže...

Poz interesuje me koju bih visinu mogao da dosegnem.. Idem u teretanu jos od puberteta, fudbal rekreativno.. za 4 mjeseca punim 20godina.

Trenutna visina mi je 190cm sa 88kg, a prije oko 10 mjeseci.. dakle za maturu sam imao 188cm sa 83kg, a recimo u srednju skolu sam usao sa 184-185cm i vjerovali ili ne imao sam 65kg.

 

Imam nekako neobican osjecaj, jer doslovno jos rastem, pa me interesuje do kad je moguc rast muskarca??

Sto se tice visine mojih, otac mi je visok 200cm, majka 173cm. Da li je moguce da stignem oca?

Hvala na odgovorima unaprijed.

To samo dragi Bog zna.

Ne zamaraj se.....

Xbox: Muskarcina
7 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
sale9667 kaže...

Pozdrav.

 

Imam pitanje u vezi prehrane. Naime, ujutro pojedem zobene sa mlijekom. Oko 11 odem u teretanu. Oko 1, pol 2 imam rucak. E je li sad dobro popit whey napitak poslije treninga posto odmah rucam?

  Netko?

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
sale9667 kaže...
sale9667 kaže...

Pozdrav.

 

Imam pitanje u vezi prehrane. Naime, ujutro pojedem zobene sa mlijekom. Oko 11 odem u teretanu. Oko 1, pol 2 imam rucak. E je li sad dobro popit whey napitak poslije treninga posto odmah rucam?

  Netko?

Pretpostavljam da si u teretani od 11-12. Onda možeš popiti whey nakon treninga, pa onda ručati za sat i pol... To je dobra kombinacija koja se inače preporučuje 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Da tako nekako. Hvala ti na odgovoru!
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Meisterinho kaže...

Poz interesuje me koju bih visinu mogao da dosegnem.. Idem u teretanu jos od puberteta, fudbal rekreativno.. za 4 mjeseca punim 20godina.

Trenutna visina mi je 190cm sa 88kg, a prije oko 10 mjeseci.. dakle za maturu sam imao 188cm sa 83kg, a recimo u srednju skolu sam usao sa 184-185cm i vjerovali ili ne imao sam 65kg.

 

Imam nekako neobican osjecaj, jer doslovno jos rastem, pa me interesuje do kad je moguc rast muskarca??

Sto se tice visine mojih, otac mi je visok 200cm, majka 173cm. Da li je moguce da stignem oca?

Hvala na odgovorima unaprijed.

 Trenutno je očito ćeš još rast samo je pitanje koliko. Možeš stat na 195 a možeš prešišat oca za par centi. To je najviše do genetike ali sad dok još rasteš se možeš istezat i igrat košarku ili odbojku, svakako bavit se nekim sportom, dobro se hranit, i vanka ne puno pit/pušit itd (znači izlazit ali ne se gazit).

Možda je i sve do genetike ali će ti bit lakše znajući da si sve poduzeo sve što se može :) 

Do kada se može rast? Dennis Rodman je ja mislim sa 22 god narastao 15-20cm. Sad šta je to, jeli to neki rijetki slučaj, ne znam. Normalno je do kraja puberteta a muški kasnije uđu u puberter i duže im traje. U svakom slučaj, i 190cm (a rast ćeš sigurno još) je odlična visina sa kojom možeš napravit odličnu figuru. Jedan moj prijatelj iz srednje 175cm je sanjao moju visinu 183cm, i ja sam zadovoljan, ali isto bi volio nekoliko centi gore a kamoli u srednjoj dok sam trenirao košarku... a tu su opsjednuti visinom da bi mogli zakucat... jedan moj prijatelj je imao 185 i skakao je sa utezima za noge dok nije mogao zakucat.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Hvala na odgovorima, narocito tebi kiki.

Moze li brada biti neki pokazatelj neceg mozda!? S obzirom da mi je skoro 20godina malo mi je neobicno da nemam brade. Nisam se nikad obrijao jos, bukvalno nemam ni dlacica, osim brcica koji se jedva primijete. Neki kazu da imam onaj takozvani 'Baby face'-golobrad. Imam prijatelja koji su sa 13godina jos imali bradu, 14-15gustu jaku, danas sam jedini medju rajom bez brade tj bez onih dlacica koje jos nisu ni probile kozu. Mozda to moze nesto da znaci..nemam pojma. Sto se tice kose, plava rijetka.

Citao sam po netu i cini mi se da sam naletio da je neko spomenuo nesto kao "Late bloomer" ili kako vec nisam siguran za naziv. Navodno neka vrsta zakasnjelog hormona. Ima li ko kakvog znanja o tome!?

16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Meisterinho kaže...
Hvala na odgovorima, narocito tebi kiki.

Moze li brada biti neki pokazatelj neceg mozda!? S obzirom da mi je skoro 20godina malo mi je neobicno da nemam brade. Nisam se nikad obrijao jos, bukvalno nemam ni dlacica, osim brcica koji se jedva primijete. Neki kazu da imam onaj takozvani 'Baby face'-golobrad. Imam prijatelja koji su sa 13godina jos imali bradu, 14-15gustu jaku, danas sam jedini medju rajom bez brade tj bez onih dlacica koje jos nisu ni probile kozu. Mozda to moze nesto da znaci..nemam pojma. Sto se tice kose, plava rijetka.

Citao sam po netu i cini mi se da sam naletio da je neko spomenuo nesto kao "Late bloomer" ili kako vec nisam siguran za naziv. Navodno neka vrsta zakasnjelog hormona. Ima li ko kakvog znanja o tome!?

 Koju školu si završio?

14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Meisterinho kaže...
Hvala na odgovorima, narocito tebi kiki.

Moze li brada biti neki pokazatelj neceg mozda!? S obzirom da mi je skoro 20godina malo mi je neobicno da nemam brade. Nisam se nikad obrijao jos, bukvalno nemam ni dlacica, osim brcica koji se jedva primijete. Neki kazu da imam onaj takozvani 'Baby face'-golobrad. Imam prijatelja koji su sa 13godina jos imali bradu, 14-15gustu jaku, danas sam jedini medju rajom bez brade tj bez onih dlacica koje jos nisu ni probile kozu. Mozda to moze nesto da znaci..nemam pojma. Sto se tice kose, plava rijetka.

Citao sam po netu i cini mi se da sam naletio da je neko spomenuo nesto kao "Late bloomer" ili kako vec nisam siguran za naziv. Navodno neka vrsta zakasnjelog hormona. Ima li ko kakvog znanja o tome!?

 Stvarno neobično da se još nisi obrijao ni jedan put... ali ne vjerujem da je to pokazatelj kašnjenja puberteta, možda ti je takva dlaka i gotovo, raspitaj se u obitelji i pogledaj malo njihovu bradu. Svakako neće bit puno gušća od toga - ali bar ćeš uštedit na brijanju, ozbiljno. Ja imam jaku bradu (u srednjoj su mi govorili da imam četinjaču) i moram koristit dobar žilet kojemu su skupe one glave kako mi brada mi ne stoji i moram se brijat svaki dan pa mi traje jedna max mjesec dana, znači trošak i tlaka.

Uglavnom, ti si baby face i boli te k.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 18:20 (KIKI3ooo).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Zeleni caj se pije popodne zbog dosta kofeina.Par slabije prospavanih noci i ode sav trud u vjetar.Znam iz prve ruke(pio Green Kick nakon treninga kasno,mislio da je izotonik,haha...ugl ne bih oci zatvorio-u 3 mjeseca izgubio 10 kg).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Ne znam kakve veze bas ima, ali ako te toliko interesuje..gimnaziju!?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Hvala na odg, prijatno.
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Meisterinho kaže...
Ne znam kakve veze bas ima, ali ako te toliko interesuje..gimnaziju!?

pa zato jer mi je čudno da ne znaš engl. i da misliš da je "late bloomer" hormon, a imao si jaku biologiju u gimnaziji gdje se sve te stvari uče...

 

u svakom slučaju odi doktoru na pretrage, možda ti fali testosterona ako misliš da nešto nije u redu. no vjerojatno je sve u redu i sve će doći na svoje...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Engleski znam jako dobro. Biologiju takodje(ono sto smo radili to i znam i jos ponesto pored, zivotne skole). Za ovaj pojam nikad ranije nisam cuo da budem iskren, a ne stidim se da pitam ili bih po tebi ipak trebao?

Hvala u svalom slucaju, nemoj sta zamjerit :)
16 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
Meisterinho kaže...
Engleski znam jako dobro. Biologiju takodje(ono sto smo radili to i znam i jos ponesto pored, zivotne skole). Za ovaj pojam nikad ranije nisam cuo da budem iskren, a ne stidim se da pitam ili bih po tebi ipak trebao?

Hvala u svalom slucaju, nemoj sta zamjerit :)

Ma zafrkavam te malo...

 

Late bloomer znači "onaj koji je kasno procvao". U biološkom smislu zakašnjeli pubertet. Velim ti, ako smatraš da nešto nije u redu, odi do doktorice i provjeri razine hormona. Ja sam se počeo brijati s 18 godina i nije to bila neka brada, isto samo neki jadni brkovi... S 20 je već bilo nešto malo više.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rast mišića i visina
Meisterinho kaže...
Hvala na odgovorima, narocito tebi kiki.

Moze li brada biti neki pokazatelj neceg mozda!? S obzirom da mi je skoro 20godina malo mi je neobicno da nemam brade. Nisam se nikad obrijao jos, bukvalno nemam ni dlacica, osim brcica koji se jedva primijete. Neki kazu da imam onaj takozvani 'Baby face'-golobrad. Imam prijatelja koji su sa 13godina jos imali bradu, 14-15gustu jaku, danas sam jedini medju rajom bez brade tj bez onih dlacica koje jos nisu ni probile kozu. Mozda to moze nesto da znaci..nemam pojma. Sto se tice kose, plava rijetka.

Citao sam po netu i cini mi se da sam naletio da je neko spomenuo nesto kao "Late bloomer" ili kako vec nisam siguran za naziv. Navodno neka vrsta zakasnjelog hormona. Ima li ko kakvog znanja o tome!?

 Imam 24g i brijem se jednom tjedno.Također mi jako sporo raste "brada",ako se ovo moje uopće može nazvati bradom. Dlake na prsima također možda 3,4 dlačice izviru i to je to. Ljudi misle da se depiliram hehe.

Mislim da Testa imam dovoljno,snaga mi je odlična i tako. Ništa se ne trebaš brinut,to je tako i gotovo. :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice