Hrvatska nogometna reprezentacija izdvojena tema

poruka: 2.562
|
čitano: 394.900
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Prva utakmica na prvenstvima se u vodu baca, najčešće nisu pravi pokazatelj, tako je uvijek bilo. Argentina će biti pravi test.

15 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Ako usporedimo tekmu s Senegalom i ovu s Nigerijom, morate se složiti da je ovo napredak.

Mislim da je Nigerija uspjela probiti bok samo 1 ili 2 puta što je jako malo s obzirom da igraju na kontre i brzinu krilnih igraca.

 

Ono što je loše je to što se puno previše preskakala igra, mozda je zapravo to sve dio taktickog plana.

 

7 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Igra se preskace jer fali virtuoz. Luka je dobar playmaker, ali nije virtuoz,

kao jedan Boban ili Prosinecki.

 

Vise je igre bilo sa Srnom, makar ni on u zadnjih par utakmica nije pruzio neku posebnu igru,

osim po boku gdje je njegova brzina i centarsut bio osjetno dobar.

 

No ono sto se meni najvise dojmolo je da - igraci trce. Trcali su vise od Nigerijaca.

A to je dobro. Nema vise one spore igre, davljenje lopte i pokusavanja progurat je nekako kroz sredinu do gola.

I to je zapravo najveci napredak - trka. Ako nisu bolji, mogu biti brzi i izdrzljiviji. I to je vec 50% tekme u saci.

I ako te sretno poterfi kao protiv Nigerije, sve se moze.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
toxic kaže...

 

 

Ono što je loše je to što se puno previše preskakala igra, mozda je zapravo to sve dio taktickog plana.

 

 Ne vjerujem da je dio taktičkog plana. Preskakala se zato što nam je nepovezan kostur odn. vezni red da ne kažem da su nam osim Modrića i Brozovića svi srednjaši sporaši, dok bočni igrači ne znaju napraviti višak i iznijeti loptu do sredine.

Čitatelj kaže...

Igra se preskace jer fali virtuoz. Luka je dobar playmaker, ali nije virtuoz,

kao jedan Boban ili Prosinecki.

 

Vise je igre bilo sa Srnom, makar ni on u zadnjih par utakmica nije pruzio neku posebnu igru,

osim po boku gdje je njegova brzina i centarsut bio osjetno dobar.

 

No ono sto se meni najvise dojmolo je da - igraci trce. Trcali su vise od Nigerijaca.

A to je dobro. Nema vise one spore igre, davljenje lopte i pokusavanja progurat je nekako kroz sredinu do gola.

I to je zapravo najveci napredak - trka. Ako nisu bolji, mogu biti brzi i izdrzljiviji. I to je vec 50% tekme u saci.

I ako te sretno poterfi kao protiv Nigerije, sve se moze.

 "Davljenje" lopte s probijanjem kroz sredinu i probijanje protivničkih 30m ispred gola (kroz sredinu) je vrh igre, (pogledaj Španjolce) za razliku od nabacivanja iz svog šesnaesterca bezglavo naprijed očekivajući da će tvoj igrač doći do lopte.

Modrić je virtuoz, vrhunska kontrola lopte, brzina, igranje naprijed-sredina-bek što je pijanac Prosinečki mogao samo sanjati.

Prosinečki je u Zvezdi igrao odlično, driblao je prema naprijed a poslije mu je cijela igra atrofirala, driblao je sam sebe.

Boban je bio odličan igrač no Modrić je neusporedivo bolji.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 14:21 (Anđeo bez falinge).
7 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Prosinecki je bio pusac, i uvjek zadihan. I takav zadihan bi i dan danas izvozao jednog Modrica.

Zasto? Samo zato sto ima veca muda gurat se i bit prkos. Dok Luka to sve fino niz dlaku, ako moze prodje, ako ne moze onda stane i doda.

Jedino prodje do gola ako mu je cisto ispred nosa, al inace ne probija kao silo, sto je radio Boban i Prosinecki.

 

 

Gledaj i uci. Tako se igraci odguruju bez da radis prekrsaje. A ne sjest i plakat, kao neki portugalac.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Cek ti stvarno usporedjujes nogomet tada i danas? Pa zadihani prosinecki nebi vidio lopte pored danasnjih igraca koji trce ko zivotinje.

7 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Vjerujem da puno njih danas u 80ima i 90ima nebi znalo igrati nogomet - jer se nogomet bio grublji muski sport.

Danas nekog krivo pogledas - valja se - Milanska skola - treniranje padanja, no svi su to usvojili.

 

Da, zadihani prosinecki sa cikom u zubima bi i danas vozao majmune oko vruce kase,

a vjerujem da odredjene "pro" igrace moze i sad u poznim godinama vozati (ne 90 min, ali 20min sigurno).

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Čitatelj kaže...

Prosinecki je bio pusac, i uvjek zadihan. I takav zadihan bi i dan danas izvozao jednog Modrica.

Zasto? Samo zato sto ima veca muda gurat se i bit prkos. Dok Luka to sve fino niz dlaku, ako moze prodje, ako ne moze onda stane i doda.

Jedino prodje do gola ako mu je cisto ispred nosa, al inace ne probija kao silo, sto je radio Boban i Prosinecki.

 

 

Gledaj i uci. Tako se igraci odguruju bez da radis prekrsaje. A ne sjest i plakat, kao neki portugalac.

 Ima i mali Halilović tekvih Higlihtova i tisuće  poznatih i nepoznatih igrača na svijetu.

To me ne impresionira jer je malo dao u svojoj karijeri, osim za Zvezdu nije ništa napravio ni za jedan klub u kojemu je kasnije igrao pa i za hrvatsku repku.

Nemam što učiti, tako sam i ja driblao na malom nogometu a puno njih i puno bolje.

No, to ne znači ništa.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
ibme74 kaže...

Cek ti stvarno usporedjujes nogomet tada i danas? Pa zadihani prosinecki nebi vidio lopte pored danasnjih igraca koji trce ko zivotinje.

 

zadihani decembarski i repka iz 98 je vrh hrvatskog nogometa, to je bio tim, momcad, a ne ove danasnje primadone i glumci koji se vise brinu za postojanu frizuru i da se bogec ne ozljedi slucajno, pa igraju kao da su od stakla

 

kad pogledas ovu izgubljenu generaciju, i kako igraju u klubovima, pa mi so vec trebali imati bar 3 medalje sa zadnjih prvenstava

11 godina
suspendiran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Nebitno, poanta je da danas i tada nogomet nije niti slican na fizickoj bazi, 90% igraca iz tog vremena se nebi moglo nositi sa modernim ekipama zbog trke i padali bi vec u 50-60. Min utakmice

15 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
ibme74 kaže...

Nebitno, poanta je da danas i tada nogomet nije niti slican na fizickoj bazi, 90% igraca iz tog vremena se nebi moglo nositi sa modernim ekipama zbog trke i padali bi vec u 50-60. Min utakmice

 ali ovo je cisto generaliziranje.

Tada u tom trenutku nije bilo potreba za tolikom fizickom spremom.

Tko kaze da uz danasnji trening i sve metode ne bi navedeni igraci bili u najmanju ruku jednako snazni/mocni?

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
toxic kaže...

 ali ovo je cisto generaliziranje.

Tada u tom trenutku nije bilo potreba za tolikom fizickom spremom.

Tko kaze da uz danasnji trening i sve metode ne bi navedeni igraci bili u najmanju ruku jednako snazni/mocni?

 Točno.

Uspoređivanje nogometa od prije 10, 20, 30, 40, 50 godina je neusporedivo ne samo zbog današnjih boljih motoričkih sposobnosti igrača već i zbog cijelog konflikta koji iz toga proizlazi.

 

Jednostavno, postoje i postojali su vrhunski tehničari koji nisu uspjeli u nogometu jer nisu nikad imali kapacitet za "napumpati" kondiciju.

Dakle, čista fiziologija im je bila ograničavajući faktor.

Zatim, dosta današnjih vrhunskih trkača nogometaša  s malo tehnike u neko ranije vrijeme ne bi ni ušli u prvu momčad jer ne bi imali dovoljnu tehniku a aerobno bi bili moćni.

 

Postojali su vrhunski tehničari koji su i uspjeli nabiti kondiciju no u današnje vrijeme možda bi imali problema jer ne bi mogli biti na današnjoj razini trke koja se zahtjeva i opet imaš fail igrača.

 

O tome se može pričati no uspoređivati ne.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
suspendiran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Tocno i zato nema smisla usporedjivati Prosineckog i Modrica.

7 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Ovo bi bila idealna formacija za Argentinu... iako nikad ovako nismo igrali, svi su na svom mjestu osim Perišića koji bi morao umrijeti trčući ali on to može...

 

 

 

1 dobro posloženo
7 nevalja
ravna zemlja i šupalj mjesec
11 godina
suspendiran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Katastrofa, razbili bi nas nazad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 12:23 (ibme74).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Louis Pluto kaže...

Ovo bi bila idealna formacija za Argentinu... iako nikad ovako nismo igrali, svi su na svom mjestu osim Perišića koji bi morao umrijeti trčući ali on to može...

 

 

 

 Nije dobro.

Za elaboraciju nemam vremana ali, svatko ima pravo na mišljenje.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Jedina promjene koja ce se dogoditi je taj da ce kramaric izaci i umjesto njega uci Badelj ali na poziciju DM-a iako bih ja radije tu Kovacica i flaster na Messija i to je to..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 13:09 (toxic).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Louis Pluto kaže...

Ovo bi bila idealna formacija za Argentinu... iako nikad ovako nismo igrali, svi su na svom mjestu osim Perišića koji bi morao umrijeti trčući ali on to može...

 

 

 

 Ukratko - nema potrebe za toliku gužvu u sredini, bilo koja naša 4 veznjaka su za argentinske vezne panjeve svemirski brodovi. Ali zato Argentina ima atomski napad, a sa trojicom nazad i sporim Ćorlukom ovo bi bio recept za katastrofu.

13 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Kovačić, hm... To je onaj što kad protivnički igrači bježe u kontru ,čak i pretrče pored njega a on onda trčkara iza njih? Pa situacije kad prođe 2 igrača a onda ne zna kamo bi s loptom pa usere... Po mom mišljenju jedna od žeščih prevara od nogometaša. Talent ima ali glava mu nije baš...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 13:40 (vrinho).
15 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
vrinho kaže...

Kovačić, hm... To je onaj što kad protivnički igrači bježe u kontru ,čak i pretrče pored njega a on onda trčkara iza njih? Pa situacije kad prođe 2 igrača a onda ne zna kamo bi s loptom pa usere... Po mom mišljenju jedna od žeščih prevara od nogometaša. Talent ima ali glava mu nije baš...

 Možda no ako se ne varam protiv Barcelone je odigrao fenomenalnu utakmicu gdje je bio flaster na Messiju.

Realno Messi slomi svakog igraca samim ubrzanjem a kod nas u ekipi jedino kovacic moze tih prvih par metara drzat korak s njime jer ubrzanje ima i to ogromno.

Badelj je dosta sporiji...

Doduše Messija treba zonski cuvat

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 13:42 (toxic).
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Kome se da čitati, po meni jako kvalitetna analiza

https://www.index.hr/sport/clanak/nas-najbolji-analiticar-objasnio-zasto-je-dalic-pravi-izbornik-a-rebic-znanstvena-fantastika-za-robbena/2006020.aspx

Odlična mi je ova opaska:

"Koliko god je Kovač bio studiozan, mi smo u Brazilu u prve i zadnje tri utakmice imali 43 direktna ispucavanja od strane golmana i direktno izgubili 33 lopte. Neuer je imao dva ispucavanja u dvije utakmice. To je prva stvar koju je Dalić promijenio, rekao je Subi da toga više nema. Dovoljno je dovući loptu do Modrića i Rakitića, jer oni ne griješe, to je kao da si loptu stavio u banku. Mi smo Meksiku glumili čunjeve, toliko smo se potrošili s tim ispucavanjima." 

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
toxic kaže...

Jedina promjene koja ce se dogoditi je taj da ce kramaric izaci i umjesto njega uci Badelj ali na poziciju DM-a iako bih ja radije tu Kovacica i flaster na Messija i to je to..

 Ne može se Mesija flasterom čuvati.

Jedino dobra pozicija više igrača u obrani...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Navodno, (nanovija if s jutarnjeg online.)

Informacija je potvrđena, a sastav za Argentinu trebao bi izgledati ovako: Subašić - Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić - Brozović, Rakitić, Modrić - Rebić, Perišić - Mandžukić

 

https://sportske.jutarnji.hr/rusija2018/uzivo-iz-rusije-stigla-velika-vijest-zlatko-dalic-do-zadnjeg-casa-skrivao-iznenadenje-za-argentinu-evo-tko-upada-u-prvih-11-kao-adut-s-klupe/7505931/

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Anđeo bez falinge kaže...
toxic kaže...

Jedina promjene koja ce se dogoditi je taj da ce kramaric izaci i umjesto njega uci Badelj ali na poziciju DM-a iako bih ja radije tu Kovacica i flaster na Messija i to je to..

 Ne može se Mesija flasterom čuvati.

Jedino dobra pozicija više igrača u obrani...

 Ok možda ne može ali je cinjenica da bih ja zalijepio igraca na njega i to je to.. Nadrtcat Messija moze svatko jer realno ne radi neku kilometrazu a pokrivat se moze i zonski ali igraca na njemu treba imati non stop jednostavno mu nesmijemo dopustiti da primi loptu 30m od naseg gola.

 

Ja se bojim s obzirom na tromost nasih igraca da ne popljugamo crveni karton u prvih 45 minuta, to mi je najveci strah..

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
toxic kaže...

 

Ja se bojim s obzirom na tromost nasih igraca da ne popljugamo crveni karton u prvih 45 minuta, to mi je najveci strah..

 Toga se uvijek bojim kad smo mi u pitanju.

Uvijek imamo MMA zadnje koji ne znaju iznijeti loptubar do 30 m od našega gola

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
toxic kaže...

 Možda no ako se ne varam protiv Barcelone je odigrao fenomenalnu utakmicu gdje je bio flaster na Messiju.

Realno Messi slomi svakog igraca samim ubrzanjem a kod nas u ekipi jedino kovacic moze tih prvih par metara drzat korak s njime jer ubrzanje ima i to ogromno.

Badelj je dosta sporiji...

Doduše Messija treba zonski cuvat

 Zadnju protiv Barce je odigrao zadnjih 6 minuta na Nou Campu a u prosincu kad je Barca pobjedila na Bernabeu 3:0 Zidane ga je izvadio iz igre na poluvremenu jer je bio loš i zajebao gol mislim. On zna odigrati dobro ali ima trenutaka kad je zbilja loš, pogotovo u nekim trenucima kad se treba vraćati nazad. Da se bar prevarim i odigra utakmicu života ako ga Dalić stavi u igru, ali poznavajući Kovu i njegovu igru teško.

7 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
Paolo Maldini kaže...

 

 Ukratko - nema potrebe za toliku gužvu u sredini, bilo koja naša 4 veznjaka su za argentinske vezne panjeve svemirski brodovi. Ali zato Argentina ima atomski napad, a sa trojicom nazad i sporim Ćorlukom ovo bi bio recept za katastrofu.

 naravno da ima potrebe za gužvu, sredina je naš forte a i gustom sredinom jedino i možeš čuvati messija odnosno distribuciju prema njemu a istodobno dobijaš posjed i kontrolu, inače libero ili osigurač kako hoćeš je idealna pozicija za ćorluku i njegovu najjaču stranu dobro postavljanje... ćorluka na toj poziciji i ne mora biti brz... jedino što je ovdje problematično su krilne pozicije i njihovo trošenje...IMO

 

btw. epic brozo mi se čini isuviše neodgovornim za poziciju mijenjanja badelja na zadnjem veznom, on je tipičan box to box igrač i rađe bi da mijenja raketu... čini mi se da on i neće mijenjati badeljevu poziciju već će raketa i modrinjo igrati povučenije

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 16:36 (Louis Pluto).
9 godina
offline
Hrvatska nogometna reprezentacija

Rebića van jer će inaće dobit crveni , Kramrića unutra , a može i Pjaca . Subašić se dugo namješta da ispuca loptu i mislim da će ga to jednom koštat , Mandžukić mi dobro igra ( inaće sam ga pljuvo priznajem , ali sad mi odlično igra ). Izbjegavati u obrani dodavat loptu Striniću jer ponekad djeluje nesigurno kad primi loptu , ali u nekom obrambenim reakcijama kada se branimo djeluje dobro .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija

Strinic ne djeluje nesigurno nekad nego uvijek zato sto i je nesiguran.

A ovo nije igranje ovo je mucenje.

Jedini razlog zasto je jos 0-0 jer je i Argentina losa za popizdit.

9 godina
offline
Re: Hrvatska nogometna reprezentacija
morbida kaže...

Rebića van jer će inaće dobit crveni , Kramrića unutra , a može i Pjaca . Subašić se dugo namješta da ispuca loptu i mislim da će ga to jednom koštat , Mandžukić mi dobro igra ( inaće sam ga pljuvo priznajem , ali sad mi odlično igra ). Izbjegavati u obrani dodavat loptu Striniću jer ponekad djeluje nesigurno kad primi loptu , ali u nekom obrambenim reakcijama kada se branimo djeluje dobro .

 ali ipak Rebiću Ante želim da te Argentici pamte 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice