Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.510.786
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
gelon kaže...

Jesi zadovoljan s chromecastom općenito i za stremio?

Vidim da su slične cijene on i Mecool tak da mi svejedno većinom, a za tv većinom su slični tako da bi sve trebalo raditi jednako.

evo imas tu u temi moj osvrt kad sam ga kupio:

 

https://forum.bug.hr/forum/post/televizijski-signal-dvb-tcs-iptv-hd-3d/android-tv-box-molim-preporuku/6615124.aspx

 

p.s. bogme sam se namučio dad ođem do linka na svoju poruku 🙄

7 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

na wowshop-u MI BOX S 2ND GEN je 50€

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 16:44 (gelon).
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Hvala na info, definitvno pogledam.

Možda znaš jel velika razlika u funkcionalnosti između chromecast-a i firestick-a, tipa štekanje, snaga općenito i to?

Nije bed lova ako je chromecast bolji izbor.

9 mjeseci
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
gelon kaže...

Hvala na info, definitvno pogledam.

Možda znaš jel velika razlika u funkcionalnosti između chromecast-a i firestick-a, tipa štekanje, snaga općenito i to?

Nije bed lova ako je chromecast bolji izbor.

 Za chromecast ne znam, ali imam nekoliko firestickova 4k i 4k max i jedan i drugi rade bez greške već dugo. nema štekanja, 4k max je nešto malo "življi", ali ništa posebno bitno. jedino što mi smeta je prostor na sticku, imaju 8GB, ali je u biti raspoloživo malo preko 5GB pa ako se stavi dosta aplikacija brzo se to ispuca.

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

ma možeš stavit koliko hoćeš aplikacija na fs sve  dok to nije kodi , pogotovo buildovi ... ja ih imam dosta (D+, syncler , hbomax, downloader , eon , nekoliko playera i da ne nabrajam dalje), i opet preko 2GB slobodno. samo s vremena na vrijeme počistim cache i tjt 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Android TV Box, molim preporuku

 MECOOL KM2 PLUS Deluxe u ponudi na mecool stranici 139 dolara sa kodom MECOOLBOX15 izadje 119 dolara koga zanima.

 
1 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Android TV Box, molim preporuku

Ukoliko se odlučite kupiti Amazon Firestick nemojte se iznenaditi kad vidite koliko imate slobodnog mjesta. Da ovo naprave Kinezi bilo bi paljbe, ali kad je u pitanju US firma onda je sve ok.

 

Znači stick se prodaje kao 8GB. Odmah u startu pod storage piše 5.34GB. Znači 2.66GB manje. Ok neka je to OS, sistemske datoteke i ostalo što je bitno.

Međutim kod mene je trenutno ovakvo stanje free storage 2.6GB od 5.34GB. Kad zbrojim sve aplikacije koje sam instalirao dobijem 1.6GB, znači gdje je još 1GB nestao. Čak i kad ubacim potpuno novi stick nedostaje 1GB uz onih 2.66GB, pa je to sve skupa 3.66GB manjka ili skoro 50% deklariranog kapaciteta. 

 

Ukoliko netko ima logično objašnjenje rado ću ga pročitati i naučiti nešto novo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Bok, obzirom da sam trenutno u švabiji, naručio bi jedan od tih FireStickova dok su na akciji.

Amazon Fire TV Stick, Alexa Voice Remote, TV controls and access to hundreds of thousands of films and TV episodes : Amazon.de: Electronics & Photo

 

Sad me buni...gledam malo recenzije, ekipa se žali na to da:

-ima previše oglasa

-ne radi im - bootloop i slično, stigne defektan i ni ne proradi

-nekima treba dodatno napajanje?

 

Pitam se je li možda loša serija stigla...

 

Je li netko naručio nedavno? Jeste zadovoljni? 

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ono sto tebi treba je bitcave airflow 3.3.3 verzija programa za pc.

Upalis qbitorrent sa opcijama skidanja pocetka i kraja filma. Odmah upalis film cim krene download i upasiras titlove. Pokrenes airflow, dodas mu taj film i on ga odmah strima na xiaomi tv/chromecast/bilo sto. Nema potrebe za cekanjem da sve skine, kopiranjem na usb, itd.

Cak i u slucaju da vas prastari chromecast ne podrzava h265 encoder, a film je bas u njemu, airflow ce u letu prekodirati preko procesora kompa u stariji h264 format koji android player vec podrzava. Sve automatski.

Nađi airflow ;)
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Gdje trenutno najpovoljnije nabavit fire stick 4K ima negdje popust?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
CrniPero kaže...

na wowshop-u MI BOX S 2ND GEN je 50€

Pošto taj uređaj podržava dolby Atmos, a posebno DTS, zaobilazi li on televizorovo neimanje podrške za DTS kad spajam tv na soundbar.

 

Znam da bez obzira što soundbar podržava DTS ako ga ne podržava tv nema koristi.

E sad, i taj box mora ići prvo u tv pa iz tv-a opet ide izlaz na soundbar, znači opet ništa od DTS-a

 

Postoji li box koj ima dva HDMI izlaza, tako da jedan roknem direktno u soundbar, a drugi u tv.

Jedan HDMI da mi prenosi video na tv, a ovaj drugi HDMI/ili optički, da prenosi audio DTS. 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
9 mjeseci
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zero Chance kaže...

Bok, obzirom da sam trenutno u švabiji, naručio bi jedan od tih FireStickova dok su na akciji.

Amazon Fire TV Stick, Alexa Voice Remote, TV controls and access to hundreds of thousands of films and TV episodes : Amazon.de: Electronics & Photo

 

Sad me buni...gledam malo recenzije, ekipa se žali na to da:

-ima previše oglasa

-ne radi im - bootloop i slično, stigne defektan i ni ne proradi

-nekima treba dodatno napajanje?

 

Pitam se je li možda loša serija stigla...

 

Je li netko naručio nedavno? Jeste zadovoljni? 

- kakvih oglasa?

- ako dođe defektan onda imaš garanciju, amazon ti besplatno pokupi uređaj i pošalje novi. nema brige.

- svima treba dodatno napajanje, ide preko USB-a, dobije se adapter sa stickom i kabel

 

DISPLAY kaže...

Gdje trenutno najpovoljnije nabavit fire stick 4K ima negdje popust?

 Vjerojatno na Amazonu. Ja sam ih uzimao na amazon.de. To je njihov proizvod tako da uvijek imaju najbolju cijenu kad je nekakva akcija.

5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Razmatram kupnju TV Boxa A95X F4 S905X4 64GB ili A95X F3 Amlogic S905W2. Prvenstveno za Kodi buildove, OTT, IPTV i rijetko Netflix. Xiaomi Mi Box S ima premalo memorije i nema Lan ulaz Molim Vas Vaše preporuke. Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 17:36 (Gecdra).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaporožac kaže...
CrniPero kaže...

na wowshop-u MI BOX S 2ND GEN je 50€

Pošto taj uređaj podržava dolby Atmos, a posebno DTS, zaobilazi li on televizorovo neimanje podrške za DTS kad spajam tv na soundbar.

 

Znam da bez obzira što soundbar podržava DTS ako ga ne podržava tv nema koristi.

E sad, i taj box mora ići prvo u tv pa iz tv-a opet ide izlaz na soundbar, znači opet ništa od DTS-a

 

Postoji li box koj ima dva HDMI izlaza, tako da jedan roknem direktno u soundbar, a drugi u tv.

Jedan HDMI da mi prenosi video na tv, a ovaj drugi HDMI/ili optički, da prenosi audio DTS. 

AFAIK nema..no možda tv podržava pass trough ?
Probaj, za ove novce nemaš šta izgubiti

2 godine
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
CrniPero kaže...
AFAIK nema..no možda tv podržava pass trough ?Probaj, za ove novce nemaš šta izgubiti

Pass trough podržava tv, no kako to funkcionira u ovom slučaju, morat ću provjeriti što ti kažeš.

Pass trough ne funkcionira ako tv ne podržava DTS, pa da se baciš na glavu.

S ovim sistemom ću provjeriti, pa javim...

 

Vidim da to na forumu nitko ne kuži.

 

hvala..

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 12:37 (Zaporožac).
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaporožac kaže...
CrniPero kaže...
AFAIK nema..no možda tv podržava pass trough ?Probaj, za ove novce nemaš šta izgubiti

Pass trough podržava tv, no kako to funkcionira u ovom slučaju, morat ću provjeriti što ti kažeš.

Pass trough ne funkcionira ako tv ne podržava DTS, pa da se baciš na glavu.

S ovim sistemom ću provjeriti, pa javim...

 

Vidim da to na forumu nitko ne kuži.

 

hvala..

 Većina ima TV sa Android/GoogleTV OS-om pa im je ovo redundantna info

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 13:35 (CrniPero).
2 godine
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
CrniPero kaže...
 Većina ima TV sa Android/GoogleTV OS-om pa im je ovo redudantna info

 točno, hvala još jednom

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaporožac kaže...
CrniPero kaže...

na wowshop-u MI BOX S 2ND GEN je 50€

Pošto taj uređaj podržava dolby Atmos, a posebno DTS, zaobilazi li on televizorovo neimanje podrške za DTS kad spajam tv na soundbar.

 

Znam da bez obzira što soundbar podržava DTS ako ga ne podržava tv nema koristi.

E sad, i taj box mora ići prvo u tv pa iz tv-a opet ide izlaz na soundbar, znači opet ništa od DTS-a

 

Postoji li box koj ima dva HDMI izlaza, tako da jedan roknem direktno u soundbar, a drugi u tv.

Jedan HDMI da mi prenosi video na tv, a ovaj drugi HDMI/ili optički, da prenosi audio DTS. 

 zasto ne spojis box direktno u SB ?  tako i ja planiram sa firestickom kad nabavim soundbar iz  sličnih razloga  jer  LGC1 ne podržava i ne propušta DTS . 

5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
error_666 kaže...
Zaporožac kaže...
CrniPero kaže...

na wowshop-u MI BOX S 2ND GEN je 50€

Pošto taj uređaj podržava dolby Atmos, a posebno DTS, zaobilazi li on televizorovo neimanje podrške za DTS kad spajam tv na soundbar.

 

Znam da bez obzira što soundbar podržava DTS ako ga ne podržava tv nema koristi.

E sad, i taj box mora ići prvo u tv pa iz tv-a opet ide izlaz na soundbar, znači opet ništa od DTS-a

 

Postoji li box koj ima dva HDMI izlaza, tako da jedan roknem direktno u soundbar, a drugi u tv.

Jedan HDMI da mi prenosi video na tv, a ovaj drugi HDMI/ili optički, da prenosi audio DTS. 

 zasto ne spojis box direktno u SB ?  tako i ja planiram sa firestickom kad nabavim soundbar iz  sličnih razloga  jer  LGC1 ne podržava i ne propušta DTS

 Jesi siguran?Meni prikaze poruku na tvu zvuk nije podrzan ali uredno svira na z-5500....

Koja je poenta propustanja ako ne propusta ono sto sam ne podrzava.....Upravo C1 je u pitanju...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 14:59 (Posmatrač).
2 godine
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
error_666 kaže...

 zasto ne spojis box direktno u SB ?  tako i ja planiram sa firestickom kad nabavim soundbar iz  sličnih razloga  jer  LGC1 ne podržava i ne propušta DTS . 

 Nemam box, nabavio sam Blu Ray filmova na mediju, svi su samo u DTS. 

Posmatrač kaže...

 Jesi siguran?Meni prikaze poruku na tvu zvuk nije podrzan ali uredno svira na z-5500....

Koja je poenta propustanja ako ne propusta ono sto sam ne podrzava.....Upravo C1 je u pitanju...

 

 Imam Oled LG B2, nema šanse.

Meni "pokaže" da ne podržava audio format i moš se j

 

Mislio sam da postoji trik preko box-a da se to nekako progura, no eto..kupit ću box pa ću vidjeti.

Javim rezultate, jer kontam da puno ljudi na forumu nema iskustva s tim, pogotovo @ihush koji bi mi to već objasnio na A3 formatu.Šalim se, drag mi je čovjek i puno zna, ali kad nešto ne zna, povuče se u mišiju rupu. 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Jesam, siguran sam da ne podržava, izbačena je podrška DTS(x) sa CX serijom i vraćena ove godine. Kod tebe ako i svira to je prebačeno u onaj koji podržava (DD ili DD+ koji imaju licence) ,DTS sigurno nije.
Nema veze što tv ne podržava, poanta je kad ubodes box/stik u uređaj koji podržava ( npr soundbar ili AVR koji podržava te formate) zaobilaziš taj nedostatak i soundbar hendla i procesira audio a tv samo sliku, sto će u mom slučaju rezultirati puno širem izboru formata ( sad je to samo DD i DD+ )
Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
error_666 kaže...
Jesam, siguran sam da ne podržava, izbačena je podrška DTS(x) sa CX serijom i vraćena ove godine. Kod tebe ako i svira to je prebačeno u onaj koji podržava (DD ili DD+ koji imaju licence) ,DTS sigurno nije.
Nema veze što tv ne podržava, poanta je kad ubodes box/stik u uređaj koji podržava ( npr soundbar ili AVR koji podržava te formate) zaobilaziš taj nedostatak i soundbar hendla i procesira audio a tv samo sliku, sto će u mom slučaju rezultirati puno širem izboru formata ( sad je to samo DD i DD+ )

 Možda nisam shvatio.

Imam soundbar samsung 930 C i s prolazom ne pušta DTS.

Ne pretvori ga u format koji podržava, već jednostavno ne pušta zvuk...

 

btw

 

Nisi meni ovo pisao,sad sam skontao.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 15:33 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaporožac kaže...

 Možda nisam shvatio.

Imam soundbar samsung 930 C i s prolazom ne pušta DTS.

Ne pretvori ga u format koji podržava, već jednostavno ne pušta zvuk...

 

btw

 

Nisi meni ovo pisao,sad sam skontao.

 Ja imam q800b to su isti sounbarovi samo ovaj dodje bez zadnjih zvucnika.Kad u njega ustekam firestick i preko drugog hdmi-a spojim soundbar na tv (bravia koja ne podrzava dolby atmos i ostale) u aplikacji na kojoj gledam filmove ukljucim digital passthrough i kad pocme film na soundbaru se pojavi natpis "dolby atmos" vjerujem da bi tako trebalo biti i s dts-om,mislim to i je svrha tog digital passthrough opcije da ti soundbar obraduje ono sto podrzava,a tv ti sliku daje.

Nabavio sam firestick 4k max i stvarno je odlicna pizdarija za 45E na akciji.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zaporožac kaže...
error_666 kaže...
Jesam, siguran sam da ne podržava, izbačena je podrška DTS(x) sa CX serijom i vraćena ove godine. Kod tebe ako i svira to je prebačeno u onaj koji podržava (DD ili DD+ koji imaju licence) ,DTS sigurno nije.
Nema veze što tv ne podržava, poanta je kad ubodes box/stik u uređaj koji podržava ( npr soundbar ili AVR koji podržava te formate) zaobilaziš taj nedostatak i soundbar hendla i procesira audio a tv samo sliku, sto će u mom slučaju rezultirati puno širem izboru formata ( sad je to samo DD i DD+ )

 Možda nisam shvatio.

Imam soundbar samsung 930 C i s prolazom ne pušta DTS.

Ne pretvori ga u format koji podržava, već jednostavno ne pušta zvuk...

 

btw

 

Nisi meni ovo pisao,sad sam skontao.

 sve pet :) 

nista neobično ,ako uz DTS nema drugi zvučni zapis neće pustiti nikakav zvuk iz gore opisanih razloga  ...  ista stvar je i kod mene , al na svu sreću rijetki naslovi imaju samo DTS bez bar AC3 ili nekog sličnog tako da rijetko nema nikakvog zvuka ... btw ,  trenutno imam kkino sa DTS , DD I DD+ i kako sam nabavio C1 koji nema podršku , ostao sam osuđen na DD/DD+ koji su po mom iskustvu dosta inferiorni naspram DTSa i zato i razmatram nabavku soundbara ... kako sam shvatio i upratio jedini način je zaobići kako sam gore opisao ( box/stik i direktno ga ubost u sb ili avr ), a evo i kolega iznad je potvrdio da to šljaka :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 16:35 (error_666).
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
error_666 kaže...
Jesam, siguran sam da ne podržava, izbačena je podrška DTS(x) sa CX serijom i vraćena ove godine. Kod tebe ako i svira to je prebačeno u onaj koji podržava (DD ili DD+ koji imaju licence) ,DTS sigurno nije.
Nema veze što tv ne podržava, poanta je kad ubodes box/stik u uređaj koji podržava ( npr soundbar ili AVR koji podržava te formate) zaobilaziš taj nedostatak i soundbar hendla i procesira audio a tv samo sliku, sto će u mom slučaju rezultirati puno širem izboru formata ( sad je to samo DD i DD+ )

 Ne obracas paznju. Podebljao sam ne propusta. Upravo probah. 

uredno radi na optical out na logitech z-5500 a ne radi na tv zvucnicima. E sad ne znam je li audio stvarno u dts formatu ...Ako nije onda sam u krivu....

 

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ne podržava i ne propušta , to se valjda podrazumijeva jedno s drugim u ovom slučaju, nisam mislio da moram u detalje :) To sto si čuo ,nije tj ne može biti DTS jer ga C1 ne moze prepustiti dalje ma sto imao. Ovo znam jer sam na tom istom kinu dok sam ga koristio na LGUH85 koji ima DTS podršku sve uredno imao, sad nemam iz opisanih razloga ,a i to sve imaš na netu , po forumima i sl.
https://www.reddit.com/r/LGOLED/comments/yo548s/lg_oled_c1_vs_dts/
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
error_666 kaže...
Ne podržava i ne propušta , to se valjda podrazumijeva jedno s drugim u ovom slučaju, nisam mislio da moram u detalje :) To sto si čuo ,nije tj ne može biti DTS jer ga C1 ne moze prepustiti dalje ma sto imao. Ovo znam jer sam na tom istom kinu dok sam ga koristio na LGUH85 koji ima DTS podršku sve uredno imao, sad nemam iz opisanih razloga ,a i to sve imaš na netu , po forumima i sl.
https://www.reddit.com/r/LGOLED/comments/yo548s/lg_oled_c1_vs_dts/

 Onda YT laze ;)

 

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

pa očito da laže .  Ako ne vjeruješ meni i linku sto sam ostavio  , znaš kako ono  kažu,  slika govori hiljadu riječi :) 

Evo pa sam vidi (audio mogućnosti C1 iz testa sa rtings ), npr za ovo sto si spomenuo da si dobio preko optike , ovo  zadnje na  slici....  `optical DTS  NO ` , tako da to nije bio DTS ma sto yt naveo u opisu . 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ekipa.

 

Xiaomi Mi Box S (prva generacija) mi je polako na izdisaju (jbg godine). Pa si gledam uzeti Mi Box S (druge generacije). Ili ako u tom cijenovnom razredu (na Mi Store HR je 66€ ) ima nešto "bolje". I kakav je taj noviji Mi Box S jer se primjeti razlika u odnosu na stariju verziju?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice