Kućne led žarulje izdvojena tema

poruka: 797
|
čitano: 314.625
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Trenutno nema nigdje dobrih ponuda, eventualno u Konzumu Osram:

https://www.konzum.hr/web/products/osram-led-zarulja-60w-e27-90275976

Ali te znaju biti za 10 kuna u Kauflandu, ali nisam bio dugo tam, a u katalogu nema ništa.

Edit:

https://pevec.hr/izvor-svjetlosti-led-philips-65w-a55-e27-320083.html

Ok cijena.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 11:18 (fer-de-lance).
14 godina
odjavljen
offline
Kućne led žarulje

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

14 godina
odjavljen
offline
Re: Kućne led žarulje
mzopg kaže...
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

 

Po, postavljao sam dosta tih 13w phillipsa i osrama u zatvorene plafonjere, sve rade dan danas. Ti si očito potrefio neke defektne.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
Jakovp kaže...
mzopg kaže...
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

 

Po, postavljao sam dosta tih 13w phillipsa i osrama u zatvorene plafonjere, sve rade dan danas. Ti si očito potrefio neke defektne.

Sve je moguće, kupio sam ih u Peveca prije nekih godinu dana, računao da će biti bolje od "kineza" sa alija i ebaya, na kraju su najkraće trajale.

Probati ću ih još jednom jer su imale dobru jačinu svjetla i dobar spektar.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Kućne led žarulje
mzopg kaže...
Jakovp kaže...
mzopg kaže...
Jakovp kaže...

Phillips 13 W su super, lijepo svijetle i imaju jako dobru efikasnost. Osram 13 W također, jednaka efikasnost, i dostupne su u tri boje. 

Meni su sve izgorile u roku od 3-4 tjedna. Vjerojatno su bolje za otvorene lampe i prostore gdje temperatura nije previsoka.

 

U principu te ledice su ok do 7-8W snage sve preko će izgoriti relativno brzo ili ima "flicker" koji smanjuje grijanje, ali ima i nedostatak u smanjenju "frameova" koje ljudsko oko vidi.

Preko 7-8W je potreban ozbiljniji hladnjak ili aktivno hlađenje, sve ostalo je pumpanje snage, kao da auto vozite stalno na 6000 okretaja, kad tad će nešto "zakuhati".

 

Po, postavljao sam dosta tih 13w phillipsa i osrama u zatvorene plafonjere, sve rade dan danas. Ti si očito potrefio neke defektne.

Sve je moguće, kupio sam ih u Peveca prije nekih godinu dana, računao da će biti bolje od "kineza" sa alija i ebaya, na kraju su najkraće trajale.

Probati ću ih još jednom jer su imale dobru jačinu svjetla i dobar spektar.

 

Ja isto kupujem u pevecu lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Kućne led žarulje

Ja isto kupio u Pevecu, dok su bile u setu po dvije (ljubičasta ambalaža) i ni jedna mi nije krepala, a imam na nekim mjestima i dvije u poluzatvorenoj plafonjeri.

Dok su mi 8.5W krepale dvije...

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
fer-de-lance kaže...

Ja isto kupio u Pevecu, dok su bile u setu po dvije (ljubičasta ambalaža) i ni jedna mi nije krepala, a imam na nekim mjestima i dvije u poluzatvorenoj plafonjeri.

Dok su mi 8.5W krepale dvije...

 

E te sam i ja kupio, isto pakiranje po dvije, bile su na akciji. Potrajale su kraće od klasične žarulje. 

7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Zanimljivo, dobro kolega kaže, očito si baš na falične naletio.

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
fer-de-lance kaže...

Zanimljivo, dobro kolega kaže, očito si baš na falične naletio.

 

 Kupim ih još jednom, sunce im žarko. 

7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Kupi, ionak imaju garanciju , a u Pevec ziher ideš često, ja tam hodočastim dvaput tjedno barem 

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Kućne led žarulje

Zna li netko di se može kupiti ovakva cijev, bužir da se da pigat kao na ovoj lampi? Uopće ne znam kaj da upišem u google i kak bi se moglo zvat. Trebam oko 60cm takve cijevi vanjskog promjera 10mm.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
gocc01 kaže...

Uopće ne znam kaj da upišem u google i kak bi se moglo zvat.

Na engleskome je to gooseneck tube. Kak je na hrvatskome - nemam pojma.

7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Probaj potražiti pod fleksibilna cijev ili tak nekaj.

Ali teško da budeš to našao, lakše kupit takvu neku lampu pa rasturit.

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
Kućne led žarulje

U biti mi i treba za lampu al se mora dat raskopat i biti duljine najmanje 60cm jer ide kroz stranicu kreveta koji sam napravio maloj a krevet visi sa stropa tako da sa donje strane kreveta moram napraviti neki box za baterije da joj ne furam struju na krevet i polje koje ona donosi sa sobom

 

Još mi je opcija uzet sa posla metalni bužir, identične strukture kao ti na lampama pa kroz njega možda provući recimo bakrenu žicu punog presjeka 6-8 kvadrata koja bi dala tu krutost al je pitanje koliko bi se puta ona dala savinuti prije nego oslabi ili pukne..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Ja imam jednu takvu, malo kraću, uzeo sam od stolnog PC mikrofona.

A vidim da to negdje nazivaju i pokretna ruka 

https://neutrinomobile.hr/esperanza-led-stolna-lampa-deneb.html

 

Kruha i igala...
3 godine
protjeran
offline
Kućne led žarulje

Pozdrav, evo gledam maknuti staru staklenu plafonjeru iz sobe i staviti ovu.

https://pevex.hr/unutarnja-rasvjeta-plafonjera-led-24w-1920lm-4000k-pvc-d410-325031.html

Već sam kupio ovakvu jednu, za probu, svidio mi se minimalistički dizajn i jakost (bijelog) svijetla. Zasad sam prilično sam zadovoljan. Garancija je 5 godina. Sad me zanima kakvo je vaše mišljenje o ovakim "all-in-one" plafonjerama, dal je to bolja opcija od LED žarulja + plafonjera?

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
user2206 kaže...

Sad me zanima kakvo je vaše mišljenje o ovakim "all-in-one" plafonjerama, dal je to bolja opcija od LED žarulja + plafonjera?

LED žarulju je lakše zamijeniti, ali očekivao bih da su LED plafonijere trajnije, jer će se manje zagrijavati zbog veće površine, odnosno u njima nije sve tako natiskano kao kod LED žarulja.

 

Jedino što je lakše/jeftinije kupiti žarulju poznate marke...

3 godine
protjeran
offline
Re: Kućne led žarulje
A po tebi jel ovo ok cijena, ima modela od 150 kuna pa nadalje? S obzirom da je garancija 5 godina čini mi se dobar izbor?
Stvarno sam tupan kod ovih stvari, hvala na odgovoru.
16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
user2206 kaže...
A po tebi jel ovo ok cijena, ima modela od 150 kuna pa nadalje? S obzirom da je garancija 5 godina čini mi se dobar izbor?
Stvarno sam tupan kod ovih stvari, hvala na odgovoru.

Ako su u pitanju poznatije marke poput Philipsa ili Osrama - onda da. Ako nisu... Ha... Ne znam. Mene uvijek brine da kad neki "lijevi" proizvođač slaže rasvjetno tijelo, da će ćešće birati nekvalitetnije LED čipove pa svjetlo neće omogućiti visoku vjernost boja. Ako si zadovoljan kvalitetom boja pod svjetlom - ne vidim razlog zašto bi ga izbjegavao.

14 godina
offline
Kućne led žarulje

Imate kakvu E14 LED-icu s vise lumena za preporuciti, imam ove klasicne od 430 lm i to je preslabo svjetlo.

Nasao od Osrama 7W cca 800 lm, ima li nesto jace kod nas ili je 800 lm za E14 maksimum?

8 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Sto god kupujes ne kupuj commel e14 zarulje..... Tesko smece, krepavaju na mjesecnoj bazi, imam 5 komada u lusteru, i svaki mjesec od njih 5 ja moram promjeniti 4..

Children Shouldnt Play with Dead Things
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Gledam da je nesto jace od 800 lm za E14 grlo, ali nista jace do sada jos nisam nasao.

11 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Za narudžbu kod naših webshopova nađem jedino od 900 Lm u Edigitalu (toplo / neutral) i Toner-outletu (nemam iskustva s trgovinom). Za nešto jače jedino narudžba iz DE (10 W - 890 Lm; 12 W - 1170 Lm), cca. 4 € + 12 € dostava. Na trusted shopu imaju ocjenu 4,1.

14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Hvala, u Pevecu imaj uOsra makciju E14 grlo 7W cca 800 lm za 15 kn

14 godina
offline
Kućne led žarulje

Imate za preporuciti T5/T8 ili nesto slicno?

To su LED cijevi, imam jedno 7 komada od prije sto sam placao po 3 USD za iznad sudopera

jos uvijek funkcioniraju, upaljene skoro 24 sata. 

14 godina
offline
Kućne led žarulje

Vec sam duze vrijeme u potrazi za vanjskim solarnim lampama koje se prodaju po nasim centrima, ali koje imaju mogucnost punjenja preko vanjskog konektora

ili usba, jel se netko s time susretao? U slucaju da se baterije ne napune dovoljno preko dana, pa da se lampa svakih par dana ili po potrebi dopuni.

 

LAMPE PRONADJENE

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 16:41 (creat1n).
11 godina
offline
Kućne led žarulje

Evo preporuka za Attralux led zarulje nizozemskog proizvođaća, prodaju se u Kauflandu, CRI 95 - 2700K i bas je super boja svijetla, po meni bolje od Osrama sa CRI80 

16 godina
offline
Kućne led žarulje

Planiram punici kupiti Philips Hue starterset za dnevni boravak i dvije sobe pošto je manja kuća, te da se može upravljati daljinskim i bluetooth tj. aplikacijom. Da li postoji bolje rješenje koje ne zahtjeva puno uštimanjava tj. plug&play? 

LOL: Crobrother
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
Najbrži kaže...

Planiram punici kupiti Philips Hue starterset za dnevni boravak i dvije sobe pošto je manja kuća, te da se može upravljati daljinskim i bluetooth tj. aplikacijom. Da li postoji bolje rješenje koje ne zahtjeva puno uštimanjava tj. plug&play? 

 Ja imam od ikee rasvjetu i zastore tj zavjese i jednostavno je, treba ti mobitel sa instaliranom njihovom aplikacijom, hub, žarulje i daljinskih koliko i kakve hoćeš, imaš i range extendere ako ti trebaju. ukopčaš hub u router, na mobitelu pokreneš aplikaciju (napraviš account) i skeniraš QR kod, otvoriš daljinski staviš bateriju i pritisneš tipku za sinkronizaciju sa hubom (daljinski mora bit kod hub-a), kada se upare moja preporuka je da uzmeš stolnu lampu i svaku žarulju upariš sa daljinskim da ne moraš na lojtri stajat za uparivanje žarulja. Na jedan daljinski ide 10 žarulja i onda ih možeš u aplikaciji grupirat npr kuhinja, soba.... daljinski u tom slučaju gasi, pali i dima sve žarulje ali preko aplikacije možeš svaku pojedinačno ili svaku grupu palit gasit. Kad si to rješio možeš svakoj grupi dodjeljivat vremena paljenja, gašenja, ton tj boju svjetla itd. ako i kako hoćeš automatizirat nešto. ja npr imam dva daljinska za rasvjetu i jedan mali za zavjese. Kad ti to sve radi kako hoćeš možeš još uparit sa google home i onda preko glasovnih naredbi upravljat, ako ti to paše...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice