Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 26.771
|
čitano: 4.455.133
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cesc1308 kaže...

Znaci kakve prevare su ovi navodni popusti.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

Ovaj tv je bio navodno snizen sa 6499 na 5299 do 10.9, da bi danas 11.9 njegova redovna cijena bila 5299. Znaci totalno izmisljen popusti navlacenje kupaca. Cista prevara

Kolko vidim ipak su vratili cijenu na 6499 kn

5 godina
ParaNO1d kaže...
hrka11 kaže...
Jeronimo kaže...

Šta nije Sony ukinuo podršku za Kodi?

Prvi put cujem za to,zar se spominjalo to?

Jedino sto koristim na svom tvu (55xe8505 sony) je Kodi koji je povezan sa serverom gdje se nalaze serije,filmovi i jos uz to IPTV koji je dodan u Kodi.

Kako će Sony ukiniti Kodi kad se nalazi na Google Playu? Neće Google maknuti aplikaciju zato što je Sony ne želi ako nije maliciozan softver. A i da ga maknu da ga je nemoguće pronaći na Playu preko Sony televizora, opet je to Android i onaj tko želi će instalirati i opet dobro. 

Pa znam to je i logicno zbog tog mi nije jasno sta spominje,ali opet kontam ko ce znat padne im na pamet svasta.

Origin_Steam: hrka11
4 godine
Pozdrav forumaši :) Zanima me da li je netko probao ili koristi Hisense televizor. Vidim da je akcija u Elipsu pa ako se nekome pokazao super zašto be iskoristiti za te novce.
Meni je bitno da može na internet zbog korištenja IPTV-a, da je slika dobra za gledanje utakmica i da je preko 100" dijagonala :) do 3000kn.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6140/ https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50B7500/ https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6140/

Hvala na odgovorima i savjetima, svaki je dobrodošao :)

0 0 hvala 0
7 mjeseci
Minneyar kaže...
TypeR8011 kaže...
Mad Ant kaže...
TypeR8011 kaže...

Molim preporuku za TV do 6000 kn. Veličina 55" ili 65". 90 % vremena će prikazivati IPTV (live + videoteka). Ostatak vremena Youtube.

Neki uvjeti su da dobro odrađuje prikaz sportskih događaja i da mogu ubaciti IPTV listu.

Moguće da bi potegnuo i do više cijene, npr. LG B8 koji svi hvale, ukoliko ću primijetiti razliku u prikazu gore navedenog.

tnx

Ako predpostavimo da gledas iz centra, a ne sastrane, VA panel i 120Hz zbog sporta, za 6K kn vidim Samsung 55RU8002 ili Hisense H55U8B.

Ako potegnes do B8 razlika je... drasticna - sa low-mid range na high-end.

Hvala.

Jasno mi je da je B8 bolji TV od navedenih, ali ono što me brine je li drastična (3000 kn vrijedna) razlika u prikazu programa iz IPTV listi.

Ne, posto su ti programi u prosjeku poprilicno lose kvalitete...

Upravo tako i razmišljam. Mislim da nema potrebe ići na OLED a gledat IPTV na njemu.

Još nešto osim predloženih Samsunga i Hisensea?

7 mjeseci
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve više naginjem 65". Ima li što vrijedno spomena do 6000 kn, a da je dobar za IPTV i eventualno zemaljske kanale? Renomirani proizvođači samo.

0 0 hvala 0
8 godina
TypeR8011 kaže...

Sve više naginjem 65". Ima li što vrijedno spomena do 6000 kn, a da je dobar za IPTV i eventualno zemaljske kanale? Renomirani proizvođači samo.

Sta ti je najbitnije, velicina panela, 60/120Hz, kut gledanja?

Jer 65" za te novce ima malo.

Inace, svi današnji TVi od renomiranih jednako prikazuju zemaljske kanale/SD IPTV. Stvar je više u kanalima samim. Uskoro će početi "HD" zemaljski pa će biti malo bolje. Dodatno, što je veći panel to je, naravno, "mutnija" SD slika. Tako da veći TV kupuješ zato što sjediš daleko od njega, ili većinom za filmove/igre iz drugih izvora (BR player, net streaming, PC, konzola...).

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 14:56 (Mad Ant).
11 godina
TypeR8011 kaže...

Samsung nu7000 serija, vise nego dobar za tvoju namjenu 

7 mjeseci
Mad Ant kaže...
TypeR8011 kaže...

Sta ti je najbitnije, velicina panela, 60/120Hz, kut gledanja?

Jer 65" za te novce ima malo.

Inace, svi današnji TVi od renomiranih jednako prikazuju zemaljske kanale/SD IPTV. Stvar je više u kanalima samim. Uskoro će početi "HD" zemaljski pa će biti malo bolje. Dodatno, što je veći panel to je, naravno, "mutnija" SD slika. Tako da veći TV kupuješ zato što sjediš daleko od njega, ili većinom za filmove/igre iz drugih izvora (BR player, net streaming, PC, konzola...).

S obzirom da ću uglavnom gledati sport 120Hz je obavezno. 

6 godina

ovo kao audiofili , pojačalo od 10 000kuna a kablovi za zvučnike 30 000kuna

Meni na 32" TV dosta 25Hz i HD

8 godina
AF139 kaže...

ovo kao audiofili , pojačalo od 10 000kuna a kablovi za zvučnike 30 000kuna

Meni na 32" TV dosta 25Hz i HD

Nabrzinu Google:

https://www.cnet.com/news/ultra-hd-4k-tv-refresh-rates/

10 godina
Molim Vas najbolji izbor do 7.5 tisuća kn, dijagonala 139 cm i po mogućnosti Elipso i Emmezeta
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
TypeR8011 kaže...

S obzirom da ću uglavnom gledati sport 120Hz je obavezno. 

nije točno da je obavezno.

postoje LEd televizori na kojima se primjeti nedostatak tih 50 Hz na sportu no ima ih na kojima se uopće ne primjeti.

možeš kupiti  Hisense, Philips s navodnih 100hz pa da imaš na sportu efekt sapunice i slične nepogode, poput podrhtavanja slike kao da snimaš mobitelom itd...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 mjeseci

Ok. Na stranu refresh rate 🙄

Nek je dobar za sport, IPTV lista i zemaljski kanali.

0 0 hvala 0
11 godina
milanji kaže...
Molim Vas najbolji izbor do 7.5 tisuća kn, dijagonala 139 cm i po mogućnosti Elipso i Emmezeta

Sony xf9005, samsung q8nd, q8n, q7n 

biraj sto ima i sto ti odgovara cijenom

3 godine

Što mislite o ovom televizoru? Tražimo nešto najbolje što 3000kn (max 3500) može kupiti :D Vidim da ima 4k, HDR10+ (mada ni ne znam šta to znači) i iskreno nemam pojma na šta da obraćam pažnju, svi mi se čine isti. A sad, webos, android tv, tizen...ima tu bitnih razlika? Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Meni bi trebao savjet zanekog jeftinjaka do 1500kn, koristiti će ga stariji bračni par koji je do sada imao neki 50cm crt, gledati če se samo ovi naši domaći kanali.
Dakle nikakvi pretjerani zahtjevi, samo je bitno da ne crkne nakon pola godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
daniel2809 kaže...

Što mislite o ovom televizoru? Tražimo nešto najbolje što 3000kn (max 3500) može kupiti :D Vidim da ima 4k, HDR10+ (mada ni ne znam šta to znači) i iskreno nemam pojma na šta da obraćam pažnju, svi mi se čine isti. A sad, webos, android tv, tizen...ima tu bitnih razlika? Hvala :)

Hdr zanemari na tvima te klase jer ga ne mogu prikazati.

Taj tv je ok za tu lovu. Pogledaj po akcijama proslogodisnji model nu7000 serija, mislim da se moze dobiti jeftinije, a kvalitetom slike su skroz slicni, tj  nu7000 nije losiji.

11 godina
darkborg kaže...

Meni bi trebao savjet zanekog jeftinjaka do 1500kn, koristiti će ga stariji bračni par koji je do sada imao neki 50cm crt, gledati če se samo ovi naši domaći kanali.
Dakle nikakvi pretjerani zahtjevi, samo je bitno da ne crkne nakon pola godine.

Pa uzmi onda bilo koji koji ima 5 g garancije, ili nadoplati nesto sitno za 5g.

7 mjeseci

Ekipa, imam za ponuditi 75" q60r zapakirana, garancija....

Cijena 14 000kn

Ako ima zainteresiranih, nek se javi u inbox

0 0 hvala 0
4 godine

Pozz, razmišljam o kupovini televizora za PS4, filmove i Max tv

Dakle hocu vaše misljenje jer sam se davno prije cca 6 god zajebo.. Zadnji tv sam kupio sharp na svoju ruku i pozalio sam

TV je spor, Smart tv jos gori 

Dakle ne bi volio da se to ponovi zato i jesam tu na forumu da zatrazim vasu pomoc! 

Udaljenost od kauca do tva mi je cca 2.5-3 metra, cijenovni budget mi je cca 4500, da podrzava netflix ili hbo.

Hvala unaprijed 

0 0 hvala 0
4 godine
SONY KD55XF7596BAEP
4499 kuna u Elipsu
Mislim da je to najbolje za 4500 kuna
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 10:59 (ivankr).
2 godine
ivankr kaže...
SONY KD55XF7596BAEP
4499 kuna u Elipsu
Mislim da je to najbolje za 4500 kuna

taj je s IPS panelom

ako ga zanimaju Va paneli neka gleda  https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-tv-prijemnik-kd-55xf7077?yottly_online=detail&yottly_recommender=personalised-substitutes&yottly_online=detail&yottly_recommender=personalised-substitutes

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 11:41 (Anđeo bez falinge).
2 godine
TypeR8011 kaže...

za te novce pouzdani....

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-tv-prijemnik-kd-65xf7005?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.displayspecifications.com/en/model/3405131b

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 11:36 (Anđeo bez falinge).
7 godina

Pozdrav

Citajuci ovaj forum suzio sam izbor na ova 3 tv-a:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-panasonic-tx-55fx623e.html

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf7596-4k.html

Tv bi se koristio za PS4 pro,filmove,total tv(SD,HD kanali).

Koji bi po vama bio najbolji za gore navedeno.Hvala!

0 0 hvala 0
10 godina

Nemaš se što misliti... Samsung je tu najbolji...

11 godina

Mali Ne znam gdje da pitam; neprestano guglam i nemrem naći rješenje (možda ne znam guglati ): postoji li mogućnost da se LG-jev magic remote upari sa A1 prijemnikom tako da se koristi isključivo magic remote za sve funkcije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine

NE

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina

Jel se moze LG oled spojit na Samsung soundbar iz 2015 preko Soundconnecta ili je to samo za Samsung TV pretpostavljam ?

Sa Samsungom radi savrseno, pali se i gasi sa TVom i odmah prebaci zvuk pa pojacavam preko TVa od daljinca. 

Ako ne moze dal moze preko HDMI kabla preko onog ARC ili kako se vec zove ?

Koristenje daljinca od soundbara nije opcija pa me zanima dali za LG tv treba iskljucivo LG soundbar da bi to tako radilo.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 22:11 (Karanba).

0 0 hvala 0
8 godina
Karanba kaže...

Jel se moze LG oled spojit na Samsung soundbar iz 2015 preko Soundconnecta ili je to samo za Samsung TV pretpostavljam ?

Sa Samsungom radi savrseno, pali se i gasi sa TVom i odmah prebaci zvuk pa pojacavam preko TVa od daljinca. 

Ako ne moze dal moze preko HDMI kabla preko onog ARC ili kako se vec zove ?

Koristenje daljinca od soundbara nije opcija pa me zanima dali za LG tv treba iskljucivo LG soundbar da bi to tako radilo.

Hvala

Ne treba iakljucivo, ali ako ima nekih iritacija, tesko znati bez isprobavanja. Vrijedi za sve brendove.

6 godina

Mislio sam dal je taj Soundconnect iskljucivo napravljen za Samsunga, mozda je neko probao.

Preko kabela ce sigurno sve radit ali ne znam tu foru sa ARC spojevima dal ce se i to moc napravit da se pali i pojacava preko TVa. 

0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice