Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.062.449
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav drustvo evo kodmene brzina oko pol devet uvece......

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Badave kad neznaš ni Adblock uključit :)

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja bio večeras ispod bazne stanice na neboderu. Ivanićgradska Zagreb. Sjedim u kafiću gledam u nju. Ima 100 metara zračne linije do nje brat bratu. Download 5 upload 40. Kad je bazna zakrčena moš sjedit na njoj. A ove po Zg većinom navečer jesu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
AF139 kaže...

Yagi nije širokopojasna pa da pokriva više bandova a tebi treba za tele2 antena koja radi na 1800MHz

... dakle ovo dolje nabrojeno za tu  antenu sa e-bay nije točno !

Frequency Range:
791~821MHz /832~862MHz/
1710~1785MHz/1805~1880MHz/
2500~2570MHz/2620~2690MHz
VSWR:≤2.5
Gain:25dBi

 Ovo je odlična antena za tele2 TL-ANT2424B 24dBi Grid Parabolic Antenna prerađena na 1800Mhz i daje stvarnih 24dBi. Nađu se na njuški i po 200Kn

 hvala Bogu pa netko sa kontretnim primjerom...svi nešto tebi treba ovo ono nitko da da ime,primjer ili slično. Hvala ti.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A-ha oni opet imaju poteškoće sa 4G signalom. Vidim na njihovom FB. Ovo već postaje živi ciganluk.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Je, primjetio sam i ja jedan prekid, u isto vrijeme mi je pala mreža na mobitelu i teamviewer na računalu otišao offline. Međutim, barem se nakon toga ping napokon popravio. Moguće da rade neke rekonfiguracije mreže, pa imaju kraće prekide.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To se tebi popravio ping. Meni se pokvario. Čim sam ja lokacijski gps-om gdje trebam i biti. U Zagrebu a ip adresom u Orebiću, Dubrovačko-neretvanska županija. Location: Orebic, 19 HR
ISP: Tele2 Sverige AB. Ping nemere biti dobar. I nije dobar.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo link za izradu Grid Parabolic Antenna upute su za 2400Mhz treba samo proračun napraviti za 1800Mhz Dipol i balun modificirati za 1800Mhz ostalo se ne dira. Evo i tablica valnih duljina za pojedine frekvencije. I kad nije modificirana nego je na 2400Mhz bolja je od iskre P56 isprobano!

 

http://martybugs.net/wireless/conifermods.cgi

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 16:15 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo moje brzine 9 uvece signal oko -90dbm bez antena dali bi kaj antene pomogle????

Tele2 brzina oko9 uvece kad je guzva Tele2 brzina oko9 uvece kad je guzva
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

Evo moje brzine 9 uvece signal oko -90dbm bez antena dali bi kaj antene pomogle????

 isto kao što antene za zemljasku, i isto kao što tanjur za satelistku pomažu, tako pomaže i ova. što si udaljeniji od odašiljača to su više potrebnije.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

recite mi jer morate kad uzimate pokućni uzeti njihov ruter ili ne morate...I da li je bitno dal ruter može ići do 100mb/s ili 150m/s tj jel to čini razliku u hrvatskoj jer sumnjam da itko ima više od 100mb/s tu. Mislim čemu kupovati ruter za 150mb/s ako mi neće ići iznad 100mb/s. Pa sad dali ima još tu koja razlika ili? da ne dajem 650kn za router ako mogu za 300kn kupiti taj koji može do 100mb/s ići. I ako imate kakve prijedloge za router. I da li itko od vas ima instaliranu DD-WRT Firmware na svojim ruterima? Čuo sam da čak i ako imaš najjeftiniji ruter taj firmware pomaže što se tiče svega. Hvala na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
gamer88 kaže...

recite mi jer morate kad uzimate pokućni uzeti njihov ruter ili ne morate...I da li je bitno dal ruter može ići do 100mb/s ili 150m/s tj jel to čini razliku u hrvatskoj jer sumnjam da itko ima više od 100mb/s tu. Mislim čemu kupovati ruter za 150mb/s ako mi neće ići iznad 100mb/s. Pa sad dali ima još tu koja razlika ili? da ne dajem 650kn za router ako mogu za 300kn kupiti taj koji može do 100mb/s ići. I ako imate kakve prijedloge za router. I da li itko od vas ima instaliranu DD-WRT Firmware na svojim ruterima? Čuo sam da čak i ako imaš najjeftiniji ruter taj firmware pomaže što se tiče svega. Hvala na odgovorima.

 mozes ici bilo koji router, samo ces sve morat sam konfigurirat i to je to....

 

ja sam bas isao sa namjerom da sve radi ok, i uzeo njihov.... no opet mi je veza katastrofa

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo jutros izmejreno brzina signal je -90 dbm signal okolica Virovitice

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam i ja problem s lokacijom, iz Cestice sam ( Vž županija ), prema IP adresi mi baca Novigrad, Istarska županija i naravno ping mi se povečao na 30-40ms, a prije je bio između 5-10-15ms, iznad 15ms nije išao. Jel se može kako sredit? 

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

http://www.speedtest.net/result/7170567293

 

toliko o  brzini... Zagreb, dubrava, signal sve full

 

idem sad istog trena se odjaviti... vec sam imao tri prigovora, mjerili sve živo sve je ok, mijenjao sim i dalje isto.... na svake prigovore me odjebavaju i ne mogu nista... njihovo objasnjenje prezaguseno na vasem podrucju i ako mi je brzina samo jednom u 24 sata iznad 1 Mb nemamm prqavo na prigovor... užas najgora mreza ikad

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dugi kaže...

http://www.speedtest.net/result/7170567293

 

toliko o  brzini... Zagreb, dubrava, signal sve full

 

idem sad istog trena se odjaviti... vec sam imao tri prigovora, mjerili sve živo sve je ok, mijenjao sim i dalje isto.... na svake prigovore me odjebavaju i ne mogu nista... njihovo objasnjenje prezaguseno na vasem podrucju i ako mi je brzina samo jednom u 24 sata iznad 1 Mb nemamm prqavo na prigovor... užas najgora mreza ikad

 Pa to su namjerno i napravili, predobra reklama, loša kvaliteta. Onaj tko se ne kuži u internet a pogotovo u mobilni internet (mislim na ljude opčenito) će odmah raskinuti kod svog operatera i kupiti Tele 2.

Pametan je onaj koji nije uzeo ovo "sranje" (kako kome) je dobro prošao. Ostali neka se muče 2 god.

 

Meni je prvih 2 mj brzina bila 80 down i nakon toga je počelo zagušavanje baze i sad mi je maksimalno 40, zna biti i 50 i to ako mi se posreći da dođem u to vrijeme.

Ali sam sa uslugom zadovoljan, jer 40 je za mene dobro.

 

Ali si razmišljam preći kod Optime za 159kn 60mbps (na mojoj parici) bez uo, pa da vidim kako će biti.

 

Mogao bi ja i Optiku uzet kod HTa, ali se meni ne da zezat snjima i njihovim ugovorima

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nisi mi jasan. Dostupna ti je optika i ti koristiš pokućni internet? 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Nisi mi jasan. Dostupna ti je optika i ti koristiš pokućni internet? 

 Dobro slažem se sa tvojim komentarom, ali i ja sam kriv za to, jer nisam napomenuo da nije još do kraja izgrađena optika u mojoj zgradi.

Naravno da ne bi, a ni neću ostati na bakru, pogotovo ne na mobilnom internetu 

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ali spomenuo si i Optimu koja ti nudi brzinu od 60 Mb/s. Ja bih, osobno, da nemam optiku, prije uzeo veliku brzinu na bakrenoj parici nego mobilni internet. 

16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni je isto bila brzina na početku 80/60 jer sam uzeo među prvima. Sad su mi digli tlak do bola btw. Znaći ja sam se žalio već 4 puta i slao prigovore i sve moguće, od mjenjanja sima do mjerenja brzina na lokaciji i sl. Znaći ja sam bio u kontaktu sa službom za korisnike i bilo mi je rečeno da mogu raskinuti ugovor i da moram platiti ili opcija A pretplatu do kraja razdoblja ili opcija B koliko sam im još dužan za uređaj. Znaći ili jedno ili drugo.

 

Dođem u tele 2 centar kao prvo oni u centru ne mogu izračunati koliko ja moram platitit. Kao drugo mi je bilo rečeno da moram platiti opciju A i B i još uz to naknadu za raskid ugovora, znaći još uz A i B ... i C.  I bili su užasno neugodni i verbalni.

 

 

Citirao sam im doslovno sad u centru zakon i da nesmiju to raditi i da moram po zakonu platiti samo uređaj do pune cijene što im nisam do sad otplatio preko računa, ali ne i dalje oni mene uvijeravaju da moram platiti sve, mada oni ne mogu meni reći koliko.

 

Sad opet zovem službu sa korisnike i nakon pola sata čekanja mi opet govore prvu opciju znaći ili opcija A ili B i da ne postoji naknada za raskid. 

 

Ja više ne znam tko je tu lud zbunjen ili normalan. Jedina opcija mi je čekati i vidjeti kad dobijem uplatnice doma na adresu.

 

I btw to što mi brzina bude ispod 1 Mb nema nikakve veze njima, po njihovom tumačenju oni imaju 24 sata da uklone poteškoće, i ukoliko u tih 24 sata brzina naraste iznad 1 Mb prigovor se ne uvažava. 

 

Najgore iskustvo ikad sa tele2. Osoblje totalno neupoznato sa ičim, njihova komisija za prigovore u kojim a sijede članovi HAKOMA ne služi ničemu. Jedan od divnih odgovora im je bio da što ja očekujem da je to 4G internet i da se nemam što žaliti. 

 

Ukoliko niste pogledali u zadnje vrijeme njihov pravilnik dodali su zanimljive opcije i mijenjali ih, i najzanimljivije je da ukoliko postoji zagušenje mreže oni mogu bez znanja korisnika ograničiti brzinu na 1Mb bez obzira da li se prešao limit od 1 Tb ( što je bila prije opcija i to samo između 18-23 h), i ograničiti svima brzinu bilo kad na 1 Mb, što je totalni monorluk. Meni je brzina u zadnje vrijeme konstantno ispod 1 Mb.

 

I druga stvar nigdje više na njihovim stranicama ne piše brzine do 150 Mb, maknuli su svugdje te brojke. Tocno se vidi da su otisli totalno. Super mi je kako nude i opcije xbox ili ps4 sa 4 igre i sl, a ping im je užasan, kako itko može uopće išta igrati na tele2 ne raumijem uopće.

 

Uglavnom koliko vidim ako ste u manjim mijestima bez puno korisnika super, ali ukoliko niste ne funkcionira uopće. Evo trenutno mi treba pola sata samo da objavim ovaj post jer brzina tolika da se ne mogu ni spojiti na google stranicu.

 

Needucirani djelatnici, mreža u raspadu, IP adrese iz estonije i sl. brzine ispod 1 Mb, ping do 4000-5000 ms, ne uvažavaju prigovore uopće. Eto toliko o mom iskustvu baš me zanima koliko će biti na kraju iznos pa napišem na kraju moje kompletno iskustvo

 

Grrrrrrrrrrrrrrr

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 18:40 (Dugi).
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozz iz Banja Luke lol izgleda da je zagušena opet mreža... ovdje jebe lud zbunjenog, Trenutno mi sve šteka čak pisanje poruka preko face-a šteka užas jedva pišem ovaj post koliko treba dugo da se pošalje.

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 19:01 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

fist level student support

 

 

doslovno ti kazu kako je voda mokra i to je to, te sta god da pitas kazu kako su dali ispravne informacije.... isprani mozgovi...

imao sam "pokucni" u njemackoj na probi..... brzine su 150/50 u selu 10 km od repetitora.... brzina ne pada  nema vanjskih antena

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 19:14 (Robert_84).
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dugi kaže...

Meni je isto bila brzina na početku 80/60 jer sam uzeo među prvima. Sad su mi digli tlak do bola btw. Znaći ja sam se žalio već 4 puta i slao prigovore i sve moguće, od mjenjanja sima do mjerenja brzina na lokaciji i sl. Znaći ja sam bio u kontaktu sa službom za korisnike i bilo mi je rečeno da mogu raskinuti ugovor i da moram platiti ili opcija A pretplatu do kraja razdoblja ili opcija B koliko sam im još dužan za uređaj. Znaći ili jedno ili drugo.

 

Dođem u tele 2 centar kao prvo oni u centru ne mogu izračunati koliko ja moram platitit. Kao drugo mi je bilo rečeno da moram platiti opciju A i B i još uz to naknadu za raskid ugovora, znaći još uz A i B ... i C.  I bili su užasno neugodni i verbalni.

 

 

Citirao sam im doslovno sad u centru zakon i da nesmiju to raditi i da moram po zakonu platiti samo uređaj do pune cijene što im nisam do sad otplatio preko računa, ali ne i dalje oni mene uvijeravaju da moram platiti sve, mada oni ne mogu meni reći koliko.

 

Sad opet zovem službu sa korisnike i nakon pola sata čekanja mi opet govore prvu opciju znaći ili opcija A ili B i da ne postoji naknada za raskid. 

 

Ja više ne znam tko je tu lud zbunjen ili normalan. Jedina opcija mi je čekati i vidjeti kad dobijem uplatnice doma na adresu.

 

I btw to što mi brzina bude ispod 1 Mb nema nikakve veze njima, po njihovom tumačenju oni imaju 24 sata da uklone poteškoće, i ukoliko u tih 24 sata brzina naraste iznad 1 Mb prigovor se ne uvažava. 

 

Najgore iskustvo ikad sa tele2. Osoblje totalno neupoznato sa ičim, njihova komisija za prigovore u kojim a sijede članovi HAKOMA ne služi ničemu. Jedan od divnih odgovora im je bio da što ja očekujem da je to 4G internet i da se nemam što žaliti. 

 

Ukoliko niste pogledali u zadnje vrijeme njihov pravilnik dodali su zanimljive opcije i mijenjali ih, i najzanimljivije je da ukoliko postoji zagušenje mreže oni mogu bez znanja korisnika ograničiti brzinu na 1Mb bez obzira da li se prešao limit od 1 Tb ( što je bila prije opcija i to samo između 18-23 h), i ograničiti svima brzinu bilo kad na 1 Mb, što je totalni monorluk. Meni je brzina u zadnje vrijeme konstantno ispod 1 Mb.

 

I druga stvar nigdje više na njihovim stranicama ne piše brzine do 150 Mb, maknuli su svugdje te brojke. Tocno se vidi da su otisli totalno. Super mi je kako nude i opcije xbox ili ps4 sa 4 igre i sl, a ping im je užasan, kako itko može uopće išta igrati na tele2 ne raumijem uopće.

 

Uglavnom koliko vidim ako ste u manjim mijestima bez puno korisnika super, ali ukoliko niste ne funkcionira uopće. Evo trenutno mi treba pola sata samo da objavim ovaj post jer brzina tolika da se ne mogu ni spojiti na google stranicu.

 

Needucirani djelatnici, mreža u raspadu, IP adrese iz estonije i sl. brzine ispod 1 Mb, ping do 4000-5000 ms, ne uvažavaju prigovore uopće. Eto toliko o mom iskustvu baš me zanima koliko će biti na kraju iznos pa napišem na kraju moje kompletno iskustvo

 

Grrrrrrrrrrrrrrr

 iz takvih razloga se ne uzimaju ugovori na dvije god jer je to nestabilno, samo znas da je to mobilna mreza i da je i prije tog pokucnog preko moba kad bi testirao, ako si ikad mogao primjetiti da brzine variraju, ja sma zato uzeo bez ugovora i kupio modem od kolege forumasa za 400kn, kad mi pukne idem na zicu koja je sporija al nema pucanja i ping nije problem al za sada jos ostajem.

 

brzina sad u 8 i jos nedjelja kad je sigurno najvise korisnika spojeno.

 

http://www.speedtest.net/result/7170969540.png

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stolnik možeš probati restartat mob ili ruter, ali to nije neko dugoročno riješenje. Za alokaciju. Drugo kapaciteti u mom kvartu u Zg su sada u komi. Upload nekako, download nikako. Treće mobilni ima svoju prednost pred fixnim kada radi kako treba jer ga moš nosat okolo.
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stigao SMS o 24 sata surfanja bez diranja u podatkovni paket tarife. SMS će mnogima vjerojatno stići s različitim datumom kada to mogu ostvariti...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...

Stigao SMS o 24 sata surfanja bez diranja u podatkovni paket tarife. SMS će mnogima vjerojatno stići s različitim datumom kada to mogu ostvariti...

 Mene dopalo sutra (27.03.)

MISCREATED
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Stolnik možeš probati restartat mob ili ruter, ali to nije neko dugoročno riješenje. Za alokaciju. Drugo kapaciteti u mom kvartu u Zg su sada u komi. Upload nekako, download nikako. Treće mobilni ima svoju prednost pred fixnim kada radi kako treba jer ga moš nosat okolo.

 Resetirao sam ruter pa se ping drastično smanjio, a što se tiče lokacije, ista priča...s brzinama nikad nisam imao problema pa tako ni sad

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

koja bi bila najbolja unutarnja antena za HUAWEI E8372 (2*TS-5 priključak)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 1:02 (Chuck1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stolnik izgleda kao da si sam na baznoj.
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Chuck1 kaže...

koja bi bila najbolja unutarnja antena za HUAWEI E8372 (2*TS-5 priključak)

 Najbolja unutarnja je u tom ruteru , priključci su za vanjske antene ...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice