Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.167.903
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

kupujem full hd 32" tv bez smart stvari jer mislim si uzet chromecast2 za to.

90% vremena bi se gledali obični tv programi, kabelska il što već, tu i tamo nešto preko chromecasta.

 

Zasad je ovo nekakav uži izbor:

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-grundig-32vle5740-bn-led-tv-t2-hevcs2/83092

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-32lj500v-led-tv-t2s2/81738

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-32pfs4132.aspx

 

Savjeti i komentari su dobrodošli

 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odlicno premda SD nije na razini moje stare panasonic plazme od 50" jos uvik je to bolje od 90% tv-a trenutno dostupnih
Pozz
Samsung S8+
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Ima li tko kakav bolji prijedlog u ovom rangu TV-a za ovu cijenu? SAMSUNG UE43MU6172UXXH za 3800kn + 5 godina jamstva.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prasac kaže...

Pozdrav!

 

Ima li tko kakav bolji prijedlog u ovom rangu TV-a za ovu cijenu? SAMSUNG UE43MU6172UXXH za 3800kn + 5 godina jamstva.

Ja bi ti za nešto malo više para, radije preporučio taj bolji model Philipsa.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6412-K400/

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@endoki

Pa model 803, če  imat bolji panel višu svetilnost panela imače i bolji razpon boja itd..Poslije če imat drukčiju zasnovu samog televizora- dizajn, poslije HDR10+, pa poslije če imat

Google Assistant, nešto bolji zvuk  i još što če se nači. Sad se testira novi Philips model  873, koji je direktni naslednik modela 9002, i izgleda, da je svakako bolji od modela 9002.

 

 Možeš li posredovati neku stranicu gdje je više  napisano o tome?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...

@endoki

Pa model 803, če  imat bolji panel višu svetilnost panela imače i bolji razpon boja itd..Poslije če imat drukčiju zasnovu samog televizora- dizajn, poslije HDR10+, pa poslije če imat

Google Assistant, nešto bolji zvuk  i još što če se nači. Sad se testira novi Philips model  873, koji je direktni naslednik modela 9002, i izgleda, da je svakako bolji od modela 9002.

 

 Možeš li posredovati neku stranicu gdje je više  napisano o tome?

Što se tiče modela 803, si možeš ovdje nešto pročitat. A možeš si i pogledat video, gdje možeš više saznat o svim modelima.

https://www.techradar.com/reviews/philips-oled-803-4k-hdr-tv-65oled803

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...

@endoki

Pa model 803, če  imat bolji panel višu svetilnost panela imače i bolji razpon boja itd..Poslije če imat drukčiju zasnovu samog televizora- dizajn, poslije HDR10+, pa poslije če imat

Google Assistant, nešto bolji zvuk  i još što če se nači. Sad se testira novi Philips model  873, koji je direktni naslednik modela 9002, i izgleda, da je svakako bolji od modela 9002.

 

 Možeš li posredovati neku stranicu gdje je više  napisano o tome?

 

Ma pročita na hdtvpolska,oni preferiraju philips..

https://hdtvpolska.com/redakcji-przyjechal-philips-2018-oled-873-65-ambilight-android-tv/

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovanje svima

 

zainteresiran sam za model ue40mu6172 (iskljucivo 40" ekran),prioritet mi je SD signal i nista drugo,

dns sam imao priliku vidjeti taj model na sd-u s tim da su paralelno od njega gorili televizori

PHILIPS 43PUS6501 

SONY KD43XE7077

SONY KDL40WE665BAEP

ukratko slika na modelima pus6501 i kd43xe7077 je daleko bolja od ue40mu6172 i kdl40we655...

Na meni osobno boljim modelima crna boja se ne deformira u sivu,čak na malim kutevima gledanja dolazi do pojave sive boje,

inace tv gledam iz vise kuteva i u dosta svijetloj prostoriji.

Jeli razlog IPS matrica u odnosu na VA matricu?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim uzeti SONY Bravia KD-55XE8577 po cijeni od 7200kn. Isplati li se to uzeti ili imate neku bolju preporuku? Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 10:57 (Filip515).
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

zanima me razlika između Philipsovih modela 49PUS6501, 49PUS6412 i 49PUS6482. Tv bih korisitio uglavnom za gledanje KODI-a i igranje PS4. Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Narucio sam sony 9005, pa me zanima kolika je sigurnost da ne dobijem izlozbeni model, i jel postoji opcija na tvu da provjerim koliko je tv dugo radio?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rizbomiui kaže...

Pozdrav,

 

zanima me razlika između Philipsovih modela 49PUS6501, 49PUS6412 i 49PUS6482. Tv bih korisitio uglavnom za gledanje KODI-a i igranje PS4. Hvala.

 

Kao prvo je razlika u letu proizvodnje. Model 6501 je model 2016, dok sta ostala modela 2017 godište. Kao drugo, Philips 6501 ima 100Hz osvežavanje panela, dok imata ostala modela 50Hz osvežavanje. Ako nečeš gledat dosta sporta ti ja preporučujem model 6482, koji ima najbolji kontrast, i prikaz boja od svih tih modela. Pored toga, ima noviji Chipset napram modelu 6501. Ima i nešto bolji input lag.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Filip515 kaže...

Mislim uzeti SONY Bravia KD-55XE8577 po cijeni od 7200kn. Isplati li se to uzeti ili imate neku bolju preporuku? Hvala.

 gdje ga ima za te novce? no brainer uzimaj...

 

na nabavi je od 8400

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
da li postoji na tržištu VA, direct LED, Full HD televizor za kupiti u veličini 55"?
Namjena - filmovi i TV
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bgang kaže...
Pozdrav,
da li postoji na tržištu VA, direct LED, Full HD televizor za kupiti u veličini 55"?
Namjena - filmovi i TV

 Nema više takvog televizora. Prije se još dalo dobit koji takav model, kao recimo Philips PFT 6510. Ali danas više nema takvog televizora.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima li koji Full HD sa zadovoljavajućom crnom bojom?
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bgang kaže...
Ima li koji Full HD sa zadovoljavajućom crnom bojom?

 Nađe se koji, ali ne veličine 55 več manji. A za koliko para, uopšte tražiš tv..?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zašto bi morao biti FullHD? Ako misliš da će SD slika lošije izgledati na 4K nego na FullHD, neće. Dobar TV će bez problema kvalitetno obraditi SD sliku na 4K rezoluciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@zuper - da, taj dio me najviše brine. Išao bih do 5 - 6.000 kn
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Ne može, plaćam karticom

Vidim vas par ima b7, kako izgleda SD signal kod vas

Da ovaj LG fullhd se čini ok, mada nemogu naći baš recenzije, ali bome i košta, jel bi on bolje trebao upscalirati do fhd nego ovi do 4k, mislim lakše, SD signal

 

Na B7 izgleda solidno ima razlike od programa do programa, HD naravno bolje (B-net digitalni), samo se treba dobro poigrati sa postavkama i može se dosta izvući u odnosu na standardno. 

Kako mi je komp u blizini 4k sa 1080ti izgleda bolesno pa onda sve drugo izgleda jadno nakon toga.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Zašto bi morao biti FullHD? Ako misliš da će SD slika lošije izgledati na 4K nego na FullHD, neće. Dobar TV će bez problema kvalitetno obraditi SD sliku na 4K rezoluciju.

Ne može ni jedan tv na svijetu "kvalitetno" obraditi SD na 4K odn ne možeš od govanca napraviti pitu.

Određeni televizori to rade lošije neki bolje.

 

Moj UHD tv to radi još bolje nego prošli Full HD tv ali da će to LEd LCD napraviti kao plazma ili "bolji" OLED, neće...no primjeti se samo ako se zablejiš u sliku na pola metra od televizora. Već na metar i pol i dva udaljenosti od tv-a se ne vide ti artefakti odn smetnje SD slike.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bgang kaže...
@zuper - da, taj dio me najviše brine. Išao bih do 5 - 6.000 kn

 Za 6t kn možeš uzeti neki Sony ali samo 43 incha jer Sony vrlo dobro obavlja upscaling (ne savršeno kao što sam i napisao ali bolje od drugih LCD-a koliko sam vidio da, )dok za već 50 inch moraš se izuti za oko 9t kn.

Vjerojatno i drugi modeli tog cjenovnog ranga ali sam Sony te cijene vidio u trgovini i rastura sa slikom.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 22:02 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Kao prvo je razlika u letu proizvodnje. Model 6501 je model 2016, dok sta ostala modela 2017 godište. Kao drugo, Philips 6501 ima 100Hz osvežavanje panela, dok imata ostala modela 50Hz osvežavanje. Ako nečeš gledat dosta sporta ti ja preporučujem model 6482, koji ima najbolji kontrast, i prikaz boja od svih tih modela. Pored toga, ima noviji Chipset napram modelu 6501. Ima i nešto bolji input lag.

U ove gluposti sa 60 vs 100 Hz i sportom sam se osobno uvjerio da nisu točne.

Moj LG49701V ima 60 Hz i jako sam se bojao toga a na kraju ispadem sam sebi smiješan jer svi sportovi idu kao podmazani, (TruMotion disabled) i  nema nikakvih sapunica, deterdženata, ghostinga i sličnih gluparija koje sam pročitao na ovoj temi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
garfield1 kaže...

Kao prvo je razlika u letu proizvodnje. Model 6501 je model 2016, dok sta ostala modela 2017 godište. Kao drugo, Philips 6501 ima 100Hz osvežavanje panela, dok imata ostala modela 50Hz osvežavanje. Ako nečeš gledat dosta sporta ti ja preporučujem model 6482, koji ima najbolji kontrast, i prikaz boja od svih tih modela. Pored toga, ima noviji Chipset napram modelu 6501. Ima i nešto bolji input lag.

U ove gluposti sa 60 vs 100 Hz i sportom sam se osobno uvjerio da nisu točne.

Moj LG49701V ima 60 Hz i jako sam se bojao toga a na kraju ispadem sam sebi smiješan jer svi sportovi idu kao podmazani, (TruMotion disabled) i  nema nikakvih sapunica, deterdženata, ghostinga i sličnih gluparija koje sam pročitao na ovoj temi.

Ima razlike svakako, jer onda ne bi stavljali proizvođači 100Hz panele:) Onda bi svi stavljali 50Hz panele. A ovdje si pogledaj.

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemam što gledati jer sam vidio/usporedio kad sam kupovao.

Ti video klipići koji pokazuju razlike su marketinške glupoće koje u reali nemaju smisla i 60 Hz tv se uopće ne ponaša tako sumanuto.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Nemam što gledati jer sam vidio/usporedio kad sam kupovao.

Ti video klipići koji pokazuju razlike su marketinške glupoće koje u reali nemaju smisla i 60 Hz tv se uopće ne ponaša tako sumanuto.

U prodaonici, teško upoređivaš pokretnu resoluciju:) Daj kod kuče umjesto tvog Lg-ja jedan televizor sa 100Hz osvežavanjem panela, pa češ vidjet razliku..Kad, če biti oba na istom signalu i jednako podešena:)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
U prodaonici, teško upoređivaš pokretnu resoluciju:) Daj kod kuče umjesto tvog Lg-ja jedan televizor sa 100Hz osvežavanjem panela, pa češ vidjet razliku..Kad, če biti oba na istom signalu i jednako podešena:)

Shvaćaš li što ti pričam ?

 

NE VIDIM NIKAKVA TRZANJA, NIKAKAV GHOSTING, nikakve smetnje pri pokretnoj slici.

NIŠTA...

Nisam retardiran, ne lažem, ne trošim psihofarmake i nemoj mi pisati bedastoće.

Što bolje mogu vidjeti osim bolje, kvalitetnije slike ?

 

Pisao sam već da sam imao trzanja jer se povela cijela fama oko tog (na LG se zve TruMotion) efekta pa sam ga nafljio do kraja i slika je trzala.

Poslije sam saznao da ga je najbolje potpuno ISKLJUČITI, to sam i napravio i tv od tad radi kao urica....

Hebo ih TruMotion, živce sam s njim izgubio..

NEPOTREBNO SRANJE..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogleda san ovaj video.

 

Bole me uši od ovog alpsko-srpskog jezika.

 

Btw naravno da ima razlike izmedju 60hz i 120hz panela. 

Tvoj LG ima dobar procesor pa to ne primjecujes i tebi je slika normalna.

 

Ja san to na TCL-u primjetija, da je loš kod motiona. Probao sa 4k videom i ovaj Filip 6501 ga je bolje odvrtio. Jbg 

Na filipu su mi FHD videa na tom 100hz panelu izgledali umjetno nekako. Vec sam pisao o tome. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma daj...lik gore objašnjava kao da je to pravilo na svakom televizoru.

To jednostavno nije istina niti sam vidio i jedan tv da mu je slika tako nenormalna kao na tom Philipsu s 50 Hz.

 

Hvata me epilepsija kad gledam tu sliku.

To nisam vidio ni na jednom televizoru u životu s 50 Hz.

Ne znam kakvi su to hoax klipići...

 

A, možda Philipsu i treba 100Hz da bi iole normalno funkcionirao, zato je Garfy i stavio taj video pa misli da je to pravilo.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice