Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 497.722
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...
Pa marijane, nisam napisao da će inkasator ući nego sam napisao da će policija utvrditi tko tu živi.

Ja sam radio u policiji koja si nije htjela dozvoliti da nezna tko joj živi na staničnom terenu. Moji šefovi su nagrađivali uspjeh i efikasnost a ne pokušaje i pogreške. Neznam zašto vas inkasatori netraže asistenciju, nama su se uredno obraćali, isto kao i hepovci, komunalci, zg parking i sl....

Po sl dužnosti si dužan utvrđivati počinitelje svih kaznenih djela i prekršaja koji se gone po službenoj dužnosti... I kod mene je bilo kolega koji su i penziju dočekali bez da su ikad dokraja naučili sve kaj bi im pomqgalo u poslu, i koji su bežali na bolovanje pa da šef mora prezadužiti spis koji on nezna riješiti...

 Krađa struje je kazneno djelo i HEP moze zatražiti dopisom provođenje izvida. Krađa vode je kazneno djelo i također vodovod može zatražiti provođenje izvida od policije. Komunalci, zetovci i sl. postupaju na javnim površinama/prostorima i njima se pruža asistencija na javnim mjestima, ali se ne ulazi u dom. I što kad policija utvrdi tko živi u tom stanu? Kako će dokazati da taj isti ima bilo kakav uređaj tipa tv i sl? To je siva zona i HRT se služi onom "ako prođe - prođe", najobičnija baba od 80g može zajebavat inkasatora i ne dat mu da ikada uđe. To da će policija HRT-u utvrđivati tko živi u kojem stanu je glupost. Reci mi jesi li ti ikada konkretno pružao asistenciju HRT-u? Bez ikakve uvrede, raspravljamo.

10 godina
online
Odjava HRT pristojbe!?

 

 

 

Vi, slučjani prolazinici na ovoj temi, nemojte slušati niti se oslanjati na upise ljudi koji jednostavno, bukvalno nemaju pojma o čemu šupi.

Dovesti će te se u veliku zabludu. Jedno je kada vam neko citira zakone kao navijeni, a drugo je praksa o čemu Bunker piše.

 

Danas, podsrestvo Interneta svatko misli da ima legimitet pisati bez odgovornosti o tememam o kojima nema pojma.

Vjerojantno nemaju pametnije posla, pa pišu romane, blog na forumima.

 

Zato i imamo fake njuze, gluposti o štetnosti cijepiva, ravnozemljaška retardiranost i slično tome.

 

Oslanjenje na neke ovdje upise može vas nažalost dovesti do toga da imate vrlo smanjenu kvalitetu života. 

Prekršajna, kaznena prijava, nepotrebno izgubljena energije, živci, vrijeme, novac,...a i bubrezi vam mogu stradati.

 

Neki ljudi su po toj analogoji slušali gluposti o tome da se ne cijepe, pa su nažalost se doveli do situacije da su im ti mrska medicinari jedva spasili život.

 

Nekada smo djecu učili da ne razgovoraju sa nepoznatima na cesti, a danas nepoznati orgijaju svojim filozofijama po Internetu.

Ljudi, oprez.

 

 

BTW, veliko hvala Bunkeru kaj ljudima objašanjava u čemu griješe, te na trudu da ne budu zavedeni sa strane neupućenih.

Veliki lajk za mojeg Bunkera!!

 

 

dzg
Moj PC  
1 10 hvala 3
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Marijane , zaista bi nekakva tema o ovlastima službenih osoba dobro došla jer najveći dio osoba o tome zna samo iz filmova , a po bespućima neta može napisati tko kaj hoće...

Osnovna zadaća policije je zaštita života i imovine, pa zatim pružanje pomoći fizičkim i pravnim osobama u okviru zakonskih nadležnosti, otkrivanje i procesuiranje počinitelja kažnjivih radnji... Jesi zaboravio da je policija tu radi građana a nisu građani tu radi policije ... Ako 99,99% građana poštuje zakone i načine na koje je društvo uređeno, e pa onda nikako prema njima nebi bilo pošteno da se onom jednom preostalom postotku dozvoli da zajebavaju sve ostale i izbjegavaju svoje obveze zato kaj lokalna policija nezna svoje ovlasti ili je mlaka ili pak ide linijom manjeg otpora....

Da, i inkasatoru i svima drugima kojima to zakon omogućuje sam pružao asistencije.... Pa nije bilo moje da utvrđujem da li netko ima tv, moje je bilo utvrditi tko tu stanuje, a inkasator i nadležne službe hrt-a bu utvrđivale da li oni trebqju ili netrebaju plaćati hrt pretplatu...

Rekoh već, nisu svi jednako uspješni u svom poslu, niti su svi jednako educirani i svjesni svojih ovlasti, neki su i bojažljivi, nekima se i ne hoda po sudovima nakon tužbe da su nekome nanijeli tto, neki su splašeni čim čuju za odjel zakonitosti postupanja, neki se prestrave kad im se netko predstavi ko odvjetnik.... Pa odvjetnici su nam bili najjači suradnici, više su oni nas trebali nego mi njih ( a razmisli zašto ... )...

Zašto misliš da bi inkasator imao manju ulogu nego zetovac ? Di bi to inkasator trebao djelovati ( lokacijski) ?
Bunker
5 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
PzKpfw kaže...

 

bla bla ser kenj kenj laprd 

 

Ruleru, ne obmanjuj narod.

Ja ne plaćam pretplatu preko zadnjih 10 godina. Zašto? Zato što ne znaju definirati zakon. Neka izvole staviti da se plaća uz struju, onda budem. Dotad, adio. 960 kuna godišnje više za mene.

 

I što ćeš sad, tebra? 

 

 

73 DE 9A3BGG
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 14:29 (JTAG).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Jtag , uvijek dio počinitelja ostane neotkriven i nekažnjen, i baš na taj detalj računaju svi koji se odluče da bu počinili nekaj kažnjivog. Čista statistika.

Bunker
10 godina
online
Odjava HRT pristojbe!?

 

@JTAG

 

 

Nažalost, ništa. Ne znam 'ko si. 

Vrlo rado bi te prijavio, da znam tvoje podatke.

dzg
Moj PC  
0 6 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Marijane , zaista bi nekakva tema o ovlastima službenih osoba dobro došla jer najveći dio osoba o tome zna samo iz filmova , a po bespućima neta može napisati tko kaj hoće...

Osnovna zadaća policije je zaštita života i imovine, pa zatim pružanje pomoći fizičkim i pravnim osobama u okviru zakonskih nadležnosti, otkrivanje i procesuiranje počinitelja kažnjivih radnji... Jesi zaboravio da je policija tu radi građana a nisu građani tu radi policije ... Ako 99,99% građana poštuje zakone i načine na koje je društvo uređeno, e pa onda nikako prema njima nebi bilo pošteno da se onom jednom preostalom postotku dozvoli da zajebavaju sve ostale i izbjegavaju svoje obveze zato kaj lokalna policija nezna svoje ovlasti ili je mlaka ili pak ide linijom manjeg otpora....

Da, i inkasatoru i svima drugima kojima to zakon omogućuje sam pružao asistencije.... Pa nije bilo moje da utvrđujem da li netko ima tv, moje je bilo utvrditi tko tu stanuje, a inkasator i nadležne službe hrt-a bu utvrđivale da li oni trebqju ili netrebaju plaćati hrt pretplatu...

Rekoh već, nisu svi jednako uspješni u svom poslu, niti su svi jednako educirani i svjesni svojih ovlasti, neki su i bojažljivi, nekima se i ne hoda po sudovima nakon tužbe da su nekome nanijeli tto, neki su splašeni čim čuju za odjel zakonitosti postupanja, neki se prestrave kad im se netko predstavi ko odvjetnik.... Pa odvjetnici su nam bili najjači suradnici, više su oni nas trebali nego mi njih ( a razmisli zašto ... )...

Zašto misliš da bi inkasator imao manju ulogu nego zetovac ? Di bi to inkasator trebao djelovati ( lokacijski) ?

 Pružao si asistenciju HRT inkasatoru? Na temelju kojeg zakona? Čisto sumnjam, ali dobro. Ok, utvrdio si da u stanu na drugom katu živi recimo baka Mara i što dalje? Nitko joj nije ušao niti joj smije ući u stan, nitko nije provjerio da li ima 5 lcd plazmi na koje ne plaća pretplatu ili nema ni struje u kući. Stojim iza toga da ti, a niti bilo tko od policije nije nikada pružao HRT-u asistenciju niti postoji zakonska podloga za to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
JTAG kaže...
PzKpfw kaže...

 

bla bla ser kenj kenj laprd 

 

Ruleru, ne obmanjuj narod.

Ja ne plaćam pretplatu preko zadnjih 10 godina. Zašto? Zato što ne znaju definirati zakon. Neka izvole staviti da se plaća uz struju, onda budem. Dotad, adio. 960 kuna godišnje više za mene.

 

I što ćeš sad, tebra? 

 

 

 Ja ju nikada nisam plaćao niti ću. Inkasatoru sam 5-6 puta kroz vrata rekao da može slobodno odj.. ili ću mu zvati policiju za ometanje posjeda. 

8 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Da, postoji (ocigledno) nekakva satisfakcija u mislju da si zajebao drzavu...

 

Pritom svjesno igrorirajuci cinjenicu da je tebe drzava daleko vise zajebala, a i jos ce....

 

Nemam nista protiv, zabava za cijelu obitelj.... izbjegavanje inkasatora.

 

Ocigledno samo varijacija na temu igre koja se nekad zvala - izbjegavanje plavih koverti. (stariji znaju, plava koverta je tradicionalno oznacavala neki poziv, obicno za sluzenje u rezervi, sudjelovanje u nekoj nagradnoj igri zvanoj "u kojoj pripizdini cu provesti mjesec dana sudjelujuci u nekoj NNNI vjezbi sireci bratstvo i jedinstvo", i slicno.

 

Zasto ne, takva igra povecava kreativnost kod ljudi, cineci ih opcenito inteligentnijima.... A usput se odlicno i zabave - djeca drze straze na pocetku ulice, odlicno je za kardiovaskularni sustav, jer trce do kuce javiti nagluvoj babi (koja necuje mobitel) da inkasator haraci njihovom mahalom, baba takodjer vjezba skakutanje po kuci, zatvaranje prozora i roletna, zakljucavanje vrata, djed pod punom ratnom spremom i okacenim ordenjem izlazi pred kucu, noseci samlicu, spremno ceka inkasatora, da zadrzi mrskog neprijatelja s nekom pricom "ja sam 41....", da kupi malo vremena ukucanima da organiziraju obranu. Mama i tata, s posla (nadajmo se da u ovoj prici rade), daju zadnje upute hrabrim ukucanima.....

 

I svi se odlicno zabave.....

 

Navecer, okupljajuci se oko tradicionalne vecere, prepricavaju svoje podvige kako su zajebali drzavu i mrskog neprijatelja u vidu hrt inkasatora.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 15:40 (Damir22).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
PzKpfw kaže...

 

@JTAG

 

 

Nažalost, ništa. Ne znam 'ko si. 

Vrlo rado bi te prijavio, da znam tvoje podatke.

 

Upravo tako, ništa, tebra. 

Možeš doduše sebe prijavit, i to pčuVra.

 

Ne možeš ti ništa, ne može čika bunker ništa, ne može inkasator ništa.

Slikajte se, licemjeri.

 

U zemlji gdje čovjek pregazi ljude gliserom šeta slobodno, bivši predsjednik nogometnog kluba iz Zagreba utaji milijune eura i šeta slobodno po Hercegovini, gdje sin saborskog zastupnika (onaj koji tvrdi da je "noso krvave gače po veleb'tu") skrivi nesreću sa smrtnim ishodom i ne desi se ništa, pa kasnije izazove tuču u kafiću i napadne dečka koji pritom ostaje trajni slijepac...

 

Gdje nema koju instituciju nije poharao nepotizam, korupcija i krkanluk, vi tu glumite nekog klinca zbog TV pretplate. 

 

Pljuc.

73 DE 9A3BGG
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 16:54 (JTAG).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Marijane , pa nemoram ja tebe u nikaj uvjeriti. Evo ti dolje kz pa mi reci koje kaznemo djelo čini inkasator zvoneći na vratima tvog stana :

https://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

@jtqg , jq neznam u kakvom to ti mad max društvu živiš, no tqmo gdje sam ja radio je bila dobra o uređena zajednica gdje se ponajprije nastojalo biti čovjek... Kao prvo, inkasatore smo znali po imenu, kao i oni nas, kafenisali smo u istim birtijama, nezaposlenima i onima sa malim primanjima uopće nisu niti navraćali, ja sam se pri pisanju prijava isto prvo zapitao da li će se i kako moguća kazna odraziti na njihov standard pa sam prvu prijavu uvjek opraštao.... Jel razumiješ kaj znači zajednica, mali kvart gdje su obiteljske kuće, svi se znaju.... Ima par kuća gdje se ponekad izmjene podstanari a vlasnici su u Australiji za te dve kuće pa se iznajmljuje prek agencije... Odem u agenciju, dobim kavu i lozu i podatke o novim stanarima, dqm ih u birgiji febi a on vidi u brt službi da li imanu neku prezplatu pa ako nemaju ode popričati sa njima. Ako ga otkantaju odem ja popričati sa njima.... Pa mislim, što bi se trebalo zbivati u glavi čovjeka pa da se odluči igragi skrivača sa policijom, komunalcima, inkasatorima... U 20 vodina je svega par pametnjakovića bilo i naravno da su ili narkomani, klošari i sl i zbog svog ponašanja su jedno veče doživjeli najveće iznenađenje i lekciju u svom životu .... Sa prosječnim normalnim čovjekom nikad problema, još ako čovjel veli mala plata 5 djece onda i ja velim inkasatoru da ih se mane, taksijaner ih vozi džabe do škole i tak... Pa di vi živite i kaj je u vašim glavama kad si si umislio da si alcapone jer si zajebo državu za 80 kn... Reci ak nemaš, skupićemo....
Bunker
10 godina
online
Odjava HRT pristojbe!?

 

 

@JTAG

 

Nastano, što Bunker piše....

 

Nažalost, mnogi ljudi danas ne mogu stati iza svojeg imene i prezimena. 

 

Viđao sam to previše, previše puta u praksi. Osobno sam se uvijek predstavljao svima. I kad sam trebao i kada nisam trebao.

Nema danas više vrijednosti, izgubio se osjećaj za zajednicu, za vrijednosti.

 

Lako za tih 80 kuna, te jel' neko neće plaćati ili hoće. Problem je erozija vrijednosti.

Nema više solidarnosti, kako je pokojni inspektor King znao navoditi.

dzg
Moj PC  
0 3 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Režimski i propagadni HRT treba bojkotirati i ne plaćati ukoliko je to moguće. Gadi mi se njihova slizanost sa vladajućima. Dabogda propali.

Samo sam htio sa zakonske strane elaborirati da nitko nema pravo ulaziti u dom osim u slučajevima u kojima sam naveo u nekoliko prijašnjih postova. Inkasator ti nema pravo dolaziti na posjed niti ulaziti u dom bez tvoje dozvole i točka. Toliko o tome od mene.

 
4 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
@marijan-zd

Potpisujem. Upravo to. Nije stvar novca. Stvar je principa. Povraća mi se od njih, od kompletnog aparata i uhljeba koji stoje iza njih.

Sva sreća da su toliko inertni, neorganizirani i kontradiktorni da se ni oko te pretplate ne mogu dogovoriti.
73 DE 9A3BGG
15 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?
PzKpfw kaže...

 

@JTAG

 

 

Nažalost, ništa. Ne znam 'ko si. 

Vrlo rado bi te prijavio, da znam tvoje podatke.

 Veću ljigicu od tebe na ovom forumu a i šire, do sada vidio nisam.

Uvlakač žešći, jbt...samo ti žnjiranci još vire iz riti Bug redakciji i Bunkeru.

Svaki dan iznova potvrđuješ zašto si mi jedini forumaš koji mi je na ignore listi u ovih mojih skoro 14 godina na Bug Forumu.

Nažalost, kad forum čitam preko mobilne verzije onda mi se ovi tvoji proljev postovi prikazuju, nema tu pomoći.

 

Eto, sad i mene prijavi tu za vrijeđanje, da odem malo na hlađenje.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
8 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Zabavili smo se, hajmo sad ozbiljno...

 

Zasto stati na HRT-u?

 

Slizavanje, uhljebizam, parazitizam.... opis manje vise svega.

 

Yebi pravila, zakone, i sve, bitni su principi..... NISTA necemo placati, nebu oni nas.....

 

Mislim, koji je to tocno kriterij da se na hrt pretplati povlaci granica? TO necemo, ostalo hocemo....

 

Stvar je jednostavna, ako cemo dizati revolucije i iskazivati gradjanski neposluh, ne mozemo li ipak naci neku pametniju temu, razlog? Nesto vrijednije od 70kn mjesecno za hrt pretplatu.....

 

Mislim, ozbiljno pokusavam shvatiti motive koji stoje iza odluke da se TO ne zeli placati.....

 

 

 

 

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?

 

@fromcelltohell

 

Hvala na mišljenju. Iako se ne slažem sa njim.

Sve ljude koji govore nešt kontra mene iz bilo kojeg razloga, nikada nisam nikome prijavljivao. 

 

 

EDIT:

BTW, sviđa mi se nadimak koji sam dobio:Lajker Ljigica.

Baš mi je simpa.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 23:17 (PzKpfw).
16 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Damir22 kaže...

Zabavili smo se, hajmo sad ozbiljno...

 

Zasto stati na HRT-u?

 

Slizavanje, uhljebizam, parazitizam.... opis manje vise svega.

 

Yebi pravila, zakone, i sve, bitni su principi..... NISTA necemo placati, nebu oni nas.....

 

Mislim, koji je to tocno kriterij da se na hrt pretplati povlaci granica? TO necemo, ostalo hocemo....

 

Stvar je jednostavna, ako cemo dizati revolucije i iskazivati gradjanski neposluh, ne mozemo li ipak naci neku pametniju temu, razlog? Nesto vrijednije od 70kn mjesecno za hrt pretplatu.....

 

Mislim, ozbiljno pokusavam shvatiti motive koji stoje iza odluke da se TO ne zeli placati.....

 

 

 

Vjerojatno jer je to najjednostavniji oblik bar nekakvog iskazivanja revolta, tim lakši jer je loš zakon a provedba još gora. Na sve to još dodaj bahate inkasatore i okidač je tu :).

Moguće i da je nekom tih 960 Kn godišnje značajan novac ali mislim da je kod većine ipak stvar revolta, jer HRT se pretvorio u leglo uhljeba koji je sve dalje od javnog servisa kakav bi trebao biti i zašto ga plaćamo. Informativni program se pretvorio u režimsko glasilo do negledljivosti, obrazovnog programa skoro da više i nema, neka znanstvena ili emisija iz kulture nagurana u najgori mogući termin itd a istovremeno se igraju komercijalne televizije kad njima to odgovara, ubiru novce od reklama, prikazuju sapunice, produciraju zabavni program ili troše na licence stranih, kupuju prava na skupe sportske događaje itd. Da se ljubitelji sporta ne naljute, ali nažalost neki sportovi su postali toliko komercijalni da javna televizija jednostavno nema novaca za to, a i ne treba ga imati posebno ne za putovanje cijele svite novinara da bi tamo švercali ulaznicama :). Čemu uopće 4 programa ? za reprize je dovoljan i HRTi.

 

Za neki ozbiljniji oblik građanskog neposluha nažalost više nema većine, osim što je iselilo puno mladih vlast je proteklih 20-tak godina temeljito korumpirala povlasticama (od uhljeba, lažnih mirovina i ostalih populističkih poteza) odnosno povećala broj onih kojima odgovara status quo i time još više otežala svaki pokušaj promjene. Još da mogu zabraniti taj nesretni interplet, nitko sretniji od njih :).

 

 

 

 

2 godine
protjeran
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
A gdje si ti na forumu napisao da si Filip Rožman i da snimaš trule videe za KakoLako YT kanal?
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Damir22 kaže...

70kn mjesecno za hrt pretplatu.....

 

..

 

 

 

 

- 80kn.. sitni ispravak :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@silvio3105

 

Nigdje. Nisam ja KakkoLako. Al' volim tog lika i svima bi ga preporučio da gledaju. Samo njega. Ne, druge yubitere.

dzg
13 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Damir22 kaže...

Zabavili smo se, hajmo sad ozbiljno...

 

Zasto stati na HRT-u?

 

Slizavanje, uhljebizam, parazitizam.... opis manje vise svega.

 

Yebi pravila, zakone, i sve, bitni su principi..... NISTA necemo placati, nebu oni nas.....

 

Mislim, koji je to tocno kriterij da se na hrt pretplati povlaci granica? TO necemo, ostalo hocemo....

 

Stvar je jednostavna, ako cemo dizati revolucije i iskazivati gradjanski neposluh, ne mozemo li ipak naci neku pametniju temu, razlog? Nesto vrijednije od 70kn mjesecno za hrt pretplatu.....

 

Mislim, ozbiljno pokusavam shvatiti motive koji stoje iza odluke da se TO ne zeli placati.....

 

 

 

 

 

 

 Plaćam Netflix pretplatu, HBO pretplatu, F1 TV pretplatu - to je ono što me zanima i što gledam i nije mi žao plaćat. Zdrav razum mi nalaže da ne želim plaćati ono što ne koristim, a Hrt toliko gledam da mi sobna antena stoji sastrane i ne da mi ju se ni namjestiti da se ne prekida signal, eto toliko koristim za Hrt. Meni je to u rangu evo imate plinski priključak ispred kuće, ali grijete se na drva, no zato što imate mogućnost priključenja na plin ispred kuće svejedno ste dužni plaćati mjesečnu pretplatu.

8 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Blackened

Odlicno si pogodio u srz problema.

Ako je ikada i bila, htv pretplata odavno vise nije "usluga" koju placas, pa ce obaveza placanja ili neplacanja ovisiti iskljucivo o tome koristis li navedenu uslugu.

Ja ne koristim netflix, dakle, ni ne placam ga. Nema tog zakona ili pravila na ovom svijetu koji bi mene isao primorati da tu uslugu placam.

Naravno da je konstrukcija "placas nesto samo zato sto imas mogucnost to koristiti, bez obzira i dokaza da to stvarno i koristis" besmislena. No, takva je kakva je.

Televizijski program je odavno postao besmislen, ne samo htv, svi opcenito.....

Pretplata je ostala kao relikt iz proslosti, jako unosan relikt, jer jedini nacin da se netko oslobodi tog "nameta" je da netko odluci da nece vise ubirati te novce u vidu pretplate. S obzirom da to nisu mali novci, nitko to nece napraviti. Ni drzava, ni hrt.

Ne postoji nacin, gdje kliknuti, kakvu skriptu pokrenuti, koji kabl iscupati a da se tocno odredjenom covjeku onemoguci koristenje te "pretplate". Netflix ako ne zelis placati, nemozes ga ni gledati....

Htv mozes gledati iako ga ne placas, jer, ponavljam, no odavno vise nije pretplata na televiziju, u 21 stoljecu je to pretplata na sve - tv, internet, radio, pa cak na neki nacin i taj netflix kojeg dodatno placas.

Kad bi htv pronasao nacin da onome tko ne placa pretplatu potpuno onemoguci pristup svim oblicima "gledanja i slusanja", niti taj netflix nebi mogao gledati, bez obzira sto ga zelis placati..... Niti biti na bug forumu, citati novine, drustvene mreze....

Jasno je da je to u pojedinacnom slucaju neizvedivo......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?
blackened_bm kaže...

Zdrav razum mi nalaže da ne želim plaćati ono što ne koristim, a Hrt toliko gledam da mi sobna antena stoji sastrane i ne da mi ju se ni namjestiti da se ne prekida signal, eto toliko koristim za Hrt. Meni je to u rangu evo imate plinski priključak ispred kuće, ali grijete se na drva, no zato što imate mogućnost priključenja na plin ispred kuće svejedno ste dužni plaćati mjesečnu pretplatu.

 pa to i jest jedan od osnovnih problema, što se taj namet plaća suprotno nekim drugim temeljnim zakonima

primjerice, u zoo se strogo navodi da se plaća isključivo usluga koja je isporučena, a što bi značilo da se pristojba ne smije naplaćivati samo zato jer imaš primjenik, nego u slučaju da koristiš uslugu hrt-a

kako će to hrt osigurati, pretplatom ili nečim trećim, sasvim je nebitno - zakon o hrt-u je u suprotnosti sa zoo po tom pitanju, a zoo je krovni zakon za bilo kakve odnose hrt-a i potrošača

 

ili, zakon o zaštiti potrošača, kad smo već kod potrošača, kaže da je davanje i naplata usluge koju potrošač nije naručio (nastavno na zoo) - nepoštena poslovna praksa i kao takva je zabranjena

dakle, sam zakon o hrt-u i naplati pristojbe mora izazivati revolt građana, jer je jednostavno nepošten i u suprotnosti s osnovnim regulama međusobnih odnosa

 

međutim, sličan slučaj može s enaći u više primjera, recimo u paušalu koji plaćaš elektri ili čistoći, koristio ti njihovu uslugu ili ne, a vjerujem i u nekim drugim slučajevima kojih se trenutno ne mogu sjetiti

tak da... svakako bi ja osobno to drukčije riješio - neka uvedu pretplatu, pa neka se iz nje financiraju, a što se tiče potreba koje s emoraju zadovoljiti, a nisu komercijalno bogzna kako isplative, fino se raspiše natječaj, pa bi nas proizvodnja programa za manjine, kultura i slično koštalo manje, a kvalitetom bi bilo bolje od ovoga što radi hrt

15 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

-bla-bla-bla.. rtv pristojba nije usluga, nije plaćanje po potrošnji-korištenju i sl. nego porez drugog naziva, plaćaju svi, sustav, globalno za cca 197 država.. i to je ok sustav kao i zamp, kao i zdravstveno, cestarine.. ili zašto plaćamo parking koji se prije nije naplaćivao, jednostavno odlukom lokalnih vlasti..

-problem rtv pristojbe je stari zakon iz prošlog stoljeća i promjene-evolucija pogotovo digitalizacija koja je praktički izjednačila sve medije i sl. usluge, telekomi su postali kabelski distributeri i obrnuto.. a zakon iz prošlog st. i dalje temelji definiciju-obvezu na posjedovanju prijemnika dok je osnova plaćanja po domaćinstvu i nikako da sklepaju neki novi-prihvatljiv-provediv prijedlog-model..

-da slože novi zakon, vjerojatno bi svima bilo 'lakše' plaćati tj razumjeti što se plaća rtv-pristojbom a što plaćanjem komercijale kao neke tv-kanala-ostalo.. dok su praktički svi (i oni koji njurgaju protiv rtv pristojbe) već zaboravili da jednako tako plaćaju nad-državni porez na medije kroz namet zampa, što im s druge strane daje pravo da bilo što dostupno (bez kršenja zakona-zaštite, na zakonom predviđen način) konzumiraju, tv-radio sadržaj u svim državama gdje je taj sustav a to je +197.. i da je to legalno, slušati-snimiti upravo na medij jer je namet uračunat-plaćen .. naravno za osobno korištenje-potrebe (ne distribuciju, umnažanje-pirateriju, javno izvođenje itd.).

-svaki medij, uređaj koji ga koristi, platili ste dio nameta, diskete-cd-dvd-hdd-sd-usb-nvme.. svaki po megabayt-gigabaytu i plaćate neovisno što npr na fotić i taj recimo sd medij snimate svoje fotke tj ne koristite za zamp zaštićen sadržaj tj aurtorske tantijeme koje vlasnik ubire kao porez po broju emitiranja npr na radio-tv stanici, recimo za pokojnog michaeljacksona i dalje kaplje novac svaki put kad čujete tu pjesmu.. mada je odavno preminuo dok je vlasnik sony a sustav tad to transferira, jednako kao i dio rtv pristojbe, jer je to ekšli isti sustav, spojen pa do tog da i soft industrija želi ući u taj dio koji si je audio-vizualna industrijaj osigurala već stotinjak godina po osnovi autorskog prava tj vlasništva.

 

-rtv pristojba je globalna stvar, porez drugog naziva, plaća se u dojču, italiji, mađarskoj, švedskoj.. plaća se u svim državama i služi financiranju javnog servisa, kao državne tv, vijesti i sl. odnosno ako netko ima nešto protiv tog modela jednostavno pripremi i izglasa novi prijedlog zakona i to je to.. a do tad neovisno što mislimo, plaćamo, tj kao što plaćamo sve ostalo, poreze, parkinge i sladolede, nije stvar želimo li nego zakon i tad moraš.

-problem.. lako je ako svi plaćaju, problem stvore oni koji ne plaćaju a sad je već i zakon nemoćan, tj zakonodavac-država-sud kažu hrt-u da pripremi novi zakon no on to ne radi.. a do tad dobijaju packe suda recimo kršenjem ustava i prekoračenjem zakonskih ovlasti pa tako brišu uvjet iz formulara za odjavu.. no i dalje ne nude novi-bolji-provediv i recimo pravedniji po tome što neki plaćaju a neki ne mada bi morali.. tj to stvara revolt, normalan građanin se osjeća glupasto jer plaća dok drugi ne plaća i nikom ništa.. a sustav ništa ni ne pokušava godinama-desetljećima.

 

-posjedovanje prijemnika je osnova za postojanje obveze, no gledanje-slušanje nije, tj osoba ne mora konzumirati sadržaj no i dalje ostaje obveza, pa oni koji to navedu kao razlog griješe, nije razlog, .. ili može se reći, pristojba se ne plaća s razlogom nego bez, jer je naprosto obveza, porez.

-problem, osnova je domaćinstvo-kućanstvo i uključuje ukućane tj obitelj, osobe koje žive zajedno u istom domaćinstvu i sudjeluju u troškovima života.. time su pokriveni, dok žive recimo u zajedničkom domaćinstvu roditelji-djeca.. no kad djeca odu, kad imaju svoju imovinu, tad je to drugo odvojeno domaćinstvo i tad je njihova obveza prijaviti i plaćati kako ostale troškove-režije, tako i rtv pristojbu.. no za to bi recimo priv korak bila konkretna-stoža kontrola i sankcija policije ako osoba ne ažurira svoje osobne podatke tj vezano za ovo mjesto stanovanja, adresu.. u roku 30 dana od promjene, kao i stanje u vlansičkim knjigama.. dok je za automobil recimo lako-uređeno i svake godine posotji obvezan tehnički (autoradio), za kuću-stan je divlji zapad, tj imovina može glasiti na bilo koga, nema spojenih baza, nema prava pristupa recimo hrt-a.. + gdpr.. a to bi bila osnova za recimo kontrolu, dok to po bunkeru kad on kao milkan to traži njemu napave kolege-milkani, no zaboravlja sitnicu, nema mileka više, sad je policija i recimo moraju poštivati zakon, sud, ustav.. tj policija brani pravni i ustavni poredak pa nije baš zgodno da ga i krše pri tome :) .. tj to rade 'šerifi' ne oni koji poštuju zakon i provode-pridržavaju ga se...

 

-nije problem plaćati nešto, ako je po zakonu, ako zakon vrijedi za sve jednako.. problem je kad zakona nema, kad je divlji zapad, slučaj svaki za sebe.. i kad 'normalni' ne žele biti 'glupi' jer uredno plaćaju + kad neplatiše u slučaju da ih uhvate i 'kazne' plate cca 50% .. umjesto 100% + kazna za prekršaj recimo neažuriranje osobnih dokumenta + kazna za prekršaj 1.000kn za neprijavljivanje obveze plaćanja rtv-pristojbe.. da to država-policija rade, tad neplatišama ne bi bilo jeftinije ne plaćati i ako ih ne uhvate 100% ušteda, ako uhvate 50%..  tj već uobičajenih 6mj pristojbe-uplatnice, dok to inkasator radi isključivo jer dobija proviziju tj jebe mu se za zakon važno je zarada.. pa ako malo i krši zakon-ustav i po bunkeru čak može, može pratiti-uhoditi, može pozvati policiju (mada znamo da ne može..) pri čemu čak bunker ima scenarij da policajac tad ''čuje'' neko kazneno djelo i time dobije pravo bez naloga upasiti i spasiti recimo živote, pravni poredak i mir u svemiru.. onak, jer to kaže bunker, mada ostali kažu ne kao što to kaže i zakon i sud, no zna on što kaže, jači je i milkan.. :)

 

-odjava. Jednostavna procedura, ispuniti formular, potpisati.. uručiti, poštom, emailom.. i to funkcionira. Pri tome sam ja recimo protiv da netko tko ima obvezu plaćanja ne plaća, jer svi mi ostali uredno plaćamo, no to što sam ja recimo protiv ne mijenja stvar da je takav zakon-pravilo i da osoba ima pravo na to.. a nešto sasvim drugo je kako će hrt utvrditi da osoba ipak posjeduje prijemnik dok ta ista osoba ne mora dati ni jedan podatak inkasatoru..

-- tj opet, zašto godinama hrt ne nudi neki novi zakon? .. jasno je svima da je ovo trenutno loše ili ništa.. šuplje-trulo-pogrešno, no i dalje ne rade ništa, mada im je i to jedna od obveza, tj dio posla po zakonu o hrt-u.. i već zbog tog bi netko morao odgovarati, direktor ili vd.. jer to što je njihov posao ne rade, no sabor ih ne kažnjava.. i ništa, ni opozicija se tog ne sjeti, nitko.. možda jer svima njima nešto odgovara? ne žele promjenu? oni koji to mogu popraviti-izmijeniti to ne čine.. a mi, mi ne možemo nešto puno osim svake 4 god izaći na izbore i nadati se nekoj dobroj vlasti pa i hrt-instituciji koja neće stvarati animozitete po kriteriju plaćnja nečeg što svi po zakonu moramo plaćati ali ne plaćaju svi.. i najgore, što oni koji krše zakon, neplatiše, stvarno štede 50%.. umjesto da plate više ili barem isto.

 

** edit, iznad picajzla govori o potrošačima.. promašaj, ovo nije plaćanje usluge, ovo je porez pri čemu je nevažno koristiš li... ili uspredivo sa zdravstvenim osiguranjem, plaćaš i sretan si ako ne koristiš, dok ti ne zatreba.. tj onaj tko ne koristi nema time oslobođenje od plaćanja, obrnuto, plaćamo svi-solidarno i tako pokrijemo one koji nemaju od čega plaćati.. to je porez, ne usluga ili neka roba. neusporedivo ili pogrešno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 17:26 (ihush).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Ihush , znači priznaješ da u našoj državi se neka institucija i zaposlenici te institucije ponašaju protivno zakonu i da ih nitko zbog toga nekažnjava ?

Bunker
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

Ihush , znači priznaješ da u našoj državi se neka institucija i zaposlenici te institucije ponašaju protivno zakonu i da ih nitko zbog toga nekažnjava ?

 -protivno zakonu? ne, ne ponašaju se protivno zakonu (djelatnici hrt-a, direktor-vd..), ne krše zakon, no ne ispunjavaju zadano, od sabora, države, suda.. tj njihov zadatak kao predlagatelja zakona je kad-tad predložiti novi-bolji zakon, to im je obveza (no ne i kršenje zakona, samo neispunjenje obveze.. ili ovisi kako ćemo to tumačiti.. može i kršenje zakona, no tad problem koji čl.?).. to im je posao.

-priznajem? kao da sam na ispitivaju i trebam priznati neko (ne)djelo? .. priznajem postojeće stanje? odobravam li ili što?

 

-priznaješ li ti postojanje zakona, sudske odluke? poštuješ li zakon? recimo da je odgovor da, no po ovome što radiš ipak je ne, tad ti ne poštuješ zakon što kaže implicitna logika :) .. ili što je pitanje?

 

-može i na kraju rečenice? .. da ih nitko zbog tog ne kažnjava? .. nitko-vs-netko? tko bi to mogao biti, ja-ti, vodovod-uprava ili nadležni? .. a da bi nekog kaznio po osnovi zakona, moraš imati zakon koji to opisuje, bez tog je bezakonje ili samovolja.. divlji zapad. Kazniti? .. ne, nego dati otkaz, kao što se to da svakom radniku-djelatniku koji ne ispunjava zadane-radne obveze, tj direktoru hrta je i to dio posla-obveza po radnom mjestu i plaći koju za to prima.

-krše li recimo inkasatori zakon? u tvojim primjerima da.. + kao i 'tvoja policija' koja im u tvojim primjerima pomaže, no srećom, nismo u 'tvojoj' državi pa to nije baš tako.. no istina, priznam, nismo ni daleko od tog.. pa eto priznanje.. samo čega? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Ihush , pa kak sad to... Gore u onom kaj sam poslikao si napisao da nerade posao iako bi to trebali po zakonu o hrt... Zar nebi onda neka elementarna logika govorila da oni krše spomenuti zakon ako nerade ono kaj im taj zakon nalaže ? To su tvoje riječi, a u odgovoru si 1000 riječi upotrebio da negiraš ono kaj si sam gore napisao...


A vidi sad dole na slici još jedan od tvojih bisera. U temi o pijancu na romobilu si napisao to kaj je na slici, a u kojoj sam god ja temi to isto napisao si odmah to popljuvao uz riječi da nemože to tako, da se svi bezpogovorno moraju držati slova zakona....

Znači kad ja ili neko drugi ima takvi stav onda to nije ispravno, a kada ti imaš takav stav onda je to posve prihvatljivo ? Samo ukazujem da uopće nisi relevantan sugovornik...

Bunker
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-naravno.. a tema je?

-btw nije uputno mixati teme, svaki post je za sebe, kontekst, smisao kao i sama tema. Odnosno ljigica je tu, daje ti support, kao da je nešto drugo važno :)

 

-ne možeš po zakonu kršiti zakon, ili .. ono što ti u ovoj temi navodiš je ultimativni proljev, filmski scenarij balkanskog špijuna i eastwooda.

-hrt nema pravo pretresa, legitimiranja, nema prava koja im ti daješ, policija s tim nema ništa (dok ne postoji konkretan, drugi razlog.. a to s rtv pristojbom nema veze, tj ima jednako s ping-pong lopticom i recimo ubojstvom ako pri tome ubojica u džepu ima navedeni rekvizit..).

-osoba može dragovoljno dati osobne podatke, ako želi.. ako ne želi, ne da, to kaže zakon-sud i možemo ponavljati dok ti ne legne.

-svi moraju plaćati pristojbu, kao što moraju poštivati zakone, ostale norme.. no naravno u relanom svijetu to nije baš tako, no dok ne postoji neki koherentniji zakon nema alternative (zakonske), a to je opet krivica-odgovornost hrt-institucije koja treba pripremiti prijedlog zakona, tj ne rade ništa da bi to kvalitetno riješili. To je na njima, ne na nama ..

-inače kod 'razumnih' institucija bi bilo logično ili za očekivati da oni kao predlagatelji-donositelji zakona znaju i poštuju zakon, kao što svi moramo poštivati zakone države i ustav.. no njima je potrebno da ih na to upozori ustavni sud.. i kaže im da je to kao uvjet odjave neustvno, nedozvoljeno i iz tog razloga uklonjeno iz formulara za odjavu. Kao što je u slučaju hp-naplate 4,5kn to jednako morao sud-eu-međunarodno tijelo za poštanki promet, upozoriti hp da je to nedopustivo, naplata već plaćene dostave i od tad to ne rade. .. u državi gdje takve institucije sud mora ispravljati, jadno-tužno, .. čak ni ti nisi tako loš ako tako usporedimo :)

 

-no, bit će bolje, jednog dana ili koji dan nakon tog... možda.

 

edit.. pročitati.

Zakonodavac je ovlastio HRT da svojom odlukom propiše način odjave prijamnika i kontrole plaćanja mjesečne pristojbe (članak 36. stavak 1. ZoHRT-a). Međutim, prema stajalištu ovoga Suda izraženom u presudama, poslovni broj: Usoz-321/13-5 od 30. lipnja 2015. i poslovni broj: Usoz-322/13-5 od 30. lipnja 2015., donesenima u postupku ocjene zakonitosti Odluke HRT-a o načinu odjave prijamnika od 24. siječnja 2012. i Odluke HRT-a o načinu kontrole plaćanja mjesečne pristojbe od 24. siječnja 2012., ta ovlast nije neograničena i HRT ne smije izaći iz zadanog pravnog okvira te svojim aktom, koji donosi radi provedbe zakona, propisati prava i obveze za koje nema zakonsku ovlast, a koje normiranje bi bilo protivno drugim propisima više pravne snage ili kojim bi bila kršena neka druga ustavna i zakonska prava građana.

..

Nezakonitost članka 3. točke 3.4. Odluke Sud je našao, među ostalim, u propisivanju mogućnosti svakodobne kontrole posjeda i/ili vlasništva prijamnika. Obrazlažući svoju ocjenu o nezakonitosti takvog normativnog rješenja, Sud je naveo da ZoHRT ne sadrži odredbe koje bi uredile način kontrole korištenja odjavljenog prijamnika, odnosno način na koji bi ovlaštene osobe HRT-a, ne povrjeđujući ustavna načela nepovredivosti doma i zaštite privatnosti, mogle obavljati tu zadaću.

  ..

 - na sjednici vijeća održanoj 30. studenoga 2020.

 

 -ako bilo tko čita neki stariji članak, formular.. ovo je aktualno-važeće, ustav-sud-zakon.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 23:25 (ihush).
10 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?

 

 

@ihush

 

Prijatelju, u kojem ti svijetu živiš?

 

Ti pišeš da policija nema pravo na nešto? Jel si ti svjestaj kaj pišeš. 

To se radi svakodnevno i policija ima zakonske osnove za to.

 

 

Koji zakon bolji od postojećeg? Ti pišeš da ne postoji bolji zakon? 

Naš Bunker ti je napisao više puta kako stvari stoje u praksi, a ti opet po svome tumačiš svijet oko sebe.

 

 

Jel bi htio upoznati realne ljude iz policije da vidiš kako stvari stoje u praksi??

Ne, mislim naravno ništa loše, nego da ti ljude ukažu što je realnost, što su zakoni i kako se oni provode.

Ti kao građanin imaš pravo pitati policiju ako ti nešto nije jasno, ako nešto možda najbolje ne razumiješ..

 

Ako misliš da zakoni ne valjaju, da ih treba nadpuniti, onda se obratiš nekog političaru, drito ovim iz Parlaments i tome slično.

 

Ne vidim zašto konstantno imaš potrebu pisati romane, te zakone tumačiš po svojem nahođenju.

 

dzg
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice