"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

poruka: 14
|
čitano: 7.078
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

Pozdrav,

 

Zadnjih par dana primjetio sam da igre koje do sad nisu štekale su počele jako cvikati, neke se i ruše nakon nekog vremena.

Ne radi se o novijim igrama nego starije koje bi trebale raditi bez problema i koje sam kao što sam spomenuo, normalno igrao

donedavno. Tražio sam riješenje no nisam uspio otkriti problem. Evo neke informacije pa ako netko ima ideju ili savjet bio bi zahvalan da ga podjeli.

 

Windows XP 32-bit SP3

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+

2,31 GHz, 1,93 GB Ram

Nvidia GeForce 6100 nForce 405

 

Temperatura:

CPU: između 61-65 C

Matična ploča: 40 C

Hard Drive: 48

 

Kompjutor je skeniran od virusa, također sa CCleanerom ga očistio od nekih gluposti.

Hard disk ima 4 particije ( ne pitajte zašto -.- ), prve tri imaju između 7-12 gigi slobodnog prostora, zadnja (F) 130 mb.

 

Ako treba još nekih informacija samo recite.

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Štekanje" igara koje su do sada normalno radi
Node kaže...

Pozdrav,

 

Zadnjih par dana primjetio sam da igre koje do sad nisu štekale su počele jako cvikati, neke se i ruše nakon nekog vremena.

Ne radi se o novijim igrama nego starije koje bi trebale raditi bez problema i koje sam kao što sam spomenuo, normalno igrao

donedavno. Tražio sam riješenje no nisam uspio otkriti problem. Evo neke informacije pa ako netko ima ideju ili savjet bio bi zahvalan da ga podjeli.

 

Windows XP 32-bit SP3

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+

2,31 GHz, 1,93 GB Ram

Nvidia GeForce 6100 nForce 405

 

Temperatura:

CPU: između 61-65 C

Matična ploča: 40 C

Hard Drive: 48

 

Kompjutor je skeniran od virusa, također sa CCleanerom ga očistio od nekih gluposti.

Hard disk ima 4 particije ( ne pitajte zašto -.- ), prve tri imaju između 7-12 gigi slobodnog prostora, zadnja (F) 130 mb.

 

Ako treba još nekih informacija samo recite.

 

Unaprijed hvala!

te temperature su u idleu ili u loadu? ako su u idleu onda pod hitno cisti komp ...

11 godina
neaktivan
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

Probaj reinstalirat driver od grafičke kartice i skinut najnoviji te instalirat. A koje su to igre kaj igras? Mozda si povecao rezoluciju ili detalje u igri pa ti šteka jer ti je komp preslab za tu igru, te probaj smanjit detalje na low te rezoluciju pa da vidis kako ce se onda ponašat.

 

Edit: Ak su temp u idlu tak velike onda komp ocisti sa kompresorom zraka te promjeni termalnu pastu na procu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 16:55 (CrniVrag55).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

Te temperature su dok ništa ne radim, kad pokrenem igru, onda se CPU temperatura podigne do nekih 68-69 stupnjeva, ne više.

Ostalo ostane na, više manje, istoj temperaturi.

 

Na stranici Nvidia-e sam provjerio za drivere i piše da imam dobar ili ti ga najnoviji driver.

Probao sam Half Life 2 igrat i čim ga upalim sve šteka tolko da niti po meniju nemogu normalno se kretat a prije je sve glatko išlo.

Isto sa Hitman: Contracts, to je stara igra i nevidim razlog za štekanje pošto sam i nju igrao prije pa je radila normalno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 17:06 (Node).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Štekanje" igara koje su do sada normalno radi
CrniVrag55 kaže...

Probaj reinstalirat driver od grafičke kartice i skinut najnoviji te instalirat. A koje su to igre kaj igras? Mozda si povecao rezoluciju ili detalje u igri pa ti šteka jer ti je komp preslab za tu igru, te probaj smanjit detalje na low te rezoluciju pa da vidis kako ce se onda ponašat.

 

Edit: Ak su temp u idlu tak velike onda komp ocisti sa kompresorom zraka te promjeni termalnu pastu na procu.

Koja je normalna temperatura koja bi trebala biti?

11 godina
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

sumnjam da je tak mala razlika u temperaturi izmedju idle i load-a, kak si mjerio temp u load-u

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Štekanje" igara koje su do sada normalno radi
SiNkE.Zgb kaže...

sumnjam da je tak mala razlika u temperaturi izmedju idle i load-a, kak si mjerio temp u load-u

 

 

 

Imam program koji daje informacije o računalo, između ostalog i temperaturu, pa sam provjerio temperaturu prije ikakve radnje na njemu i za vrijeme dok je igra upaljena.

 

Ovo je prije:

 

http://i43.tinypic.com/30kby1j.jpg

 

A ovo za vrijeme igranje igre:

 

http://i40.tinypic.com/kf1gde.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 18:01 (Node).
11 godina
neaktivan
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

A gle sve ti zavisi od grafičke kartice tj kakav cooler ima i sl. Ja imam xfx 7870 dd i kada igram igru, ne prelazi mi 60c a na procu mi ne prelazi 45 jer imam aftermarket cooler.

 

Ali svejedno tebi su temp u redu, odnosno ako su ti temp u idlu 60c onda svakako nije dobro a ako je u loudu nemas brige za to, jer bi ti se komp automatski ugasio kada bi prešao neku nedozvoljenu temp.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2013 10:09 (CrniVrag55).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

Očisti hladnjak procesora i promijeni pastu.

Potom izvadi grafičku, propuši utor i vrati ju, pazi da dobro sjedne.

Isto tako, možeš i njoj promijeniti term. pastu.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

ma samo stekanje igre nama veze s teperaturama, da temperature dosegnu nedozvoljenu vrjednost komp bi se smrznuo i najvjerovatnije resetirao, problem je u necem drugom

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

Nisi u pravu Sinke. Neka on samo promijeni paste,i vidi šteka li mu idalje.

 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Štekanje" igara koje su do sada normalno radile.

meni isto sve šteka kad je komp prljav od prašine i kad su visoke temperature. Uz to defragmentiraj si diskove. pogledaj pozadinske procese. možda ti odnedavno nešto radi u pozadini što do sada nije radilo. Mene je tako zezao neki proces "Browser keeper" - +još tri neka druga. Sve skupa je instalirala neka stranica koja me na prevaru dobila. Nisu virusi, ali ti promjene sve tražilice u browerima na "delta search" i 4 procesa u pozadini se brinu da ne možeš vratiti na staro. troše 45% CPU-a. 

PRAVOPIS JE ZA SAVRŠENE LJUDE, JA NISAM SAVRŠEN A SVI ME RAZUMIJU...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Štekanje" igara koje su do sada normalno radi
SiNkE.Zgb kaže...

ma samo stekanje igre nama veze s teperaturama, da temperature dosegnu nedozvoljenu vrjednost komp bi se smrznuo i najvjerovatnije resetirao, problem je u necem drugom

 

A trotthling?
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
11 godina
offline
Re: "Štekanje" igara koje su do sada normalno radi
Mojpismonosa kaže...
SiNkE.Zgb kaže...

ma samo stekanje igre nama veze s teperaturama, da temperature dosegnu nedozvoljenu vrjednost komp bi se smrznuo i najvjerovatnije resetirao, problem je u necem drugom

 

A trotthling?

da, na to sam zaboravio :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice