Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.569
|
čitano: 14.335.966
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

 

 

Plus skoro me herc strefio kada sam pokrenuo Daredevila na TV-u i kada se subtitle pojavi cijeli ekran ˝posivi˝, odnosno izblijedi. I nakon paničnog guglanja sam skužio da se to događa jer je boja titlova bijela a HDR raspali tu svjetlinu pa zato dolazi do toga. Nastavio sam gledati bez titlova i slika super, ali velim zbog prevladavajućih tamnih scena nije me očarao HDR kako sam mislio da me hoće, osim video uradaka na Youtube-u koji prikazuju prirodu i imaju puno više boja u sebi. Tek kada skinem neki film i zavrtim ga mogu nešto više reći o TV-u što se HDR-a tiče.

 

 

 

Da to je jednostavno ograničenje tehnologije LCD-a, da bi dobio veliku vršnu svjetlinu koje traže bijeli subtitleovi, tv mora popalit jako pozadinsko osvjetljenje na svim zonama (tvi u toj klasi imaju malo zona) i u tom slučaju se vidi da čak ni kontrast od 5-6000 : 1 nije dovoljan da to riješi (IPS tu nema nikakve šanse), tu pomaže samo velik broj zona koje imaju daleko skuplji tvi pa se to sivilo vidi samo oko titlova, a ne preko cijelog ekrana, dok se na oledu to opće ne dešava.

Mofu ti savjetovati ako hoćeš titlove na netflixu da ih promijeniš ovako:

Stavi boju titlova da je crna, klikni na semitransparent, a dolje na shadows odaberi bijelu

Rezultat su sivi titlovi s svijetlijim  obrubom koji se dobro vide, a ne blješte i ne smetaju kod gledanja i neće ti uzrokovati ovaj efekt na tv-u.

 

Ali nemoj okriviti odmah tc za lošu sliku na netflixu, moram mu stati u obranu jer nije tv kriv ovog  puta.  Netflix DolbyVision (i dosta SDR) sadržaj nije po meni dobro masteriran (barem večina), tamne scene su jednostavno loše, slabog kontrasta i ispranih boja (potvrđeno na oledu), nema prave crne nago neka siva.  

Npr Haunting of Hill House je primjer katastofe od masteriranja , serija mi je odlična, ali slika je katastrofa, sve jako isprano, jednoliko, bez kontrasta ...

Ako je sadržaj s black barovima gore i dolje (tje nije preko cijelog ekrana)  , a oni su crni , dok ti je sadržaj tako ispran, onda znaš da nije toliko do tv-a. 

Kad zavrtiš neki film za koji se zna da je dobro masteriran , javi dojmove.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
cizma kaže...

 

 

Plus skoro me herc strefio kada sam pokrenuo Daredevila na TV-u i kada se subtitle pojavi cijeli ekran ˝posivi˝, odnosno izblijedi. I nakon paničnog guglanja sam skužio da se to događa jer je boja titlova bijela a HDR raspali tu svjetlinu pa zato dolazi do toga. Nastavio sam gledati bez titlova i slika super, ali velim zbog prevladavajućih tamnih scena nije me očarao HDR kako sam mislio da me hoće, osim video uradaka na Youtube-u koji prikazuju prirodu i imaju puno više boja u sebi. Tek kada skinem neki film i zavrtim ga mogu nešto više reći o TV-u što se HDR-a tiče.

 

 

 

Da to je jednostavno ograničenje tehnologije LCD-a, da bi dobio veliku vršnu svjetlinu koje traže bijeli subtitleovi, tv mora popalit jako pozadinsko osvjetljenje na svim zonama (tvi u toj klasi imaju malo zona) i u tom slučaju se vidi da čak ni kontrast od 5-6000 : 1 nije dovoljan da to riješi (IPS tu nema nikakve šanse), tu pomaže samo velik broj zona koje imaju daleko skuplji tvi pa se to sivilo vidi samo oko titlova, a ne preko cijelog ekrana, dok se na oledu to opće ne dešava.

Mofu ti savjetovati ako hoćeš titlove na netflixu da ih promijeniš ovako:

Stavi boju titlova da je crna, klikni na semitransparent, a dolje na shadows odaberi bijelu

Rezultat su sivi titlovi s svijetlijim  obrubom koji se dobro vide, a ne blješte i ne smetaju kod gledanja i neće ti uzrokovati ovaj efekt na tv-u.

 

Ali nemoj okriviti odmah tc za lošu sliku na netflixu, moram mu stati u obranu jer nije tv kriv ovog  puta.  Netflix DolbyVision (i dosta SDR) sadržaj nije po meni dobro masteriran (barem večina), tamne scene su jednostavno loše, slabog kontrasta i ispranih boja (potvrđeno na oledu), nema prave crne nago neka siva.  

Npr Haunting of Hill House je primjer katastofe od masteriranja , serija mi je odlična, ali slika je katastrofa, sve jako isprano, jednoliko, bez kontrasta ...

Ako je sadržaj s black barovima gore i dolje (tje nije preko cijelog ekrana)  , a oni su crni , dok ti je sadržaj tako ispran, onda znaš da nije toliko do tv-a. 

Kad zavrtiš neki film za koji se zna da je dobro masteriran , javi dojmove.

 Hvala na savjetu za titlove, kada dođem doma s posla definitivno ću ga implementirati!!

 

Ali ne krivim ja T-com za lošu sliku na netflixu, krivim ga za lošu sliku na HBO GO aplikaciji. Slika je zadnjih mjesec dana bila 240p u najboljem slučaju...a iz HBO GO podrške mi vele da je stvar u T-com-u, odnosno njihovom internetu. Da dolazi do nekakvog konflikta između HBO GO aplikacije i T-com-ovog interneta.

Danas oko 11 je proradio, za divno čudo.

 

A što se tiče Netflix-a, TV mi uredno reproducira HDR sadržaj. Kada stisnem home button i odem na postavke, piše lijepo Video HDR. Unatoč tome kaj mi je internet mizernih 20 mbit-a, a preporučena brzina za 4k na Netflix-u je 25 mbit-a.

 

Pa ako mi možeš preporučiti koji film/seriju na Netflix-u da je dobro masterirana bio bih ti zahvalan ^^'

 

Budem probao za vikend skinuti neki film u HDR-u pa ga pogledam. I po tom pitanju, vidim da dosta 4k HDR filmova ima DTS zvuk. Hoću li ga moći gledati na TV-u? Hoće li ga ˝pretvoriti˝u neki svoj format ili da niti ne skidam filmove sa DTS oznakom?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...
Pixel kaže...
cizma kaže...

 

 

Plus skoro me herc strefio kada sam pokrenuo Daredevila na TV-u i kada se subtitle pojavi cijeli ekran ˝posivi˝, odnosno izblijedi. I nakon paničnog guglanja sam skužio da se to događa jer je boja titlova bijela a HDR raspali tu svjetlinu pa zato dolazi do toga. Nastavio sam gledati bez titlova i slika super, ali velim zbog prevladavajućih tamnih scena nije me očarao HDR kako sam mislio da me hoće, osim video uradaka na Youtube-u koji prikazuju prirodu i imaju puno više boja u sebi. Tek kada skinem neki film i zavrtim ga mogu nešto više reći o TV-u što se HDR-a tiče.

 

 

 

Da to je jednostavno ograničenje tehnologije LCD-a, da bi dobio veliku vršnu svjetlinu koje traže bijeli subtitleovi, tv mora popalit jako pozadinsko osvjetljenje na svim zonama (tvi u toj klasi imaju malo zona) i u tom slučaju se vidi da čak ni kontrast od 5-6000 : 1 nije dovoljan da to riješi (IPS tu nema nikakve šanse), tu pomaže samo velik broj zona koje imaju daleko skuplji tvi pa se to sivilo vidi samo oko titlova, a ne preko cijelog ekrana, dok se na oledu to opće ne dešava.

Mofu ti savjetovati ako hoćeš titlove na netflixu da ih promijeniš ovako:

Stavi boju titlova da je crna, klikni na semitransparent, a dolje na shadows odaberi bijelu

Rezultat su sivi titlovi s svijetlijim  obrubom koji se dobro vide, a ne blješte i ne smetaju kod gledanja i neće ti uzrokovati ovaj efekt na tv-u.

 

Ali nemoj okriviti odmah tc za lošu sliku na netflixu, moram mu stati u obranu jer nije tv kriv ovog  puta.  Netflix DolbyVision (i dosta SDR) sadržaj nije po meni dobro masteriran (barem večina), tamne scene su jednostavno loše, slabog kontrasta i ispranih boja (potvrđeno na oledu), nema prave crne nago neka siva.  

Npr Haunting of Hill House je primjer katastofe od masteriranja , serija mi je odlična, ali slika je katastrofa, sve jako isprano, jednoliko, bez kontrasta ...

Ako je sadržaj s black barovima gore i dolje (tje nije preko cijelog ekrana)  , a oni su crni , dok ti je sadržaj tako ispran, onda znaš da nije toliko do tv-a. 

Kad zavrtiš neki film za koji se zna da je dobro masteriran , javi dojmove.

 Hvala na savjetu za titlove, kada dođem doma s posla definitivno ću ga implementirati!!

 

Ali ne krivim ja T-com za lošu sliku na netflixu, krivim ga za lošu sliku na HBO GO aplikaciji. Slika je zadnjih mjesec dana bila 240p u najboljem slučaju...a iz HBO GO podrške mi vele da je stvar u T-com-u, odnosno njihovom internetu. Da dolazi do nekakvog konflikta između HBO GO aplikacije i T-com-ovog interneta.

Danas oko 11 je proradio, za divno čudo.

 

A što se tiče Netflix-a, TV mi uredno reproducira HDR sadržaj. Kada stisnem home button i odem na postavke, piše lijepo Video HDR. Unatoč tome kaj mi je internet mizernih 20 mbit-a, a preporučena brzina za 4k na Netflix-u je 25 mbit-a.

 

Pa ako mi možeš preporučiti koji film/seriju na Netflix-u da je dobro masterirana bio bih ti zahvalan ^^'

 

Budem probao za vikend skinuti neki film u HDR-u pa ga pogledam. I po tom pitanju, vidim da dosta 4k HDR filmova ima DTS zvuk. Hoću li ga moći gledati na TV-u? Hoće li ga ˝pretvoriti˝u neki svoj format ili da niti ne skidam filmove sa DTS oznakom?

 Tipfeler sam imao, nisam misli na TCOM , nego na TV , nije tv kriv nego netflix sa lošim masterom.

 

16-17 Mbit ti je dosta za Netflix, ne idu preko tog.

 

A što se HBO GO tiče, kod mene isti slučaj, reza 240p l, download prema go jedva 1 Mbit :) Nakon što me njihova korisnička služba vozala ko majmuna tjedan dana s testiranjima veze s moje strane ( ja sam misli da tcom ima lošu korisničku podršku, ovi su za snimiti blockbuster komediju , ok znam da ljudi nisu tehnički potkovani, ali neke osnove bi čovjek na podršci morao kužiti), na kraju sam ih uvjerio da je moj link ok, i tek onda dobim ovaj odgovor isti kao ti da je problem do T-coma 

Već sam izgubio nadu jer to znači da će ovi to tješavat još koji mjesec i loptati se s ovima , ali nadam se da je i meni proradilo:

 

 

Preporuka na netflixu (iako kako je kolega na forumu rekao, amazon ima dosta kvalitetniji stream, ali imaju i ovi dobrih stvari):

Altered Carbon , Lost in Space, Star Treck Discovery, Annihilation, Bright,  Stranger Things (sezona 2 je u DV), The Rain,  MindHunter, Cloverfield Paradox, 

ima ih dosta , ali nisam stigao sve pogledati,  neki od ovih imaju malo veći grain , ali u svakom ima jako dobrih hdr efekata, a neki su generalo ok cijelo vrijeme

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel ima netko iz Dalmacije....da je kupio ove nove teveje..pa ako je voljan da bacim malo oko....:)

Gledao sam ovaj videjo od rtings xf vs. q8fn....vidi se vignetting na xf....tako da...eto...humanum errare est....qf8n je bolji... nije mi od glavu za ovu godinu....dogodine...s dolaskom novih modela...starima još više bi tribala pasti cijena.... iskreno...golica me 65" dijagonala...jel bi na 3 metra to bilo puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

16-17 Mbit ti je dosta za Netflix, ne idu preko tog. 

Kolko ti ide Netflix? Kod sebe mjerim 21Mbps u aplikaciji na Xboxu a link mi je konstantno 58 i kusur Mbps downstream na svim mobilnim uređajima, kompovima i receiverima, u svako doba dana i noći. Za 4k preporučuju 25Mbps. Koga ganjati za to? ISP (Optima)? Netflix? Čitam po netu na raznoraznim mjestima da provideri znaju limitirati brzinu kad je u pitanju Netflix. Trenutno sam još na FHD telki pa razmišljam na što će ličiti UHD kad puknem 4k telku?

Deckard
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Gledao sam ovaj videjo od rtings xf vs. q8fn....vidi se vignetting na xf....tako da...eto...humanum errare est....qf8n je bolji... nije mi od glavu za ovu godinu....dogodine...s dolaskom novih modela...starima još više bi tribala pasti cijena.... iskreno...golica me 65" dijagonala...jel bi na 3 metra to bilo puno

Ja za cca 2,8-2,9m uzimam 65" nakon 6+ godina buljenja u 55". Definitivno hoću veći za letterboxane filmove. Za 3 metra pravi muškarci kupuju 65" a ostavljaju mjesta za 75" . Što se tiće Q8FN, to ti je edge led telka pa vidi. U rangu XF9005 ti je tek Q8DN, ali on je preskup i ne podržava Dolby Vision, ni jedan Samsung zapravo ne podržava Dolby Vision pa ako te put nanese na Netflix i sl. računaj s tim.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

 

Preporuka na netflixu (iako kako je kolega na forumu rekao, amazon ima dosta kvalitetniji stream, ali imaju i ovi dobrih stvari):

Altered Carbon , Lost in Space, Star Treck Discovery, Annihilation, Bright,  Stranger Things (sezona 2 je u DV), The Rain,  MindHunter, Cloverfield Paradox, 

ima ih dosta , ali nisam stigao sve pogledati,  neki od ovih imaju malo veći grain , ali u svakom ima jako dobrih hdr efekata, a neki su generalo ok cijelo vrijeme

 

 

Hvala!!

Znači moram još i Prime Video uzet kruh ti mili...on se može posebno uzeti, bez Amazon Prime-a?

Čuo sam da nema baš previše HDR sadržaja, kako si ti zadovoljan sa sadržajem općenito na Prime-u?

 

A za HBO GO nisam bio siguran jesi li ti nešto spominjao ili Flagship. Znači ti i ja imamo isti problem sa HBO GO aplikacijom, odnosno, nadam se da smo ga imali do sada. Još treba provjeriti navečer kada je najveće opterećenje mreže.

 

A daj mi reci za DTS zvuk, hoće li ga moj tv moći prilagoditi nekako sebi? Da mogu pogledati neki torrent 4k HDR...većina HDR torrenta ima DTS oznaku, da ne skidam đabe 40-60 GB ^^'

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže...
Peanut
Mogu potvrdit iz prve ruke. Nekima to ne paše, ali mogu reći da sam instalacijom led trake otraga minimizirao glavne nedostatke IPS panela osim DSE. Crna je brutalno dobra a i sami kontrast generalno u noćnom režimu .

 može li pikčr kako si i gdje te ledice i kakve stavio otraga i gdje otraga ?

 Moze , ostavit cu ti link u pp. 

To ti je ovo  . Zalijepi se na TV otraga  , samoljepljiva je . 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

16-17 Mbit ti je dosta za Netflix, ne idu preko tog. 

Kolko ti ide Netflix? Kod sebe mjerim 21Mbps u aplikaciji na Xboxu a link mi je konstantno 58 i kusur Mbps downstream na svim mobilnim uređajima, kompovima i receiverima, u svako doba dana i noći. Za 4k preporučuju 25Mbps. Koga ganjati za to? ISP (Optima)? Netflix? Čitam po netu na raznoraznim mjestima da provideri znaju limitirati brzinu kad je u pitanju Netflix. Trenutno sam još na FHD telki pa razmišljam na što će ličiti UHD kad puknem 4k telku?

 Ne moras nikog ganjat, to ovisi o dosta faktora koja je brzina, ako mjeri 21 Mbps, to je ok.

uhd hdr stream s netflixa/amazona je limitiran na 17 Mbps, pa ako mjeri 21 radit ce ti bez problema.

i meni mjeri oko 21-24 Mbps, sve radi bez greske (imam 50 Mbps link)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

 Koja veličina..?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...
Pixel kaže...

 

 

Preporuka na netflixu (iako kako je kolega na forumu rekao, amazon ima dosta kvalitetniji stream, ali imaju i ovi dobrih stvari):

Altered Carbon , Lost in Space, Star Treck Discovery, Annihilation, Bright,  Stranger Things (sezona 2 je u DV), The Rain,  MindHunter, Cloverfield Paradox, 

ima ih dosta , ali nisam stigao sve pogledati,  neki od ovih imaju malo veći grain , ali u svakom ima jako dobrih hdr efekata, a neki su generalo ok cijelo vrijeme

 

 

Hvala!!

Znači moram još i Prime Video uzet kruh ti mili...on se može posebno uzeti, bez Amazon Prime-a?

Čuo sam da nema baš previše HDR sadržaja, kako si ti zadovoljan sa sadržajem općenito na Prime-u?

 

A za HBO GO nisam bio siguran jesi li ti nešto spominjao ili Flagship. Znači ti i ja imamo isti problem sa HBO GO aplikacijom, odnosno, nadam se da smo ga imali do sada. Još treba provjeriti navečer kada je najveće opterećenje mreže.

 

A daj mi reci za DTS zvuk, hoće li ga moj tv moći prilagoditi nekako sebi? Da mogu pogledati neki torrent 4k HDR...većina HDR torrenta ima DTS oznaku, da ne skidam đabe 40-60 GB ^^'

 

 

 Ma ne treba ti prima, ja sam uzeo, pogledao jednu seriju i to je to, za moj ukus nikakva ponuda.

4k hdr ponuda jako slaba, par serija i to je to

imas tjedan dana free pa pogkedaj, dalje je 3€, nije skupo pa sam ostavio, ali ponuda nikakva.

 

za dts nisam siguran, vjerojatno ces dobit samo stereo, skini neki kratki dts demo pa provjeri za svaki slucaj

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 19:03 (Pixel).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

 Koja veličina..?

 Svaki put nesto zaboravim napisat hahah..oko 50" i stavio biih je na zid, ako to pravi ikakvu razliku

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HBO GO, i dalje slika katastrofa !

 
1 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GuciGuc kaže...
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

 Koja veličina..?

 Svaki put nesto zaboravim napisat hahah..oko 50" i stavio biih je na zid, ako to pravi ikakvu razliku

 Ja bi ti preporučio taj best buy model:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus6703-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-67326011

 

 

Ili taj još nešto bolji model.

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68123/philips-49pus780312-ultra-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&cwsid=9388ed38473c1b0ef726c7454a34f403

 

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-62020731

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6100/

 

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

 Koja veličina..?

 Svaki put nesto zaboravim napisat hahah..oko 50" i stavio biih je na zid, ako to pravi ikakvu razliku

 Ja bi ti preporučio taj best buy model:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus6703-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-67326011

 

 

Ili taj još nešto bolji model.

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68123/philips-49pus780312-ultra-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&cwsid=9388ed38473c1b0ef726c7454a34f403

 

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-62020731

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6100/

 

 

 Koji je po tebi najbolji od ova 4 navedena?

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

HBO GO, i dalje slika katastrofa !

 Znači ono kaj je meni proradio je bila slučajnost neka...budem i ja provjerio za pola sata pa javim.

 

A za DTS ću provjeriti, ali meni je ok i ako mi samo stereo prolazi. Da ne bude tišina a video ide 😅

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GuciGuc kaže...
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

 Koja veličina..?

 Svaki put nesto zaboravim napisat hahah..oko 50" i stavio biih je na zid, ako to pravi ikakvu razliku

 Ja bi ti preporučio taj best buy model:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus6703-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-67326011

 

 

Ili taj još nešto bolji model.

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68123/philips-49pus780312-ultra-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&cwsid=9388ed38473c1b0ef726c7454a34f403

 

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-62020731

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6100/

 

 

 Koji je po tebi najbolji od ova 4 navedena?

 Pa meni je najbolji model 7803. A veoma dobar je i model 6703..

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...
garfield1 kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

 Koja veličina..?

 Svaki put nesto zaboravim napisat hahah..oko 50" i stavio biih je na zid, ako to pravi ikakvu razliku

 Ja bi ti preporučio taj best buy model:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus6703-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-67326011

 

 

Ili taj još nešto bolji model.

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68123/philips-49pus780312-ultra-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&cwsid=9388ed38473c1b0ef726c7454a34f403

 

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-62020731

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50A6100/

 

 

 Koji je po tebi najbolji od ova 4 navedena?

 Pa meni je najbolji model 7803. A veoma dobar je i model 6703..

 Volio bi da bude i tv koja je dobra na svjetlu posto u stanu imam cijeli dan sunca (SJ orijentacija).

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

Za taj novac taman TCL U49C7006. VA panel, android, usb 3.0 i 5 god garancije.

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/Ultra-HD-LED-TV-TCL-U49C7006-Android-156902.html

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

Za taj novac taman TCL U49C7006. VA panel, android, usb 3.0 i 5 god garancije.

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/Ultra-HD-LED-TV-TCL-U49C7006-Android-156902.html

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da javim, meni HBO GO radi normalno sada.

Imam max3 premium, parica, propustnost 44 mbita smanjeno na 20 mbita zbog HD programa i dodatnog prijemnika.

 

A sada bože pomozi idem gledati ligu prvaka na hrt-u...😅

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 21:00 (cizma).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

Za taj novac taman TCL U49C7006. VA panel, android, usb 3.0 i 5 god garancije.

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/Ultra-HD-LED-TV-TCL-U49C7006-Android-156902.html

 Al' je ruzna televizija do Boga 

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GuciGuc kaže...
Flagship kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

Za taj novac taman TCL U49C7006. VA panel, android, usb 3.0 i 5 god garancije.

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/Ultra-HD-LED-TV-TCL-U49C7006-Android-156902.html

 Al' je ruzna televizija do Boga 

 Nubs Premium Design:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 22:08 (Crt True Colors).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se može u "normalnom" gledanju tv-a uočiti razlika između RGB i RGBW panela? Svašta sam pročitao, pa ne znam da li imam opravdanu odbojnost prema RGBW poredku piksela, a LG ih trpa u gotovo sve svoje IPS modele. Nekako imam osjećaj kao da LG vara kupce reklamirajući RGBW poredak piksela kao punokrvne 4K panele.

 

Vi koji imate VA panele, a gledate tv iz različitih kutova, da li ste možda požalili što niste uzeli IPS ili nema neke drastične razlike? Na nekim VA modelima koje sam gledao, neki kao da imaju puno bolji kut gledanja od drugih, npr. jedan TCL mi je imao bolji kut gledanja od jednog Samsunga iz nižeg segmenta. Nisam više pametan...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

tražim nekakav TV do cca 3000,00 kn i naletim u Elipsu na Hisense TV, konkretno ova 2 modela pa me zanima dali valjaju šta ili ima nešto bolje za te novce.

 

https://www.elipso.hr/prilika/hisense-50a6100-akcija-listopad/

https://www.elipso.hr/prilika/hisense-43a6100-akcija-2018/

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
GuciGuc kaže...
Flagship kaže...
GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

evo jos jednom da preupitam. Treba mi preporuka za 4K HDR televiziju za all around koristenje (gledanje filmova, serija, igranje na PS ili PC) do 4000kn.

 

Za taj novac taman TCL U49C7006. VA panel, android, usb 3.0 i 5 god garancije.

 

https://www.harveynorman.hr/odjeli/audio-video-foto/Ultra-HD-LED-TV-TCL-U49C7006-Android-156902.html

 Al' je ruzna televizija do Boga 

 Nubs Premium Design:

 

 Bogami me iznenadi sa specifikacijama. Ima wide gamut, 10-bitni panel, JBL zvucnike i android TV. Sve mi se cini da ce prevagnut u odnosu na onaj Philips 49PUS7803. :D

Nick na BL: [CRO] Pegasus_HR
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...

Vi koji imate VA panele, a gledate tv iz različitih kutova, da li ste možda požalili što niste uzeli IPS ili nema neke drastične razlike? Na nekim VA modelima koje sam gledao, neki kao da imaju puno bolji kut gledanja od drugih, npr. jedan TCL mi je imao bolji kut gledanja od jednog Samsunga iz nižeg segmenta. Nisam više pametan...

osim oleda, va je daleko bolja tehnologija izrade panela zbog jakog kontrasta

to nisu male razlike kao što mogu biti po pitanju boje ili kuta gledanja, to su razlike od 400-500 posto boljeg kontrasta, koji je ionako jedan od najvažnijih kriterija za dobru sliku

plus je također gotovo pa potpuni izostanak kojekakvih backlight bleedinga i ostalih sranja karakterističnih za ips

 

kut gledanja va panela pak ovisi od modela do modela, što noviji i kvalitetniji panel, to manje problema, pa je najbolje da sam vidiš koji ti odgovara

kod jeftinijih modela i proizvođača često se dogodi da uvale starije tipove panela, pa to bude i izraženije

ako češće gledaš tv iz većeg kuta, možda je ips ipak bolja solucija usprkos inferiornom kontrastu 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi očekuju i od Va panela čuda a skidaju film npr full HD od 2.5 GB.

Ni tu neće biti dobrog kontrasta i to ne može spasiti ni OLED.

pojave se tamne scene ne vidiš pola što na filmu komprimiranog u 10 GB vidiš.

 

nego, kolega gore je napisao da ima propusnost 44 mbps , dva tv-a a zbog HD su mu spustili brzinu na 20 Mbps ?!

nije mi jasno što oni imaju spuštati brzinu ako ti taj moment ne gledaš HD programe kojih nema puno.

tu bi trebao imati normalnu brzinu.

 

Danas me prebacuju na t-com a na Iskonu sam imao 8 programa u HD-u dva tva (jedan tv uzima 3.5 mbps) i ništa mi nisu skidale brzine.

 

Max pušten down mi je bio 39 Mbps i kad ne radi ni jedan tv brzina skidanja torrenta je punih 39 Mbps, točno, kad rade oba tva- padne za tih 7 Mbps ali gledam HD sport klub nogomet i nisam primjetio da torrent ide ispod 30 Mbps....

to je isto neka muljaža a i taj njihov HD je šit ne znam...

 

a full HD i 4K na "bakru" ni ne puštaju pa to treba malo s njima provjeriti.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 12:58 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam što se događa sa SD-om. Inače imaju preko 260 TV-a u ponudi, danas samo 165. Vidim da uopće više nema Q6FN.

 

 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice