Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.063.737
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...

 Odličan router u rangu B618 ima i više podržanih frekvencija i agregacija od svih 2CA routera, a i zanimljiv je za tele2 ako uključe 2CA B1+B3

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 14:40 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mateo13 kaže...

Jucer navecer od jednom se pojavi 4g+ ja sam se jos začudio, kad ono odem na speed test brzina ide do 320 u downloadu. Ja pomislim sad ce valjda biti normalne brzine kad ni 20 min poslije brzine se vrate na staro. A nakon sat vremena brzine opet 4g+ i onda opet po starom. To mozda nesto namjestaju oni ili, zna li netko?

 Spojio ti se na HT HR nacionalni roaming

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I ja sam imao i radilo je do prije tjedan dana... Ako ulobis vremena bas pitaj kolegu radi li mu. Thnx
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Izzy kaže...

...., ali jednako je razočaravajuće. Tj., upload je i niži, a download vrlo sličan kada je na 4G-u.

 dok ne saznaš gdje ti je odašiljač i okreneš sve antene prema njemu, signal će uvijek bit nestabilan.  kao da spojiš zemaljsku televiziju ili satelitsku i okreneš je u suprotnom smjeru nego što treba.

 

otvori si stranicu https://www.cellmapper.net/map i nađi si svoj odašiljač i kuću pa vidi kamo moraš okrenut ruter i antene. i koliko si mu blizu/daleko.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
deepshitcro kaže...
I ja sam imao i radilo je do prije tjedan dana... Ako ulobis vremena bas pitaj kolegu radi li mu. Thnx

 kaze da mu radi normalno

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Izzy kaže...

...., ali jednako je razočaravajuće. Tj., upload je i niži, a download vrlo sličan kada je na 4G-u.

 dok ne saznaš gdje ti je odašiljač i okreneš sve antene prema njemu, signal će uvijek bit nestabilan.  kao da spojiš zemaljsku televiziju ili satelitsku i okreneš je u suprotnom smjeru nego što treba.

 

otvori si stranicu https://www.cellmapper.net/map i nađi si svoj odašiljač i kuću pa vidi kamo moraš okrenut ruter i antene. i koliko si mu blizu/daleko.

 Na tom cellmaperu nema pol odasiljaca

-
13 godina
online
Neograničeni internet u Tele2!

imam pitanje u vezi pokučnog.Danas sam ga uzeo na probu.

stalno mi nestaje interneta a imam sve crtice na ruteru.

spojen sam žićano da li treba nešto namjestiti u ruteru?

unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mučak jesi popravio taj internet meni je 98 nije mi jasno .Jesi probao zvati SZK?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 7:40 (petric1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
horihoro kaže...
...

otvori si stranicu https://www.cellmapper.net/map i nađi si svoj odašiljač i kuću pa vidi kamo moraš okrenut ruter i antene. i koliko si mu blizu/daleko.

 Na tom cellmaperu nema pol odasiljaca

 znam da nema. nije bilo niti mojeg. stavio karticu od tele2 u mobitel, instalirao aplikaciju cellmapper. prošetao se oko svog odašiljača i još par dana se s autom vozio okolo naokolo i sad imam sve odašiljače u okolici locirane i znam kamo koja antena gađa i sve.

 

imaš ti i plaćene 4g mape, plati i dobit ćeš. :D

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
hors kaže...

imam pitanje u vezi pokučnog.Danas sam ga uzeo na probu.

stalno mi nestaje interneta a imam sve crtice na ruteru.

spojen sam žićano da li treba nešto namjestiti u ruteru?

unaprijed hvala

 izbaci ruter van kuće u smjeru odašiljača. možda imaš nešto u kući što odbija signal.

13 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

puca mi samo kad je spojen žićano

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Probaj neki drugi lan-kabal ......... jer nije normalno da ne puca sa wifi a na lan-u puca.

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

 Tribunj oko 10 navečer. Ne mogu reći da sam pretjerano zadovoljan, ni po noći nije ništa bolje, možda ode na 3-4 megabita. Nije ni HT daleko bolji, ali tamo je barem deset megabita u prosjeku.

 

Ako ništa drugo barem ne trošim promet na tarifi, ali HT je u zadnje vrijeme široke ruke s prometom pa mi je i to manja briga.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2019 21:53 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Vtc grmljavinsko nevrjeme Adsl ruteri bacili dlaku Tele Huawei b525 speed po nevremenu

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali se moze pokucni internet postavit da lovi od ht hr 4g mrezu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mateo13 kaže...

Dali se moze pokucni internet postavit da lovi od ht hr 4g mrezu?

Može, ali samo u nekim djelovima RH.

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
Mateo13 kaže...

Dali se moze pokucni internet postavit da lovi od ht hr 4g mrezu?

Može, ali samo u nekim djelovima RH.

 ako imaš rootan mobitel i možeš fiksno namjestit 800mhz, onda svugdje po meni. jer tele2 nema 800mhz. tako da bi se odmah moralo spojit na tcom.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Sumnjam da bi svugdje prihvatilo HT 4G. Nacionalni roaming radi samo tamo gdje Tele2 ima slab signal.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Aha, posto ne znam ni sam kako ali mobilni internet mi je bio koma 2 3 mbit/s i sad se poceo spajan na ht hr 4g+ i ide do 320 mbit/s, a ruter je brzine ono prosjecno 6-7 mbit/s pa me.zanimalo dali se moze nekako to.namjestiti.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mateo13 kaže...

Aha, posto ne znam ni sam kako ali mobilni internet mi je bio koma 2 3 mbit/s i sad se poceo spajan na ht hr 4g+ i ide do 320 mbit/s, a ruter je brzine ono prosjecno 6-7 mbit/s pa me.zanimalo dali se moze nekako to.namjestiti.

 na čemu želiš namjestiti na mobitelu ili routeru?

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo brzine Virovitica centar.

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 9:09 (horihoro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Meni su brzine zadnjih mjesec dana 1-2 Mbs max, van sezone stabilno oko 20. Lokacija Ražanj, Rogoznica.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima jos netko problem da mu je upload sa 30 pao na 2 , download mi je ostao isti ali je upload katastrofa zadnja 2-3 dana . Osijek .

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 19:33 (Rucipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rucipe kaže...

Jel ima jos netko problem da mu je upload sa 30 pao na 2 , download mi je ostao isti ali je upload katastrofa zadnja 2-3 dana . Osijek .

 Nope sve u redu

https://www.speedtest.net/result/8457020732.png

 

15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Baš gledam naslov teme, pa si nešto mislim, a stvarno im je neograničen Internet u 3pm. Vi na pokućnom ste većinom u banani s brzinama pa ne možete koristiti normalno taj ograničeno "neograničeni Internet". A ja kao korisnik tarife Bezbroj Giga na mobilnom, kad ispucam početnih 5 Gb, za svakih dodatnih 2 Gb šaljem poruku za produžetak. E sad, bilo bi to još donekle i podnošljivo da gospodi iz Teleta 2 svako malo ne pada sustav. U prošlih par mjeseci to im se događa učestalo, barem 1-2 puta tjedno. I onda zovi SZK, dok prođeš sve glupe automat poruke do javljanja agenta, lagano dobiješ mlade.
Brutala. Predzadnji put mi se javila jedna ok gospodična, ljubazna, i tako kroz razgovor dok mi je produživala net saznam da se može, ako dovoljno brzo pošalješ poruku NASTAVI na 13380 to ponoviti više puta pa si nadodaš više puta tih 2 Gb. Sad si svaki dan napucam 20-ak Gb za svaki slučaj da ne moram zivkati SZK i gubit ovo malo živaca. Eto, ako niste znali za tu foru, nadam se da sam barem nekome pomogao.
Živjeli 🍻
Tigar Krezumica
Moj PC  
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
fromcelltohell kaže...
Baš gledam naslov teme, pa si nešto mislim, a stvarno im je neograničen Internet u 3pm. Vi na pokućnom ste većinom u banani s brzinama pa ne možete koristiti normalno taj ograničeno "neograničeni Internet". A ja kao korisnik tarife Bezbroj Giga na mobilnom, kad ispucam početnih 5 Gb, za svakih dodatnih 2 Gb šaljem poruku za produžetak. E sad, bilo bi to još donekle i podnošljivo da gospodi iz Teleta 2 svako malo ne pada sustav. U prošlih par mjeseci to im se događa učestalo, barem 1-2 puta tjedno. I onda zovi SZK, dok prođeš sve glupe automat poruke do javljanja agenta, lagano dobiješ mlade.
Brutala. Predzadnji put mi se javila jedna ok gospodična, ljubazna, i tako kroz razgovor dok mi je produživala net saznam da se može, ako dovoljno brzo pošalješ poruku NASTAVI na 13380 to ponoviti više puta pa si nadodaš više puta tih 2 Gb. Sad si svaki dan napucam 20-ak Gb za svaki slučaj da ne moram zivkati SZK i gubit ovo malo živaca. Eto, ako niste znali za tu foru, nadam se da sam barem nekome pomogao.
Živjeli 🍻

Evo  ja sad napravih štih probu i pošaljem na 13880 , nastavi i

dobijem od sustava ovo:

 

"Nastavite slobodno surfati i dalje, jos nije potrebna aktivacija dodatnog paketa. Kada aktivacija paketa bude potrebna, odmah cemo Vas obavijestiti. Vas Tele2"

 

Ja sam njima pisao u mailu neka povise ograničenje bar na 10 i 5 GB pa nikom ništa.

 

Nego daj molim te sa kojim mobitelom koristiš Telca i na kojoj lokaciji i kakav ti je signal i Dow. i Upl.

Ja sa Xiaomi RN4 global u Crikvenici jako loše i nekako sumnjam da je on loš u skeniranju frekv.

 

15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nema veze to što pošalju. Znači, kad potrošiš onih početnih 5Gb i ideš produžiti za prvih 2 Gb, tada naspamaš NASTAVI ( potrebno je brzo slati, ali na tipkovnicama s predikcijom to nije problem, osobno koristim Swiftkey). Da, to zbuni njihov sustav pa šalju povratno takve poruke, ali stvar provjereno radi.

Mobitel mi je Xiaomi Redmi Note 5 Pro.
Brzine nisam testirao neko vrijeme, ali taj net preko hotspota dijelim na desktop računalo + laptop + još 2 mobitela i zna se dogoditi da svi ti uređaji i moj Xiaomi istovremeno vuku promet i nigdje ne zapinje. Npr., klinac igra nešto online + pokrene nekakav video sa YT ili Netflixa u pozadini, žena na laptopu isto streama nekakav film ili seriju, kćer na mobitelu gleda na Netflixu seriju i kao šećer na kraju, još i ja na Xiaomiju krenem gledati nešto online. Nema problema nitko sa konekcijom. Naravno, ovaj scenarij se ne događa baš prečesto, ali bilo je i takvih situacija. (Ajd' idem skinuti app pa ću baš izmjeriti brzinu interneta).

EDIT:

 

Lokacija, Karlovac Centar, 4G konekcija. Vidi se na screenshotu, nije signal na max. 

https://www.speedtest.net/my-result/a/5163465043

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 9:05 (fromcelltohell).
7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

To je za mene pusti sanak kad bih ja to imel tukal bi se nogami u rit.

Ove Zagrebčanke i Zagrebčanci kod mene na moru ne skidaju se sa sise i sišu li ga sišu do besvijesti .

Evo da se i ja pohvalim sa svjetlosnom brzinom.

 

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

btj jesi dosadan, idi i raskini ugovor i predji na vip ili tcom, jer sa ovim SS nemas koristi a ni mi, samo spamas sa necim sto vec znamo, i ja sam bio na tele pa sam presao na tcom jer mi je brzina bila puno bolja nego tebi, al opet bio ne zadovoljan, sad nemam ispod 100 kad god mjerim, jos da mi prorad agregacija bit ce i bolje.

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...
fromcelltohell kaže...
Baš gledam naslov teme, pa si nešto mislim, a stvarno im je neograničen Internet u 3pm. Vi na pokućnom ste većinom u banani s brzinama pa ne možete koristiti normalno taj ograničeno "neograničeni Internet". A ja kao korisnik tarife Bezbroj Giga na mobilnom, kad ispucam početnih 5 Gb, za svakih dodatnih 2 Gb šaljem poruku za produžetak. E sad, bilo bi to još donekle i podnošljivo da gospodi iz Teleta 2 svako malo ne pada sustav. U prošlih par mjeseci to im se događa učestalo, barem 1-2 puta tjedno. I onda zovi SZK, dok prođeš sve glupe automat poruke do javljanja agenta, lagano dobiješ mlade.
Brutala. Predzadnji put mi se javila jedna ok gospodična, ljubazna, i tako kroz razgovor dok mi je produživala net saznam da se može, ako dovoljno brzo pošalješ poruku NASTAVI na 13380 to ponoviti više puta pa si nadodaš više puta tih 2 Gb. Sad si svaki dan napucam 20-ak Gb za svaki slučaj da ne moram zivkati SZK i gubit ovo malo živaca. Eto, ako niste znali za tu foru, nadam se da sam barem nekome pomogao.
Živjeli 🍻

Evo  ja sad napravih štih probu i pošaljem na 13880 , nastavi i

dobijem od sustava ovo:

 

"Nastavite slobodno surfati i dalje, jos nije potrebna aktivacija dodatnog paketa. Kada aktivacija paketa bude potrebna, odmah cemo Vas obavijestiti. Vas Tele2"

 

Ja sam njima pisao u mailu neka povise ograničenje bar na 10 i 5 GB pa nikom ništa.

 

Nego daj molim te sa kojim mobitelom koristiš Telca i na kojoj lokaciji i kakav ti je signal i Dow. i Upl.

Ja sa Xiaomi RN4 global u Crikvenici jako loše i nekako sumnjam da je on loš u skeniranju frekv.

 

 Virovitica center lude brzine samsung galaxy a5 2017

-
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 11:29 (horihoro).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice