Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.726
|
čitano: 14.427.571
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovaj panasonic je brutalan 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma sve je to opet downgrade u odnosu na vt60. Niti jedan LCD nema ni blizu kontrast, crnu, dinamiku, kut gledanja kao ta plzma. Vt60 je referenca kaj se tiče kvalitete slike
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Ma sve je to opet downgrade u odnosu na vt60. Niti jedan LCD nema ni blizu kontrast, crnu, dinamiku, kut gledanja kao ta plzma. Vt60 je referenca kaj se tiče kvalitete slike

 Još najbliže što se tiče dinamike je Philips model. A što se tiče kontrasta i crne, su isto svi veoma dobri:) Pa dal imaš kontrast oko 4000:1 ili 6000:1, to sad ne igra velike uloge, jer su to svi odlični brojevi..Jer nije sve u kontrastu.Največa prednost plazme je još uvijek u nativnih 1080 linija, bez ikakvih podržka kao što su Auto Motion Plus itd..A što se tiče ostalih parametra, više nema nekakvih velikih razlika.Oču da kažem, da je slika na svim novim televizorima višeg srednjeg i najvišeg ranga odlična:)

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma ne može ni tvoj Philips u isti koš s tom plazmom. Prestankom proizvodnje plazma tv-a napravio se downgrade po kvaliteti slike prije nego OLED uđe u mainstream.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Ma ne može ni tvoj Philips u isti koš s tom plazmom. Prestankom proizvodnje plazma tv-a napravio se downgrade po kvaliteti slike prije nego OLED uđe u mainstream.

 Pa nisam napisao, da je jednak u tome, ali je več blizu što se tiče tog segmenta.. Uglavnom oču reči, da ako kupiš nekakav viši srednji ili najviši rang televizora, ti ne treba više:)

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije ni blizu, nemoj pričat gluposti. Crna je puno dublja nego na VA modelu i vidi se razlika, kut gledanja da ne govorim, dinamika gdje LCD moraju svu tehniku koristiti da bi izgledala dobro plazme obavljaju savršeno, uniformnost ekrana mnogo bolja kod plazme
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako cemo o crnoj pioneer kuro ju dan danas ima tj. cak bi reako dublja od OLEDA.

 

ja cekam QLED 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 12:11 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Nije ni blizu, nemoj pričat gluposti. Crna je puno dublja nego na VA modelu i vidi se razlika, kut gledanja da ne govorim, dinamika gdje LCD moraju svu tehniku koristiti da bi izgledala dobro plazme obavljaju savršeno, uniformnost ekrana mnogo bolja kod plazme

 Što se tiče crne, imaju jedni Led televizori sasvim jednak prikaz crne..Recimo Philips 7601 ima po testovima crnu blizu OLED-a. A za OLED se zna, da je bolji televizor nego plazma.

Kao što sam napisao, najviša prednost Plazme je još uvijek u dinamiki i kut gledanja, na svim ostalim područjima su Led televizori več sasvim blizu:) Led ima i bolju svetilnost, nema problema sa statičnom slikom,nema problema sa zapečenom slikom, naravno bolju resoluciju itd..Tako, da svaka tehnologija ima svoje pluseve i minuse..Dvije ili tri godine nazad, još Led televizori nisu bili ni blizu plazme, a sada su več dosta blizu..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 12:14 (garfield1).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kad mislis da ce LED biti blizu OLEDA ili QLEDA ,2,3 godine ili vise ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Arai kaže...

Kakve bi mi preporuke dali iskusniji forumaši koji prate tržište za TV do 12000 kn? Kvaliteta slike je prioritet, 4K HDR, HDMI 2.0, ništa manje od 55" i da ima pristojan input lag.

 

Sad sam na VT60, zadnjoj seriji Panasonic plasmi. Može li se za te novce dobiti pristojna kvaliteta slike u usporedbi s VT60? Ne očekujem čuda, samo da slika liči na nešto.

Gledaj neki OLED, za tu cijenu se već da naći od 55''.

Nikakav LED LCD ili QLED LCD ne mogu parirati plasmi po slici.

Samo OLED.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

lol pa QLED je OLED sa quantom dot displayom nista vise tj bolji je od OLEDA jer konbinira

najbolje iz obje tehnologije prikaza slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

kad mislis da ce LED biti blizu OLEDA ili QLEDA ,2,3 godine ili vise ? 

 Sony je prošle godine več napravio prototip Led televizora, koji je jednak OLEDU, po nekim specifikacijama čak bolji:) Ali nije još u prodaji..Tako, da se Led tehnologija vrlo brzu preibližava OLED tehnologiji.Po mom mišljenju, če LED tehnologija biti za koje dve godine več sasvim blizu OLED televizorima. Ali naravno, če se i OLED svake godine ispopunjavat, tako, da teško reči kako i šta.Ili, če biti za dve ili tri godine sasvim druga tehnologija..Marketing i ostalo rade svoje..Ali mene osobno ne boli glava..Sasvim sam zadovoljan, sa televzorima što se mogu danas kupiti:)

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ti si jednostavan lik 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

ti si jednostavan lik 

 Pa da, zašto bi dao 2000 ili 3000 evra za televizor, ako ga dobijam za 1000 evra ili nešto više, pa sam više nego zadovoljan:)

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OLED ima 0 cd/m2. Dakle crna je crna. Najbolji VA modeli imaju 0.03-0.04, a plazme još koju nulu u decimali više. Dakle ni blizu nije LCD OLED-u, a niti plazmi.

Pročitajte recenzije o VT60 i vidjet ćete zašto današnji LCD još uvijek kaskaju
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ok ali kome nije bitna crna nego 4k uzet ce direct LED sa HDR-om nego OLED u FHD-u 

svaka cast toj plazmi ali ona je FHD.

 

OLED u 4K HDR-u su jos uvijek nesiplativi pored LED-va jer se dobije veca diagonala 

od istog za istu ili nizu cijenu 

 

kada OLED padne na cijene vrhunskih LED-ova tipa panasonic DX9,8 serije onda mozemo 

razgovarat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 12:35 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@zuper

 

Pa pogledaj možemo oko toga pisat čitav dan..Pa več sam napisao, da je Plazma još uvijek u nekim segmentima bolja, ali nije više dominatna kao još prije par godina..)

A što se tiče recenzija niti ne trebam čitat, jer sam se več dosta nagledao televizora u praksi, i još jih gledam..Tako, da ti ove stvari govorim iz iskustva..

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pusti nevjernog tomu 

 

bdw najbolji OLED je od panasonica LG je samo marketing i crna je kod nekih flagova 

svikasta dok ovaj model je BOG i BATINA ZA SVE STO POSTOJI TRENUTNO od tehnologija prikaza

pa cak od 60000 eura master studio jebenog monitora ! koji imajhu visok PQ i RGB 100 uz DCI 100 jebenih %

 

http://www.panasonic.com/hr/consumer/viera-televizori-ravnog-zaslona/viera-led-lcd-televizori/tx-65ez1000e.html

 

 

Jedino tko se moze priblizit Bogu Panasonicu je SONY i  SAMMY ostali su goli kurac u usporedi snjima

ali PANNY je BOG i BATINA tre benchamrk SVIA ...

 

mater razvalit cu cili tribunj hahah aka HTZ 2k9(bolje pivam od cetinskog)

poludio sam malo 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 12:44 (4mal).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

pusti nevjernog tomu 

 

bdw najbolji OLED je od panasonica LG je samo marketing i crna je kod nekih flagova 

svikasta dok ovaj model je BOG i BATINA ZA SVE STO POSTOJI TRENUTNO od tehnologija prikaza

pa cak od 60000 eura master studio jebenog monitora ! koji imajhu visok PQ i RGB 100 uz DCI 100 jebenih %

 

http://www.panasonic.com/hr/consumer/viera-televizori-ravnog-zaslona/viera-led-lcd-televizori/tx-65ez1000e.html

 

 

Jedino tko se moze priblizit Bogu Panasonicu je SONY i  SAMMY ostali su goli kurac u usporedi snjima

ali PANNY je BOG i BATINA tre benchamrk SVIA ...

 

mater razvalit cu cili tribunj hahah aka HTZ 2k9(bolje pivam od cetinskog)

poludio sam malo 

 Zaista sam zabrinut..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
4mal kaže...

kad mislis da ce LED biti blizu OLEDA ili QLEDA ,2,3 godine ili vise ? 

 Sony je prošle godine več napravio prototip Led televizora, koji je jednak OLEDU, po nekim specifikacijama čak bolji:) Ali nije još u prodaji..Tako, da se Led tehnologija vrlo brzu preibližava OLED tehnologiji.Po mom mišljenju, če LED tehnologija biti za koje dve godine več sasvim blizu OLED televizorima. Ali naravno, če se i OLED svake godine ispopunjavat, tako, da teško reči kako i šta.Ili, če biti za dve ili tri godine sasvim druga tehnologija..Marketing i ostalo rade svoje..Ali mene osobno ne boli glava..Sasvim sam zadovoljan, sa televzorima što se mogu danas kupiti:)

Ne neče se nikad prebližit, jer LCD panel+LED osvjetljenje ma kakav bio on uvijek ima aktivno nekakvo pozadinsko osvjetljenje.Čime se ti zapravo baviš jel, hm TV uređajima ili možda ipak tačkama ili japanerima?

 

OLED/AMOLED je budučnost samo još trebaju popeglat određene mane, kad to naprave sve ostale tehnologije moš pospremit u špajzu.

 

- OLED panel nema pozadinskog osvjetljenja=kad je crno onda je crno za krepat=na zaslonu su aktivni/osvjetljeni samo pikseli koji su realno i aktivni u praksi

 

Za primjer dolnja fotka Galaxy S2, Amoled zaslon osim ovog točkastog sata 95% zaslona je neaktivno.Ja da imam para na bacanje, pa normalno da bi kupio/izabrao samo najbolji OLED TV to je čista logika.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 14:25 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

lol pa QLED je OLED sa quantom dot displayom nista vise tj bolji je od OLEDA jer konbinira

najbolje iz obje tehnologije prikaza slike.

 4mal ne širi dezinformacije QLED je ništa više nego LCD sa quantum dot tehnologijom...vidim da je Samsungov markentiški trik upalio dajući naziv novoj liniji LCD-a sličnoj oledu...LCD će moć konkurirati OLEDU  kad izbaci led diode i uvede punokrvnu quantum dot tehnologiju tojest electroluminescent quantum dots koja emitira svijetlo nešto slično OLED-u

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 16:13 (LexTHE Boxer).
12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

pusti nevjernog tomu 

 

bdw najbolji OLED je od panasonica LG je samo marketing i crna je kod nekih flagova 

svikasta dok ovaj model je BOG i BATINA ZA SVE STO POSTOJI TRENUTNO od tehnologija prikaza

pa cak od 60000 eura master studio jebenog monitora ! koji imajhu visok PQ i RGB 100 uz DCI 100 jebenih %

 

http://www.panasonic.com/hr/consumer/viera-televizori-ravnog-zaslona/viera-led-lcd-televizori/tx-65ez1000e.html

 

 

Jedino tko se moze priblizit Bogu Panasonicu je SONY i  SAMMY ostali su goli kurac u usporedi snjima

ali PANNY je BOG i BATINA tre benchamrk SVIA ...

 

mater razvalit cu cili tribunj hahah aka HTZ 2k9(bolje pivam od cetinskog)

poludio sam malo 

 Samo informacije radi, taj Panasonic ima LG-jev WRGB OLED panel, koji dolaze u 2017-oj....

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Plazma je definitivno superiorna u odnosu na LED LCD, ali ima i ona svojih mana. Na VT60 su vidljivi suptilni znakovi vertical bandinga, line bleeda, ima i flickeringa u jako svijetlim scenama a čuje se i onaj popratni zvuk. Dva ventilatora iza se također čuju u tišim scenama, pogotovo kad mijanjaju broj okretaja u minuti. Bilo je i image retentiona ali kroz par sati u potpunosti je nestao. Pa kad gledaš nešto u 21:9 opet imaš potencijalni problem, itd. Odličan TV, ali sve ima svoje mane...

 

Što kažete na Samsung KS8000? I koje im je to finta da je negdje KS8090 ili KS8002?

https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue55ks8000-suhd-smart-led-televizor-p417234

https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-samsung-ue55ks8002-55-140-cm-suhd-4k-smart-tv-2300-pqi-dvb-t2/s2/218167

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 17:35 (Arai).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pričekaj onda još malo kad izađu novi modeli, pogotovo Samsung QLED.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisi shvatio zejbavam se vidi referancu na kraju i zbog cega

ali moras priznat taj OLED je Bog i batina jer je Pasnasonic 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 18:52 (4mal).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bjezi od extreme digitala... malo proguglaj iskustva ili pogledaj na forumu temu o njemu.... i meni je 8002 odlican tv...umalo sam ga uzeo ovaj mjesec al zena me smotala da opet pricekam malo pa na ljeto uzmem sta god hocu :D... a panasonic mi je naj naj samo sto dx780 nema 10 bitni panel i neznam kakav je firefox dal ima app za iptv kao smart iptv kod samsunga... al silno me zanima qled..kakve ce bit cijene i slika naravno :D
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bjezi od extreme digitala... malo proguglaj iskustva ili pogledaj na forumu temu o njemu.... i meni je 8002 odlican tv...umalo sam ga uzeo ovaj mjesec al zena me smotala da opet pricekam malo pa na ljeto uzmem sta god hocu :D... a panasonic mi je naj naj samo sto dx780 nema 10 bitni panel i neznam kakav je firefox dal ima app za iptv kao smart iptv kod samsunga... al silno me zanima qled..kakve ce bit cijene i slika naravno :D
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

e sad joj za inat uzmi najskuplji OLED koji izadje ili QLED sredinom godine 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hahahaha rado al bicu ja zadovoljan sa q7 ili q8 serijom...haha....i usput uzmem Denon x1300 il x2300 i spojim z5500 na njega 😈
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice