Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.732
|
čitano: 14.429.279
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš 32 pa je sljedeća veličina 40...

 

https://www.nabava.net/televizori?cod=250&cdo=1111&se=6%2C45%2C323%2C1137%2C18834%2C211363%2C525227%2C641528

 

Ovo su ti više-manje svi 32" full HD modeli provjerenih marki (znači bez Vivaxa, Grundiga itd), malo preberi ima li koji 2+3 garanciju.

marching up and down the squaaare
4 mjeseca
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi, laik sam a htio bih uzeti neki OLED, 65 inča...budget od 1700 do 2000 eura. Sto mislite o Bravia XR-65A75K ? Preporuke, misljenje?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko mogu primjetiti svi su kupci, traže savjete, kupuje se sve u 16, no malo je nekakvih dojmova i mini recenzija nakon tolikih kupovina. Stoga ili serete ili dajte vi koji ste kupili ne budite ljeni nakon toga te  ostavite kakvo slovo o tome kako ste zadovoljni, iznesite pluseve i minuse, bude drugima lakše kada se odluče nešto kupiti. 

 

lp.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam razmisljao c3 ili s90c, ili cak dati 700e vise za sony a80l (kao sony fanboy)

 

na kraju uzeo c3 od 65" i prezadovoljan. previse je dati toliko love za slican TV istih dimenzija

po danu je nasuprot prozora, i odbljesak je los jer je glossy ekran. tako da kada zelim gledat moram stavit zavjese. za svijetle sobe bolji su mini led TV

kada se malo zamraci slika je bomba, i full mi je cudno gledat neke tamne scene jer se skoro nis ne vidi, kako je valjda zamisljeno :D

 

na tv spojen pc+ps5+xbox. jedino mi pc radi na 60hz jer nemam 2.1 kabel od 5m zasada, a niti ne igram nista u 4k sta mi zahtjeva 120hz

 

jedini nedostatak je sta nema jedan app koji koristim, ali to mogu preko kompa, ili konzole

Moj PC  
4 0 hvala 3
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...

ja sam razmisljao c3 ili s90c, ili cak dati 700e vise za sony a80l (kao sony fanboy)

 

na kraju uzeo c3 od 65" i prezadovoljan. previse je dati toliko love za slican TV istih dimenzija

po danu je nasuprot prozora, i odbljesak je los jer je glossy ekran. tako da kada zelim gledat moram stavit zavjese. za svijetle sobe bolji su mini led TV

kada se malo zamraci slika je bomba, i full mi je cudno gledat neke tamne scene jer se skoro nis ne vidi, kako je valjda zamisljeno :D

 

na tv spojen pc+ps5+xbox. jedino mi pc radi na 60hz jer nemam 2.1 kabel od 5m zasada, a niti ne igram nista u 4k sta mi zahtjeva 120hz

 

jedini nedostatak je sta nema jedan app koji koristim, ali to mogu preko kompa, ili konzole

 Klasična boljka OLED-a, fali svjetline za određene situacije.

 

QD OLED bi ti bio bolji ako je ulazio u budžet, nebi imao tog problema čini mi se.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 15:30 (BioZZG).
4 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Biscan kaže...
SmallGuy kaže...

'bolje' jesu na papiru, u praksi sony ipak opravdava reputaciju premium branda...posebno kad govorimo o handlingu inferiorn(ij)ih izvora. no kako kazes, odvagni financije i prioritete jos jednom, ako se mozes rastegnit do x90 bilo bi super...posebice sto nije bezub ni kad pricamo o reprodukciji (kvalitetnog) 4k materijala.

 

EDIT: vodi racuna i da sony najrjede od poznatih brandova ima nekakve akcije  

 Nema ni jednog na stanju osim X93J jel to isti model ???

 x93j je stariji model, iz 2021. no pod haubom su jako slicni, dapace, x93j je bolje hendlao local dimming opciju pa je kvalitet slike bio nijansu i bolji, koliko god cudno zvucalo....k model je s druge strane bolje rjesenje za gaming, sad ovisi koliko ti je taj aspekt bitan.

 

ako je x93j na stanju u nekom razumnom cjenovnom opsegu, definitivno je dobra kupnja.

 

 

@Wiz3m4n: vlasnik sam c2, prilicno sam siguran da se o tom tv-u zna manje-vise sve, ali slobodno pitaj ako te nesto specificno zanima :)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Koliko mogu primjetiti svi su kupci, traže savjete, kupuje se sve u 16, no malo je nekakvih dojmova i mini recenzija nakon tolikih kupovina. Stoga ili serete ili dajte vi koji ste kupili ne budite ljeni nakon toga te  ostavite kakvo slovo o tome kako ste zadovoljni, iznesite pluseve i minuse, bude drugima lakše kada se odluče nešto kupiti. 

 

lp.

ha čuj, koliko je to loše, toliko je i dobro

subjektivno je glavni problem u tome, jer netko tko je donedavno imao 5-6 godina star televizor teško da može dati objektivnu recenziju novog televizora

takvome je sve super, jer gleda novi tv u odnosu na staru kramu, ne u odnosu na aktualnu konkurenciju

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mudre riječi. Može jedino usporediti sa očekivanjima i spomenuti eventualne probleme (kao juzer kojem se TCL ugasio iznebuha "samo" 4-5 puta u dva tjedna ili tako nekako, LOL)

marching up and down the squaaare
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Mudre riječi. Može jedino usporediti sa očekivanjima i spomenuti eventualne probleme (kao juzer kojem se TCL ugasio iznebuha "samo" 4-5 puta u dva tjedna ili tako nekako, LOL)

 pa možda može, samo je pitanje kakva očekivanja ima netko od, primjerice, brzine procesora i njegovih sposobnosti upscalinga ako je prije toga imao stariji televizor koji uopće nije smart ili, drugi primjer, kako će takav procijeniti kvalitetu local dimminga nekog tatung televizora u odnosu na aktualnu konkurenciju ako se nikad prije s tako nečim nije susreo

mislim da su zato za ikakvu procjenu daleko relevantinije recenzije iole poznatijih recenzenata

 

kod televizora je, bojim se, subjektivna ocjena na forumu u rangu ocjene mojeg pokojnog oca kakav je novi golf u odnosu na onaj njegov 20 godina star twingo koji nije imao niti klimu niti išta od modernih tehnologija, dapače, moj je stari barem mogao reći kakva je razlika u vožnji, držanju ceste ili ubrzanju, dok kod televizora nemereš reći skoro pa ništa od onoga o čemu raspravljamo u aktualnim tehnologijama ako ih prije nisi niti vidio

 

još kad ovako na forumu skupusaš sto ljudi i dvjesto sisa u priču, gdje jedan ima nekog pojma, drugi se pravi da ima pojma, a trećeg ionako nije briga, dobiješ drek na šibici od korisnih iskustava

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato, onaj kome je stvarno bitno da si kupi što bolji tv za nekakav budžet koji si odredi pročita sve moguće recenzije od onih vrhunskih recenzenata iz većinom Amerike gdje su malo bolji modeli sa drukčijim nazivima TV-a, pa moraš prvo skužiti koji je naš ekvivalent, pa onda malo engleske, pa onda tek iskustva naših koji imaju taj TV ako hoće podijeliti zapažanja, pa onda imaš tu svega i svačega (onih koji se stvarno kuže i onih koji misle da se kuže), a ovi koji se ne kuže su obično puno aktivniji u davanju preporuka i hvalospjeva za neke modele, pa sad ti koji kupuješ TV moraš sve to procesuirati i izvuči iz svega toga zaključak - ja ću kupiti taj TV pa ćemo vidjeti, nadam se da se neću zeznuti.

A oni kojima TV nije bitna stvar oni će kupiti najjeftiniji određene veličine i bit će zadovoljni jer je i taj puno bolji od onog prošlog u večini slučajeva i neće se zamarati šta ima a što nema i što može ili ne može.

Ukratko, potrudite se malo, ako Vam je bitno da kupite bolji TV za iste pare.

 
1 0 hvala 0
4 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jucer u jednoj trgovini gledao TCL 65C805 (jos nisam kupio) i dodje mi prodavac i kaze "uzmi TCL 65C645" jer je C805 skuplji 200eur, a nije toliko bolji...
Ako hoces vidjet razliku u slici onda jedino OLED pravi razliku, itd...

C805 je miniled, a C645 nije pa se kontam da necu sad skrtariti na tih 200 eur kad pitaj boga kad cu opet kupovati novi tv.

Sto vise istrazujem i citam to manje znam sta trebam ahahaha
 
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bi svakako išao na mini led, crna je crna, bijela je bijela. Nema tu nekih problema, kontrast je odličan, svjetlina rastura i previše. Npr. kad je scena na 4K filmu HDR rastura, npr. reflektor ispada ko pravi, škiljiš koliko jako svjjetlost baci u tom trenutku baš kao pravi reflektor.

Moj PC  
4 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
j100janovic kaže...

Jucer u jednoj trgovini gledao TCL 65C805 (jos nisam kupio) i dodje mi prodavac i kaze "uzmi TCL 65C645" jer je C805 skuplji 200eur, a nije toliko bolji...
Ako hoces vidjet razliku u slici onda jedino OLED pravi razliku, itd...

C805 je miniled, a C645 nije pa se kontam da necu sad skrtariti na tih 200 eur kad pitaj boga kad cu opet kupovati novi tv.

Sto vise istrazujem i citam to manje znam sta trebam ahahaha

 Super prodavač koji nema pojma.

Uzmi mini led, neces pozalit.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lijep pozdrav, moze preporuka za tv do nekih 400 eura, 40 ili 43 inca. Do sad sam imao dva LG televizora i zadovoljan sam sa njima. Sad kupujem treci, jucer sam vratio Philips ambilight 43 inca 8118 serija, bio je 299 eura na mall hr ali nisam bas bio zadovoljan. Primjerice LG star nekih 4 godine mi ima bolju sliku od tog Philipsa sto i nije presudilo da budemo nacisto, za 299 eura Philips ima cist ok sliku ali nisam znao da je baziran na linuxu i da je sav usporen, nema opcije Hbo itd.. Gledam te Hinsense TCL ali nemam iskustva, najvise bi volio LG pa svaki savjet dobro dođe
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
ninotocka kaže...

Mudre riječi. Može jedino usporediti sa očekivanjima i spomenuti eventualne probleme (kao juzer kojem se TCL ugasio iznebuha "samo" 4-5 puta u dva tjedna ili tako nekako, LOL)

 pa možda može, samo je pitanje kakva očekivanja ima netko od, primjerice, brzine procesora i njegovih sposobnosti upscalinga ako je prije toga imao stariji televizor koji uopće nije smart ili, drugi primjer, kako će takav procijeniti kvalitetu local dimminga nekog tatung televizora u odnosu na aktualnu konkurenciju ako se nikad prije s tako nečim nije susreo

mislim da su zato za ikakvu procjenu daleko relevantinije recenzije iole poznatijih recenzenata

 

kod televizora je, bojim se, subjektivna ocjena na forumu u rangu ocjene mojeg pokojnog oca kakav je novi golf u odnosu na onaj njegov 20 godina star twingo koji nije imao niti klimu niti išta od modernih tehnologija, dapače, moj je stari barem mogao reći kakva je razlika u vožnji, držanju ceste ili ubrzanju, dok kod televizora nemereš reći skoro pa ništa od onoga o čemu raspravljamo u aktualnim tehnologijama ako ih prije nisi niti vidio

 

još kad ovako na forumu skupusaš sto ljudi i dvjesto sisa u priču, gdje jedan ima nekog pojma, drugi se pravi da ima pojma, a trećeg ionako nije briga, dobiješ drek na šibici od korisnih iskustava

sve se to na kraju svede na subjektivnu razinu. recenzije raznih internetskih publikacija/youtubera specijaliziranih za tv-e znaju davati oprecne rezultate jer potenciraju razlicite parametre kao vrlo bitne....color volume/brightness/hdr formati...i sto sve ne. koliko ima i conspiracy theorya u tom da su odredeni popularni recenzenti pristraniji prema nekom brandu/techu ili da su i sami malo 'pogurnuti' od samih proizvodaca ako su globalno poznati i utjecajni? ovo zadnje je mozda tlapnja, ali kako mozes bit siguran? koliki gain dobijas na filmu koji je masteriran u 1000 nitsa a tvoj tv poteze teoretski dvostuko vise svjetline? koliki pak s dolby visionom ako je rezultat vidljiviji na papiru nego u praksi, tipa jesi li sposoban uocit detail preserve u nekoj dinamicnoj sceni koji je tek rubno kvalitetniji od istog u statickom hdr-u? 

 

ja sam presao na oled (tj ne bas presao, kupio sam sebi oled, a tv koji je prije toga bio u dnevnom i dalje je u dnevnom...to je svojedobno dosta zanimljivi entry lvl VA lcd, lg 7450. sasvim je korektan za nezahtjevnog gledatelja koji primarno gleda zemaljsku/kabelsku tv. no osim para ociju, ne treba ti nikakvo predznanje o specifikacijama da uocis razliku u istom materijalu izmedu njega i c2 oleda. 

 

tu na kraju price ipak dolazimo do pojedinca. neko ko je svjestan specificnosti prostora u kojem ce televizor odradivat svoj posao i ima osnovna saznanja kako brojevi i specifikacije, a kako njihiva prakticna implementacija definiraju kvalitetu zavrsnog proizvoda vjerojatno ni nece trazit preporuku nego ce otic sam i kupit odredeni model. idealno je ako si u prilici kod rodbine/prijatelja/znanaca doc i pogledat nekakav materijal i uvjerit se sam. osobno sam od modernih tv-a vidio u akciji c1 i c2, tcl-ove 805 i 845, sonya x93j i samsung s90c. uz te, i par tclova 'nizih' brojeva ali njih sam brzo zaboravio :D proba sam navedene zamislit kako bi funkcionirali u mom 'mancaveu' u kojem je svjetlo ili priguseno ili je potpuni mrak. onako otprilike dojam je da bi moj 'test' (4k remux revenanta s dicapriom) najbolje prosao s90, jos se pokusavam dogovorit s frendom da u nekim 'kontroliranim' uvjetima pogledamo taj film za konkretniji sud. 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam nikada imao TCL tv, nadao ga se ubosti na onoj kvazi akciji Emezzete no drek....možda u skoroj budučnosti no za sada osteje Lg oled cx kao monitor i Panasonic "58 u dnevnoj....dao bog duranja

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Džabe recenzije kad svi broje NITse i Hertze, a ne mislim gejmat niti mi treba nešto za kopanje očiju (ionako sam osjetljiv na svjetlo). Uostalom ako idem gledat film ili seriju sigurno neću pustit podnevno sunce u boravak. Jedino znam da mi je u trgovinama slika na OLEDima neusporedivo bolja od bilo kakvog LCD-a. Ništa ne vrišti, a opet boje su zasićene, kontrast prekrasan, jednostavno, odmara mi oči.

marching up and down the squaaare
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Staviš filmmaker mod i ne vrišti ništa...meni osobno dosadna slika. Želim da vrišti, ak je reflektor ili pogled u sunce, ima da škiljim :D

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma OK, fora je to, iako smo 100 godina gledamo sliku od 100 NITsa LOL. Ali ne volim umjetno nabrijane boje. Na primjer Hisense promo materijal koji se vrti na njihovim telkama u trgovinama, neki sa freeride biciklistom ako se dobro sjećam. Boje su odvratno prezasićeno smeće, a slow motion izgleda kao da ima neku motoričku bolest. Znači tko im je to složio i odobrio za promo video nek uzme ubije pa se pištolj.

marching up and down the squaaare
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

telke u dućanima nisu ni podešene kak spada i ne daju pravi dojam slike

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...
Biscan kaže...
SmallGuy kaže...

'bolje' jesu na papiru, u praksi sony ipak opravdava reputaciju premium branda...posebno kad govorimo o handlingu inferiorn(ij)ih izvora. no kako kazes, odvagni financije i prioritete jos jednom, ako se mozes rastegnit do x90 bilo bi super...posebice sto nije bezub ni kad pricamo o reprodukciji (kvalitetnog) 4k materijala.

 

EDIT: vodi racuna i da sony najrjede od poznatih brandova ima nekakve akcije  

 Nema ni jednog na stanju osim X93J jel to isti model ???

 x93j je stariji model, iz 2021. no pod haubom su jako slicni, dapace, x93j je bolje hendlao local dimming opciju pa je kvalitet slike bio nijansu i bolji, koliko god cudno zvucalo....k model je s druge strane bolje rjesenje za gaming, sad ovisi koliko ti je taj aspekt bitan.

 

ako je x93j na stanju u nekom razumnom cjenovnom opsegu, definitivno je dobra kupnja.

 

 

@Wiz3m4n: vlasnik sam c2, prilicno sam siguran da se o tom tv-u zna manje-vise sve, ali slobodno pitaj ako te nesto specificno zanima :)

 750 Eura X93j 55 inča, skupo ili ne ???

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 21:04 (Biscan).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ediedi kaže...
Lijep pozdrav, moze preporuka za tv do nekih 400 eura, 40 ili 43 inca. Do sad sam imao dva LG televizora i zadovoljan sam sa njima. Sad kupujem treci, jucer sam vratio Philips ambilight 43 inca 8118 serija, bio je 299 eura na mall hr ali nisam bas bio zadovoljan. Primjerice LG star nekih 4 godine mi ima bolju sliku od tog Philipsa sto i nije presudilo da budemo nacisto, za 299 eura Philips ima cist ok sliku ali nisam znao da je baziran na linuxu i da je sav usporen, nema opcije Hbo itd.. Gledam te Hinsense TCL ali nemam iskustva, najvise bi volio LG pa svaki savjet dobro dođe

 Ak prvobitno pikaš na LG poviri model 753 sa Nanocellom, kojemu specke nisu baš vrh ali je odličan telkač za nezahtjevne likove (jedino šta vrijedi je Alpha 5 procesor i Pure Color), uz njega moš dobit i 2+3 god. gare šta bi apsolutno preporučio jer se onda ne moraš bojati kada ti rikne u prve 2-3 g. korištenja....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
4 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Biscan: obzirom da je najjeftiniji x90k ~1000E, ovih 750 djeluje i vise nego ok.

 

jos bi probao dokupit jamstvo od 5g ako je moguce i prst u uho :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 23:01 (SmallGuy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmallGuy kaže...

@Biscan: obzirom da je najjeftiniji x90k ~1000E, ovih 750 djeluje i vise nego ok.

 

jos bi probao dokupit jamstvo od 5g ako je moguce i prst u uho :) 

 Hvala jos jednom na svemu, nazalost samo 2 god.garancija a valjda ce biti sve Ok :) . Javim utiske kad dođe .. Lp

 

EDIT: na žalost nemam srece, nigdje ga nema za naruciti ostao jos jedan koji je izlozbeni primjerak a nesto mi se to bas i ne uzima, kakvog ste vi misljenja o ovoj situaciji, da li bi vi uzeli izlozbeni primjerak ???

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 15:20 (Biscan).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ediedi kaže...
Lijep pozdrav, moze preporuka za tv do nekih 400 eura, 40 ili 43 inca. Do sad sam imao dva LG televizora i zadovoljan sam sa njima. Sad kupujem treci, jucer sam vratio Philips ambilight 43 inca 8118 serija, bio je 299 eura na mall hr ali nisam bas bio zadovoljan. Primjerice LG star nekih 4 godine mi ima bolju sliku od tog Philipsa sto i nije presudilo da budemo nacisto, za 299 eura Philips ima cist ok sliku ali nisam znao da je baziran na linuxu i da je sav usporen, nema opcije Hbo itd.. Gledam te Hinsense TCL ali nemam iskustva, najvise bi volio LG pa svaki savjet dobro dođe

 A što ti treba od aplikacija? LG ima svoj webOS za kojeg bi se također moglo reći da je baziran na Linuxu i ima manje dostupnih aplikacija od Android TV-a

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Htio bi Hbo ili opciju instal, znam da je Lg isto nesto kao linux ali mi je daleko bolji od Philipsa. Mislim da nisi shvatio, Philips ima android tv-e ali ovaj koji sam ja kupio nije android nego linux, neka nova spika od njih i ne sviđa mi se.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom budem pogledao, tnx
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 10:44 (ediedi).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ediedi kaže...
Htio bi Hbo ili opciju instal, znam da je Lg isto nesto kao linux ali mi je daleko bolji od Philipsa. Mislim da nisi shvatio, Philips ima android tv-e ali ovaj koji sam ja kupio nije android nego linux, neka nova spika od njih i ne sviđa mi se.

 HBO ima na LG C1 samo treba promijenuti regiju. Mislim da sam ja prebacio na veliku britaniju pa instalirao. Poslije vratio na BiH i ostao HBO.....

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najbrži kaže...

 HBO ima na LG C2 samo treba promijeniti regiju na HRV. Meni na Austriju nije ga pokazivalo u store

 

LOL: Crobrother
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hbo aplikacija ima na LG tv, samo instaliraš iz trgovine. Ne kužim ovo sa drugim regijama, pa za hrvatsko tržište ima HBO aplikacija. Naravno da ćeš u opcijama narediti titlove, plaćanje i svoju regiju.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice