Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.096.587
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Tionio kaže...

Pozz ekipa, nisam dugo bio u temi pa nisam u toku, od kad tele2 daje ove rutere..i osim sto ima 5ghz wifi, kakve su prednosti nad huaweiem...iskustva?

5 GHz Wi-Fi mu je jedina prednost. 100 Mbps LAN (ako se ne varam) i nema podršku za dyndns.

 tele2 ima u ponudi zte mf286 cat6 router, koji ima gigabitni lan

 

https://www.4gltemall.com/blog/zte-mf286-4g-lte-cat6-wireless-router-review/

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Dakle, koliko sam skužio...

 Nisi dobro skužio.

Ja se ne žalim na usporenje brzine (kad je tele2 ne reže), nego na žaljenje drugih što ja trošim internet kad hoću i koliko hoću i što zbog toga oni nemaju kvalitetnu brzinu.

I ne osječam nikakvu obavezu da se suzdržavam trošenja prometa kojeg uredno plaćam.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...

 Nisi dobro skužio.

Ja se ne žalim na usporenje brzine (kad je tele2 ne reže), nego na žaljenje drugih što ja trošim internet kad hoću i koliko hoću i što zbog toga oni nemaju kvalitetnu brzinu.

I ne osječam nikakvu obavezu da se suzdržavam trošenja prometa kojeg uredno plaćam.

Kako se ne žališ kad se žališ?

passat kaže...

Nije mi u redu sto nakon 1 TB brzinu izmedju izmedju 18-23 smanje na 1/1.

Prakticki ukinu internet u tom razdoblju. Nekih 8/8 bih shvatio, al 1/1 je bezobrazno.

Ako nisi znao, do usporenja može doći i na fiksnom internetu. Kada bude zagušenje mreže, tvoj fiksni operater ima pravo smanjiti tvoju brzinu interneta kako bi zaštitio integritet iste, bez obzira koliko ti potrošio interneta.

 

To što Tele2 smanjuje brzinu nije ništa novo, to rade i fiksni operateri. Ja ih u potpunosti podržavam što to rade jer nije u redu da netko skida cijeli dan neki sadržaj, a da drugi korisnici ne mogu otvoriti ni Google.

 

Ne kažem ja da sad ti ne bi ništa smio skidati, možeš skidati i u redu je skinuti nešto, ali ne sad i dodati 20-ak BD filmova od 20 GB da se skidaju u isto vrijeme.

 

Ako trebaš stabilan internet s velikim brzinama, za tebe nije mobilni internet općenito nego optički internet. Ako ti nije dostupan, onda ostani na bakrenoj paricu kad već nisi u mogućnosti dijeliti internetsku brzinu.

 

I gore si rekao kako se žališ na to što se drugi žale da ti koristiš previše interneta, ljudi se imaju pravo žalit. Zamisli se da imaš fiksni internet od 1 Mb/s maksimalno i sav sretan odeš po pokućni i kad dođeš doma, od 150 Mb/s ti dobiješ 0.5 Mb/s. Što bi ti napravio? Bi li se žalio ili bi nastavio koristiti tih 0.5 Mb/s?

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

1.) Kako se ne žališ kad se žališ?

 

2.) Ako nisi znao, do usporenja može doći i na fiksnom internetu. 3.) Kada bude zagušenje mreže, tvoj fiksni operater ima pravo smanjiti tvoju brzinu interneta kako bi zaštitio integritet iste, bez obzira koliko ti potrošio interneta.

 

4.) To što Tele2 smanjuje brzinu nije ništa novo, to rade i fiksni operateri. Ja ih u potpunosti podržavam što to rade jer nije u redu da netko skida cijeli dan neki sadržaj, a da drugi korisnici ne mogu otvoriti ni Google.

 

5.) Ne kažem ja da sad ti ne bi ništa smio skidati, možeš skidati i u redu je skinuti nešto, ali ne sad i dodati 20-ak BD filmova od 20 GB da se skidaju u isto vrijeme.

 

6.)  Zamisli se da imaš fiksni internet od 1 Mb/s maksimalno i sav sretan odeš po pokućni i kad dođeš doma, od 150 Mb/s ti dobiješ 0.5 Mb/s. Što bi ti napravio? Bi li se žalio ili bi nastavio koristiti tih 0.5 Mb/s?

 1.) Smeta mi što srežu na 1/1 i što drugi zanovijetaju. Ne smeta mi ako zbog drugih imam 30 umjesto 150 Mbita. Čitaj pažljivije.

 2.) Ne znam kako si došao do zaključka da ne znam. Dakle suludo daješ komentar "Ako nisi znao", jer suprotno nitko ovdje u temi nije spominjao.

 3.) To je zapravo tema koju sam želio raspraviti. Zašto operater ima slobodu u kojoj god on mjeri poželi smanjiti brzini radi zagušenja mreže? Zašto smije prodati toliko paketa ako zna da ih ne može ispuniti. Ovdje govorim o realnim brojevima. 20% kapaciteta mreža bi recimo moglo proći, 0.02% i onda odmah restrikcije, ne može. Po kojoj osnovi ti uzimaš da se podrazumijeva da on to može?

 4.) To što nije novo, ne znači da je ispravno. To što ih ti podržavaš isto tako ne znači da je ispravno.

 5.) Gdje je onda granica? 19 BluRay filmova? 18, 17, 10 ? Je li u redu da granica bude (recimo u slučaju tele2) 1 TB odnosno 0.02% ? Poanta je da ta granica treba biti strogo definirana, a ne "Kada operater zaključi da je došlo do zagušenja".

 6.) Pa žalio bih se tele2. Ne mogu nikako pojmit kako možeš okrivljivat druge korisnike što koriste internet koji plaćaju onako kako oni to žele, a ne tele2 što ne ograniči brzinu na realniju i pod tom je reklamira.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 16:51 (passat).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sve bi js vas terrentaše odrezao. Ništa drugo u životu ne radite nego gledate filmove i igrate igrice. Get a job. Get a life.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...

 1.) Smeta mi što srežu na 1/1 i što drugi zanovijetaju. Ne smeta mi ako zbog drugih imam 30 umjesto 150 Mbita. Čitaj pažljivije.

 2.) Ne znam kako si došao do zaključka da ne znam. Dakle suludo daješ komentar "Ako nisi znao", jer suprotno nitko ovdje u temi nije spominjao.

 3.) To je zapravo tema koju sam želio raspraviti. Zašto operater ima slobodu u kojoj god on mjeri poželi smanjiti brzini radi zagušenja mreže? Zašto smije prodati toliko paketa ako zna da ih ne može ispuniti. Ovdje govorim o realnim brojevima. 20% kapaciteta mreža bi recimo moglo proći, 0.02% i onda odmah restrikcije, ne može. Po kojoj osnovi ti uzimaš da se podrazumijeva da on to može?

 4.) To što nije novo, ne znači da je ispravno. To što ih ti podržavaš isto tako ne znači da je ispravno.

 5.) Gdje je onda granica? 19 BluRay filmova? 18, 17, 10 ? Je li u redu da granica bude (recimo u slučaju tele2) 1 TB odnosno 0.02% ? Poanta je da ta granica treba biti strogo definirana, a ne "Kada operater zaključi da je došlo do zagušenja".

 6.) Pa žalio bih se tele2. Ne mogu nikako pojmit kako možeš okrivljivat druge korisnike što koriste internet koji plaćaju onako kako oni to žele, a ne tele2 što ne ograniči brzinu na realniju i pod tom je reklamira.

1.) Prvo te smetalo jedno, pa onda drugo, a sad oboje.

2.) Čekaj malo, tebe onda smeta što spuštaju brzinu na mobilnom internetu, a ne smeta te što je spuštaju na fiksnom internetu koji je uz to stabilniji i ima konstantnu brzinu?

3.) Vjerujem da mreža može podržati toliki broj korisnika, čak su i rekli da će poboljšavati mrežu gdje je veliko opterećenje i male brzine. Ono što mreža "ne podržava" su torrenti koji bez veze preopterete cijelu mrežu jer ljudi ne znaju namjestiti klijente niti znaju na kojem principu radi mobilna mreža. Mobilni internet nije namijenjen za torrentiranje, a ljudi odmah pohrle čim vide 150 Mb/s i flat. Neki čak gledaju i IPTV HD kanale preko pokućnog  .

4.) Je, ispravno je. Mobilna tehnologija ima svoje granice i ne radi na istom principu kao i fiksni internet. Upravo zbog toga nema garantirane minimalne brzine i ima limit u prometu. Da HT ponudi flat mobilni internet do 1 TB, mreža bi kihnula i brzine bi bile toliko male tako da se uopće ne bi moglo surfati. Njihova mreža trenutno leti i ima velike brzine, te je to lako postići s tarifama koje uključuju 5 GB po maksimalnoj brzini.

5.) Pa ta granica i je strogo definirana, imaš 1 TB iliti 1024 GB na raspolaganju. Nakon toga 1 Mb/s u intervalu od 18-22h. Osim toga, torrentiranje je zabranjeno prema njihovim uvjetima korištenja, ali oni ne kažnjavaju korisnike za skidanje istih.

6.) U Tele2 su očito bili dobre volje kad su odlučili pustiti maksimum maksimuma. Da sam ja na njihovom mjestu, ja bi ponudio brzinu 20/10, te brzine postepeno podizao kako bi se nadograđivala mreža. Uz to još bi i zabranio torrente ili ih na neki način limitirao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 17:30 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MrBlc kaže...

Netočno. Službeni sustav jedinica je SI sustav u kojem je prefiks T = 1000 G, tako da tu nema nikakvog govora o prevari.

 

Binarni prefiks T = 1024 G nije nikakav službeni standard, pa zbog toga ni tužba ne bi prošla. Točnije, bile su tri tužbe i sve tri su riješene nagodbom koja glasi "nismo u krivu, ali ćemo na pakiranje staviti napomenu da je 1 GB = 1000 000 000 B kako bismo izbjegli zabune".

 

Kasnije je standardiziran set prefiksa za binarni sustav ki, Mi, Gi, Ti, Pi... Ako bi netko prodavao disk od 1000 GB i označio ga sa 1 TiB, onda bi to bilo lažno oglašavanje.

 

Srećom, operateri su tu široke ruke, pa, iako oglašavaju sa SI prefiksom, računaju s binarnim.

Svaki dan naučim nešto novo.

 

Hvala na korekciji. 

 

Da rezimiram: Tele2 u tarifi Bezbroj GB nudi 1 TiB prometa. 

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A po cemu je torrentanje, popcorn time ili iptv gore od gledanja videa na yt, uploadanja neceg na yt ili skidanja igrice sa steama?
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
A po cemu je torrentanje, popcorn time ili iptv gore od gledanja videa na yt, uploadanja neceg na yt ili skidanja igrice sa steama?

Broju konekcija ako ne znaš podesiti torrent klijent (a 90% ljudi ne zna, sorry). Plus što se uz torrent protokol automatski (i bezrazložno) asocira piratiziranje.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Razlika je u tome što YouTube radi dobru kompresiju videozapisa pa nisu veliki i video je HLS stream što znači da se skida dio po dio, a ne cijeli video od jednom.

 

Što se Steama tiče, igru skineš jednom, torrent (90% ljudi) skida stalno i kad preuzimanje završi, nastavlja se seedati. Osim toga, razlikuje se po broju konekcija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 22:04 (Marko :D).
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

jel mozete malo to pojasnit o broju konekcija, i kako pravilno podesit torrent klijent

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nije istina da je terabajt. Moze biti i vise terabajta samo sto ti je nakon prvog ogranicena brzina od 18-23. To je za bisere koji nemaju drugog posla u zivotu nego skidat internet doma.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakva bi bila razlika uzeti neki stariji mobitel po kuci koji podrzava 4G i wifi hotspotat pokucni cijele dane naspram kupnje njihovog rutera od 1000kn?

Burek s mesom
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ruter bolje podnosi veći promet i vise konektiranih uredjaja istovremeno.

Hotspot na mobitelu nije zamisljen kao rjesenje za 365 dana 24 satnog rezima, ovisno o mobu bi se mogao i jako pregrijavati, vjerojatno bi brzo krepal tada, wifi modul i antena u mobitelima nisu bas neke snage i dometa, ruter se da puno detaljnije podesiti i kontrolirati....
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Za yt necu velicinu komentirat iako mi se cini da dosta trosi. Kakve veze ima jel se skida dio po dio ili 10 dijelova odjednom ako se skida s istim brojem konekcija?

I seed, u cemu je problem? Dosta ljudi ima to ograniceno na 100kb/s, a i meni nikad nije na tele2 bila mala upload brzina. Koliko je po tebi max broj konekcija onda? Jel zbog prevelikog broja konekcija ljudima puca veza na njihovim ruterima?
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ima veze jer neki ljudi ne gledaju video u cijelosti nego dio po dio, pa umjesto da se skine cijeli video od 100 MB, skine se samo taj dio koji je korisnik želio vidjeti. Dio YT videa iznosi od nekoliko KB do 5 MB. Pošto je nekoliko KB malo, taj dio se neće stići skidati maksimalnom brzinom koju dobivaš jer brzina postepeno raste ovisno o veličini datoteke.

 

U krivu si. Torrent klijenti po zadanim postavkama imaju sve postavljeno na neograničeno. Većina ljudi ne zna kako pravilo podesiti torrent klijent, pa postavke ostave kako jesu. I upload je "teži" od downloada - ako nešto uploadaš malo većom brzinom, prilikom surfanja internetom ćeš osjetiti kako se stranice sporije otvaraju.

 

Eh sad, koliki bi broj maksimalnih konekcija trebao biti na pokućnom internetu, ne znam budući da ga ne koristim. Da, točno tako, veza puca kada ima previše otvorenih konekcija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 11:04 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Jel zbog prevelikog broja konekcija ljudima puca veza na njihovim ruterima?

Moguće je jer router ne može podnijeti preveliki broj konekcija i jednostavno odustane od svega.

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moram se malo i ja uključiti u raspravu.

Neshvaćam Vas određenu skupinu koja brani (i to doslovno) Tele2 što ti brzina padne na 2Mbit/s i gle to je ok jer je bazna stanica preopterećena - TO NIJE U REDU I TO JE SVIJESNO ZAKIDANJE KORISNIKA. 

Ne možeš ti meni prodavati uslugu u kojoj nema minimalne brzine, znam to kod nas još nije zakonski određeno za mobilne mreže (namjerno u korist teleoperatera) samo da to ide njima u korist, dok kod fiksnih fino piše minimalna brzina i doviđenja. Ako mi ne možeš reći koliko će mi biti minimalna brzima onda mi ne možeš naplaćivati više od od npr. fiksne 20 Mbit/s koja mi je stalna i stabilna brzina, a ovdje imam sada 100Mbit/s, a za 5 sekundi 1 Mbit/s. Po meni također ako ne možeš garantirat minimalnu brzinu od barem 10 Mbit/s onda nisi uopće spreman da ponudiš tu uslugu komercijalno i dok ne unaprijediš infrastrukturu nemožeš to ni nuditi u prodaju.

Nadalje zar vi iskreno mislite da oni koji imaju slabi fiksni internet prelaze na ovaj mobilni radi gledanja Youtube filmića i takvih gluposti, pa normalno da ne i da prelaze isključivo radi skidanja torrenata, jer za ovo drugo su mogli komotno ostati i na fiksnoj od 5 Mbit/s jer im za to ne treba 50Mit/s - vjerujte.

Sve u svemu Tele2 je ovo jako loše odigrao prema korisnicima (koji su uzeli preplatu) gdje će većinu koji su uzeli ovu uslugu radi torrenata doslovno debelo "popušiti" i bilo bi im bolje da su ostali na svojim fiksnim operaterima. Nitko nije vjerovao da će se bazne stanice tako brzo zapuniti i da će brzine pasti na smiješne vrijednosti.

Inače nisam uzeo Tele2 uslugu, da ne bi bilo da sam nezadovoljni korisnik (znam podosta koji jesu i kunu dan kada su to uzeli), ali sam se nećkao i vidio sam kuda će to otići i jednostavno sam od toga odustao - i pametno da jesam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MasterOfDisaster kaže...

 

Neshvaćam Vas određenu skupinu koja brani (i to doslovno) Tele2 što ti brzina padne na 2Mbit/s i gle to je ok jer je bazna stanica preopterećena - TO NIJE U REDU I TO JE SVIJESNO ZAKIDANJE KORISNIKA. 

 ne nego je to takva tehnologija, čim se prije ljudi pomire s time bit će bolje.

 

čisto usporedbe radi. zamislite da imate doma 20 mbita bakar, i ruter to lijepo preko wirelessa šalje po kući. i sad se nađe netko pametan u kući i stane skidat paket od 300 giga sa torrenta i još ne isključi max konekcije nego ih pusti 100 -200 (što više to bolje). latencija ode na 3000 - 4000. ama baš ništa od interneta doma vam više neće radit. i šta ćeš napravit otići ćeš do te određene osobe u kući i opalit mu šamar i reć odj...

 

i sad zamisli kako se tele2 bespomoćno osjeća kad to netko radi na određenom odašiljaču, i hebe sve ostale, a oni mu nemogu ništa jer čovjek PLAĆA uslugu kao i svi ostali.

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

 

Neshvaćam Vas određenu skupinu koja brani (i to doslovno) Tele2 što ti brzina padne na 2Mbit/s i gle to je ok jer je bazna stanica preopterećena - TO NIJE U REDU I TO JE SVIJESNO ZAKIDANJE KORISNIKA. 

 ne nego je to takva tehnologija, čim se prije ljudi pomire s time bit će bolje.

 

čisto usporedbe radi. zamislite da imate doma 20 mbita bakar, i ruter to lijepo preko wirelessa šalje po kući. i sad se nađe netko pametan u kući i stane skidat paket od 300 giga sa torrenta i još ne isključi max konekcije nego ih pusti 100 -200 (što više to bolje). latencija ode na 3000 - 4000. ama baš ništa od interneta doma vam više neće radit. i šta ćeš napravit otići ćeš do te određene osobe u kući i opalit mu šamar i reć odj...

 

i sad zamisli kako se tele2 bespomoćno osjeća kad to netko radi na određenom odašiljaču, i hebe sve ostale, a oni mu nemogu ništa jer čovjek PLAĆA uslugu kao i svi ostali.

Samo malo, zar ti hoćeš reći da Tele2 toga nije bio svjestan i da nije bio svjestan da će 90% tih korisnika uzeti taj mobilni net isključivo za torrente. Budimo realni i nemojmo se zavaravati sve su oni to znali i sada beru pinkicu i boli njih mauna jel ti imaš 100Mbit/s ili 1Mbit/s, možeš se žaliti upravi za vodovod, a njih boli briga za nas korisnike i koliko nam je brzi net jer da ih je bilo briga ne bi tu uslugu ni puštali u promet jer je nemoguća i neostvariva jer očito današnja tehnologija to ne dopušta.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Moj savjet ti je da malo proučiš na koji način funkcionira mobilni internet, pa bi onda trebao shvatiti zašto većina brani Tele2. Stvar je u tome da se ta brzina od 150 Mb/s dijeli na sve korisnike koji su spojeni na baznu stanicu i ako netko povuče previše interneta (koristi torrent, gleda HD stream, YouTube i sl. u isto vrijeme), drugi korisnici će ispaštati. Tako je napravljena mobilna mreža i tu se ništa ne može napraviti, jedino da se izgrade dodatne bazne stanice koje bi mogle to opterećenje malo smanjiti.

 

Mobilni internet ne funkcionira isto kao i fiksni internet. Razlika je kao Wi-Fi i kabel, možda i veća. Fiksni internet ti možeš koristiti koliko hoćeš, platiš 100 Mb/s i dobiš toliko. Tvoje korištenje internet veze neće utjecati na tvog susjeda ili ikog drugog, osim ako u pitanju nije jako veliko zagušenje koje se događa jako, jako rijetko (ne znam jel to ikad uopće bilo u RH), ali tada tvoj ISP spusti brzinu interneta i riješava problem.

 

Sad kad si skužio da se brzina dijeli na sve korisnike, kako bi ti odredio minimalnu brzinu? Imaj na umu da je pokućni prijenosan, te ga možeš koristiti bilo gdje u RH. Na baznu stanicu se može priključitit svatko i iskoristiti sve raspoložive resurse. Ako pak misliš na to da je Tele2 treba ograničiti brzine korisnicima, recimo 20/10 i sl., u potuponosti se slažem s tim. Oni su valjda bili dobre volje kada su pustili maksimum maksimuma, ili su pak htjeli vidjeti gdje je mreža još loša pa da je znaju poboljšati.

 

Naravno da ne, većina će konstantno skidati torrent, ali da su pročitali uvjete korištenja skužili bi da je torrent zabranjen. Zašto Tele2 ne kažnjava korisnike koji ne poštuju uvjete korištenja, ne znam, to pitajte njih. (točka 18. u Uvjeti korištenja Tele2 pretplatničkih tarifa Internet DESET GB, PEDESET GB, STO GB i BEZBROJ GB).

 

Ako netko ima malu brzinu na 4G, uvijek može aktivirati 3G mrežu koja bi trebala imati nešto veću brzinu (teoretski ide 42 Mb/s). Osim toga, tu je i proba par dana da vidiš brzinu i uvijek možeš uzeti uslugu bez ugovorne obveze.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 13:56 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...

Moj savjet ti je da malo proučiš na koji način funkcionira mobilni internet, pa bi onda trebao shvatiti zašto većina brani Tele2. Stvar je u tome da se ta brzina od 150 Mb/s dijeli na sve korisnike koji su spojeni na baznu stanicu i ako netko povuče previše interneta (koristi torrent, gleda HD stream, YouTube i sl. u isto vrijeme), drugi korisnici će ispaštati. Tako je napravljena mobilna mreža i tu se ništa ne može napraviti, jedino da se izgrade dodatne bazne stanice koje bi mogle to opterećenje malo smanjiti.

 

Pa samo malo ako se brzima od 150 Mbit/s koliko jedna bazna stanica može podnijeti (što mi zvuči izuzetno smiješno mala količina podataka po jednoj baznoj stanici) djeli na korisnike - što znači ako se spoji 150 korisnika na jednu baznu stanicu zapravo će svako moći povući max 1 Mbit/s (pa to je lakrdija). Na mojoj lokaciji ima 2 odašiljača (sad ne znam koliko baznih stanica stane na jedan odašiljač) od Tele 2, a 15.000 ljudi, ajmo reći da 5.000 ljudi koristi Tele2 šta dobijemo od brzine - 0 bodova.

A ova fora ako netko povuče HD stream, YouTube - pa normalno da ćeš vući HD kvalitetu ako imaš flat internet, pa kako bi treba ga koristiti - 480p - uopće te ne razumjem - znači uzmem mobilni flat internet koji fino plaćam (169 kn nije malo) i onda ne bi trebao skidati torrente, ne bi trebao gledati HD stream-ove, HD YouTube videa - pa najbolje da uopće ne koristim net nego da im samo dam pare svaki mjesec i šutim.

Sorry, ali stvarno te ne kužim.

 

EDIT: Točka 18. Uvijeta korištenja usluge kaže da ova usluga nije namjenjena za P2P, a ne da je zabranjeno koristiti za P2P - to je poveća razlika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 14:09 (MasterOfDisaster).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

@MasterOfDisaster Tako nekako, mobilni internet s razlogom nije namjenjen da bude flat. Ali low budget operater poput tele2 si očito može dopustiti tako nisku razinu kvalitete usluge i zagušenje, pa navedeno očito drži u ponudi.

 

Tele2 naplačuje internet promet, ne i pristupnu brzinu. Slično kao i kod javnog prijevoza, platiš mjesečni pokaz, ali firma ne garantira kolika će gužva biti u kojem busu u kojem trenutku. Možda ćeš se vozit sam, a možda nećeš stati u vozilo. I nema povratka para.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 15:15 (wAlpha).
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mozete vi govoriti kaj ocete o brzini, ali hrpa ljudi bi radije da nekad ima 100mbit, nekad 5mbit nego bio na tcom fiksnom sa 4mbita... I onda ovaj od tcoma ne radi. Na poslu imam vipov fiksni, max 4mbita brzina, a 100m od centra grada, tele2 mi na mobu vuce 50-90mbit u radnom vremenu, nije mi se spustalo ispod 50. I stalno radi, nije mi radilo 2 puta kad je u malo siroj okolici nestalo struje, nije bilo nikakvog signala nekih 5 minuta, 4g se vratio a struje i dalje nije bilo. Samim tim ni poziva sa fiksnog jer je spojen preko rutera.

S obzirom na nacin na koji se dijeli brzina medu korisnicima mobilnog interneta, nebi pomoglo ni da je brzina terabit po baznoj stanici, dode 500 ljudi i imas 2mbit brzinu. Znaci tele2 ni bilo koji operater ne mogu nikako garantirati minimalnu brzinu upravo zbog nacina na koji se brzina dijeli. I da ogranice na 5mbit maksimalnu brzinu, dode 30 ljudi i opterete baznu stanicu...
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Gle možda je brzina ok u većim gradovima gdje ima dosta baznih stanica, ali u manjim sredinama gdje je i problem fiksni internet ima malo odašiljača koji ne mogu zadovoljiti brzinom interneta baš zbog puno korisnika koji troše max internet koji im je i reklamiran, a onda u Uvjetima korištenja im govore da taj isti internet ne koriste za ništa ozbiljnije (HD streaming, HD YouTube, P2P) jer će to opteretiti mrežu - očito možeš malo surfati i poslati mail, ostalo no no.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Potpuno krivo. U manjim sredinama ima manje korisnika i tamo lakse ulovis vecu brzinu interneta, pod uvjetom da je ista jacina signala. Na selu selu sam u 90% mjerenja brzina imal slicne rezultate, +-10 mbit, kaj na 70mbit nije velika razlika, u gradu puno vise varira. Probaj otic na neki malo veci dogadaj, npr utakmicu neku u arenu ili na maksimir, signal -60dbm koji tesko da ces negdje na selu ulovit, a brzina 1mbit(ako i tolko).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
Potpuno krivo. U manjim sredinama ima manje korisnika i tamo lakse ulovis vecu brzinu interneta, pod uvjetom da je ista jacina signala. Na selu selu sam u 90% mjerenja brzina imal slicne rezultate, +-10 mbit, kaj na 70mbit nije velika razlika, u gradu puno vise varira. Probaj otic na neki malo veci dogadaj, npr utakmicu neku u arenu ili na maksimir, signal -60dbm koji tesko da ces negdje na selu ulovit, a brzina 1mbit(ako i tolko).

Pod manjim sredinama (iz koje sam i sam) mislio sam na manje gradove (10.000 - 20.000 stanovnika) gdje nema puno baznih stanica, ali ima dovoljno ljudi da promet zaguše u trenutku, upravo zbog slabog broja baznih stanica naspram broja korisnika - i to je činjenica. Dobro prolaze jedino oni u ruralnim mjestima gdje odašiljač bez problema pokriva sve korisnike jer ih ima malo na takvom području i ti korisnici su i najviše dobili, a njima je i najviše bilo potrebno.

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Mene ovaj Tele 2 pokućni ćudi u dobrome smislu!

 

Mjerio sam maloprije brzinu sa 3 različita testera 3-5 MB/sec...

Mali se mobitelom prikacio na net,zena preko android boxa gleda online film u HD formatu,ja igram online igru bez ikakvih problema ping max 20...eh da ujedno i aktivno seedam 10-tak torrenata ogranicene brzine uploada?

Maxnet mini 4G net od T-scuma,stalno je drzao 7 MB/sec-online igre mi pingaju preko 500 ako slucajno zena ode mobitelom na FB.

Online gledanje preko android boxa uopce nije bilo moguce od silnoga buffanja!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
passat kaže...
BMT kaže...

 Kad bi se držali članka 18. možda i ne bi ograničavali brzinu, ali za razliku od drugih operatera koji za to i nemaju neko opravdanje (svi imaju klauzulu o ograničenju brzine), oni imaju valjan razlog za to.

 

Imam li ja za svojih 169 kn jednako pravo na brzi internet kao i torentaši? Imam. Imam li ja sporiji internet jer netko skida i aploada velike količine podataka? Imam. Mislim da je tu stvar jasna.

 Krivnju prebacuješ na pogrešnu osobu.

Kako ja ili bilo koji drugi korisnik možemo biti krivi što ti tele2, u slučaju da ja u nekom razdoblju povučem tih 150Mbps, ne može isporučiti ni približnu brzinu koju bi inače imao da ja ne koristim taj internet u isto vrijeme?

Kako se možeš pozivati na "pravo" kojim me prisiljavaš da ne trošim bandwidth onako kako ja hoću (jer inace želiš da mi se nametnu restrikcije), a platio sam ga kao i ti.

 

Tele2 bi i ovce i novce. On bi reklamirao i puštao 150 brzinu kad je to u mogućnosti, al čim netko pređe 0.02% ukupnog dostupnog mjesečnog prometa, onda idu rezati brzine na 1/1 Mbit.

+ u tim njihovim člancima zadržavaju pravo kontrolirati brzine kad god i kako god to žele, bez obzira na potrošen promet. Govore da to rade samo na 1TB jer bi se u protivnom ljudi pobunili da im srežu karikiram sa 70 na 35 jer eto: "očuvanje integriteta mreže" (a to i rade).

Pa nek onda daju fiksno 20/20, i to stave u reklami, a onda nek povečavaju brzinu ako nema aktivnih korisnika.

Nemoj ti meni prodavati muda pod bubrege.

 

I ti i ja imamo pravo koristiti bandwith kako i koliko hoćemo pod uvjetom da se držimo svih pravila i obaveza.

Ja, naravno, nemam pravo tebe sprečavati da radiš što hoćeš i kad hoćeš da je u skladu s onim što si potpisao, ali imam itekako pravo da se žalim da te se sprečava da koristiš bandwith za ono za što si potpisao da ga nećeš koristiti.

Jesi li ili nisi potpisao da nećeš koristiti torente? Potpisao si.
Koristiš li torente? Pretpostavljam da da jer si sam priznao.
E pa, baja, tu je sve jasno.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Kaj baš u ugovoru ima striktna klauzula za torente ?

Kaj sa onime ko nije potpisao nikaj ( npr bonaši prikačeni na istu baznu ) ?

😊
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice