WD My Book Essential USB 3.0

poruka: 5
|
čitano: 2.886
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
WD My Book Essential 3 TB USB 3.0 PROBLEM

Sve radilo super;

spojen za PC i zalockan sa onim programčićem šta traži šifru da se otvori.

 

Uštakao ga u novi Dell laptop da prebacim neke filmove i tu ga je prvo htjelo formatirati a potom ga je svako malo diskonektalo pa niš nisam mogao prabaciti.

 

Nakon šta sam ga uštekao nazad u PC više ga ne prepoznaje. Sada ga uopće ne prepoznaje niti u Laptopu. Skinuo sam te neke programe sa WD stranica i svašta probao ali zapravo najtočnije vele windowsi ''no driver files are required''. DETEKTIRA GA ALI PIŠE UNKNOWN DEVICE. ''Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)''

 

Molim neku pomoć, još lako za sve filmove i muziku ali tu su jedine kopije svih slika :/ !

 

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 12:28 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WD My Book Essential 3 TB USB 3.0 PROBLEM
Bartender kaže...

Molim neku pomoć, još lako za sve filmove i muziku ali tu su jedine kopije svih slika :/ !

 

A kakva je situacija u Disk Managentu?

 

Druga opcija ,skini neku Linux distribuciju ,bootaj PC s nje i provjeri stanje.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
WD My Book Essential USB 3.0
Prvo ga ustekaj u port na maticnoj ploci. I probaj dignut neki disk, partition manager sa cd-a i vidi jel ga vidis tamo. Osobno koristim takav disk, samo nije zasticen i odmah je preformatiran cim sam ga kupio, nisam nikad imao problema s njim.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
WD My Book Essential USB 3.0

Postoji mogućnost da te zeza USB kabel pa obavezno 1. njega provjeri, ako nije to bojim se da ti otkazuje USB elektronika ili sam disk koji možda ima problema sa glavama ili BB-ima.

 

Ako su ti bitne slike definitivno ti savjetujem da više uopče ne spajaš taj disk, pošto svako dodatno spajanje može umanjiti mogućnost spašavanja podatka, rađe se javi stručnjacima za spašavanje podatka.

 

Kod tvog disk-a je još zeznuto to što su podaci kriptirani, tako da ti neće pomoči vađenje diska iz kućišta :(

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
WD My Book Essential USB 3.0

Skinuo sam Linux ali evo, ničim izazvan, disk je proradio.

Mislim da je bilo ključno da sam ga iskopčao skroz iz struje i to da je stajao u miru sat vremena (?!).

Sada ga očitava sa WD SES driverom (što prije nije činio, u međuvremenu sam instalirao te drajvere iz očaja, šta je ono SES niti ne znam?, ali ne bih rekao da je zbog njih proradio jer je proradio tek nakon isključivanja iz struje ne nakon reboota).

 

Prva stvar koju sam napravio je prebacivanje slika (od parsto GB) na drugi MY Book disk ali jako me ljuti takva nestabilnost uređaja (koji nema ni dvije godine). Hvala na savjetima puno.

Probat ću maknut ovu enkripciju možda.

 

P.S.- ako vam se da bacite pogled na ovo jedno lakše pitanje http://www.bug.hr/forum/topic/windows/spori-boot-win-7-laptopu-formatiranje/157990.aspx?page=0&jumpto=3048026&sort=asc&view=flat   ;) PUno hvala !

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 15:37 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice