Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.528
|
čitano: 14.299.977
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ocito ti razumjevanje nije jaca strana, a i u dobu si di ni ponavljane nema svrhe. Kao sto starog psa nemozes novim trikovima ucit, tako nema ni smisla tebi nesto objasnjavati.
Ali samo cu kratko natuknuti kako je ovdje rijec o Hrvatskom forumu, gdje stanovnici Hrvatske kupuju na Hrvatskom trzistu.

I kad smo vec kod te cifre za tv.. osobno bi uzeo manju diagonalu pa si uzeo lg-ev oled.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Definitivno Samsung.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NathanDrek kaže...

 

 Strašan ti je taj AV forums, ima polurecenzije za 15 TV-a, od toga 12 Philipsa. Ovdje si pogledaj stranicu koja ima recenzije detaljne recenzije za 168 Tv-a i kalibracije po modelima, te su u obzir uzete i ocjene korisnika:

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-features

Klikni na svaku kategoriju (HDR, SmartTV, HDR gaming, filmovi, PC monitor, TV shows, Sport) i ako negdje nije Oled najbolji, daj svoju adresu u PM i šaljem ti svoj tv + moja poštarina.

Kad pričaš o HDR-u nije ti samo bitno koliko ti je max. brightness tv-a, nego koliko je duboka crna. Dva su standarda:

STANDARD 1: More than 1,000 nits peak brightness and less than 0.05 nits black level (LCD LED)

STANDARD 2: More than 540 nits brightness and less than 0.0005 nits black level (OLED)

OLED je idealan za gledanje u svim uvjetima, ja imam svjetlinu na 80-85, neki put po noći smanjim do 55, ovisno o sadržaju koji gledam, ne znam u kojim bi mi uvjetima svjetlina od 1500 nitsa odgovarala na xe930, kad to nije realno ni zdravo za korištenje, dosta mi je žena svijetlila u oči baterijom kad sam dolazio po noći pod gasom, ali je valjda dobro za reklamu. Kut gledanja je isto bitna stavka, ta prekrasna slika na xe930 je prekrasna samo tebi koji si svoju guzicu napenalio na sredinu kauča, a svi ostali vide nešto sasvim drugo, dok kod oleda svi gledaju isto. HDR ima najtočniji prikaz boja u Cinema Pro modu i tu je poklekao svaki LCD pred Oledom.

Što se tiče famoznog BURN-IN-a, ako ti se to desi, onda si si jebeno sam kriv. Četiri su načina da to izbjegneš:

1. Tv ima screensaver koji se uključuje gdje mjenja slike, te nakon još nekog vremena se pali drugi screensaver (crni ekran s animacijom)

2. Uključiš pomicanje zaslona (micanje slike za jedan piksel)

3. Probaj se barem jednom u 3 tjedna sjetiti da uključiš "Osvježivač pixela" čiji proces će ti se odviti kad ugasiš tv i trajat će oko sat vremena

4. Dovoljno je da tu i tamo na minutu prebaciš na neki drugi program.

I dobar si. Ljudi žena i deca mi peglaju tv preko dana, ja kad dođem s posla gledam Netflix, Youtube, Blu-ray filmove, a da ne govorim da imam sesije po 12h igranja Playstationa (u biti 2x6h ili 3x4h jer mi se plejka hoće razletit), koji mrtvi Burn-in, trebaš si paziti na svoje vlasništvo i to ti je to.

Oled ekran bi trebao držati 100.000sati rada do pola svjetline, a LED LCD skoro toliko, to je 30 godina gledanja 8-10 sati dnevno, znači prije će prdnuti sve drugo, možda i mi. WebOs i daljinac perfekcija.

Znači LG B7/C7 se preporučuje ako košta 2820$ i ispod, a XE9305 se preporučuje ako košta 1530$ i ispod. Ako i jedan i drugi koštaju isto pa da ne znam koliko voliš svjetlinu, moraš uzeti Oleda.

 

Moje viđenje i preporuka, da se razumijemo oba TV-a su vrh ponude, ali preporučujem ti OLED-a.

 

 

 

Ovo Boldano i podcrtano neću niti komentirat.

 

Ma čitam ja i RTings i kod njih cijenim šta oni sami kupuju svoje TV-ove koji testiraju, samo oni nemaju forum gdje stvarni vlasnici daju svoje mišljenje (isto kao i ti u svom postu) iz kojih možeš dobiti i dodatna saznanja. Netko recimo ne voli da mora tetošit/pazit TV i ne primjećju razliku između 0,002 i 0,02 svjetline crne boje? Ja npr imam veliku staklenu stjenku sa zapadne strane a TV mi je na sjevernom zidu pa me zanima kako izgleda kad u toplijem dijelu godine u popodnevnim satima svitlo udara u TV? Svakao mi je cilj probat i jedan i drugi pa odlučit. Samo sigurno nebi da 1000$ i više za C7 vs XE93 kako ti navodiš. Evo recimo pogledaj RTings šta kaže:

 

Sony XBR55A1E 2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.7

LG OLED 55E7P  2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.6

LG OLED 55C7P  2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.6

Sony XBR55X930E  2017 55" LED 4k Ocjena: 8.5

LG OLED 55B7A 2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.4

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 13:50 (nani).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony 9005,  55 incni u Santa Domenici 9200 kn. Mislim da okej cijena, pa planiram uzeti. Mislim da nece vise spustiti cijenu, jer doci ce nova serija. A onda citam sad zadnjih par postova, da je OLED b7 najbolja kupnja. On u SD kosta 11700. Isplati li se dati 2500 kn vise ili da uzimam sony 9005. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

naravno da se ispplati 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže... 

Ovo Boldano i podcrtano neću niti komentirat.

 

Ma čitam ja i RTings i kod njih cijenim šta oni sami kupuju svoje TV-ove koji testiraju, samo oni nemaju forum gdje stvarni vlasnici daju svoje mišljenje (isto kao i ti u svom postu) iz kojih možeš dobiti i dodatna saznanja. Netko recimo ne voli da mora tetošit/pazit TV i ne primjećju razliku između 0,002 i 0,02 svjetline crne boje? Ja npr imam veliku staklenu stjenku sa zapadne strane a TV mi je na sjevernom zidu pa me zanima kako izgleda kad u toplijem dijelu godine u popodnevnim satima svitlo udara u TV? Svakao mi je cilj probat i jedan i drugi pa odlučit. Samo sigurno nebi da 1000$ i više za C7 vs XE93 kako ti navodiš. Evo recimo pogledaj RTings šta kaže:

 

Sony XBR55A1E 2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.7

LG OLED 55E7P  2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.6

LG OLED 55C7P  2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.6

Sony XBR55X930E  2017 55" LED 4k Ocjena: 8.5

LG OLED 55B7A 2017 55" OLED 4k Ocjena: 8.4

Kao prvo, ovo boldano ni ja neću komentirat, ne znam što si to nabacao. 

Ovo za cijenu vidim da nisi skužio, pa ću ti ponoviti: Nisam ja rekao da je bolje dati 1000$ više za C7 , nego da je bolje uzeti OLEDA ako su po istoj cijeni, što i jesu:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe9305-4k.aspx

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B7V-SMART-1155997.aspx - bio je 11.600 na e-kupi i 10.900 na extreme digitalu, ko je bio pametan je kupio

"Znači LG B7/C7 se preporučuje ako košta 2820$ i ispod, a XE9305 se preporučuje ako košta 1530$ i ispod" - to što sam napisao i gore znači da do te cijene nema boljeg odabira i taj se preporučuje ako košta toliko ili ispod, jel ti sad jasno? A1 je totalno neisplativ, jer iako je drugi najbolji TV na svijetu, skuplji je do 1000eura od najboljeg TV-a.

 

Ako te zanima kako se ponašaju dok ti svjetlo udara u TV mogao si pročitati, a ne se pitati, a pošto toga nemaš na Av forums evo ti:

The B7 is excellent at handling reflections. It has the same glossy finish and anti-reflective coating as the C7 and E7, which works very well to reduce the intensity of direct reflections and glare. The glossy screen doesn't distort or reduce the sharpness of the screen. As with other high-end TVs, there is a purple tint as a result of the coating which is most visible when the TV is off. Most people won't mind this, and overall, the reflection handling is fine even in a bright room. Reflection : 0.4 % / Screen Finish : Glossy

 

The X930E has a semi-gloss finish which helps to diffuse reflections, reducing their intensity. Its reflection handling isn't as good as on some of the competition such as the Q7F or B6 but it should still be fine for a bright room. The reflection handling is the same as the X900EReflection : 1.2 % / Screen Finish : Semi-gloss
Ne vidim smisao da ti išta više pišem, kad više vjeruješ nekom trollu sa stranog foruma nego domaćem čovjeku, možda ne planiraš kupiti ništa od toga nego tek tako da nešto pričaš.
Evo još jednom stvarne slike ocjena s recenzija Rtings-a, a to više manje su rekli i  svi ostali koji su imali te TV-e na testiranju, a ne ovo što si ti nakeljio gore.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto nije Panasonic oled najbolji samo normalno cijena je prenapuhana?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da moram birati između LG C7 i Sony A1, Sony bi uzeo bez razmišljanja. Sony ima bolji build quality, motion obradu, zvuk i dizajn koji je po meni u ovom trenutku nenadmašan.
Trenutno je Emmezeti za 19t kn. Opet, za te novce uzmeš B7 i SJ9 soundbar koji je brutalan ili možda na akciji 65" B7

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65a1-201706044471.htm
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sj9 je precjenjen, za te novce se moze uzet brutalan pravi av setup tko ima mjesta za razmjestaj zvucnika a pojede taj soundbar

 

https://www.whathifi.com/lg/sj9/review 

 

http://www.avmax.hr/kucno-kino-onkyo-hts9700thx-black~proizvod_22473.html

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Da moram birati između LG C7 i Sony A1, Sony bi uzeo bez razmišljanja. Sony ima bolji build quality, motion obradu, zvuk i dizajn koji je po meni u ovom trenutku nenadmašan.
Trenutno je Emmezeti za 19t kn. Opet, za te novce uzmeš B7 i SJ9 soundbar koji je brutalan ili možda na akciji 65" B7

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65a1-201706044471.htm

 Ima samo bolji zvuk, OLEDI nemaju problema s motionom i na svakom je izvrstan, samo što LG pokazuje svaki frame, a Sony ima BFI što ga samo bezveze potamnjuje, bolje da nema. Sve drugo što si naveo si sam smislio ili...ovo s build quality i dizajnom me je posebno nasmijalo...

 

Evo ti usporedba side by side, za one koji bi isto uzeli bez razmišljanja:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c7-vs-sony-a1e/421/434

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, sound barovi su praktičniji upravo zbog prostora, prostorija izgleda urednije nego razbacani zvučnici uokolo, a kvaliteta je i više nego dovoljna, rijetko kad ćeš moći njegov potencijal nafrljiti do kraja, pa se ta razlika u kvaliteti izgubi. Realno vrijedi 4-4,5 tisuće taj Sj9, lijepi je to komadić namještaja.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobro za stan bas i nisu osim onih sa jako dobrom izolacijom. Srecom imam i kucu tak da se danas sa kanalicama da sve to uredno poslozit, zvucnike na stalke ili zidne police i super. Kvaliteta zvuka je puno prirodnija od supljikavog i anemicnog soundbara barem sto sam dosad cuo. Realno ako se ide na soundbar do 2 soma se da naci pristojan za stan. 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa :)

Kupujem novi tv pa bi mi trebao jedan vaš stručni savjet oko odabira. Naime, molio bih savjet koji da uzmem s obzirom na sljedeće zahtjeve:
  • - Dijagonala 40'' ili 43'', gledati će se na udaljenosti od 2.5 metara u osvijetljenoj prostoriji
  • - FullHD
  • - koristiti će se za:
    •   - gledanje filmova preko usb-a
    •   - televizijski progami se ne gledaju osim kakve nogometne utakmice kada bude svjetsko prvenstvo
    •   - playstation 4 tu i tamo
    •   - spojio bih ga ponekad s PCjem da služi za gledanje nečega direktno
    •   - volio bih imati i SMART platformu za youtube
  •   - cijena do 3500kn

Za oko mi je zapeo Sony KDL-40WE665. Bio bih vam jako zahvalan na savjetu i vašoj sugestiji i komentaru ovog tv-a koji sam naveo.

 

Srdačan pozdrav,

Dejan

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dese123 kaže...

Za oko mi je zapeo Sony KDL-40WE665. Bio bih vam jako zahvalan na savjetu i vašoj sugestiji i komentaru ovog tv-a koji sam naveo.

 

Srdačan pozdrav,

Dejan 

Ovdje su ti specifikacije za taj Sony https://www.displayspecifications.com/en/model/17a0ca2

Odličan tv..za te pare..

 

Zašto golman ne obrani Messiju kad zna da će zabiti ? by @foodbaler
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

Namjeravam kupiti tv i izbor sam suzio na tri proizvodjaca : LG, Samsung i Sony.

Vec skoro mjesec dana citam forume i recenzije i sad sam naprosto izgubljen u moru podataka, pa Vas molim za pomoc.

Nekako sam izbor suzio na LG 43UH7507 i SAMSUNG UE43MU6172 to mi je trenutno dostupno, da li je neko imao iskustva sa ovim tv.

TV mi ne treba za igre, nego samo za filmove, muziku, sport, youtube i prilično mi je bitan zvuk. Moze i neki drugi prijedlog ali da je od naznacenih proizvodjača.

Unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Možda ovo pomogne...

 

roby27 kaže...

Nasao na avforums...

 

Thank you for contacting LG Electronics Deutschland GmbH.

The V-variant has a normal triple tuner installed. The D variant has a dual triple tuner installed. Both models can be used within the EU. The two models support reception via DVB-C, DVB-T / T2 HD and DVB-S / S2.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pretpostavljam onda da se isplati investirati u 8 kn za tip sa triple tuner...

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

 

Molim za savjet o velicini tv-a. Udaljenost tv-a je 3,2m a na nekim krajevima kutne garniture je 4,2m. Gledao bi se pretezito program preko b-neta tu i tamo koji film u vecoj rezoluciji i youtube. Razmisljam o 55’ ili 49’ / 50’. Je li mozda 55’ tv ipak prevelik za tu udaljenost ako ce se gledati “obicni” programi, tj. hoce li dolaziti do zamora ociju? 

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je ono stranicsa gdje se provjeri koliko tv ima hertza?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slobodno 55”. Posli će ti bit žao što nisi
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nije uzmi, naviknut ces se brzo 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od televizora 49"/50" na više 100Hz panele imaju LG serija 8 (s time da modeli 800/810v imaju RGBW strukturu, što je korak unazad budući su modeli iz 2016 počevši od UH7700 na više također imali 100 Hz i puni RGB panel), Panasonic 750E, Philips 6501, Samsung serija 7, Sony 8505 i svi viši modeli ovih proizvođača. TCL i još neke marke uopće nemaju 100 Hz televizore. Za 43 inčne modele pogledaj ovdje.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vezado za dual tuner, znam dok su Panasonic plazme bile u igri da si moga gledat jedan program dok snimaš drugi, ili da ti drugi program (sliku) šalje na npr tablet. Zgodna stvar
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neznam dalinje vec netko stavilo link ovdje.....OLED nakon dvije i pol godine koristenja.

http://hdtelevizija.com/en/2017/09/04/lg-oled-tv-analysis-after-5000-hours-of-use-still-great-picture/

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
nani kaže...

 

 

Činjenica je da ne postoji savršen TV za svakoga, netko više cijeni dubinu i prikaz crne boje boju a neko svjetlinu koju panel može prikazat prilikom HDR scena, netko gleda TV u mraku samo serije i filmove, netko puno igra, onda je tu sport, pa upscaling slike na veće rezolucije, OS ... Zato je preporučljivo naoružat se testnim materijalima i pravac u dućane davit nekog prodavača da ti dopust igranje s TV-om. Samo tko to danas radi? Jako malo ljudi i svi ga čudno gledaju

Nama tu velike filozofije.

OLED tehnologija najbolje pokriva sve aspekte.

Kad sam nedavno kupio tv gledao sam dva OLED tv-a i to je nebo i zemlja naspram bilo kojega LED LCD...u bilo kojem segmentu tako da je to postalo matematičko pravilo i oko toga nema i ne treba biti diskusije.

Upscaling je teorija koja je bazirana na marketingu a matematika  je uvijek govorila da ne možeš od govna napraviti pitu i upscaling može samo biti nešto bolji od lošeg.

Kako stvoriti nešto čega nema, pitali su se alkemičari od početka vremena... 

 

EDIT;

Eto, sad nakon mjesec dana korištenja IPS panela ne bi ga nikad kupio jer moje oko (osobno iskustvo) ne može podnijeti gledanje tog televizora u mraku (stari LCD je bio sa S-PVA matricom) kako god podesio sliku.  

Stvar navike ili ne, vidjet ćemo.

 

 Koji tv si uzeo?

Ja sam sa plazme presao na 4k sony xd80 koji je IPS i po noci mi je dojam bio kao i tebi.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice