Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.728
|
čitano: 14.428.194
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

jocommb

 

 

SVA paneli su Samsungovi, a AMVA3 su AUO-ovi. Sada jedino nisam baš siguran u tvrdnju kolege da se SVA paneli ne koriste u nižim serijama.

 

 Znaci gledat modele sa SVA panelima....netko mi je prije par dana rekao da gledam na to.... moze li se kako znat ciji je panel u tv-u, jel ima u servisnom meniju il nekako da se vidi da se nemora raskopavat tv?

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 13:30 (jocommb).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čime se vi zamarate majko mila. Možeš gledati u šta god hoćeš, ionako nećeš dobiti efekt kakav želiš pokraj naših SD kanala.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi, koji tv preporučujete veličine između 55 i 65 incha? uvjet je da je android tv.

na što treba paziti?

hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...

Čime se vi zamarate majko mila. Možeš gledati u šta god hoćeš, ionako nećeš dobiti efekt kakav želiš pokraj naših SD kanala.

 

 

 

a šta ako ljude koji se s time , kak ti kažeš, "zamaraju", ne zanimaju naši SD kanali?

PSN - darklydexter
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...

Čime se vi zamarate majko mila. Možeš gledati u šta god hoćeš, ionako nećeš dobiti efekt kakav želiš pokraj naših SD kanala.

 

 

 Ovdje se potpuno slažem sa tobom..Ova tema je izgubila smisao..Ali u velikoj mjeri su tu krivi Admini:) Na svim forumima, imaš odvojene teme što se tiče elektronike televizora, i samih preporuka televizora..Jedino ovdje se sve mješa u istu temu..

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
matrix777 kaže...

Čime se vi zamarate majko mila. Možeš gledati u šta god hoćeš, ionako nećeš dobiti efekt kakav želiš pokraj naših SD kanala.

 

 

 Ovdje se potpuno slažem sa tobom..Ova tema je izgubila smisao..Ali u velikoj mjeri su tu krivi Admini:) Na svim forumima, imaš odvojene teme što se tiče elektronike televizora, i samih preporuka televizora..Jedino ovdje se sve mješa u istu temu..

 

Molim te, paneli su bitna stavka kod izbora televizora. Barem kod onih ljudi koji su o tome informirani i znaju kakve ih zamke mogu dočekati.

 

A što se tiče elektronike, ti si prvi koji je počeo pljuvati po svima ostalima i veličao Philips baš zbog detalja vezanih uz elektorniku. Sjećam se da si ti taj koji je ljude odvraćao od kupovine samsunga tvrdeći da je samsung koristio loše kondenzatore 1991. godine. Sad tu glumiš nekog svetca kad su ti ljudi počeli davati dokaze da philips koristi smeće...

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 14:26 (Ezio).
11 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips ima dobru podršku.  Naime uvijek bi mi se javila ljubazna gospođa čudnog naglaska. Baš mi je bilo lijepo pričati s njima, mislim da nismo preskočili ni jedan priključak niti opciju na TVu 

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
garfield1 kaže...
matrix777 kaže...

Čime se vi zamarate majko mila. Možeš gledati u šta god hoćeš, ionako nećeš dobiti efekt kakav želiš pokraj naših SD kanala.

 

 

 Ovdje se potpuno slažem sa tobom..Ova tema je izgubila smisao..Ali u velikoj mjeri su tu krivi Admini:) Na svim forumima, imaš odvojene teme što se tiče elektronike televizora, i samih preporuka televizora..Jedino ovdje se sve mješa u istu temu..

 

Molim te, paneli su bitna stavka kod izbora televizora. Barem kod onih ljudi koji su o tome informirani i znaju kakve ih zamke mogu dočekati.

 

A što se tiče elektronike, ti si prvi koji je počeo pljuvati po svima ostalima i veličao Philips baš zbog detalja vezanih uz elektorniku. Sjećam se da si ti taj koji je ljude odvraćao od kupovine samsunga tvrdeći da je samsung koristio loše kondenzatore 1991. godine. Sad tu glumiš nekog svetca kad su ti ljudi počeli davati dokaze da philips koristi smeće...

 Ajd prestani molim te, jer sam za tebe profesor što se tiče televizora:) A što se tiče Samsunga, imaju još sad  problema što se tiče kondenzatora i panela!) Možeš doči kod mene, pa ču te vodit u servis, pa češ na svoje oči vidjet o čemu ti pričam..Jednostavno morate shvatit, da se kvare svi televizori svejedno koji brand je u pitanju, i to još u garancijskom roku...A što se tiče panela, sam uvijek ako je ko pitao dao odgovor:) Naravno jer je važno koji je panel unutra, jer gledaš sliku na panelu..Ali nije toliko važno koja je matična ploča ili napajalna ploča, jer to ne gledaš:) Pa meni ne smeta ako se razgovara o tome, ali ne u toj temi..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
skorvy kaže...

Philips ima dobru podršku.  Naime uvijek bi mi se javila ljubazna gospođa čudnog naglaska. Baš mi je bilo lijepo pričati s njima, mislim da nismo preskočili ni jedan priključak niti opciju na TVu 

 Philips ti ima svuda u Evropi, najbolju podržku:)

11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
skorvy kaže...

Philips ima dobru podršku.  Naime uvijek bi mi se javila ljubazna gospođa čudnog naglaska. Baš mi je bilo lijepo pričati s njima, mislim da nismo preskočili ni jedan priključak niti opciju na TVu 

 Philips ti ima svuda u Evropi, najbolju podržku:)

 A uvjerio sam se da su i oni jako svijesni kad zahebu sa cijelom serijom TVa :^)

SkorvY
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim moderatora da preimenuje temu u "Koji Filips kupiti - vodič za odabir"

ipak imaju najbolje panele, najbolje kondiće, najbolju podršku i bome su najjeftiniji...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
skorvy kaže...
garfield1 kaže...
skorvy kaže...

Philips ima dobru podršku.  Naime uvijek bi mi se javila ljubazna gospođa čudnog naglaska. Baš mi je bilo lijepo pričati s njima, mislim da nismo preskočili ni jedan priključak niti opciju na TVu 

 Philips ti ima svuda u Evropi, najbolju podržku:)

 A uvjerio sam se da su i oni jako svijesni kad zahebu sa cijelom serijom TVa :^)

 Pa da, nemaš šta sakrivat..Ali u Philipsu se barem trude, napravit svake godine što bolji televizor. Što posebno za Samsung ne bi mogao reči..Oni imaju politiku napravit loš televizor što se tiče Hardwerske tehnologije, i što više zaradit.) Pa poslije što više televizora u servis. A što se tiče garancija, ljudi gube živce zbog dokaza kvarova itd..To je politika Samsunga..

11 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Garfield, ajde preporuči mi neki filips za 5000kn. 50" min. Zašto blatis samsung? Po netu vidim da je ovaj model best buy za te novce. Možeš nać bolji? Dakle, 50", 4K, hdr...

 

samo da nije iz Edigital. Zadnji, baš Philips, mi je riknuo, a natezao sam se dva i po miseca s tim resikulima dok mi nisu odobrili povrat... nikad više.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 15:17 (eywa33).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Ali u Philipsu se barem trude, napravit svake godine što bolji televizor

Ovo jednostavno može izjaviti samo netko tko pokušava ljudima uvaliti philips televizor...

 

Samo philipsu je stalo do sirotih kupaca. SVI ostali proizvođači su zli!

 

Daj odi u vrtić pričati bajke...

 

PSN - darklydexter
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...

Garfield, ajde preporuči mi neki filips za 5000kn. 50" min. Zašto blatis samsung? Po netu vidim da je ovaj model best buy za te novce. Možeš nać bolji? Dakle, 50", 4K, hdr...

 

samo da nije iz Edigital. Zadnji, baš Philips, mi je riknuo, a natezao sam se dva i po miseca s tim resikulima dok mi nisu odobrili povrat... nikad više.

 Ja samo donosim činjenice iz prakse, ništa drugo:) A što se tiče tog Samsunga, ga uzmi, jer za takve pare ovog trenutka ne dobijaš bolji televizor. A što se tiče vaših prodaonica i servisa, mi je žao, da si imao takvih problema..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...
garfield1 kaže...
Ali u Philipsu se barem trude, napravit svake godine što bolji televizor

Ovo jednostavno može izjaviti samo netko tko pokušava ljudima uvaliti philips televizor...

 

Samo philipsu je stalo do sirotih kupaca. SVI ostali proizvođači su zli!

 

Daj odi u vrtić pričati bajke...

  Kao prvo, ne preporučujem samo Philips televizore!) Da bi bolje čitao, bi vidio , da u preporukama nisu samo Philips televizori..Kao drugo, nikad nisam pljuvao po drugim brandovima, osim Samsunga..Ako se to uopšte može zvat pljuvanje..Više je to bilo upozorenje.A kao treče, ako me memorija ne vara, su ljudi uglavnom veoma zadovolnji Philips televizorom.Tako, da ja ne pričam nikakve bajke:) A tebi ako se Philips televizori ne sviđaju, ti ja ne mogu pomoči. Pa svima se ne mogu sviđat, to je realnost. Ali meni je drago, da su  ljudi koji su kupili Philips televizor na ovom forumu, zadovolnji!) I još, če da jih kupuju, jer znaju da je dobar televizor..

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 15:51 (garfield1).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...

Garfield, ajde preporuči mi neki filips za 5000kn. 50" min. Zašto blatis samsung? Po netu vidim da je ovaj model best buy za te novce. Možeš nać bolji? Dakle, 50", 4K, hdr...

 

samo da nije iz Edigital. Zadnji, baš Philips, mi je riknuo, a natezao sam se dva i po miseca s tim resikulima dok mi nisu odobrili povrat... nikad više.

Bolji da: 49PUS6501.

Zašto je meni bolji:

1.Ima Full LED, Samsung ima Edge LED

2.Ima OS sa više mogućnosti, Samsungov OS ima manje mogućnosti

3.Ima ambilight, Samsung nema

4.Ima 120 Hz, Samsung ima 60 Hz panel

5.Ima tipkovnicu na daljinskom, Samsung nema

 

Neke od ovih stvari nekome neće biti bitne, meni jesu.

 

Evo još dva:

 

6.Ima 30 bitne boje, Samsung ima 24 bitne

7.Ima 8 bitni panel plus FRC, Samsung ima 8 bitni panel.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 16:15 (AMD_IT).
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

eywa33 nije fora ako klikneš hvala 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

AMD_IT

 

Čini se da imaš pravo. Sada je samo pitanje je li to stvarno 100% njihov proizvod ili je zapravo stvar u licenciranju, tj. ono što je rambox napisao u postu. Ono što ide u prilog licenciranju je to što na netu nađem T-CON ploče koje potpisuje TPV, ali se može na ploči vidjeti i LG.Display IC, a i postoji apsolutno ista LC320 oznaka na LG-evom panelu. Moguće da je u ovom slučaju panel LG-ev, a T-CON radi TPV. Vezano uz licenciranje, činjenica je da se mogu pronaći informacije o suradnji TPV-a s LG-em, Innolux-om, AUO-om...

Prilog tvojoj tvrdnji ide što vidim da određeni Philips monitori imaju TPV panel koji je čini se 100%-tno njihov proizvod jer bi u suprotnom na oznaci stajao i AUO ili INX ili koji god proizvođač.

 

Na stranici ima popis Philips-ovih modela iz 2016 koji ima TPV panele pa evo pratiti ću na Ebay-u hoće li se pojaviti T-CON ili paneli od tih modela pa ćemo se možda uvjeriti da TPV stvarno ima svoje panele. Trenutno ima T-CON samo od modela 6501, ali on je od LG-a pa je možda panel iz tog televizora rađen u suradnji s LG-em ili je na američkom tržištu LG-ev panel, a ne navedeni TPT430U3-EQLSHA.G S2A NH.

 

 

jocommb

 

 

SVA paneli su Samsungovi, a AMVA3 su AUO-ovi.Sada jedino nisam baš siguran u tvrdnju kolege da se SVA paneli ne koriste u nižim serijama.

 

TPV nema nikakve svoje LCD panele, to je samo licencirano ili točnije kupuju panele od drugih proizvođača=ugrađuju u svoje proizvode ili tuđe proizvode po naruđbi.Ponavljamo lanjski snjeg opet i ponovo, pa dosta je pogledat TPV čitabu čime se bave ali to je preteško treba to nač ili Googlat.

 

http://www.tpv-tech.com/html/about_profile.php

 

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=251&jumpto=5289233&sort=asc&view=flat

 

Jedan primjer je ovaj dolnji Philips, iako na panelu piše TPV čitaba to nije njihov proizvod ili klasična Kineska poslovna praksa maskiraj detalje.U praksi to je Chimei Inoolux 4K VA, bilo licenciran ili kupljen potpuno nebitno jer se karakteristimama fino uklapa u Chimein Inoolux VA kalup.Suma sumarum nije za Photoshop to sigurno, ipak je to VA LCD panel ali za sve ostalo je super kaj drugo.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_bdm4065uc.htm

 

Kaj se tiče ovog žutog, večina vrlo jeftinih ili jeftinih TV-a(Blaupunkt primjer) ima Chimei Inoolux VA ili MVA LCD panele i to zato kaj su okvirno jeftini+ok kvaliteta prikaza.Samsung SVA je okvirno preskup, i realno u praksi nije ništa bitno bolji od ove jeftinije kineske VA ekipe.

matrix777 kaže...

Čime se vi zamarate majko mila. Možeš gledati u šta god hoćeš, ionako nećeš dobiti efekt kakav želiš pokraj naših SD kanala.

 

 

Nema tu nikakvog zamaranja, LCD panel je vrlo bitna stavka na svakom TV-u uostalom da mogu pa svi bi kupovali OLED TV.IPS LCD panel je sranje na TV-u, pa ako ga usporedš sa OLED-om past češ u komu bez greške.Ali taj famozni OLED je preskup, a njemu je tehnikalijama(Plazma je mrtva to ne računamo) ipak vrlo očito najbliži VA/AMVA LCD panel nema tu puno mudrolija.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=201&jumpto=4918508&sort=asc&view=flat

 

 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TP Vision proizvodi svoje panele. Treba samo otići na displayproperties.
Dvije sek truda. Rambox, dvije sekunde.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...
eywa33 kaže...

Garfield, ajde preporuči mi neki filips za 5000kn. 50" min. Zašto blatis samsung? Po netu vidim da je ovaj model best buy za te novce. Možeš nać bolji? Dakle, 50", 4K, hdr...

 

samo da nije iz Edigital. Zadnji, baš Philips, mi je riknuo, a natezao sam se dva i po miseca s tim resikulima dok mi nisu odobrili povrat... nikad više.

Bolji da: 49PUS6501.

Zašto je meni bolji:

1.Ima Full LED, Samsung ima Edge LED

2.Ima OS sa više mogućnosti, Samsungov OS ima manje mogućnosti

3.Ima ambilight, Samsung nema

4.Ima 120 Hz, Samsung ima 60 Hz panel

5.Ima tipkovnicu na daljinskom, Samsung nema

 

Neke od ovih stvari nekome neće biti bitne, meni jesu.

 

Evo još dva:

 

6.Ima 30 bitne boje, Samsung ima 24 bitne

7.Ima 8 bitni panel plus FRC, Samsung ima 8 bitni panel.

 Da još dopunim.Philips ima bolju svetilnost samog panela, što je važno kod HDR sadržaja. Ima i manje izražen DSE. Pa poslije bolju pokretnu resoluciju, i bolju ostrinu slike u dinamiki. A naravno Samsung ima bolji kontrast i crnu u kadrovima.I bolji banding. Tako, da svaki televizor ima neke minuse i pluseve. Tako,da treba uvijek sabrojit, ko ima više pluseva i manje minusa, pa se na osnovi ovih parametra več može vidjet koji televizor je ukupno bolji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 16:30 (garfield1).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...
eywa33 kaže...

Garfield, ajde preporuči mi neki filips za 5000kn. 50" min. Zašto blatis samsung? Po netu vidim da je ovaj model best buy za te novce. Možeš nać bolji? Dakle, 50", 4K, hdr...

 

samo da nije iz Edigital. Zadnji, baš Philips, mi je riknuo, a natezao sam se dva i po miseca s tim resikulima dok mi nisu odobrili povrat... nikad više.

Bolji da: 49PUS6501.

Zašto je meni bolji:

1.Ima Full LED, Samsung ima Edge LED

2.Ima OS sa više mogućnosti, Samsungov OS ima manje mogućnosti

3.Ima ambilight, Samsung nema

4.Ima 120 Hz, Samsung ima 60 Hz panel

5.Ima tipkovnicu na daljinskom, Samsung nema

 

Neke od ovih stvari nekome neće biti bitne, meni jesu.

 

Evo još dva:

 

6.Ima 30 bitne boje, Samsung ima 24 bitne

7.Ima 8 bitni panel plus FRC, Samsung ima 8 bitni panel.

 Taj filips ide preko 5k, i za te novce već mogu uzet isti model onog samsunga sa 55". Iako ima edge led, panel dobiva pozitivni feedback, kolko vidim. Svakako bi bolji bio full led, ali budžet mi je 5000kn, dalje ne planiram davat. Ionako tv koristim iznimno rijetko, više služi ženi, a ona je najnezahtjevniji kupac, i ovaj 50" model će joj bit vaaaaaau. Meni je samo bang for buck u interesu. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za ramboxa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 16:38 (AMD_IT).
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...
AMD_IT kaže...
eywa33 kaže...

Garfield, ajde preporuči mi neki filips za 5000kn. 50" min. Zašto blatis samsung? Po netu vidim da je ovaj model best buy za te novce. Možeš nać bolji? Dakle, 50", 4K, hdr...

 

samo da nije iz Edigital. Zadnji, baš Philips, mi je riknuo, a natezao sam se dva i po miseca s tim resikulima dok mi nisu odobrili povrat... nikad više.

Bolji da: 49PUS6501.

Zašto je meni bolji:

1.Ima Full LED, Samsung ima Edge LED

2.Ima OS sa više mogućnosti, Samsungov OS ima manje mogućnosti

3.Ima ambilight, Samsung nema

4.Ima 120 Hz, Samsung ima 60 Hz panel

5.Ima tipkovnicu na daljinskom, Samsung nema

 

Neke od ovih stvari nekome neće biti bitne, meni jesu.

 

Evo još dva:

 

6.Ima 30 bitne boje, Samsung ima 24 bitne

7.Ima 8 bitni panel plus FRC, Samsung ima 8 bitni panel.

 Taj filips ide preko 5k, i za te novce već mogu uzet isti model onog samsunga sa 55". Iako ima edge led, panel dobiva pozitivni feedback, kolko vidim. Svakako bi bolji bio full led, ali budžet mi je 5000kn, dalje ne planiram davat. Ionako tv koristim iznimno rijetko, više služi ženi, a ona je najnezahtjevniji kupac, i ovaj 50" model će joj bit vaaaaaau. Meni je samo bang for buck u interesu. 

Ovo što sam ja našao na nabava.net je nešto preko 5 000 kn ali i dalje isplativije s obzirom na razlike između ta dva modela.

11 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A sad si mi bacio bubu. Inače sam totalno neodlučan... uff... ostavit ću još dan dva dok ne odlučim.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...

A sad si mi bacio bubu. Inače sam totalno neodlučan... uff... ostavit ću još dan dva dok ne odlučim.

Gle, inače preferiram Philips jer je to marka sa kojom sam odrastao.

Ali čini mi se da u ovom konkretnom slučaju nude više od Samsunga.

Da Philips se kvari, kvari se i Samsung. 

Od svih Philips modela daleko najmanje se vraća 6501 modela - barem u mom slučaju.

Npr. 6401 serija je užas.

Kod Samsunga nemam dojam koji se češće vraća jer nisam popamtio sve modele.

Sugerirao bih ti i Sony ali on je skuplji u 4K segmentu i toj veličini zaslona.

Zašto sugeriram njih, jer imaju android koji ima kodi, showbox itd. što mi je najbitnija stvar kod OS na TV-u.

Ako ne mogu gledati samostalno filmove i serije na TV-u nego mi treba PC, media player i slično, čemu onda OS na TV-u?

Samo za youtube?

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 17:04 (AMD_IT).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

Za ramboxa.

To sam več komentiral, i to na jednoj od prijašnjih stranica u ovoj temi.

 

To šta je navedeno TPV manufacturer, to apsolutno ništa ne znači jer ti ne kužiš o čem ja pričam iako je sve vrlo jasno.Ko da pišem djeci u vrtiču na ploču, jel ti znaš kaj znači određena tehnologija dakle dugogodišnje razvijanje ili razvoj itd.TPV pakuje tuđi proizvod, ali to skriva tipičan Kineski stil ali ti ne razumiješ njihovu politiku ili filozofiju slobodnog djeljenja tehnologije.

 

Pošto sad mislimo na VA LCD panele, dobro pregledaj VA Vertical Alignment dio pa pretraži sve kaj spada pod VA.Osnovna tehnologija je ista bilo za TV ili PC monitore, ali TV LCD paneli su ipak malo drukčiji u odnosu na PC monitor tehnikalije.Apsolutno nigdje nečeš nač TPV ime ili oznake, njih se uopče ne spominje jer nemaju baš nikakve veze sa izvornim razvojem=proizvodnjom VA LCD panel tehnologije.

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

 

Dakle tu je sve čisto, pa ako još uvijek nije jasno da TPV samo zamaskirano pakuje tuđu VA tehnologiju=za bolje razumijevanje upisati večernju školu.Za kraj reda radi prigodno oftopičarnje, TPV proizvodi/razvija VA isto tako kao što Američki Springfield Armory razvija/proizvodi ovaj dolnji slavni Hrvatski pištoljček.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 17:42 (rambox).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
AMD_IT kaže...

Za ramboxa.

To sam več komentiral, i to na jednoj od prijašnjih stranica u ovoj temi.

 

To šta je navedeno TPV manufacturer, to apsolutno ništa ne znači jer ti ne kužiš o čem ja pričam iako je sve vrlo jasno.Ko da pišem djeci u vrtiču na ploču, jel ti znaš kaj znači određena tehnologija dakle dugogodišnje razvijanje ili razvoj itd.TPV pakuje tuđi proizvod, ali to skriva tipičan Kineski stil ali ti ne razumiješ njihovu politiku ili filozofiju slobodnog djeljenja tehnologije.

 

Pošto sad mislimo na VA LCD panele, dobro pregledaj VA Vertical Alignment dio pa pretraži sve kaj spada pod VA.Osnovna tehnologija je ista bilo za TV ili PC monitore, ali TV LCD paneli su ipak malo drukčiji u odnosu na PC monitor tehnikalije.Apsolutno nigdje nečeš nač TPV ime ili oznake, njih se uopče ne spominje jer nemaju baš nikakve veze sa izvornim razvojem=proizvodnjom VA LCD panel tehnologije.

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

 

Dakle tu je sve čisto, pa ako još uvijek nije jasno da TPV samo zamaskirano pakuje tuđu VA tehnologiju=za bolje razumijevanje upisati večernju školu.Za kraj reda radi prigodno oftopičarnje, TPV proizvodi/razvija VA isto tako kao što Američki Springfield Armory razvija/proizvodi ovaj dolnji slavni Hrvatski pištoljček.

 

 

 Na oba ljepo pise MADE IN CROATIA ... :D

VenAtoR#2231
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...
eywa33 kaže...

A sad si mi bacio bubu. Inače sam totalno neodlučan... uff... ostavit ću još dan dva dok ne odlučim.

Gle, inače preferiram Philips jer je to marka sa kojom sam odrastao.

Ali čini mi se da u ovom konkretnom slučaju nude više od Samsunga.

Da Philips se kvari, kvari se i Samsung. 

Od svih Philips modela daleko najmanje se vraća 6501 modela - barem u mom slučaju.

Npr. 6401 serija je užas.

Kod Samsunga nemam dojam koji se češće vraća jer nisam popamtio sve modele.

Sugerirao bih ti i Sony ali on je skuplji u 4K segmentu i toj veličini zaslona.

Zašto sugeriram njih, jer imaju android koji ima kodi, showbox itd. što mi je najbitnija stvar kod OS na TV-u.

Ako ne mogu gledati samostalno filmove i serije na TV-u nego mi treba PC, media player i slično, čemu onda OS na TV-u?

Samo za youtube?

 Možda ljudi imaju blu ray player, rentaju filmove, možda netko plaća televiziju nekog operatera.. (HBO, CINESTAR PREMIERE...) HBO GO je super stvar za bilo koji smart tv. KODI? Nemam potrebu za time iako sam teški filmofil, život bez KODI-ja je također zanimljiv.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
AMD_IT kaže...

Za ramboxa.

To sam več komentiral, i to na jednoj od prijašnjih stranica u ovoj temi.

 

To šta je navedeno TPV manufacturer, to apsolutno ništa ne znači jer ti ne kužiš o čem ja pričam iako je sve vrlo jasno.Ko da pišem djeci u vrtiču na ploču, jel ti znaš kaj znači određena tehnologija dakle dugogodišnje razvijanje ili razvoj itd.TPV pakuje tuđi proizvod, ali to skriva tipičan Kineski stil ali ti ne razumiješ njihovu politiku ili filozofiju slobodnog djeljenja tehnologije.

 

Pošto sad mislimo na VA LCD panele, dobro pregledaj VA Vertical Alignment dio pa pretraži sve kaj spada pod VA.Osnovna tehnologija je ista bilo za TV ili PC monitore, ali TV LCD paneli su ipak malo drukčiji u odnosu na PC monitor tehnikalije.Apsolutno nigdje nečeš nač TPV ime ili oznake, njih se uopče ne spominje jer nemaju baš nikakve veze sa izvornim razvojem=proizvodnjom VA LCD panel tehnologije.

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

 

Dakle tu je sve čisto, pa ako još uvijek nije jasno da TPV samo zamaskirano pakuje tuđu VA tehnologiju=za bolje razumijevanje upisati večernju školu.Za kraj reda radi prigodno oftopičarnje, TPV proizvodi/razvija VA isto tako kao što Američki Springfield Armory razvija/proizvodi ovaj dolnji slavni Hrvatski pištoljček.

 

 

Ja sam ti samo poslao sliku sa stranice koja je pouzdana sa informacijom tko je proizvođač.

Evo još jedan primjer konkretno napisano tko je proizvođač panela monitora

https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4350uc/

Ako ti se ne da čitati evo najbitnijeg dijela recenzije: ''The monitor employs a 42.51” screen, a TPV IPS-type (In-Plane Switching type) panel..''

Ili ne, ne, lažu, zar ne rambox..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice