Razvoj, proizvodnja i električnih skutera i buggya

poruka: 2
|
čitano: 1.056
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Razvoj i proizvodnja električnih skutera i buggya

Poštovanje i pozdrav svima koji ovo čitaju!

 

Već neko vrijeme razmišljam o razvoju i proizvodnji električnih skutera(romobila) i sand buggya ovdje kod nas i prije nego uopće krenem u išta, volio bih čuti malo mišljenja drugih, pametnijih, ljudi od mene.

 

Naime, u softveru sam preko 15 godina, znam i razvoj hardvera pa su tako ta dva segmenta pokrivena. Na početku to mogu sam gurati.

Ono što bi mi trebalo su barem dvije osobe koji bi to možda pokrenule sa mnom.

Jedna osoba bi po meni trebala biti sa znanjem strojarstva zbog proizvodnog procesa a druga iz područja ekonomije i marketinga jer bezveze nam proizvod koji će čamiti u garaži.

Nas troje bi trebalo napraviti poslovni plan i tražiti investitora.

S dobrim prototipom se može napraviti i crowdfunding kampanja.

 

Drugo, malo manje financijski zahtjevno je da se uvijek dijelovi mogu kupiti od Kineza(iako je tu poštarina veliki dio kolača koji treba platiti) koje dorađujemo ovdje ili nam to Kinezi "dorade" sami po našoj specifikaciji.

No krajnji cilj bi bio maknuti se od većine toga Kineskog da bude "Made in EU".

 

Koliko vam ova ideja drži vodu?

Ludo?

Suludo?

Prošlo bi?

Ne bi prošlo?

Haluciniram? :)

 

Romobili i bugiji bi bili samo početak, svašta se da.

 

Zahvaljujem svima na čitanju i eventualnom komentaru!

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 15:37 (abdiel).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Razvoj, proizvodnja i električnih skutera i buggya

Što st tiče skutera-romobila slabe su ti šanse prema etabliranim masovnim proizvođačima i njihovim cijenama pa tu kruha nema 

osim ako ne stvoriš nešto revolucionarno a mislim da je prošlo vrijeme uzleta iz garaže.

A što se tiče quadova, da bi to doveo do prodaje i uporabe u javnom prometu atesti, homologacije i raznorazni protokoli koje bi morao

zadovoljiti (platiti) pojeli bi ti profit koji i tako ne možeš stvoriti malom proizvodnjom.

Sve ovo rečeno otpada ako imaš dovoljno novca za pokretanje proizvodnje i plačanje svega potrebnog do prvog prodanog primjerka.

Ipak treba cijeniti ideju, sretno ti bilo :)

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice