Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.094.331
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
wAlpha kaže...
IstraTourism kaže...

Nevolja me natjerala da uzmem Tele2 Pokućni...4mbps od Tcoma jednostavno došlo premalo a pomaka neče biti 10 godina... :( ... optika im nije ni u mislima u mom dijelu grada (kuće u nizu).

Ipak uzeo Tele2 Pokućni...nigdje u kući mi ne prelazi 14mbps a i to je odlično.Signala na ruteru ima (4-5) crtice...ZTE mf286 ... tu brzinu dobijam na 3g a ne na 4g mreži, ona je 50% slabija...do 7mbps...

Uglavno pokušat ču dobiti s antenama, vanjskim, koliko se može.Meni i 2-3mbps više znače "život".Jednostavno nas je previše u kući :P ... mislio sam uzeti i VIP ali 100GB mi je jednpstavno premalo.Prosjek mi je 300-350 na mjesec.I to sa 4 mbps od tcoma sad če bit i više.

Par sto kuna ili više za pojačavanje infrastrukture za dobijanje boljeg signala mi nije neki problem...kad nije ovih 200njak kuna na mjesec za 10-12-14 mbps :D ... 

Uglavnom ide sada čitanje foruma, izrada antene, prvo za klasičnu TV, pa samostalno izrađenu pa ako neda to rezultata idemo na kupnju vanjske...tipo Yagi ili slično...

 

Uglavnom čeka nas veseli početak nove 2018... :P

 

Nadam se da je bez ugovora, jer će ti te brzine uskoro nažalost najvjerojatnije pasti i ispod brzine tcoma.

Ma neče pasti...ta ptičica koja ti je to rekla je pesimističnija od moje... :D ... 

Našao sam mjesto u kući..veza je 4G na -90dbm (22-28 mBps) ...nadam se to smanjit na 70ak...s vanjskom antenom...

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo kod mene razlika između T-Mobilea i Tele2.

T-Mobile T-Mobile
 
Tele2 Tele2
 

Boga mi j***** sam se opeko sa ovim Tele2 i sad jbga moram trpiti još nešto više od godinu dana do raskida.

Mamicu im njihovu i državi koja ih štiti, obečavaju ti 100mb a isporučuju 20, sramota!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 18:07 (Diazz72).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Tko ti je obećao 150 Mb/s? Tele2 sigurno nije.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Tko ti je obećao 150 Mb/s? Tele2 sigurno nije.

 Pa niihovi da i prve dane je to sve štimalo, ae nije bilo 100 ali bilo je 80 i nakon što je istekao onaj probni period od 4 dana puff brzina se ne penje iznad 30.

Hvala bogu da za 15 dana idem u Njm. i prepuštam ovo starcima jer više nemam živaca, meni net zna pasti na 2-3 ehhh....

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Jesi ti pročitao uvjete korištenja i ugovor prije nego što si ga potpisao?

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
To ti ovisi o dosta stvari, izmedu kojih su jacina signala i opterecenost mreze, meni nekad puca 40mbit a nekad 140, najcesce mi je 60-70, kaj mi je dosta. Tcom kolko znam nema neogranicen internet, jedini neogranicen je da uzimas svaki put internet dan, al bi ispalo 300kn mjesecno. A u zadnje vrijeme cujem da tele2 na cesti cesto ima bolji signal nego tcom, a da ima bolji nego vip sam se osobno uvjeril. Po jednom speedtestu se ne moze puno toga rec, osim da je vjerojatno opterecenost bila velika, s obzirom da su svakakve akcije stavili kao podborka i da jedini imaju pravi mobilni flat, puno ljudi je to uzelo i mreza je opterecena svugdje, u zagrebu na maksimiru sam ulovio signal na -65dbm a speedtest mi je bil 1mbit za vrijeme utakmice(to sam navel samo da ti pokazem kaj znaci da je mreza opterecena).. Inace mi je najbolji signal bil -75dbm i tad sam ulovil oko 145/45mbit...
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...

 Internet dan je ogranična brzina na 75Mbps, al je konstantna ako je signal dobar jer nema puno korisnika za razliku od tele2. 

Ovako je kod mene između teletine i t-coma

tele2 tele2
t-com t-com
tele2 tele2
T-com T-com
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 19:43 (DDavorin).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Sorry ekipa što imam toliko pitanja, ali zna li netko to vezano uz uređaje tj. mogu li SIM koji sam uzeo za smartphone u opciji tarifa bez uređaja, samo staviti u router koji nisam kupio od njih.

Router je ZTE mf286 i samo bi SIM koji su mi jučer dali za smartphone (ona opcija za 169kn mjesečno) stavio u taj router. 

Hoće li to raditi ili moram od njih uzeti neki drugi SIM ili tražiti neke druge postavke?

Ne veže mi se ugovorom pa bi radije sam kupio router i nastavio plaćati tih 169kn svaki mjesec i samo bi stavio u njega  SIM koji sam dobio za smartphone.

 

Izvinjavam se zbog pitanja, ali bi odmah naručio router ako nije to tako radilo (router je od Tele2). 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod mene je brzina bila 20mbit, da bi već za 2 mjeseca pala na nekih 5mbit i to na 3G, dok je 4G mreža neupotrebljiva (1.5mbita).
Ugovor je potpisan na 2 godine, 
pokušavam ga raskinuti.
Od SZ sam dobio odjeb, kao da nije moguće raskinuti, bla bla, potpisao sam bla bla...
Ali nisam potpisao da će prvi mjesec biti u redu, a sve dalje banana.

Danas šaljem zahtjev povjerenstvu (drugi stupanj žalbe), a onda šaljem u Hakom.
Ako prođe prođe, ako ne, smanjit ću tarifu na 99kn/10gb i uzet homebox.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Damok kaže...

Kod mene je brzina bila 20mbit, da bi već za 2 mjeseca pala na nekih 5mbit i to na 3G, dok je 4G mreža neupotrebljiva (1.5mbita).
Ugovor je potpisan na 2 godine, 
pokušavam ga raskinuti.
Od SZ sam dobio odjeb, kao da nije moguće raskinuti, bla bla, potpisao sam bla bla...
Ali nisam potpisao da će prvi mjesec biti u redu, a sve dalje banana.

Danas šaljem zahtjev povjerenstvu (drugi stupanj žalbe), a onda šaljem u Hakom.
Ako prođe prođe, ako ne, smanjit ću tarifu na 99kn/10gb i uzet homebox.

Nekako sumnjam da ćeš raskinuti ugovor bez penala. Tele2 nigdje ne garantira brzinu od 150 Mb/s i svugdje su napisali DO, te su se samim time ogradili od sporih brzina. Kako si kontaktirao službu za korisnike? Ako si preko telefona, piši im u inbox na Facebooku. Nekome su na post odgovorili da ako netko ima jako malu brzinu, da im se javi pa da će vidjeti što se može učiniti.

 

Prije nego što se potipisuje ugovor, treba pročitati isti kao i uvjete korištenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 11:33 (Marko :D).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

SZK se vadi da se na njih ne odnosi ona HAKOM uredba da je provider dužan omogućiti određeni postotak brzine.
Da to vrijedi samo za fiksne operatere.

Ja ću ipak probati do HAKOMa pa javiti ovdje, nije u redu da kupiš bmw koji ide 250 km/h, a nakon mjesec dana ide jedva 20kmh. 
Što god pisalo u ugovoru.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dobro su ti rekli. Ona HAKOM-ova uredba se odnosi samo na fiksne usluge, ne i na mobilne.

 

Tele2 nije nigdje napisao da ćeš uvijek imati 150 Mb/s niti su napisali minimalnu brzinu jer ju je gotovo nemoguće odrediti. Brzina ovisi o broju korisnika spojenih na baznu stanicu, uređaju koji se koristi, te o jačini signala. Dakle, 150 Mb/s se dijeli na sve korisnike koji su spojeni na tu baznu stanicu i ako netko pretjera s recimo torrentima, logično je da ćeš imati malu brzinu.

Isto tako je moguće da je do routera, pa možeš prebaciti karticu u mobitel i napraviti test brzine s njega.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 11:55 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma kakav ruter i kod mene ista stvar kao i kod njega a još 17 mjeseci ugovora i normalno da se osječam prevareno.Ne trebaju biti brzine 50-150 mbita ali 20-50 da ne mogu imati onda je to užas.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A dzabe tcomu ta brzina kad nemas podatkovnog paketa u kojem ju mozes iskoristit, radije bi i 15mbit na tele2 a flat nego 250 na tcomu a mjesecno imam 2 gige :D
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

HT-u i Vip-u je lako održavati brzinu mreže jer oni nemaju flat, pa samim time nema tko gledat streamove i skidat torrente. Imajte na umu da kada bi došli u neko mjesto u kojem svi koriste Homebox, apsolutno ista situacija bi bila i sva Vip-u.

Nitko normalan s dvije gige interneta ne bi išao skidati torrente, a kamoli gledao streamove.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 14:56 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imam i tele2 i T-com 54gb za 85kn Zbog ekipe ovisnih o torrentima , ostatak ima mizerije od brzina. Naravno film mora biti u UHD rezoluciji minimum 60GB iako ima i onih od 1gb za skinuti! Sva sreća kod mene oko bazne stanice ekipa tele2 ima umjerenost

 

Win32 Možeš

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 15:52 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
win32 kaže...

Sorry ekipa što imam toliko pitanja, ali zna li netko to vezano uz uređaje tj. mogu li SIM koji sam uzeo za smartphone u opciji tarifa bez uređaja, samo staviti u router koji nisam kupio od njih.

Router je ZTE mf286 i samo bi SIM koji su mi jučer dali za smartphone (ona opcija za 169kn mjesečno) stavio u taj router. 

Hoće li to raditi ili moram od njih uzeti neki drugi SIM ili tražiti neke druge postavke?

Ne veže mi se ugovorom pa bi radije sam kupio router i nastavio plaćati tih 169kn svaki mjesec i samo bi stavio u njega  SIM koji sam dobio za smartphone.

kad sam ja uzimal, bila je opcija samo broj bez modema, ali trebas POSEBNI broj za data liniju, mislim da ti broj koji je za glasovne usluge i podatkovne usluge (smartfon) nece radit u ruteru, al provjeri jos sa sluzbom za korisnike

 

evo ja vec 3 mjeseca imam t2 pokucni jer sam u smjestaju na moru (otok) di nemoze doc zica/optika, a wifi je zagusen

uzo sam modem zs 850kn jer sam se previse puta opeko sa operaterima i pretplatama,a sim kartica je na pretplatu bez ugovora

brzine idu do 25Mbit/s, a u planu mi je uzet i vanjsku antenu

LTE WMMG 7-27: LTE external antenna at reichelt elektronik

DELOCK 12430: LTE WIFI dual-band aerial SMA at reichelt elektronik

wifi je off, zicom sam ustekan u laptop, mob samo za pozive("cigla")

prije sam imal 3g stik vip na bonove i placal 70kn gigu, po su posle digli na 2(2015) i sad na 3 gige(2016)

nisam htio uzet novi 4g stik i ostat na vipu jer je i oko mene slucaj zagusenja po ljeti (turisti u romingu)

sad ljepo mogu radit sta ocu po netu

da ne pricam da mi na w10 mogu sva tri interneta biti upaljena u isto vreme ak je nekaj kriticno da bude onlajn (gejming )

ono kaj sam nekad skidal cijeluu noc se sad skine za 10-15 min, uodate igara po 2-3 gige je jako brzo skinut, a nekad sam to mogo skidat 3 dana preko wifija (dugo je max bio 230kb/s , da dobro ste procitali, kilo bita, ne kilo bajta ) ili sam moral u birc sa brzim netom popit nekoliko kava/piva/necega i opet odu pare

 

ovak, 170 kn mjesecno i peglaj kolko oces

da ne velim da mogu prekinut pretplatu kad ocu jer nema ugovora, a modem je OTKLJUCAN za sve mreze ak se odlucim mjenjat operatera

lavic2006 kaže...

Ma kakav ruter i kod mene ista stvar kao i kod njega a još 17 mjeseci ugovora i normalno da se osječam prevareno.

 mene je zivot naucio iskljucivo kod operatera da je najjeftinija opcija sve za kesh bez ikakvih ugovora i trajanja obaveze, to te na kraju ispadne vrlo skupo i u parama i u zivcima

svi su mi rekli da sam glup pljunut 850kn za ruter ak se moze dobit za 350 kroz dvije godine

ali kad se racuna 2god x 12mj x 170 kn dodje daleko vise od 850 sa prstom na "prekidam pretplatu" gumbu ak se samo dignem na ljevu nogu, pa mogu mjenjat mrezu il opet uzet novi sim bez ugovora i sve radi

i jos je ruter pod garancijom i jeftiniji je nego u "slobodnoj" prodaji po vani

sve je ljepo pisalo u jednom od proslih BUG-ova

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moj slučaj.
Do sada sam bio, i još uvijek jesam i bit ću, korisnik MaxTVa i interneta od Tcoma...4gb...više ne mogu zbog tehničkih (ne)uvjeta i to sam se sa njima malo natezao koji put zbog lošeg ormariča, neodogovarajučleg rutera.Simulirao nove instalacije u kući i od ormarića  do kuće (otvorio (pala vrata još i prije) ormarić i spojio sa parice novi kabel) :D ... 

Uglavnom..ono što mi daje HT radi stabilno...prosjek 4.5 mbps...a kao do 4 je..ali su mi malo tvikali propusnost. I to je to...za 100 godina možda bude optika jer živim u privatnoj kući...

Sad se počele nakačivat my wife, dvije cure od 14-16g i mali od 6...jebemu sve umrlo...

Potrošnja mi je na Tcomu od 300-380GB ... i namjeravam da ostane ista...pa su sve opcije osim flata ispale iz igre.Pa makar i na uštrb brzine.

Mogao je biti VIP al je signal kod mene katasrofa (do prije 4 dana bio sam njihov pretplatnik) a Tele 2...e sad..oko mene su dvije stanice...svaka sa jedne strane kuće...kuća je u nizu pa nemam bočno :D .. 

Trenutno sam okrenuo ruter prema "brdu"-Pula, Vidikovac a prema Verudi Porat mi daje 10% slabiji signal.Nisam baš previše lutao po kući (3 kata).

Trenutno imam:

 4G -90dBm brzina okd 16-23 mbps- tu bi mogao dosta pojačati signal.

3G je nešto bolji, što je i za očekivati samo pri anteni u ruteru -70dBm brzine 18-21 mbps...što je za HSPA+ odlično.

 

U planu je nabavka, izgradnja, kupnja :D 4G antene...MIMO tipa, naravno dvije jer je cilj pojačat LTE signal.

Za početak omni na vrhu kuće ili tavanu pa čemo vidjet...

 

Uglavnom i sa ovime sam zadovoljan...6x brže...samo za mene i ženin Kodi, djeca nek se bakčaju sa Tcomom....180 kn/mj ču nekako ušparat (npr. na ljeto ukinut jedan od mobitela i to baš vidi vraga od Tmobilea) :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...
win32 kaže...

Sorry ekipa što imam toliko pitanja, ali zna li netko to vezano uz uređaje tj. mogu li SIM koji sam uzeo za smartphone u opciji tarifa bez uređaja, samo staviti u router koji nisam kupio od njih.

Router je ZTE mf286 i samo bi SIM koji su mi jučer dali za smartphone (ona opcija za 169kn mjesečno) stavio u taj router. 

Hoće li to raditi ili moram od njih uzeti neki drugi SIM ili tražiti neke druge postavke?

Ne veže mi se ugovorom pa bi radije sam kupio router i nastavio plaćati tih 169kn svaki mjesec i samo bi stavio u njega  SIM koji sam dobio za smartphone.

kad sam ja uzimal, bila je opcija samo broj bez modema, ali trebas POSEBNI broj za data liniju, mislim da ti broj koji je za glasovne usluge i podatkovne usluge (smartfon) nece radit u ruteru, al provjeri jos sa sluzbom za korisnike

 Možda sam krivo objasnio tj. ja sam uzeo data SIM u Tele2 te ga koristim u smartphone-u pošto imam dual SIM uređaj (Huawei Mate9).

Uzeo sam onu opciju za 169 kn mjesečno i sada smartphone koristim kao hot spot. 

Ne da mi se koristi tako smartphone pa me zanima moram li uzimati neku drugu SIM karticu ili mogu ostaviti ovu SIM koju sam od njih dobio (data SIM kartica, za pozive koristim drugu karticu koja nema veze s ovom pošto s ovom ne rade klasični pozivi). 

Kupio bi sam router pa je li ok taj ZTE mf286 ili da kupim neki drugi?

Ne bi kupovao od Tele2 pošto mi je dostupan novi ZTE mf286 za malo novca ili kupim neki bolji ako ovaj nije ok?

Nikako ne uzimam pretplatu pa me zato i zanima mogu li kupiti sam router, moram li ga baš kupiti od njih te je li dovoljna ova data SIM kartica koju su mi dali i koju sada koristim za hot spot?

 

P. S. 

 

U slučaju da netko ima ZTE MF286, Huawei E5186s-22a ili neki drugi CAT 6 router i ako mu je višak, neka samo javi cijenu na PM (ne zanimaju me CAT 4 routeri). 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 18:56 (win32).
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ED63 kaže...

 mene je zivot naucio iskljucivo kod operatera da je najjeftinija opcija sve za kesh bez ikakvih ugovora i trajanja obaveze, to te na kraju ispadne vrlo skupo i u parama i u zivcima

Tako je. Bravo. Lijepo je pročitati da netko razmišlja na taj način.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ridealong kaže...
ED63 kaže...

 mene je zivot naucio iskljucivo kod operatera da je najjeftinija opcija sve za kesh bez ikakvih ugovora i trajanja obaveze, to te na kraju ispadne vrlo skupo i u parama i u zivcima

Tako je. Bravo. Lijepo je pročitati da netko razmišlja na taj način.

Mene je zivot naucio da vise nita auto necu parkirati pred T-comom,a kamoli ista vise potpisati sa njima.

Iako sam 15 godina koristio njihove usluge-SVAKI puta su me prevarili i SVAKI puta mi je bio problem kada hocu prekinuti ista sa njima.

Cekam kao ozeblo sunce 2 mjesec ove godine,jer mi istice ugovor za ovu šugavu,protuustavnu,prevaransku T-scum tarifu Maxnet mini i da pređem na Tele 2 pokucni!

Valjda cu tada dobiti flat internet pristojne brzine da tu i tamo bez buffanja mogu pogledati film u SD kvaliteti!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ček jel se može uzeti neki 4g ruter a da nije od tele2? realno preskup je i nema nikakve antene koliko vidim a  vidio sam da ima 4g rutera po 300-400 kuna sa dvije antenice pa dal se može unutra ubacit kartica samo u taj ruter da ne dajem bezveze 800 kuna na njihov ruter?

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Moze np! I ja sam promijenio router! Bitna je sim kartica! Barem za sada! :)
Odmori se u Istini! :))
11 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo pitanje za znalce;

Dvojba je između ova dva 4G routera;

1. Asus 4G-AC55U

2. Asus 4G-AC 68U

 

Prvi router je 1.878 Kn i on je Cat 4

https://www.mall.hr/routeri/asus-bezicni-router-4g-ac55u-bezicni-router-802-11a-g-b-n-ac-1167mbps?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

a drugi router je 1.019 Kn i Cat 6

https://edigital.hr/dual-band-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p263207?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Router bi bio na moru i služio ili sa Tele2 pokućni ili sa VIP HomeBox, zavisi što ćer mi se u testiranju pokazati bolje.

 

MOLIM ONE KOJI ZNAJU- Zašto je 1. router skuplji gotovo dvostruko u odnosu na 2. router?

Da li je to zbog toga što je 1. router stariji, ili zato što je bolji??

Molim pojašnjenje i mišljena!!
Hvala,

Jasmin

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
IstraTourism kaže...

U planu je nabavka, izgradnja, kupnja :D 4G antene...MIMO tipa, naravno dvije jer je cilj pojačat LTE signal.

Za početak omni na vrhu kuće ili tavanu pa čemo vidjet...

 

 probaj ne omni. ako imaš vidljivost, kupi direktnu, yagi, panel, sektor, bilo što osim omni. omni je jedino zanimljiva ako radiš hotspot, AP točku ili nešto slično, iako mislim da na 1800 mhz se nitko na to neće nikad spojit... :D iako bi se moglo desit da neki susjed koristi 1800mhz operatera pa mu mobitel nikako neće spojit na mrežu dok se ne makne od tvoje kuće. :D

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 mislim da ime ne odgovara slici. 4g verzija ima 4 antene, ova ima 3 i to je bez 4g modema. tj vjerovatno ima opciju uštekat 4g modem u usb slot pa dobije i 4g mogućnost. nešto kao što ja koristim npr.

14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

može neki program s kojim mopgu izmjeriti koliko imam dB na 4G, za RSRP  i RSRQ

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ima apk za Huawei Router ( T2 ).

Stats for Huawei LTE Routers! :)
Odmori se u Istini! :))
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koji je po vama bolji router tj. ZTE MF286 ili Huawei E5186s-22a?

Kupujem u slobodnoj prodaji pa gledam koji je bolji. 

 

ZTE ne izgleda loše pa u slučaju da je bolji od Huawei-a i ako ga ne budem našao nešto povoljnije u slobodnoj prodaji, kupiti ću ga kao slobodni uređaj u Tele2 (mislim da je kod njih cijena oko 899 kn u web shopu).

 

Ne znam da se isplati kupovati CAT4 routere pošto su nam dostupni CAT6 uređaji (bar teoretski moraju biti bolji pa se nije loše osigurati za budućnost). 

 

Trenutno dok ne kupim router i dalje koristim smartphone kao hot spot, brzine su meni ok pošto se spajam preko mobitela tj. evo upravo sada izgleda ovako:

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/3536294988

 

S obzirom da se spajam preko mobitela i da sam do prije par dana davao cca 360kn za t-com i maksimalnu brzinu na FTP-u od cca 8 Mbps, ja sam prezadovoljan. 

 

Sada samo moram kupiti router (odmah kada vidim koji je bolji CAT6 tj. ZTE MF286 ili Huawei E5186s-22a) i svakako bi uzeo i vanjsku antenu (za svaki slučaj). 

 

Nisam još gledao koje antene su ok i koja im je cijena pa ako netko ima neku preporuku samo neka napiše (nije mi problem sam nešto napraviti, samo da bude što bolje). 

 

P. S. 

 

Što se tiče Extreme Digitala, izbjegavajte ih u širokom luku. 

Sve je super kada vam sve radi, ali ako dođe do reklamacije pripremite se na borbu s vjetrenjačama. 

Imao sam raklamaciju kada mi je na jednom Kindle-u počelo probijati svijetlo na određenom dijelu displaya. 

Toliko daleko sam išao da sam im uz Kindle poslao i papir na kojemu sam isprintao sliku Kindle-a i na istoj označio mjesto gdje je greška, no unatoč tome su mi za par tjedana vratili uređaj uz objašnjenje da je njihov servis provjerio Kindle i da je sve ok. 

Završilo je tako da mi je odličan Amazon support sve riješio, objasnili su mi da osim njih ne postoji nikakav servis i da im moj uređaj apsolutno nitko nije slao te su mi poslali novi uređaj i ostavili stari. 

Zvuči lijepo, novi uređaj, ali me to koštalo cca 500kn sa svim dostavama, troškovima i sl. 

Zato bolje dajte koju kn više i izbjegnite eventualne probleme ako dođe do reklamacije. 

 

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 18:44 (win32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Inače ZTE slovi kao firma koja dosta kopira Huawei...ZTE mf286 je bolji...čak i na netu nema reviewa gdje nije uvrštenu najboljih 5-6 4g rutera uopče.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 20:15 (IstraTourism).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice