Transcend storejet 25 problem

poruka: 16
|
čitano: 13.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

posjedujem taj eksterni disk, ali on radi samo na jednom računalu potpuno normalno, a kad ga spojim na neko drugo računalo, računalo ga uopće ne prepoznaje, a disk stalno proizvodi neki zvuk (pi, pi) u razmaku od jedne sekunde.

Kako da sredim da ga i ostala računala normalno prepoznaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

nitko nezna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

Ja kupio isti takav i radi bez problema.Imaš račun pa ga vrati i uzmi drugi pa vidi jel i novi ima takvu grešku.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

Imas garanciju?
Ja imam isti takav i radi ok.

 

EDIT. mozda je problem u kablu, probaj malo pridrzati kabel, stisnuti jace, meni je jednom isao isto zvuk onak pi pi al je bio problem u kablu , zezala je konekcija pa se stalno palio, gasio.

Jahao sam pješice.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 13:13 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

ali on radi normalno na pc-u u koji sam ga uštekao kad sam ga kupio, ali samo na tom pc-u. A jeli moguće da se on kao instalira na kompjuter pa samo tom kompjuteru dozvoljava da ga čita.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Transcend storejet 25 problem

Moguće je da USB portovi na računalima na kojima si pokušao spojiti taj disk ne daju dovoljno struje, pa se ne uspijeva pokrenuti (to proizvodi onaj zvuk). Probaj nabaviti onaj "dvoglavi" kabel (2 USB konektora na jednom kraju, mini ili micro USB na drugom, koji ti već treba) pa uštekaj na tom računalu na kojem ne radi u 2 porta.

Isto tako, moguće je da iz razloga nedovoljne struje ne radi na prednjim portovima (zbog vrlo tankog ožičenja u pojedinim, većinom jeftinim, kućištima), pa pokušaj spojiti na stražnje USB portove.

KaeR
16 godina
protjeran
offline
Transcend storejet 25 problem

taj disk i dolazi s dvoglavim USB kablom, no vjerojatno je problem u lošoj struji na prednjim usb portovima.

 

svakako dobro "utisnuti" kabel u disk i ukopčati oba pola u dva porta na zadnjoj strani kućišta (matične ploče)

 

imam dva takva diska već skoro godinu dana i nikakvih problema nemam.

 

sretno.

 

ako ni to ne pomaže, vraćaj ih onom od koga si ih kupio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2010 23:56 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

probao sam sada na drugom računalu koje isto kao i prijenosnik ima sedmicu i tamo radi potpuno uredu, ali računalo sa xp - om je još problem. Znači disk radi normalno na W7, a XP ga ne prepoznaje pa je s time XP problematičan. Kako bi se moglo srediti da ga i XP čita?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Transcend storejet 25 problem

Ubaci disk opet i idi u Disk Manager,promijeni slovo i sve ce biti ok.

Desava se cesto na XP-u.

Pokušaj i posuditi drugi vanjski usb disk, ukopčati ga pa kad njega prepoznat  drugi put će i tvog.

 

Ako ne pomogne imaš tu par načina

 

http://support.microsoft.com/kb/282470

http://support.microsoft.com/kb/330137/en-us

 

 

btw:

 

inače, znam da bi svi voljeli dobiti odgovor bez imalo osobnog truda no kad se ukuca u google "xp ne prepoznaje vanjski usb disk" dobiješ hrpu rezultata, načina pokušaja rješavanja toga problema.

 

ima više načina i vjerojatno i tebi neki od načina može pomaoći

 

 

 http://www.google.hr/#hl=hr&expIds=17259,27213,27744,27868&xhr=t&q=xp+ne+prepoznaje+vanjski+usb+disk&cp=33&pf=p&sclient=psy&aq=f&aqi=&aql=&oq=xp+ne+prepoznaje+vanjski+usb+disk&gs_rfai=&pbx=1&fp=c323b77ac7e55d4b

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 18:30 (Bugofil).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

Ja imam isti problem, međutim, meni transcend storejet  25 320gb odlično radi na laptopu s Win XP SP3, dok na

računalu s win 7 64, proizvodi onaj opisani zvuk, a osobito kada se spoji preko produžnog USB kabela na stražnji USB port računala.

Isto tako, tijekom kopiranja ili prenošenja većih datoteka često dođe prekida te sustav traži formatiranje istog externog HD-a. jednom prilikom sam i formatirao EX HD, ali problemi su ostali. Inače, matična ploča je asrock 870 extreme.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

evo ja imam to čudo
od 250Gb
i problem je u tome
što sam išao kao ono kada ideš instalirati windows 
išao sam izbrisati ga i htio sam ponovno stvoriti novu
zato jer sam na njega linux instalirao i nije se htio izbrisati a zauzimao je 30 GB
i sada kada ga uključim ništa ga ne pročitava,ali kada na njega naslonim ruku osjetim kako unutra vrti nešto  {#}
znači da radi
i sada bih ja trebao kao svoriti local disc kao u kompu
ali kada idem na windows(instalacija) i ono new i neće
Pomoć{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Transcend storejet 25 problem

Skini si nekakav LiveCD kao što je MiniPE, HawkPE, Alkid Live CD (Ruski, ali doobaaar),

te napravi HW brisanje, dakle da ti potpuno "ubije" sve na disku.

 

E onda bi ga mogao formatirati (pod uslovom da nije fizički neispravan, pao itd).

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Re: Transcend storejet 25 problem
Don Kihoty kaže...

Skini si nekakav LiveCD kao što je MiniPE, HawkPE, Alkid Live CD (Ruski, ali doobaaar),

te napravi HW brisanje, dakle da ti potpuno "ubije" sve na disku.

 

E onda bi ga mogao formatirati (pod uslovom da nije fizički neispravan, pao itd).

  e velika hvala

16 godina
offline
Transcend storejet 25 problem

Evo, i ja imam taj hard, dobiven od t-coma. E sad, u zadnje vrijeme se nešto počelo događat. Stoji priključen na komp preko Y-usb kabla koji je spojen u usb hub sa napajanjem (dosad je sve radilo super u toj kombinaciji) i recimo, poslije nekog vremena, samo odjednom kao da ga netko odspoji na sekundu i spoji na komp, tj. odjednom u windowsima pokrene se autoplay.

Da li je opravdana moja sumnja da polako odlazi elektronika iz njegova kučišta?

Hm... ili je možda problem kabel... probat ću nabavit drugi, pa probat s njime.

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 22:40 (denix).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Transcend storejet 25 problem
denix kaže...

Evo, i ja imam taj hard, dobiven od t-coma. E sad, u zadnje vrijeme se nešto počelo događat. Stoji priključen na komp preko Y-usb kabla koji je spojen u usb hub sa napajanjem (dosad je sve radilo super u toj kombinaciji) i recimo, poslije nekog vremena, samo odjednom kao da ga netko odspoji na sekundu i spoji na komp, tj. odjednom u windowsima pokrene se autoplay.

Da li je opravdana moja sumnja da polako odlazi elektronika iz njegova kučišta?

Hm... ili je možda problem kabel... probat ću nabavit drugi, pa probat s njime.

..kupi samo pošteni kabel od kojih 100 kn i ne treba bit dvoglavi.

ono dvoglavo smeće što daju s tim diskom uzrokuje prekide nakon nekog vremena.

 

dakle..elektronika "ne odlazi", problem je u lošem kabelu.

 

ja sam stavio kabel od fotoaparatića i radi besprijekorno.

Prof.dr.sc glazbeni producent, bez sluha !
10 godina
neaktivan
offline
Transcend storejet 25 problem

Naime posjedujem navedeni hard disk te imam problem prilikom priključivanja na tv. Prvotni problem je bio u kablu kojeg sam zamjenio onim iz fotoaparata jer kabl koji sam dobio uz hard disk ne valja i većina ljudi ima problema s njim. Problem je u tome što prilikom gledanja filma (dužeg od 2 sata), tv sam prestane producirati nakon 2 sata i nesto minuta i krene ispočetka  te ne mogu pogledati filmove do kraja. sa filmovina koji su u trajanju manji od 2 sata nema nikakvih problema. molio bih nekoga da mi pomogne riješiti taj problem....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice