Oprez korisnicima Tele2 mreže

poruka: 41
|
čitano: 99.418
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Mojih par poznanika koji su na Tele2 mreži dobili su poruke "Nazovite me hitno /Neki broj/" i kada su nazvali taj broj čuli su zvuk zauzeća linije i ostali bez novaca na računu. Na broj sa kojeg dolazi poruka nije moguće uzvratiti porukom. 

 

+25299248347

+387603483551

 

Ovo su brojevi s kojih dolaze poruke. Ukoliko primite poruku takvog sadržaja, ignorirajte je.

 

Čuvajte se i broja 01/3000250 jer su navodno i sa njega počeli pristizati pozivi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 0:07 (Marko :D).
 
9 1 hvala 2
16 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

+252  ili 00252 je pozivni za Somaliu

Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Ovaj drugi broj je iz BiH. 

 

http://www.anruf-info.com/00387603483551

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže

Dobio sms na svoj broj i na broj u tabletu koji je cisto za net. Cudno.

13 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Sada su se ljudi počelo žaliti na Tele2 Facebook stranici da im dolaze poruke sa nepoznatih brojeva. Služba za korisnike kaže kako dobiva sve više i više prijava u vezi ovoga ali i dalje ne znaju od kuda te sve SMS poruke dolaze.

 

Iz službe za korisnike također preporučuju da ne zovete te brojeve niti da im odgovarate na poruke.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2014 23:24 (Marko :D).
 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Da i ja sam jučer dobio poruku od panjeva iz Somalije da im se javim, naravno da nisam, pa sam onda zvao službu za korisnike da im javim da netko šalje redom poruke da ljude "oženi". Naravno nitko mi se nije javljao u službi za korisnike jer je kasno pa ljudi odmaraju i vjerovatno je jedan čovjek u dežurstvu na cijelu Hrvatsku, čekao sam dva puta po 15 min i 0 bodova. Onda sam danas zvao u 8 sati ujutro i opet isti slučaj, pa se sad pitam da li itko radi u toj famoznoj službi za korisnike, jer je lakše doći do predsjednika Hrvatske nego do korisničke službe {#}

Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Prvo bi trebalo znati da li osobe koje dobivaju takav sms imaju javan broj (u nekom imeniku) ili su se docepali nekog internog imenika iz Tele2.

Ovo je tipicna prevara i optuzivati Tele2 za to je kao optuzivati Microsoft i windowse jer ste zaradili virus tako sto se dobili mail sa attachmentom od NEPOZNATE OSOBE (kao i ovdje sa nepoznatog broja) i otvorili attachment. {#}

 
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Poruke dobivaju i ljudi koji nemaju svoj broj u telefonskom imeniku, osim toga poruke vjerojatno dobivaju samo brojevi koji počinju sa 095 dok oni koji su prenjeli broj u Tele2 sa T-Mobilea, Vipneta itd. ne dobivaju te poruke. Ja sam prenio broj sa Vipa u Tele2 i imam broj koji počinje sa 091, nisam dobio SMS. Moj brat je prenio broj iz T-Mobilea u Tele2, ima 098 i isto nije dobio SMS.

 
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Ja sam isto jučer dobio, malo proguglao i kako su neki rekli, pozivni za Somaliju, +252.

Odma sam to blokao, pa i samo vidite kad je dugačak tako broj, nema veze s pameću da to ideš zvat.

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
Marko :D kaže...

Poruke dobivaju i ljudi koji nemaju svoj broj u telefonskom imeniku, osim toga poruke vjerojatno dobivaju samo brojevi koji počinju sa 095 dok oni koji su prenjeli broj u Tele2 sa T-Mobilea, Vipneta itd. ne dobivaju te poruke. Ja sam prenio broj sa Vipa u Tele2 i imam broj koji počinje sa 091, nisam dobio SMS. Moj brat je prenio broj iz T-Mobilea u Tele2, ima 098 i isto nije dobio SMS.

Još sam naglasio prilikom potpisivanja ugovora da broj ne bude javan. Sad kako su došli do broja, nekim slučajnim odabirom ili nekako drugo, tko će ga znati.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
15 godina
neaktivan
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

ja sam na Vipu i nedavno sam dobivao +65(Singapur) i +91(India) pozive... block

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 10:41 (Abomb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
x18x05x kaže...
Marko :D kaže...

Poruke dobivaju i ljudi koji nemaju svoj broj u telefonskom imeniku, osim toga poruke vjerojatno dobivaju samo brojevi koji počinju sa 095 dok oni koji su prenjeli broj u Tele2 sa T-Mobilea, Vipneta itd. ne dobivaju te poruke. Ja sam prenio broj sa Vipa u Tele2 i imam broj koji počinje sa 091, nisam dobio SMS. Moj brat je prenio broj iz T-Mobilea u Tele2, ima 098 i isto nije dobio SMS.

Još sam naglasio prilikom potpisivanja ugovora da broj ne bude javan. Sad kako su došli do broja, nekim slučajnim odabirom ili nekako drugo, tko će ga znati.

Također naglasio i stavljeno u ugovoru da moj broj bude tajan i dobio poruku. Tak da mislim da su provalili u dio imenika od Tele 2 pa tko je nepažljiv i nesmotren skupo će ga koštat propust od Tele 2, a samim time on (Tele 2) bi trebao blokirati takav SMS bomb preko njihove mreže jer se očito par tisuća ljudi dobilo malte ne u istom trenutku tu poruku. Jako loše. To dosta govori o sigurnosti njihove infrastrukture.

16 godina
neaktivan
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

a što kad te netko zove sa ovog 01 broja i javiš se? mislim, očigledno je iz zagreba

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Ili jednostavno šalju poruke na sve +385-95-xxxxxxx brojeve... od 0000000 do 9999999...

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
blagus kaže...

Ili jednostavno šalju poruke na sve +385-95-xxxxxxx brojeve... od 0000000 do 9999999...

Misliš da imaju neki phone generator brojeva?

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
14 godina
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
blagus kaže...

Ili jednostavno šalju poruke na sve +385-95-xxxxxxx brojeve... od 0000000 do 9999999...

Ne, jer nisu svi u Tele 2 dobili tu poruku nego samo dio, tako da generator otpada ili su generatorom samo dio odabrali, makar i to nema logike, pogotovo sumnjam da su bonaše dirali jer najčešće oni nemaju puno para na računu dok mi na pretplati možemo ići do beskraja u pogledu računa, nas takvi više vole.

14 godina
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
x18x05x kaže...
blagus kaže...

Ili jednostavno šalju poruke na sve +385-95-xxxxxxx brojeve... od 0000000 do 9999999...

Misliš da imaju neki phone generator brojeva?

Da, ako pod "phone generator brojeva" smatraš skriptu ili SMS aplikaciju koja jednostavno broji od 0000000 do 9999999...

 

Razmišljajte malo. I sami ste rekli da poruke dolaze samo na 095 brojeve, čak i na one koji nigdje nisu objavljeni. Sumnjam da su Somajlijski hakeri išli tražiti internu bazu 095 brojeva samo da pošalju glupi SMS "nazovi me".

Nije Tele2 jedini, dosta je samo umjesto 095 upisati 098 ili 091, ili promijeniti broj države i da vidiš "hakiranje".

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
14 godina
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
MasterOfDisaster kaže...
blagus kaže...

Ili jednostavno šalju poruke na sve +385-95-xxxxxxx brojeve... od 0000000 do 9999999...

Ne, jer nisu svi u Tele 2 dobili tu poruku nego samo dio, tako da generator otpada ili su generatorom samo dio odabrali, makar i to nema logike, pogotovo sumnjam da su bonaše dirali jer najčešće oni nemaju puno para na računu dok mi na pretplati možemo ići do beskraja u pogledu računa, nas takvi više vole.

Generator došao do nekog broja a onda su ostali bez novca na kartici da šalju SMS-ove. {#}

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
13 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

"Dragi naši korisnici, ukoliko dobijete poruku s nepoznatog broja, sadržaja „ Nazovite me hitno“, preporučujemo da ne odgovarate niti ne zovete te brojeve jer je moguće da se radi o prijevari."

 

- Tele2

 
2 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
Marko :D kaže...

Sada su se ljudi počelo žaliti na Tele2 Facebook stranici da im dolaze poruke sa nepoznatih brojeva. Služba za korisnike kaže kako dobiva sve više i više prijava u vezi ovoga ali i dalje ne znaju od kuda te sve SMS poruke dolaze.

 

Netko iz Teletine Worldwide prodao lot aktivnih brojeva pa sad kao ne znaju tko je i gdje prodao. Mos mislit.

15 godina
protjeran
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
MasterOfDisaster kaže...

Da i ja sam jučer dobio poruku od panjeva iz Somalije da im se javim, naravno da nisam, pa sam onda zvao službu za korisnike da im javim da netko šalje redom poruke da ljude "oženi". Naravno nitko mi se nije javljao u službi za korisnike jer je kasno pa ljudi odmaraju i vjerovatno je jedan čovjek u dežurstvu na cijelu Hrvatsku, čekao sam dva puta po 15 min i 0 bodova. Onda sam danas zvao u 8 sati ujutro i opet isti slučaj, pa se sad pitam da li itko radi u toj famoznoj službi za korisnike, jer je lakše doći do predsjednika Hrvatske nego do korisničke službe {#}

 

Ili je teletina nasim ljudima (onima koji govore hrvatski) zaboravila isplatiti place pa se ekipa pobunikla i prodala brojeve Somalijcima za koju lipu. Eh na sto smo spali otkad ove "ozbiljne firme" ne isplacuju place a sve po zakonu.

 

Marko :D kaže...

Poruke dobivaju i ljudi koji nemaju svoj broj u telefonskom imeniku, osim toga poruke vjerojatno dobivaju samo brojevi koji počinju sa 095 dok oni koji su prenjeli broj u Tele2 sa T-Mobilea, Vipneta itd. ne dobivaju te poruke. Ja sam prenio broj sa Vipa u Tele2 i imam broj koji počinje sa 091, nisam dobio SMS. Moj brat je prenio broj iz T-Mobilea u Tele2, ima 098 i isto nije dobio SMS.

 

I pretplatnici ste! A sto je s pre-pajdashima?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 15:41 (gljinoliga).
16 godina
neaktivan
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Neznam za vas ali ja dok saljem nekome poruku s nepoznatog broja da me nazove, onda se i potpišem. Isto tako dok meni neki frend pošalje.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
gljinoliga kaže...

I pretplatnici ste! A sto je s pre-pajdashima?

Ja nisam pretplatnik i nisam dobio poruku, moj brat je pretplatnik i isto nije dobio poruku {#}

13 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Takoder i ja sam dobio tu poruku "Nazovite me hitno" sa broja iz somalije. (Tele2) Ali se nisam javljao :)

Ako vam pomognem bilo bi lijepo da stisnete Hvala!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Neke su počeli zvati iz Gvineje tako da budite na oprezu. Ukoliko vidite neki čudan broj ne javljajte se.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Oprez korisnicima Tele2 mreže

Oprez, ako vas banka nazove da morate platit kredit pa i ako se ne javite svejedno ce vam uzet novce

 
6 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
Marko :D kaže...

Čuvajte se i broja 01/3000250 jer su navodno i sa njega počeli pristizati pozivi.

AFAIK, to je jedna privatna agencija koja s tog broja obično provodi istraživanja tržišta. Barem su se u više navrata tako predstavili.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže

Kod mene nije bila Somalija, već Kamerun (+237). {#}

16 godina
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
D1001 kaže...

Kod mene nije bila Somalija, već Kamerun (+237). {#}

To se prikuplja javna pomoć za premije za igrače iz Kameruna kako bi prestali štrajkati i da uđu u avion za Brazil.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Oprez korisnicima Tele2 mreže
I meni je došla poruka s nepoznatim brojem odmah sam blocko...inače mom starom koji je bio na Tele2 prije 3 god su kontinuirano svaki dan dolazile poruke sms s porukom "nazovi me" i tajnog broja zvao služ za kor...ništa nisu mogli učiniti jer je broj pošaljitelja dolazni s kojeg zove uvjek bio promjenjen drugim brojem,naposljetku je sve to postalo toliko iritantno da je promjenio operatera.
AMD Phenom II X4 965 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice