TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a izdvojena tema

poruka: 169
|
čitano: 205.354
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL:spajanje tv-a i pc-a

Rješeno

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2014 20:26 (hulio).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Pozdrav! 

 

Da ne otvaram novu temu htio bih spojiti komp iz jedne sobe u dnevni boravak na TV...ali ne bih htio da to bude povezano kablovima da mi ide kabel po hodniku.Da li je ikako moguće.Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a
naki007 kaže...

Pozdrav! 

 

Da ne otvaram novu temu htio bih spojiti komp iz jedne sobe u dnevni boravak na TV...ali ne bih htio da to bude povezano kablovima da mi ide kabel po hodniku.Da li je ikako moguće.Hvala

Ako zelis pomoc navedi kakav router imas (ima/nema WI-FI) kakav TV imas, ima li mogucnost za WI-Fi i tako to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a
Lazarus Long kaže...
naki007 kaže...

Pozdrav! 

 

Da ne otvaram novu temu htio bih spojiti komp iz jedne sobe u dnevni boravak na TV...ali ne bih htio da to bude povezano kablovima da mi ide kabel po hodniku.Da li je ikako moguće.Hvala

Ako zelis pomoc navedi kakav router imas (ima/nema WI-FI) kakav TV imas, ima li mogucnost za WI-Fi i tako to.

router ima wi fi, tv nema, ima sve ostale izlaze (hdmi usb itd)

12 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Imam problem, kad spojim kompjuter sa tv-om preko hdmi kabela, tv mi NE PRENOSI sliku, pise nema signala... Probao sam i sa Windows + P i nece, treba li nesto napravit na kompu, skinut nesto ili slicno ?

HITNOO!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a
naki007 kaže...

router ima wi fi, tv nema, ima sve ostale izlaze (hdmi usb itd)

Kazes da ne zelis da ti TV bude povezan kablovima a TV nema Wi-Fi...

12 godina
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Što je tu čudno?

Meni je povezan preko CX-919 HDMI sticka, znaci TV nema Wifi!
Miracrast i svi android tv stickovi to podrzavaju.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Club: vandal_zd | DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2014 17:33 (VandaL.pr!).
16 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Pozdrav,

trebao bih pomoć oko spajanja.

 

Situacija je ovakva.

Imam komp s ovom matičnom http://goo.gl/yQfh26 i ovom grafičkom http://goo.gl/vnjvr, te ovim zvučnicima http://goo.gl/2Z1ZX8.

I ovu telku http://goo.gl/r5Huz2.

 

Htio bih imati zvuk na ovim zvučnicima iz kompa i iz telke (ne u isto vrijeme, nego da su zvučnici sposobni producirati zvuk iz oba izvora).

 

Htio bih također pustiti film, seriju s kompa na telku. Dva su načina:

A) ako spojim izlaz iz grafičke preko DVI to HDMI adaptera, pa onda HDMIjem u telku. Tu bi televizor koristio kao dodatni (drugi) ekran kompa. Tu bi zvuk išao preko zvučnika iz kompa.

B) preko mreže (spojena je telka u lokalnu mrežu putem LAN-a, pa mogu reproducirati filmove s kompa na telku). Zvuk je u tom slučaju preko TV-a. Kad bi htio slušati preko zvučnika iz kompa, onda bih naravno htio zadržat 5.1 zvuk. Filmovi su većinom Bluray 720p s 5.1 zvukom.

 

Ako bih htio pak gledati TV program, a slušat ga na zvučnicima od kompa (sličan scenario kao pod B), kako točno to izvest?

 

Padaju mi na pamet ove opcije:

C) spojiti optičkim kabelom telku i zvučnu karticu, ali kopajući po dokumentaciji čini mi se da su mi oba optička konektora izlazi (na zvučnoj i na telki), pa to mislim da neće funkcionirat. Ne razumijem se previše u optičke kablove.

D) spojiti izlaz za slušalice na telki s Line IN ulazom na zvučnoj (3,5mm obični audio kabel). Time bi vjerojatno izgubio 5.1 zvuk, jer se ovim 3,5mm kablom prenosi samo stereo.

E) vidim da u manualu za matičnu (str 27) postoji na matičnoj SPDIF ulaz. Koliko vidim na netu postoje ovakvi bracketi na ebayu (http://goo.gl/gBcCkT). Da li bi tako dobio 5.1 ako bi gledao film preko B) opcije?

 

Eto, ako je netko imao strpljenja pročitat ovo, zahvala :)

A ako netko može pomoć, dupla zahvala :D

 

 

EDIT:

na kraju ispale opcije A i D.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 22:09 (Jopa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Pomozite!

Kupio sam si HDMI kabel, spojio sam ga s TV-om i na TV-u cjelo vrijeme piše no signal.

Kak da mu pošaljem signal s kompa, da prikaže sliku?

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Nedovrseni tutorial od bananog korisnika... {#}

 

Moras reci Windowsu da sad imas dva monitora (TV je drugi). Stisni desnu tipku na desktopu->Screen resolution i detect displays.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Stisnuo sam na to, ništa ne nađe.

http://www.ebay.com/itm/1-2M-HDMI-Cable-Gold-Plated-Connection-V1-4-HD-1080P-for-PS3-HDTV-/141243863183?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item20e2ca508f

Ovdje sam kupio te kable.

TV je LG 42LN5400

 

U biosu sam još omogučio dual monitor da koristi intergriranu grafičku i dalje ne radi.

Možda trebam koji driver instalirati da omogučim taj HDMI?

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 14:34 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Cudno. Spojio si direkt u HDMI utor, bez adaptera jel?

Vec dugo nemam ATI karticu pa ne znam tocno ali CCC isto ima opciju podesavanja monitora, pa pogledaj tamo da li vidi ista.

 

Ako ne, morat ces probati sa drugim kabelom, mozda je ovaj neispravan.

 

Edit: Cekaj, jel ti to HDMI spajas u integriranu graficku? To nece raditi. Moras spojiti u diskretnu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 14:38 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Hvala, sad radi! Prije sam spojio sam na intengriranu, sad je na original :)

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Još me zanjima, mogu koristiti na tvu i na kompu zvučnike odjednom ili mogu samo jedne?

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Ekipa...

 

Kupio sam matičnu koja nema HDMI izlaz ( ASROCK H81M-DGS R2.0 )  , ali imam grafičku Geforce GTX 750 ti ,  ona ima mini HDMI izlaz.

 

 

Moje pitanje je dali ću opet moći spojiti tv sa pc?  

 

Sorry na možda tupavom pitanju

 

 

Pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Hoces uz odgovarajuci kabel.

10 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a
roby27 kaže...

Hoces uz odgovarajuci kabel.

 a jesi mi pomogao brate mili....

 

 

znam da ima hdmi na hdmi mini 

 

hoću li imati i zvuk i sliku?

 

ili samo sliku...

 

 

 

11 godina
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

I jedno i drugo.

9 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Imam ja problem,spojio sam pc preko hdmi kabla i miš mi kasni i to me zivcira.

tv:http://www.grundig-intermedia.hr/index.php/hr/product/view/39-wcp-2014-brs

hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

To je input lag jer ti TV uljepsava sliku, odnosno dodaje filtere.

Stavi TV na game ili sports profil gdje je bitna brzina osvjezavanja naustrb uljepsavanja slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

neznam ja imam samo picture mode i kad stavim na game opet je isto,isto tako i na sportska

14 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Da li ti je slika uvucena ili na neki nacin "cudna" (svijetli tragovi oko slova)? Jesi li podesavao overscan u Catalyst Control Centeru?

Mozda treba i frekvenciju osvjezavanja prebaciti na 60 Hz. Ja imam Grundig TV i default refresh rate je 50 Hz pa sam mu morao prebaciti na fiksnu vrijednost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

slika je normalna(bar meni tako izgleda) overscan  sam podesavao ali i bez njega i snjim mi je isto, refresh rate 60hz.

12 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Pozz spajanje kompa na tv citam da se dobije samo 60 herca da li je moguce dobiti vise herca ako je tv recimo 400 herca? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Molim vas za preporuku. Problem je sljedeći. Htio bih gledati hd filmove s pc na tv. Tv je hd ready i do sad sam spajao sa hdmi kablom, ali sad je pc u drugoj sobi oko 15 m od tv-a pa hdmi otpada. Posudio sam od frenda minix neo g4 ali nisam zadovoljan, dosta se muči s hd filmovima. Da li mi je jedino riješenje kupiti jači (skuplji media player) ili možda postoji neki drugi način  kako povezati pc i tv? Molim pomagajte!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Ako imaš android smartphone možeš preko njega. Spojiš mob u tv i preko BS playera na mobu možeš gledati filmove koje imaš na kompu. Samo mob spojiš na wifi na kojem je i komp.

16 godina
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

A kako da spojim mob na tv?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

HDMI ili MHL kablom, zavisi kakav mob imaš

9 godina
neaktivan
offline
TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a

Pozdrav,
Ovako molim pomoc!:P
Kupio sam nedavno 5m kabel Hdmi (oba kraja su muska) te zelim spojiti komp sa plazma tvom koji ima HDMI ulaz, graficka mi je HD radeon 6800 series te podrzava HDMI, no medjutim kad spojim kabel na tvu mi nakon sto pise spajanje... pise da nema signala, e sad probao sam instalirat windows 7 posto sam citao da na 8.1 su nekakvi problemi sa HDMI al ni to nije radilo pa me zanima u cemu je problem, da li su modza utori ulazni i na kompu i na tvu pa trebam drugaciji kabel , ili trebam kupit Dvi to hdmi jer mi komp ima i za dvi tj grafa, isto tako ja bi da mi monitor od kompa radi istovremeno kad i tv, znaci tv bi mi bio kao second monitor al da se na njemu vidi ono sto je i na monitoru od kompa to mi je na kraju krajeva i cilj pa ako ko mozda ima kakav savjet bio bih veoma zahvalan.

Hvala unaprijed ! 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TUTORIAL: Spajanje TV-a i PC-a
Stridercro kaže...

Pozdrav,
Ovako molim pomoc!:P
Kupio sam nedavno 5m kabel Hdmi (oba kraja su muska) te zelim spojiti komp sa plazma tvom koji ima HDMI ulaz, graficka mi je HD radeon 6800 series te podrzava HDMI, no medjutim kad spojim kabel na tvu mi nakon sto pise spajanje... pise da nema signala, e sad probao sam instalirat windows 7 posto sam citao da na 8.1 su nekakvi problemi sa HDMI al ni to nije radilo pa me zanima u cemu je problem, da li su modza utori ulazni i na kompu i na tvu pa trebam drugaciji kabel , ili trebam kupit Dvi to hdmi jer mi komp ima i za dvi tj grafa, isto tako ja bi da mi monitor od kompa radi istovremeno kad i tv, znaci tv bi mi bio kao second monitor al da se na njemu vidi ono sto je i na monitoru od kompa to mi je na kraju krajeva i cilj pa ako ko mozda ima kakav savjet bio bih veoma zahvalan.

Hvala unaprijed ! 

Nađi postavke rezolucije i namjesti duplicate display, i ja sam imao slica problem sa laptopom i ovako ga rjesio

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice