Problemi s pržilicom

poruka: 26
|
čitano: 9.635
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom
pitanje

Prije par mjeseci kupio sam LG-ovu pržilicu GSA - H22L i otad s njom imam dva problema. Kao prvo kad nešto kopiram s dvda na disk il nešto pržim komp mi nevjerojatno uspori tako da za to vrijeme praktički ništa ne mogu na njemu radit. Očito DMA nije uključen, a ja ne znam gdje da ga uključim. Prije te pržilice imao sam combo DVD/CD-R   i kolko se sjećam to se uključivalo pod propertisima od uređaja dok ovdje ta opcija ne postoji. Drugi problem odnosi se na brzinu snimanja. Da spržim jedan dvd treba mi preko 25 minuta pri brzini od 18x (24 930 KB/s). E pa sad il je tu netko lud il ja nemam pojma računat

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problemi s pržilicom

znam da program dvdfab platinum omogucuje ukljucenje dma, taj program sluzi za   kopiranje orginalnih zasticenih dvd-ova

16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

heh. neznam sta da kazem.

jedno sam siguran a to je da sam imao i ja taj problem sa nekom ludom przilicom (neznam ni sam koja je marka) i kuio LG-ijevu. Od tad sve predobro no imam frenda koji je kupio isto LG-ijevu isto to. Iso zamijenit ju i stavio novu sve radi kako treba e sad ili probaj ju zamijenit, kupit novu ili posudit of frenda ju pa vidi dal ide. Ak je sve OK znaci imas problem sa njomBelji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

bok hahahah ludosti hardvera

dobro kazes da ti prosla przilica dobro radila probaj to sto su ti rekli prije ali zanima me koji ti procesor imas i koliko rama

znam neke likove koji su se malo ponovili sto se tice tog pitanja sad mogu przit i raditi bilo sta na kompu dok im je prije cijeli komp bloko kad su przili

----pozdraf


zelim raditi na kompjuterima a neznam dali bi znao dovoljno hahaahha
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom2

Pozdrav.Evo da ne otvaram novu temu,također imam problema sa pržilicom...Naime model je MATSHITA UJ-840D na prijenosniku.Brzina je 8x DVD i 24x CD.E sad,problem je sljedeći:kad ubacim prazan DVD program za prženje(nero,cdburn XP) mi umjesto brzine 8x prikaže jedinu moguću brzinu 2.4x...Kad pokušam snimati na toj brzini,snimanje se prekine i prijavi sljedeću grešku:"Power calibration error" ili "Could not perform end of disc at once" ili "Unspecified recorder error"...CD-e pržim sasvim normalno i neke starije DVDe na kojima imam već neke podatke(multissesion)...U čemu bi mogao biti problem?Unaprijed zahvaljujem.Ispričavam se zbog dugog teksta,nadam se da sam dovoljno precizirao...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom
autorov komentar
tripix kaže...

bok hahahah ludosti hardvera

dobro kazes da ti prosla przilica dobro radila probaj to sto su ti rekli prije ali zanima me koji ti procesor imas i koliko rama

znam neke likove koji su se malo ponovili sto se tice tog pitanja sad mogu przit i raditi bilo sta na kompu dok im je prije cijeli komp bloko kad su przili

----pozdraf


  Imam Athlon 2800+ i 1,5 GB rama
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

LG stinks...been there, done that!

 

Baci ju u smeče i uzmi novu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom2
Vezist kaže...

Pozdrav.Evo da ne otvaram novu temu,također imam problema sa pržilicom...Naime model je MATSHITA UJ-840D na prijenosniku.Brzina je 8x DVD i 24x CD.E sad,problem je sljedeći:kad ubacim prazan DVD program za prženje(nero,cdburn XP) mi umjesto brzine 8x prikaže jedinu moguću brzinu 2.4x...Kad pokušam snimati na toj brzini,snimanje se prekine i prijavi sljedeću grešku:"Power calibration error" ili "Could not perform end of disc at once" ili "Unspecified recorder error"...CD-e pržim sasvim normalno i neke starije DVDe na kojima imam već neke podatke(multissesion)...U čemu bi mogao biti problem?Unaprijed zahvaljujem.Ispričavam se zbog dugog teksta,nadam se da sam dovoljno precizirao...

 Kad sam kupio novu pržilicu javljao mi je isto tu brzinu..
..imaš u NERO TOOLKIT / Nero CD-DVD speed i Nero DriveSpeed

Stavi neki DVD s podacima u uređaj i pusti nek ga Nero istestira. Meni je nakon toga pokazao sve opcije od 2x - 16X za DVD-e.

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom
autorov komentar
somi7 kaže...

LG stinks...been there, done that!

 

Baci ju u smeče i uzmi novu...

Ajde molim te ako nećeš pomoć suzdrži se od takvih komentara
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom
autorov komentar

Našao sam gdje se uključuje DMA. Ako nekog još zanima u device manageru pod IDE ATA/ATAPI controlers. E sad meni pod transfer mode piše DMA if available a pod current transfer  mode  mi piše PIO. Ne znam kako bi to mogao promijenit i zašto mi neće radit u DMA modu

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom

ma to mora da radi ja sam imo prije athlon 3000+ i giga rama kad sam przio mogo sam jos par stvari ali ne sad deset programa  npr. mogao sam igrat neku vecu igru

 

ali nekad przilica nebi dobro sprzila neznam probaj drugu to ti je to pitaj frenda neku ali i boze ako vec imas nesto sitno para pa imas komp valjda imas nekih 200kn za przilicu ako nemas probaj na forumu objavit neku foru za pare ahahahha pozdrafBogataš


zelim raditi na kompjuterima a neznam dali bi znao dovoljno hahaahha
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom2
Vezist kaže...

Bok , i ja imam slični problem pa ako netko zna rješenje molim da mi javi. Imam laptop Toshiba qosmio g25, 2 ghz. 2 gb ram, kupljen vani sa dvd ram matshita uj 845S. Uglavnom čita dvd ali sporije nego prije, cd idu, ali nemogu pržiti jer mi nero 8 i ashampoo uopće ne prepoznaju da je dvd ubačen. Ali prži backup dvd , tj kada hoću presnimiti neki dvd NA prazni dvd. mislio sam da je problem sa nerom ali nije jer ni ashampoo ne radi. Koristin traxdatu 8x, prije nisam imao problema sa prženjem. Driveri su u redu, jer imam originalne, update isto.

Od 10 dvd jednog uspijem spržiti, mijenjao sam dvd region na croatia, jer je bio postavljen na neku drugu zemlju, model se inače prodaje u americi i aziji. U čemu je problem.

HVALA UNAPRIJED

 
16 godina
offline
RE: Problemi s pržilicom

mislim da je sličan problem imao i moj cimer.

moraju se is my computer properties devices obrisati optičji pogoni i sve što ima s njima veze te onda resetirati comp... kada ih windowsi opet prepoznaju sve ide ko po loju...i on je imao taj problem da nije mogao mjenjati pio u dma

16 godina
offline
Problemi s pržilicom

Probaj kod frenda....

 

Ista stvar, pržilica je u banani. Odnesi na reklamaciju.

 

AKo kod njega radi, onda ti nešto u Windowsima ne štima. Reinstall Win!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom
autorov komentar
prihvaćeno rješenje
Korny1603987 kaže...

mislim da je sličan problem imao i moj cimer.

moraju se is my computer properties devices obrisati optičji pogoni i sve što ima s njima veze te onda resetirati comp... kada ih windowsi opet prepoznaju sve ide ko po loju...i on je imao taj problem da nije mogao mjenjati pio u dma

  Našao sam rješenje koje mi je pomoglo na jednom drugom forumu. Slično je ko tvoje samo što meni nije upalilo da obrišem optičke pogone nego sam deinstaliro u device manageru IDE chanel na koji mi je spojena pržilica u mom slučaju primary IDE chanel i poslije restarta kompa pržilica mi konačno radi u DMA modu
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s dvd rezacem

dvd rezac vise nece da reze,a normalno ocitava i cd i dvd.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

Provjeri koliko imaš mjesta na disku

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom

Imao sam taj problem nakon kopiranja dvd-a pomoću fab decryptera. nakon tog mi je dma prebacio u pio mod i nisam mogao nikud-nikam. pokušao sam sve i svašta ali mije pomoglo to da sam u device menageru dotični rom DEINSTALIRAO i nakon tog reset. Koristim win xp sp3 i on je nakon tog sve posložio kako treba .

 

pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s dvd rezacem

Jelenče rom ti je oštećen osim ako nisi nešto prtljala po softweru. Izvadi rom i stavi drugi pa probaj sa njim , ako taj hoće sve je jasno

16 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

Ja imam slične u glavnom kad idem pržit spržim ga a kkad pogledam na donju stranu (fizički) vidi se da je pržen ali nikako da pokrene dvd.Plač


Amd 2x,asus motherboard,ati radeon gecube hd 3850,320gb ram-a,4x512mb ddr2 i asus vento chasis
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

Ljudi ja imam problem,a to je da sam dala stavit nove windowse i sad nemam driver za zvučnu karticu ali kad hoču spržit dvd,ne želi pa se pitam, jel moguče da nemam ni taj driver?

Nisam neka majstorica u skidanju drivera al bi mi full pomoglo kad bi mi neko dao neki link di da ga nađem,

Hvala unaprijedNeodlučan

SKINNIE
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problemi s pržilicom

problem s neprzenjem moze biti razlicit morala bi malo detaljnije opisati problem tj error

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2008 9:57 (igy).
15 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

Hej!

Problem je u tome da ne mogu spržiti DVD, na CD normalno prži,al za DVD odmah prekine, napise proces failed i izbaci DVD, u čemu je fora?

Molim detaljno objasnjenje, tj. upute, jer sam pocetnik!

 

UNAPRIJED HVALA!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

Evo resenja za DVD rezace koji im rade u PIO modu:

 

http://winhlp.com/node/10

 

trazite ovo--->  Re-enable DMA using the Registry Editor

ali nije lose sve procitati.. i jas sam imao vakav problem pre godinu dana...

 

Pozdrav


 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s pržilicom

Imam vanjsku pržilicu LG GSA -5163D.Također imam stariji laptop HP Pavilion ze5155 koji ima usb1.Slot za pcmci karticu mi je u kvaru.Ostaje mi samo firewire priključak i tu nastaju problemi kod prženja medija.Naime kad spojim pržilicu preko firewirea komp mi je uredno očita i bez problema mogu pregledavati sadržaj medija.Međutim kad hoću spržiti cd ili dvd što radim sa Nerom sve je u redu do nekih 40%.Tu stane sve dok nero ne izbaci poruku da prženje nije uspjelo i da uređaj nije pronađen.Također ni kompjuter više ne prepoznaje pržilicu.Inače instalirao sam zadnji firmware za pržilicu.Ako netko zna rješenje mojoj muci pomagajte jer mi je muka pržiti dvd 2 i pol sata.Unaprijed zahvaljujem.Plač

Bili
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s pržilicom

Ja imam također problem kod snimanja, kako na dvd tako i na cd. Kod prženja na dvd ne mogu pržiti brzinom većom od 2x (mislim da je u pitanju i brzina manja od 2x, jer mi je za prženje potrebno oko 40 minuta), dok kod prženja na cd brzinom manjom od 16x.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice