S.E.A.L. trening

poruka: 425
|
čitano: 82.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

@Netko.Netkovic

 

prvo, nemoj trcati na betonu, opasno je za zglobove ako ne znas trcati.

Drugo... kad trcis, nadji tocku na kojoj imas onaj osjecaj "Ma ne mogu vise", i onda spusti za jednu crticu, drzi dokle ide pa uspori... trci dok ti se dah ne vrati, pa onda ubrzaj opet na prijasnju brzinu. Tako trci prva dva tjedna 3-4 puta tjedno dok ne puknes.

 

Treci tjedan trebao bis bez problema odraditi ~5km u nekom sporijem tempu.

"Cakija je covjeku najbolji drug u nevolji kad ga neko pojede!"
14 godina
protjeran
offline
Re: S.E.A.L. trening
Deus ex machina kaže...

@Netko.Netkovic

 

prvo, nemoj trcati na betonu, opasno je za zglobove ako ne znas trcati.

Drugo... kad trcis, nadji tocku na kojoj imas onaj osjecaj "Ma ne mogu vise", i onda spusti za jednu crticu, drzi dokle ide pa uspori... trci dok ti se dah ne vrati, pa onda ubrzaj opet na prijasnju brzinu. Tako trci prva dva tjedna 3-4 puta tjedno dok ne puknes.

 

Treci tjedan trebao bis bez problema odraditi ~5km u nekom sporijem tempu.

Hvala, inace ne trcim po betonu,nego po zemlji (pošto živim na selu, oko mene ima poljskih puteva a tamo je puno ljepše trčat nego po prometnoj cesti)...Budem počeo tako trčati ,nadam se da će pomoći...

Straight Edge
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
netko,netkovic kaže...
Hvala, inace ne trcim po betonu,nego po zemlji (pošto živim na selu, oko mene ima poljskih puteva a tamo je puno ljepše trčat nego po prometnoj cesti)...Budem počeo tako trčati ,nadam se da će pomoći...

Bit ce tesko, ali ako si uporan, napredovat ces vrtoglavo. Trcanje je vjestina koja se, barem po mojem iskustvu, najlakse unaprijedjuje.

 

Nemoj zaboravit nalit se vode 30ak minuta prije trka (min. litru) i ako osjetis slabinu dok trcis, slijedeci put uzmi bananu ili male mrkvice (secer)...

"Cakija je covjeku najbolji drug u nevolji kad ga neko pojede!"
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
netko,netkovic kaže...
Molim nekog, tko zna kako bi se najlakše mogla podić kondicija pri trčanju?
Mogu dizat kilaže,mogu radit sklekove,zgibove,bilo šta,jedino mi trčanje neide -.-....
Bio bih zahvalan ako bi mi tko znao dati kakav dobar savjet...

u tom slučaju vozi bickl...

manje zamorno i zabavnije

14 godina
protjeran
offline
Re: S.E.A.L. trening
Deus ex machina kaže...

 Uvijek me nesto zanimalo, kad ja trcim duze vrijeme (2 min), u ovom crvenom dijelu isto kao da mi se napuse balon i pomalo boli. Sto je to?

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
Mentalist kaže...
Deus ex machina kaže...

 Uvijek me nesto zanimalo, kad ja trcim duze vrijeme (2 min), u ovom crvenom dijelu isto kao da mi se napuse balon i pomalo boli. Sto je to?

boli te slezena

naime, kod većeg napora kao trčanje, tijelo traži enormne količine energije i kisika

e sad slezena je poput skladišta eritrocita u njoj se nakon -120 dana života razgrađuju eritrociti - no u slučaju potrebe slezena ih ponovo pušta u krvotok

jedna od nuspojava je i bol slezene koja se ajmo laički reči sažmiče da pošalje što više eritrocita u krvotok

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 14:05 (Darky).
15 godina
offline
S.E.A.L. trening

sto napravit da se kod trcanja to ne događa?

16 godina
offline
Re: S.E.A.L. trening
mar123 kaže...

sto napravit da se kod trcanja to ne događa?

Aj pogodi! Trcati!

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
16 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
mar123 kaže...

sto napravit da se kod trcanja to ne događa?

nabij kondiciju {#}

 

gle to je normalna reakcija tijela na napor i to traje jedno vrijeme, nakon toga bol prestaje

 

e sad kod vrhunski utreniranih sportaša razina eritrocita je postojano visoka (zato idu i na visinske pripreme, jer je rijeđi zrak pa je potrebno više eritrocita nego na morskoj razini) i kod dodatnog napora nije potrebno ispuštati još veće količine eritrocita

 

inače slezenu možete zamisliti kao skladište, tvornicu i remont eritrocita,

proizvodanja eritrocita nije trenutna već je spora, dok se razgradnja vrlo brzo događa ako nema potrebe za viškom.

zato je teško doći u formu, ali još brže ostajete bez nje

15 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

No dobro, moze se trcati i bez boli, polako decki...

 

Ako te boli slezena, znaci da si prebrzo dignuo brzinu otkucaja srca, i nisi spreman za takav trening jos - dakle, trci sporije.

 

Najbolji nacin kontrole kako brzo trcis je - dah. Dakle, disi sporo, udisi kroz nos, izdisi kroz usta. Ako budes trcao prebrzo, ostat ces bez daha tih tak. Na ovaj nacin ces kontrolirati gdje ti je brzina.

 

 

Btw, cisto da se pohvalim, uskoro dostizem svoj goal od 60km tjedno. Prosli tjedan zavrsio sam na 52km, jos samo jedanput da sam istrcao rutu bilo bi OK, ali eto... nije bilo vremena.

Nadoknadio u moshpitu u subotu :-D 

"Cakija je covjeku najbolji drug u nevolji kad ga neko pojede!"
13 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Također, još malo i bit će 60km u 3 mjeseca. {#}

Mes que un Club! FCBarcelona!
13 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

imam pitanje!

naime radim vježbe koje se mogu nac na youtube tipa six pack itd. jel to dobro?

vjeđba traje 8 min

i kako da uz ovo  napacim malo mišiča?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 20:14 (schwarz3108).
14 godina
offline
Re: S.E.A.L. trening
Deus ex machina kaže...

 

 

Btw, cisto da se pohvalim, uskoro dostizem svoj goal od 60km tjedno. Prosli tjedan zavrsio sam na 52km, jos samo jedanput da sam istrcao rutu bilo bi OK, ali eto... nije bilo vremena.

Nadoknadio u moshpitu u subotu :-D 

Ja sam presto brojat kolko trčim. Jednostavno počenem se previše opterećivat brojkama, idem još 500 metara da zaokružim na 7 km i take gluposti. Sad jednostavno trčim koliko stignem {#}

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
13 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
schwarz3108 kaže...

imam pitanje!

naime radim vježbe koje se mogu nac na youtube tipa six pack itd. jel to dobro?

vjeđba traje 8 min

i kako da uz ovo  napacim malo mišiča?

 

za ojačati trbuh da. Za 6-pack trebaš imati niski postotak sala. Tu ti ove vježbe neće pomoći. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
15 godina
offline
S.E.A.L. trening

kako najbrze smanjit salo?

13 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

aerobni trening i pravilna (ali pravilna) prehrana valjda...

Mes que un Club! FCBarcelona!
15 godina
offline
S.E.A.L. trening

a sad pravilna prehrana bi znacila pravilni obroci a ja to nemogu posto radim i stalno me nema doma tako da vecinom pojedem jedan do dva obroka na dan a kazu da treba vise.

16 godina
offline
S.E.A.L. trening

Ponesi si na posao nešto.

 

Uglavnom više manjih da ubrzaš metabolizam.

Također manje ugljikohidrata (kruh, krumpir...), više voća i povrća, posni sir, ujutro neke žitarice recimo sa nemasnim mlijekom ili jogurtom, jesti badema recimo tu i tamo i tako... Ima toga. Također probaj ne jesti nešto teško prije spavanja i ne jesti pa odmah u krpe. I također dosta vode tokom dana unositi.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
schwarz3108 kaže...

imam pitanje!

naime radim vježbe koje se mogu nac na youtube tipa six pack itd. jel to dobro?

vjeđba traje 8 min

i kako da uz ovo  napacim malo mišiča?

 

Ja bih radije radio ovo.

 

http://www.unique-bodyweight-exercises.com/hanging-leg-raise.html

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
16 godina
offline
Re: S.E.A.L. trening

Ja ovo.

 

Dragon Flag

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
15 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Obje vase vjezbe su izrazito opasne za lumbarni dio kraljeznice ako se ne izvode pravilno. Pritom, nitko tko tek vjezba za sixpack nema dovoljno snazne misice da tu vjezbu izvodi pravilno. 

Dakle, zao mi je decki, ali ovo je los savjet. Nabit ce mu misice, ali shebati kraljeznicu.

 

Odlicna vjezbe za sixpack je propisni trbusnjak ili crunch za gornji dio muskulature, i flutter kicks ili crunchevi iz pushupa, za donji dio muskulature. Cak i flutter kicks su opasni ako nemas dovoljno snazan trbuh da zalijepis lumbarni dio ledja uz pod i ne dizes.

 

Cruncheve iz pushupa izvodis tako da zauzmes propisnu pozu za sklek, te nakon toga uvlacis zdjelicu prema bradi koliko ide, te onda opustis natrag dok se kicma ne izravna - NE ISKRIVITI je u drugu stranu.

It is loneliness that makes the loudest noise... This is true of men as of dogs... - Eric Hoffer \n http://alone.pleasantnightmare.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 16:29 (Deus ex machina).
16 godina
offline
S.E.A.L. trening

Hm, koje su tocno opasnosti? Kakve ozljede mogu nastupiti?

There's no school like the old school and I'm the fucking headmaster!
15 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Ako ne uvuces ili ne mozes uvuci zdjelicu pravilno, znaci da ti tezina nogu stvara pritisak na misice koji to ne mogu podnijeti. To znaci da se kicma, koja se savija i izravnava ovom vjezbom ne savija regularno vec nepravilno. Akutne posljedice mogu biti klizanje diska ili uklijestavanje zivca, dok dugotrajna posljedica je "odgajanje" loseg drzanja, sorry ne znam bolju rijec na hrvatski :-\

Lose drzanje progresivno dovodi do isijasa, lumbaga ili neke od drugih brojnih bolesti uzrokovanih cisto nepravilnim drzanjem.

It is loneliness that makes the loudest noise... This is true of men as of dogs... - Eric Hoffer \n http://alone.pleasantnightmare.com
14 godina
offline
S.E.A.L. trening

Koje vježbe da radim da mogu napravit muscle up?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
1domagoj1 kaže...

Ja ovo.

 

Dragon Flag

Zato prvo svladaj dizanje nogama, onda brisače ( windshield wipers) pa tek onda pokušaj DF, možeš se ozljediti ako ti tehnika nije dobra.

 

Isto.

 

http://www.askscooby.com/bulking-up-and-gaining-muscle/are-crunches-bad-at-all/msg495634/#msg495634

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
cuspajz kaže...

Koje vježbe da radim da mogu napravit muscle up?

http://www.beastskills.com/tutorials/tutorials/53

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
13 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
cuspajz kaže...

Koje vježbe da radim da mogu napravit muscle up?

radi Pull upove-Tj zgibovi s dlanovima okrenutim od tebe,i radi propadanja (Dips) ako nemas gdje,nadje se 2 ograde,takvo nesto gdje mozes

Za tu nadogradnju pričekat ćemo ožujak, a ova nadogradnja će nam to omogućiti nadogradnjom sustava nadogradnji. - - - - - - - - - - - - Mosin-Nagant: When out of ammo, it makes a great pike, war club,
15 godina
neaktivan
offline
Re: S.E.A.L. trening
cuspajz kaže...

Koje vježbe da radim da mogu napravit muscle up?

Kratko i jednostavno - muscleup.

Muscleup iovako-ionako oko 50% ovisi o tehnici, a ostatak o snazi.

 

Ako zelis postici nesto - treniraj to sto zelis postici, a ne nesto drugo. Nije bitno sto mozda ne mozes ni obican pullup; jednostavno uhvati sipku i pokusavaj na sve nacine domoci se vrha... visi, lamataj nogama, skaci, sto god. Eventually skuzit ces sto je pravilna tehnika i gdje stekas, i nakon toga jednostavno treniras to i osnazit ces dovoljno.

It is loneliness that makes the loudest noise... This is true of men as of dogs... - Eric Hoffer \n http://alone.pleasantnightmare.com
14 godina
offline
S.E.A.L. trening

Hoće li mi sklekovi i vježbanje s dumbbellsima "pomoći" u jačanju mišića da uspijem napravit muscle up?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2011 23:09 (cuspajz).
13 godina
neaktivan
offline
S.E.A.L. trening

Osjeća* li se razlika tijekom vježbi kada smršaš samo kilo-dva?

Mes que un Club! FCBarcelona!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 10:31 (PLASMAorLCD).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice